Swiatzwierzat.pl
Golden retriever

youtube/KCAU-TV Sioux City

71-letnia sąsiadka została uwięziona na kwarantannie. Golden retriever pomógł jej w piękny sposób

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Właścicielka golden retrievera o imieniu Sundance w sprytny sposób pomaga sąsiadce objętej kwarantanną. Starsza kobieta nie może sama wyjść z domu, dlatego pies mieszkający w domu obok jest jej jedynym ratunkiem, gdy potrzebuje kupić niezbędne leki

W amerykańskim stanie Kolorado mieszka niesamowity pies nazywany Sundance, który mógłby zostać okrzyknięty przez sąsiadów czworonożnym bohaterem. Golden retriever znalazł pracę dorywczą w okresie pandemii i został doręczycielem przesyłek.

Golden retriever na posyłki

71-letnia mieszkanka Kolorado, Renee Hellman, ze względu na stan swojego zdrowia jest wyjątkowo podatna na zakażenie mutacją koronawirusa. Seniorka jest zmuszona stale korzystać z wąsów tlenowych, ponieważ cierpi na chorobę płuc oraz inne schorzenia współistniejące uniemożliwiające jej dogodne funkcjonowanie. 

Emerytka dla własnego dobra zdecydowała się przeczekać okres epidemii we własnym domu, gdyż zachorowanie na COVID-19 mogłoby okazać się dla niej śmiertelne. Chociaż samoizolacja w postaci kwarantanny narodowej może okazać się bardzo ciężkim wyzwaniem dla starszych osób, które nie potrafią samodzielnie złożyć zamówienia przez Internet na najpotrzebniejsze produkty, pani Renee nie musi się martwić, że czegokolwiek zabraknie jej w domu.

O sytuacji 71-letniej kobiety dowiedziała się jej sąsiadka, Karen Eveleth,i postanowiła wesprzeć ją w trudnych czasach. Jednocześnie miała świadomość, że sama może być nosicielem wirusa, dlatego nie chciała narażać staruszki na niepotrzebne niebezpieczeństwo. 

Z pomocą przyszedł jej inteligentny pupil o imieniu Sundance. Golden retriever uwielbia uczyć się nowych komend, które o dziwo opanowuje niemal z prędkością światła, dlatego i tym razem miał ogromne pole do popisu.

Nieoceniona pomoc w trakcie kwarantanny

Karen nauczyła Sundance dostarczania niezbędnych produktów wprost pod drzwi starszej sąsiadki. Mądry piesek przekazuje pani Renee leki oraz jedzenie, a także zabiera z powrotem listy zakupów, które przekazuje swojej pani. Co ciekawe, pupil pełni też rolę jej prywatnego listonosza i pocieszyciela. 

- Robimy co w naszej mocy, aby wesprzeć samotną sąsiadkę. Ja staram się przygotowywać smaczne dania, a Sundance z ogromną precyzją dostarcza je Renee i odbiera już czyste talerzyki. Wygląda na to, że nasza współpraca działa! - oznajmiła zadowolona Karen.

Oczywiście Sundance nie wykonuje swojej pracy za darmo. Za każde wypełnione zadanie golden retriever zostaje nagradzany ulubionymi smakołykami, które są największą motywacją do codziennych spacerów na posesję 71-letniej seniorki. 

Wsparcie dla osób objętych kwarantanną ze strony mądrego psiaka ma nieocenioną wartość. Historia Sundance została nagłośniona dzięki lokalnemu programowi informacyjnemu, udowadniając, że gesty serdeczności wśród sąsiadów mogą przybrać niezwykle ciekawą formę. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: petportal.pl

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >