Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Nie tak planował zakończyć wizytę w schronisku. Nie do końca wyszedł z niego z psem, którego chciał
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 23.01.2024 10:22

Nie tak planował zakończyć wizytę w schronisku. Nie do końca wyszedł z niego z psem, którego chciał

wizyta w schronisku
Wizyta w schronisku, źródło: youtube.com/@theasherhouse_

Lee to mężczyzna, który swoje życie poświęca potrzebującym zwierzętom. Regularnie przygarnia pod swój dach istoty, których nikt inny nie chce. W tym celu pewnego dnia udał się do lokalnego schroniska dla psów. Planował zaadoptować jednego czworonoga. Jednak jego serce zdobyło dwóch podopiecznych jednostki. Musiał wybierać pomiędzy niepełnosprawnym szczeniakiem a kundlem, który od lat czekał na dom. Ku zaskoczeniu pracowników schroniska, Lee nie miał najmniejszych problemów z podjęciem decyzji. Jego zdaniem była ona oczywista.

Postanowił dać dom najbardziej niechcianemu psu

Lee Asher to mężczyzna, który postanowił poświęcić swoje życie dla potrzebujących istot. W tym celu założył organizację Asher House. To miejsce, w którym niechciane stworzenia, które przeszły w życiu ogrom cierpienia, mogą zaznać spokojnego i komfortowego życia. 

Pewnego dnia Lee podjął decyzję o powiększeniu grona podopiecznych Asher House. W tym celu udał się do schroniska dla psów w Oregonie. Planował wybrać zwierzaka, który ma najmniejsze szanse na znalezienie dobrego domu stałego. Nie spodziewał się, że praktycznie natychmiast nawiąże wyjątkową więź z jednym z podopiecznych schroniska. Serce mężczyzny zdobył szczeniak o imieniu Hank, który ma problemy z poruszaniem się. Piesek nie ma pełnej kontroli nad swoimi tylnymi łapami, przez co zdarza mu się przewracać i przemieszczać się w nieco komiczny sposób. Jednak jego ograniczenia fizyczne nie przeszkadzały mu w byciu wyjątkowo radosnym, kontaktowym i przyjacielskim czworonogiem.

ytr.JPG
Szczenię było wniebowzięte tym, że mogło spędzić czas wśród ludzi, źródło: youtube.com/@theasherhouse_
yu.JPG
Hank natychmiast zaprzyjaźnił się z Lee, źródło: youtube.com/@theasherhouse_
Stanęła na środku drogi i ani myślała się ruszyć. Gdy wezwano Straż Miejską, na jaw wyszła smutna prawda W ich domu coś cuchnęło, więc zaczęli szukać winowajcy. Przerazili się, gdy zajrzeli pod pralkę

Duży kundel spragniony miłości czekał na dom od lat

Chwilę po tym jak Lee zaprzyjaźnił się z Hankiem, pracownicy schroniska przyprowadzili drugiego psa, który spędził z nimi już kilka lat. Był nim Garth, duży kundelek, który od dawna pragnie ludzkiej bliskości. Z nim Lee również natychmiast znalazł wspólny język.

Mężczyzna musiał wybrać pomiędzy szczenięciem z niepełnosprawnością a starszym psem, którym od dawna nikt się nie zainteresował. Oba czworonogi mają niewielką szansę na znalezienie kogoś, kto postanowi się nimi zaopiekować do końca ich dni. Nie da się ukryć, że wybór pomiędzy Hankiem a Garthem musiał być trudny. Jednak jak się okazało, nie dla Lee. Mężczyzna wiedział, co zrobić i nie miał co do tego najmniejszych wątpliwości.

grt.JPG
Więź pomiędzy mężczyzną a psem pojawiła sie od razu
jy.JPG
Oba czworonogi skradły jego serce

Widział, który pies pojedzie z nim do domu

Lee nie ukrywał, że Hank zajął szczególne miejsce w jego sercu. Jednak widok spragnionego miłości Gartha również go poruszył. Uważał za niesprawiedliwe to, że tak wspaniały czworonóg od wielu lat czeka na dobry dom. Dlatego uznał, że tylko jedna ze wszystkich możliwych decyzji jest słuszna.

Założyciel Asher House postanowił zaadoptować oba psy. Nie wyobrażał wybierać pomiędzy niepełnosprawny szczenięciem a niezauważanym przez nikogo kundelkiem. Na jego decyzję wpłynęło również to, że oba psy doskonale się ze sobą dogadują. Tym sposobem Hank i Garth stali się kompanami w podróży po nowe, lepsze życie.

re.JPG
Adoptował nie jednego, a dwa psy

Źródło: wamiz.com, youtube.com/@theasherhouse_