Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 71-letnia sąsiadka została uwięziona na kwarantannie. Golden retriever pomógł jej w piękny sposób
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 03.02.2021 01:00

71-letnia sąsiadka została uwięziona na kwarantannie. Golden retriever pomógł jej w piękny sposób

Golden retriever
youtube/KCAU-TV Sioux City

W amerykańskim stanie Kolorado mieszka niesamowity pies nazywany Sundance, który mógłby zostać okrzyknięty przez sąsiadów czworonożnym bohaterem. Golden retriever znalazł pracę dorywczą w okresie pandemii i został doręczycielem przesyłek.

Golden retriever na posyłki

71-letnia mieszkanka Kolorado, Renee Hellman, ze względu na stan swojego zdrowia jest wyjątkowo podatna na zakażenie mutacją koronawirusa. Seniorka jest zmuszona stale korzystać z wąsów tlenowych, ponieważ cierpi na chorobę płuc oraz inne schorzenia współistniejące uniemożliwiające jej dogodne funkcjonowanie. 

Emerytka dla własnego dobra zdecydowała się przeczekać okres epidemii we własnym domu, gdyż zachorowanie na COVID-19 mogłoby okazać się dla niej śmiertelne. Chociaż samoizolacja w postaci kwarantanny narodowej może okazać się bardzo ciężkim wyzwaniem dla starszych osób, które nie potrafią samodzielnie złożyć zamówienia przez Internet na najpotrzebniejsze produkty, pani Renee nie musi się martwić, że czegokolwiek zabraknie jej w domu.

O sytuacji 71-letniej kobiety dowiedziała się jej sąsiadka, Karen Eveleth,i postanowiła wesprzeć ją w trudnych czasach. Jednocześnie miała świadomość, że sama może być nosicielem wirusa, dlatego nie chciała narażać staruszki na niepotrzebne niebezpieczeństwo. 

Z pomocą przyszedł jej inteligentny pupil o imieniu Sundance. Golden retriever uwielbia uczyć się nowych komend, które o dziwo opanowuje niemal z prędkością światła, dlatego i tym razem miał ogromne pole do popisu.

Nieoceniona pomoc w trakcie kwarantanny

Karen nauczyła Sundance dostarczania niezbędnych produktów wprost pod drzwi starszej sąsiadki. Mądry piesek przekazuje pani Renee leki oraz jedzenie, a także zabiera z powrotem listy zakupów, które przekazuje swojej pani. Co ciekawe, pupil pełni też rolę jej prywatnego listonosza i pocieszyciela. 

- Robimy co w naszej mocy, aby wesprzeć samotną sąsiadkę. Ja staram się przygotowywać smaczne dania, a Sundance z ogromną precyzją dostarcza je Renee i odbiera już czyste talerzyki. Wygląda na to, że nasza współpraca działa! - oznajmiła zadowolona Karen.

Oczywiście Sundance nie wykonuje swojej pracy za darmo. Za każde wypełnione zadanie golden retriever zostaje nagradzany ulubionymi smakołykami, które są największą motywacją do codziennych spacerów na posesję 71-letniej seniorki. 

Wsparcie dla osób objętych kwarantanną ze strony mądrego psiaka ma nieocenioną wartość. Historia Sundance została nagłośniona dzięki lokalnemu programowi informacyjnemu, udowadniając, że gesty serdeczności wśród sąsiadów mogą przybrać niezwykle ciekawą formę. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: petportal.pl