Swiatzwierzat.pl
Pomchi

tiktok/ psychnursehailey

Piesek, który perfekcyjnie symuluje chorobę. Reakcja na słowo "COVID" podbija sieć

1 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Internauci na wiele sposobów wyrażają swój stosunek do pandemii COVID-19. Poza treściami odzwierciedlającymi złość, zmęczenie i frustrację pojawia się też wiele memów czy zabawnych filmików żartujących z koronawirusa. Bohaterem jednego z nich jest piesek, który do perfekcji opanował pewną komendę.

Pandemia koronawirusa jeszcze do niedawna była głównym tematem we wszystkich europejskich i ogólnoświatowych mediach. W trakcie lockdownu wielu z nas nauczyło się piec czy robić zakupy online, niektórzy powrócili do ćwiczeń w domowym zaciszu, inni na nowo odkryli rozrywkę towarzyszącą starym hobby, np. układaniu puzzli czy czytaniu książek.

Tymczasem piesek adoptowany w okresie pandemii nauczył się sztuczki, którą z dumą demonstruje na hasło "COVID". Poznajcie Beaubsie, w skrócie Bobo - czarno-białego czworonoga, któremu w krew wszedł zabawny nawyk.

Zwierzak reaguje na słowo "COVID"

Na kilkunastosekundowym nagraniu widać, jak Bobo przesiaduje na schodach. To przedstawiciel nieuznawanej przez FCI odmiany pomchi - zadziornych i futrzastych przyjaciół narodzony z połączenia szpiców miniaturowych z pieskami rasy chihuahua.

Psiak wpatruje się w swoją opiekunkę w oczekiwaniu na smakołyk, natomiast kobieta o imieniu Hailey pokazuje do kamery mięsny przysmak, zachęcając pieska do wykonania komendy. Wtem z ust właścicielki pada hasło "COVID" i Bobo już doskonale wie, co powinien zrobić, by zostać nagrodzony.

Biały kot

Po czym poznać że kot jest głuchy? Poznaj niepokojące objawy

CZYTAJ DALEJ

Zwierzak zdaje sobie sprawę, że gdy ludzie chorują, kichają, dlatego reaguje w taki sam sposób. Po chwili - żeby udowodnić, że to nie przypadek - właścicielka psa powtarza komendę, a Bobo znowu kicha na zawołanie. Za ten pierwszorzędny pokaz sztuczek zdecydowanie należały mu się mięsne frykasy!

Filmik z miejsca stał się viralem

Nagranie z udziałem pomchiego okazało się być hitem TikToka. W ciągu zaledwie 4 dni odtworzono je ponad 1,5 mln razy. Trudno się dziwić, że wywołało ono tak olbrzymi zachwyt wśród internautów.

W sekcji komentarzy użytkownicy platformy sugerowali, by właścicielka Bobo wzięła wolne na żądanie ze względu na chorego podopiecznego. Część nie zapomniała życzyć psiakowi "Na zdrowie!".

- Jeśli ten uroczy maluch ma COVID, zdecydowanie chciałbym spędzić z nim kwarantannę - skomentował jeden z widzów.

Zgadzamy się z przedmówcą. Zdecydowanie nie mielibyśmy nic przeciwko słuchaniu tego pupila przez cały dzień!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Źródło: tiktok

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >