Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Historie Zwierząt

Historie Zwierząt

poszukiwania psa
15.06.2024 14:12 Wnuczka pomagała babci w poszukiwaniach ukochanego psa. Jej gest rozczulił wszystkich

Zaginięcie ukochanego zwierzaka, który niepostrzeżenie wymknie się z domu i zniknie bez śladu, to jeden z najgorszych scenariuszy dla opiekuna. Niestety babcia Danny nie zauważyła, że jej ukochany pies Pirat wymknął się, gdy zostawiła uchylone drzwi. Dziewczynka chciała zrobić wszystko, aby znaleźć czworonoga i pocieszyć seniorkę.

kot
15.06.2024 10:24 11-letnia trójnoga kotka była skazana na eutanazję. Właściciele już jej nie chcieli

Nierzadko starsze zwierzęta domowe potrzebują opieki swoich właścicieli częściej właśnie kiedy wkraczają w okres jesieni życia. Niestety 11-letnia kotka na własnej skórze przekonała się, że nie zawsze można na nich liczyć. Miała tylko 3 łapki, w związku z czym personel schroniska, do którego trafiła, obawiał się, że nikt nie zechce dać jej kochającego domu.

gołąb
13.06.2024 11:19 Ptak wylądował jej na głowie i ani myślał się ruszyć. Tak odmienił swój los

Pracownicy jednego z ośrodków pomocy zwierząt zauważyli, że od jakiegoś czasu ich placówkę regularnie odwiedza pewien ptak. Zwierzę przylatywało niepostrzeżenie i z zaciekawieniem przyglądało się pracy ratowników. Mimo wielokrotnych prób skierowania gołębia do jego naturalnego środowiska zawsze wracał. Gdy nagle wylądował na głowie Brooke Ciardi i ani myślał się ruszyć, kobieta zrozumiała, że musi mu pomóc. Niespodziewany gość potrzebował ludzkiej miłości.

ranny bocian
13.06.2024 06:00 Bocian bronił swoich młodych. Pojedynek w gnieździe zakończył się tragicznie

Do dramatycznych scen doszło w bocianim gnieździe. Ptak zaciekle bronił swoich młodych przed drapieżnikiem. Niestety, choć wygrał walkę, to sam został przy tym poważnie ranny. Tegoroczną zimę najprawdopodobniej spędzi w Polsce. Pracownicy fundacji sprawujący nad nim opiekę wystosowali do miłośników zwierząt ogromną prośbę. 

koty w stodole
11.06.2024 15:17 Rodzina przeprowadziła się do wymarzonego domu. W stodole odkryła dzikich lokatorów

Marzeniem rodziny było zamieszkać z dala od zgiełku miasta, na starej farmie. Po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji i przeprowadzeniu transakcji stali się posiadaczami cudownego miejsca. Budynek wymagał jednak porządnego remontu. Podczas prac właściciele natknęli się na dzikich lokatorów. Teraz już wiedzieli, dlaczego nikt nie chciał tam na stałe zamieszkać.

pies
10.06.2024 12:01 Nasłała policję na sąsiadkę. "Moje psy były dla niej królikami doświadczalnymi"

Właścicielka czworonogów przez długi czas nie mogła zrozumieć, dlaczego jej zazwyczaj spokojne pupile zaczynały zachowywać się niezwykle agresywnie w obecności jednej z sąsiadek. Gdy odkryła, jak wielką krzywdę starsza pani wyrządzała zwierzętom, natychmiast wezwała policję. "Moje psy były dla niej królikami doświadczalnymi" - poinformowała rozgoryczona kobieta.

odwołany ślub przez kota
07.06.2024 07:00 "Ślubu nie będzie". Wyrzucił jej kota z domu, twierdzi, że powód był wystarczający

Kobieta przeżyła największe rozczarowanie w swoim życiu po tym, jak ukochany narzeczony postanowił pozbyć się jej kota. Przyszły mąż twierdził, że ma wystarczające powody, aby nie lubić mruczącego czworonoga. Zszokowana zachowaniem mężczyzny partnerka niemal natychmiast zerwała zaręczyny. Wszystkie zaliczki wpłacone na ślub przepadły, lecz nie to było najgorsze.

pierwszy taniec
06.06.2024 07:00 Żona wykonała pierwszy taniec z przyjacielem męża. Wszystkim opadły szczęki

Pierwszy taniec to jeden z elementów większości wesel. Utarło się, że wówczas na parkiecie występują świeżo upieczeni małżonkowie, którzy przed gośćmi wykonują układ choreograficzny. Zdarza się, że udział w występie biorą również świadkowie lub rodzice, jednak pokaz wykonany przez pannę młodą i najlepszego przyjaciela pana młodego to już rzadkość. Nagranie z nietuzinkowego tańca obiegło sieć i skradło serca internautów. 

pies
04.06.2024 15:23 Śmierć pupila. Czy dusza psa jest obecna w domu? Wyznania właścicieli

Moment odejścia pupila jest dla właścicieli niezwykle bolesnym momentem, przepełnionym żalem i smutkiem. Diametralna i nagła zmiana życia sprawia, że przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości wymaga czasu. Niektórzy twierdzą, że po śmierci dusza zwierzęcia wciąż pozostaje w domu, a wielu właścicieli mówi o realnych doświadczeniach związanych ze znakami od zmarłego pupila. Czy psy po śmierci odwiedzają swój dom?

Janusz Rewiński
04.06.2024 11:50 Janusz Rewiński nie żyje. Aktor odciął się od rodziny, ufał tylko zwierzętom

4 czerwca media obiegła przykra informacja o śmierci Janusza Rewińskiego. Ceniony aktor zmarł w wieku 74 lat. Kilka lat przed odejściem opowiedział o swoim stylu życia, który postanowił diametralnie zmienić. Zrezygnował z blasku fleszy, by zaszyć się na gospodarstwie i opiekować się swoimi ukochanymi zwierzętami. 

łabędź z młodymi
04.06.2024 10:28 Niezwykłe zachowanie łabędzi. Zaopiekowały się innym gatunkiem

Niezwykłego odkrycia dokonano w Kiszkowie, miejscowości na północnym wschodzie od Poznania. Para łabędzi postanowiła “zaadoptować” młode innego gatunku, a konkretnie gęgawy. Choć pisklęta różnią się wyglądem od swoich przybranych rodziców, wszystko wskazuje na to, że tworzą zgraną rodzinę. Takiego fenomenu jeszcze nie widziano.

orłosęp
03.06.2024 10:51 Orłosęp widziany w Poznaniu trafił do zoo. Jego historia może zaskoczyć

Pod koniec maja sieć obiegło nagranie wykonane na jednym z poznańskich blokowisk. To właśnie tam na kuchenny parapet przyfrunął orłosęp, czyli jeden z największych ptaków Europy. Szybko okazało się, że zwierzę przyleciało do Polski aż z Francji, a obecnie znajduje się w poznańskim zoo. 

pies
03.06.2024 07:00 Oddała psa pod opiekę dziadka. Nigdy nie posądziłaby seniora o takie zachowanie

Młoda kobieta wiedziała, że jej dziadek nie uznaje obecności psa w domu. Zmuszona przez los poprosiła staruszka o pomoc w opiece nad jej czworonożnym podopiecznym. Mimo początkowej niechęci ostatecznie mężczyzna postanowił pomóc wnuczce i przygarnął pupila pod swój dach. Po powrocie dziewczyna odkryła pewien dokument. Nigdy nie posądziłaby seniora o takie zachowanie.

kłótnia
01.06.2024 14:45 "Kiedy to piszę, ona szykuje się do wyprowadzki". Pies doprowadził do rozpadu związku

Niektórzy internauci dają w sieci upust swoich emocji. Użytkownik Reddita postanowił się podzielić trudną sytuacją, w jakiej się znalazł. Jego żona postanowiła się wyprowadzić i zaznaczyła, że to on zepsuł ich związek. Wszystko zaczęło się ze względu na obecność psa jej syna w domu.

kotka
01.06.2024 06:00 To nie pierwszy raz, gdy 17-letnią kotkę zawiedli ludzie. Więcej może nie przetrwać

Daisy to leciwa kotka, której nie oszczędzał los. Zwierzę ma 17 lat, a przez 14 z nich mieszkało z rodziną, która była dla niej całym światem. Niestety, na stare lata, oni także ją zawiedli. To nie pierwszy raz, gdy poczciwa mrucząca istota, tak wierna człowiekowi została porzucona.

bezpańska kotka
31.05.2024 10:20 Bezdomna kotka przyszła do ludzi po pomoc. Uwagę przykuwa jej ucho

Bezdomna czarna kotka szukała pomocy u ludzi. Miłośnicy mruczków podarowali jej kawałek dachu nad głową i pełną miskę jedzenia. Nie spodziewali się, że zwierzę tak naprawdę nie prosiło o schronienie dla siebie. Jej nienaturalnie wygięte ucho było dowodem, ile już w życiu przeszła.

kot Kefir
29.05.2024 14:39 To największy kot świata. Sieć zalała fala komentarzy, widzą w nim jedno

Kot Kefir od paru lat podbija świat internetu z powodu swoich kolosalnych rozmiarów. Żyjący w Rosji zwierzak ma podpisanych kilka kontraktów reklamowych i swój unikatowy profil w mediach społecznościowych. Fani widzą w nim jednak pewne podobieństwo, którego nie mogą się wyzbyć. “Właścicielka powinna przemyśleć zmianę imienia” - komentują.

pies
28.05.2024 11:31 Chory mężczyzna wie, że nie zostało mu dużo czasu. To, co robi dla psa, porusza

Choć u mężczyzny zdiagnozowano nieuleczalnego raka płuc, nie to okazało się być dla niego największym zmartwieniem. Okazuje się, że emeryt obawiał się o los swojego ukochanego psiego towarzysza. Wiedząc, że ma niewiele czasu, pragnął przed śmiercią znaleźć mu kochający dom. Poruszył niebo i ziemię, aby tego dokonać. To, co zrobił dla psa, chwyta za serce.

kot
27.05.2024 10:10 Minęły 2 lata od zaginięcia jej kota. Nie mogła uwierzyć, co stało się tego wieczoru

Zaginięcie ukochanego pupila to dla każdego opiekuna trudny moment. Niektórzy, tak jak właścicielka kota o imieniu Nav, nie poddają się w poszukiwaniach zwierzaka i wierzą, że się odnajdzie pomimo mijających dni, miesięcy, a nawet lat. Kobieta nie spodziewała się jednak, że ta historia zakończy się w taki sposób. Opowiedziała o niej w mediach społecznościowych.

pies w schronisku
27.05.2024 07:00 200 dni temu zadzwonili do opiekunów znalezionego psa. Nadal na nich czeka

Los bywa niesprawiedliwy nawet dla czworonogów, które nikomu nie zawiniły. Gdy pod opiekę schroniska trafił pies błąkający się po ulicach, personel ucieszył się, że jego opiekun zadbał o adresatkę i czip z podanym do siebie kontaktem. Choć po kilku sygnałach właściciel czworonoga odebrał telefon, niestety nie wszystko ułożyło się tak, jak życzyliby sobie pracownicy placówki.

sokoły
26.05.2024 15:44 Pierwszy lot młodego. Piękny prezent dla Wrotki na Dzień Matki

Internauci śledzący losy Wrotki, Czajnika oraz trzech pociech tylko czekali na ten moment. Już od kilku dni obserwatorzy lubelskich sokołów mogli zauważyć nieśmiałe próby młodych do lotów. W Dzień Matki jedno z nich postanowiło wyfrunąć z gniazda.

pies
25.05.2024 15:30 Psią staruszkę przywiązali do ławki w parku. To, co na niej leży, łamie serce

Porzucenia zwierząt niestety wciąż mają miejsce zdecydowanie za często. Tym razem Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi otrzymał wezwanie do psa w jednym z miejscowych parków. Sunia w podeszłym wieku była przerażona i nie wiedziała, dlaczego ktoś potraktował ją w tak okropny sposób. Tuż obok czworonoga, na ławce znajdowało się coś, co tylko potwierdzało, że sprawca działał z całkowitą premedytacją.

kot i pies
25.05.2024 15:17 14-letni pies przychodzi co wieczór do kota. Pragnie jednego

Nie bez powodu powszechnie znane jest powiedzenie “żyć jak pies z kotem". Kto z nas nie był świadkiem, jak przedstawiciele tych dwóch, dominujących wśród zwierząt domowych gatunków traktują się wzajemnie jak najwięksi wrogowie? Wbrew pozorom nie zawsze tak jest. Oto przykład 14-letniego psa, który przychodzi co wieczór do mieszkającego z nim mruczka i pragnie tylko jednego.

szczeniak bernardyna
25.05.2024 10:18 Kupiła szczenię bernardyna. Pokazała, co stało się z nim 3 lata później

Mieszkanka Hiszpanii zakochana w dużych rasach kupiła wyjątkowe szczenię. Mały bernardyn był puchaty i niezwykle uroczy. Świeżo upieczona właścicielka czworonoga nie spodziewała się, że trafi jej się taki okaz. Zwierzę zyskało sławę na cały kraj.

kot
24.05.2024 17:15 Uratowała kocurka, którego dręczyły dzikie koty. Podziękował w najpiękniejszy sposób

Bezpański kocur skazany na bezustanną tułaczkę został zaatakowany przez inne uliczne koty. Niebezpieczną sytuację zauważyła jedna z przechodzących nieopodal kobiet i natychmiast przeszła do udzielenia mu pomocy. Przepędziła agresorów, a jedzeniem zwabiła wystraszonego futrzaka. Za ratunek zwierzę podziękowało w najpiękniejszy z możliwych sposobów. A gdy było już po wszystkim, okazało się, że pupil skrywa pewną tajemnicę.

kura
24.05.2024 07:00 Trafiła pod ich opiekę niemal bez piór. Minęły 2 miesiące i kura jest nie do poznania

Siostry Burgess to kobiety o wielkich sercach, którym los zwierząt hodowlanych nie pozostaje obojętny. Swoim działaniem zapobiegają cierpieniu wielu niewinnych istot, które nie są traktowane w sposób humanitarny przez swoich właścicieli, dążąc przy tym do zwiększania świadomości wśród ludzi na ten temat. Dlatego też wolontariuszki ochoczo dzielą się swoimi historiami, takimi ja ta o pewnej uratowanej kurze. Ptak, mimo że trafił pod ich opiekę niemal bez piór, zaledwie po 2 miesiącach przeszedł ogromną metamorfozę. To niesamowite jak bardzo się zmienił.

pies w aucie
21.05.2024 09:25 Jechała z psem autem, z radia rozbrzmiała ta piosenka. Tak zareagował pupil

Nie jest tajemnicą, że słuch u psów jest bardziej wyczulony na zróżnicowane fale dźwiękowe. Psy mają także szerszy zakres słyszalności w porównaniu do człowieka, co czyni je wybitnymi słuchaczami dobrej muzyki. Przekonała się o tym właścicielka umuzykalnionego czworonoga podczas podróży autem. Nagranie przedstawiające reakcję pupila na piosenkę obiegło Internet.

kot z dzieciństwa
20.05.2024 14:40 Powtórzył zdjęcie z kotem po 20 latach. Powód wyciska łzy. "Nie powiem: nie płaczcie"

Mężczyzna odnalazł swoje zdjęcie z dzieciństwa z ukochanym kotem. Pupil spędził z nim ponad 20 lat. Opiekun postanowił uczcić jego długie życie, nową fotografią wzorując się na dawnym portrecie. Powód, dla którego wybrał właśnie ten moment, wyciska łzy z oczu.