Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot stracił ucho, ale nie chęci do życia. Nie zasługuje na miłość?
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.07.2024 09:19

Kot stracił ucho, ale nie chęci do życia. Nie zasługuje na miłość?

kot Paddy
fot. facebook/ Chatons Orphelins Montreal

Bezdomne zwierzęta często przeżywają trudne chwile, ale czasem los się do nich uśmiecha dzięki ludziom o wielkich sercach. Czarno-biały kot, który po latach tułaczki i doznanego bólu w końcu znalazł bezpieczne schronienie, pokazał ratownikom, że zasługuje na prawdziwą miłość. Czy ktoś pokocha Paddy'ego mimo jego wyglądu?

Bezdomne koty potrzebują naszej pomocy

Życie kotów na ulicy jest pełne niebezpieczeństw i trudów. Bez stałego dostępu do jedzenia i schronienia, muszą walczyć o przetrwanie niemal każdego dnia. Często narażone są na choroby, urazy i nieprzyjazne warunki pogodowe. Brak opieki weterynaryjnej sprawia, że nawet drobne infekcje mogą przerodzić się w poważne problemy zdrowotne. Ponadto bezdomne mruczki często stają się ofiarami agresji ze strony innych zwierząt i ludzi. Takie życie jest pełne cierpienia i niepewności, co podkreśla, jak ważna jest pomoc i wsparcie dla tych bezbronnych stworzeń.

Linda i Marie-Chantale, dwie wolontariuszki, które poświęcają swój czas na pomoc bezdomnym kotom, natknęły się na Paddy'ego podczas jednej ze swoich misji. Mruczek był w opłakanym stanie, z raną na uchu i licznymi oznakami przebywania na ulicy przez wiele lat. Zmęczony, głodny i wycieńczony, nie mając już sił do dalszej walki o przetrwanie, nawet nie protestował, gdy postanowiły zmienić jego życie. 

Przybij łapę: Twój pies i kot dostanie PiESEL. To najwyższa pora na zmianę Znaleźli w lesie cielę przywiązane do drzewa. Internauci łapią się za głowy

Kot był w opłakanym stanie. Konieczna była operacja

Po trzech godzinach podróży Paddy został przewieziony do Chatons Orphelins Montreal w Kanadzie, gdzie otrzymał natychmiastową pomoc. Zmęczony i przestraszony, cicho leżał w transporterze, nie zdając sobie sprawy, że jego życie właśnie zaczyna się zmieniać na lepsze. Po latach spędzonych na ulicy mógł wreszcie spędzić swoją pierwszą noc w cieple i komforcie, nie obawiając się zagrożeń.

Weterynarze oszacowali, że Paddy ma około dziewięciu lat. Kot przybył do ośrodka z wieloma problemami zdrowotnymi. Miał trudności z oddychaniem, odmrożone ucho i nie mógł jeść z powodu zakażonych dziąseł. Dzięki staraniom lekarzy, wolontariuszy i wsparciu troskliwej społeczności, mruczek otrzymał antybiotyki oraz przeszedł operację stomatologiczną. Chociaż usunięte zęby sprawiły, że jego język wystawał na zewnątrz, Paddy zdawał się tym nie przejmować i powoli wracał do zdrowia.

Kot Paddy
fot. facebook/ Chatons Orphelins Montreal

Nowe życie bezdomnego mruczka

Paddy został umieszczony w tymczasowym domu. Zwierzę nosiło wiele blizn bojowych, które były świadectwem jego trudnego życia na ulicy. Na początku mruczek był przestraszony i nieufny wobec ludzi, ale z czasem zaczął otwierać się na nowe doświadczenia. Zauważono, że jest bardziej przyjazny wobec innych kotów, co pomogło w jego socjalizacji. Dzięki smakołykom i cierpliwości jego przybranej mamy, Paddy stopniowo zaczął przyzwyczajać się do ludzkiego towarzystwa.

Po kilku miesiącach w rodzinie zastępczej Paddy całkowicie się przeobraził. Stał się uroczy i delikatny, pokochał uwagę i przytulanie. Chętnie zaprzyjaźniał się z innymi kotami w domu, bawił się zabawkami i spał obok swojej przybranej mamy. Jego złote serce i delikatna natura sprawiły, że stał się ulubieńcem wszystkich. 

Kot Paddy
fot. facebook/ Chatons Orphelins Montreal

Dzięki troskliwej opiece i miłości, jaką otrzymał od wolontariuszy i społeczności, kot przeszedł niesamowitą przemianę. Obecnie potrafi kulać się na plecach lub ocierać o nogi swoich ludzi, gdy potrzebuje ich uwagi. Jego wystający język dodaje mu niepowtarzalnego uroku. Mimo to nadal czeka na swój prawdziwy dom. Po wielu mroźnych zimach spędzonych na ulicy teraz może spać w cieple i w poczuciu bezpieczeństwa każdej nocy. Paddy jest dowodem na to, że nawet najbardziej pokiereszowane zwierzęta mogą odzyskać radość i zaufanie. A dzięki ludzkiej dobroci stać się dla kogoś przyjacielem na całe życie.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?