Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Piesek, który perfekcyjnie symuluje chorobę. Reakcja na słowo "COVID" podbija sieć
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.09.2022 13:52

Piesek, który perfekcyjnie symuluje chorobę. Reakcja na słowo "COVID" podbija sieć

Pomchi
tiktok/ psychnursehailey

Internauci na wiele sposobów wyrażają swój stosunek do pandemii COVID-19. Poza treściami odzwierciedlającymi złość, zmęczenie i frustrację pojawia się też wiele memów czy zabawnych filmików żartujących z koronawirusa. Bohaterem jednego z nich jest piesek, który do perfekcji opanował pewną komendę.

Pandemia koronawirusa jeszcze do niedawna była głównym tematem we wszystkich europejskich i ogólnoświatowych mediach. W trakcie lockdownu wielu z nas nauczyło się piec czy robić zakupy online, niektórzy powrócili do ćwiczeń w domowym zaciszu, inni na nowo odkryli rozrywkę towarzyszącą starym hobby, np. układaniu puzzli czy czytaniu książek.

Tymczasem piesek adoptowany w okresie pandemii nauczył się sztuczki, którą z dumą demonstruje na hasło "COVID". Poznajcie Beaubsie, w skrócie Bobo - czarno-białego czworonoga, któremu w krew wszedł zabawny nawyk.

Zwierzak reaguje na słowo "COVID"

Na kilkunastosekundowym nagraniu widać, jak Bobo przesiaduje na schodach. To przedstawiciel nieuznawanej przez FCI odmiany pomchi - zadziornych i futrzastych przyjaciół narodzony z połączenia szpiców miniaturowych z pieskami rasy chihuahua.

Psiak wpatruje się w swoją opiekunkę w oczekiwaniu na smakołyk, natomiast kobieta o imieniu Hailey pokazuje do kamery mięsny przysmak, zachęcając pieska do wykonania komendy. Wtem z ust właścicielki pada hasło "COVID" i Bobo już doskonale wie, co powinien zrobić, by zostać nagrodzony.

Zwierzak zdaje sobie sprawę, że gdy ludzie chorują, kichają, dlatego reaguje w taki sam sposób. Po chwili - żeby udowodnić, że to nie przypadek - właścicielka psa powtarza komendę, a Bobo znowu kicha na zawołanie. Za ten pierwszorzędny pokaz sztuczek zdecydowanie należały mu się mięsne frykasy!

@psychnursehailey My dog is smarter than your dog! #sneezeoncommand #COVID #POMCHI #FYP #foryou #viral #tricks #dog #dogtraining #covidpuppy #pandemicpuppy #travelnurse ♬ original sound - Hailey

Filmik z miejsca stał się viralem

Nagranie z udziałem pomchiego okazało się być hitem TikToka. W ciągu zaledwie 4 dni odtworzono je ponad 1,5 mln razy. Trudno się dziwić, że wywołało ono tak olbrzymi zachwyt wśród internautów.

W sekcji komentarzy użytkownicy platformy sugerowali, by właścicielka Bobo wzięła wolne na żądanie ze względu na chorego podopiecznego. Część nie zapomniała życzyć psiakowi "Na zdrowie!".

- Jeśli ten uroczy maluch ma COVID, zdecydowanie chciałbym spędzić z nim kwarantannę - skomentował jeden z widzów.

Zgadzamy się z przedmówcą. Zdecydowanie nie mielibyśmy nic przeciwko słuchaniu tego pupila przez cały dzień!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok