Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Tego dnia dowiedzieli się, że ich kot ma dwa domy. Zdziwienie, gdy wrócił w takim wdzianku, było ogromne
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 14.01.2024 16:20

Tego dnia dowiedzieli się, że ich kot ma dwa domy. Zdziwienie, gdy wrócił w takim wdzianku, było ogromne

Czarny kot
Czarny kot, źródło: thedodo.com @Crystal Roberts

Papa Legby to kocur, który kilka lat temu został uratowany z bezdomności. Pomimo tego, że jego opiekunka starała się robić wszystko, aby zniechęcić go do samotnych wędrówek po okolicy, czworonóg nie odpuścił. Każdą okazję wykorzystuje do tego, aby wymknąć się z domu i udać się na kolejną przygodę. Pewnego razu jego właścicielka zdała sobie sprawę z tego, że pupil od dawna coś przed nią ukrywa. Wszystko wydało się przez jeden, zaskakujący szczegół. Kocur prowadził podwójne życie. 

Nie potrafiła zmienić przyzwyczajeń adoptowanego kocura

Crystal pięć lat temu znalazła na ulicy czarnego kota, który już od pierwszych chwil znajomości zajął szczególne miejsce w jej sercu. Kobieta postanowiła go adoptować i zrobić wszystko, aby jego życie było szczęśliwe. Dała mu na imię Papy Legby. W trosce o bezpieczeństwo czworonoga starała się odzwyczaić go od wychodzenia na zewnątrz. Uważała, że pupil powinien spędzać czas wyłącznie w domu.  Jednak kocur nie podzielał tej opinii. Pomimo tego, że jego opiekunka miesiącami starała się przekonać go do tego, że życie w domu może być równie ciekawe, co przygody na zewnątrz, jego opinia w tej kwestii nie zmieniła się ani trochę.

Papy Legby okazał się być wyjątkowo sprytny. Z sukcesami korzystał z każdej okazji na to, aby chociaż na chwilę wymknąć się z domu na spacer po okolicy. Zawsze udawał się na spacer w tym samym kierunku. Crystal nie zdawała sobie sprawy z tego, że jej pupil od lat coś przed nią ukrywa. 

5.jpg
Kocur ponad wszystko cenił sobie wolność, źródło: thedodo.com @Crystal Roberts
Wilki wpadły na polanę z żubrami. Wszystko nagrała fotopułapka, wideo mocno poruszyło internautów

Kocur skrywał wielką tajemnicę

Pewnego dnia Papy Legby wrócił do domu w stanie, który bardzo zaskoczył jej opiekunkę. Okazało się, że podczas gdy czworonóg szlajał się po okolicy, ktoś postanowił ubrać go w sweterek. Najbardziej zdumiewające dla właścicielki kocura było to, że zwierzak wydawał się nie mieć nic przeciwko temu. Crystal zrelacjonowała tę historię w wywiadzie dla portalu The Dodo:

Lubi być trzymany na rękach i przytulany, ale nienawidzi obroży i czesania. Lubi kontakt tylko na własnych warunkach… Jak ktoś nakłonił go do założenia swetra?

Wiele wskazywało na to, że Papy Legby prowadzi podwójne życie. Kiedy Crystal zdała sobie z tego sprawę, wszystko zaczęło układać się w logiczną całość. W końcu zrozumiała, dlaczego jej pupilowi tak bardzo zależy na tym, aby regularnie mieć możliwość wydostania się na zewnątrz i popędzenia zawsze w tym samym kierunku. 

fsdf.JPG
Kocur wydawał się być zachwycony swoim nowym wdziankiem, źródło: thedodo.com @Crystal Roberts

Sekret mruczka wyszedł na jaw

Z czasem okazało się, że znajomość Papy Legby z tajemniczą rodziną nie była jedynie chwilowym epizodem w jego życiu. Świadczył o tym fakt, że kocur miał regularnie zmieniane sweterki. Crystal nie pozostało nic poza zaakceptowaniem tego, że nie jest jedyną opiekunką w życiu sprytnego czworonoga.

Kobiecie bardzo zależy na tym, aby ustalić, kto jest “współwłaścicielem” Papy Legby. Jednak pomimo tego, że zapukała już do drzwi aż pięciu rodzin mieszkających w okolicy, wciąż nie udało jej się znaleźć ludzi odpowiedzialnych za ubieranie jej pupila w sweterek. Crystal nie zamierza jednak się poddawać. Liczy na to, że w końcu odkryje, kogo jej ukochany pupil regularnie odwiedza. To z pewnością ułatwi troskę o dobro zwierzaka.

fsdds.JPG
Tajemniczy opiekunowie kocura regularnie zmieniają jego outfit, źródło: thedodo.com @Crystal Roberts
@wedonotownacat Whose litterbox have your paws been in? Mom reports he has never allowed them to put sweaters on him before🤣 and just started coming home in them. #cat #catsinsweaters #catsoftiktok #fyp #blackcatsoftiktok #christmaseve #christmassweater ♬ Elf - Main Theme - Geek Music

Źródło: thedodo.com