Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 29.01.2024 16:49

1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku

Adopcja starszego psa
Adopcja starszego psa, źródło: pixabay@Annette1209, IBERION

Zarząd miasta w Suwałkach postanowił zorganizować nietypową akcję skierowaną do zwierzolubów. Ci, którzy zdecydują się na przygarnięcie psa z lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 1500 zł. Inicjatywa ma na celu promowanie adopcji czworonogów, którymi od lat nikt się nie interesuje. Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie finansowe od magistratu. 

Radni miasta w Suwałkach wspierają lokalne schronisko dla zwierząt. Wprowadzili program "Adoptuj psa seniora"

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Suwałkach od lat żyje wiele psów w podeszłym wieku. Skala tego problemu jest na tyle duża, że lokalne władze podjęły decyzję o stworzeniu programu, który został nazwany „Adoptuj psa seniora”. Akcja ta ma na celu danie szansy na dobry dom tym czworonogom, które najbardziej tego potrzebują i którymi jednocześnie od lat nikt się nie interesuje.

Zachętą do dania dobrego domu psom w podeszłym wieku jest jednorazowe wsparcie finansowe. Adopcyjni właściciele psich seniorów z suwalskiego schroniska mogą liczyć nawet na 1500 zł. Jest jednak jeden ważny warunek, który należy spełnić, aby otrzymać obiecaną kwotę.

pexels-anna-guerrero-2998933.jpg
Stare psy wymagają często specjalistycznej opieki, źródło: pexels.com @Anna Guerrero
Założył mu czerwoną kurteczkę i porzucił na klatce schodowej. Szczeniak nie spełnił oczekiwań? Ta akcja WOŚP przejdzie do historii. Złote psiaki zbierają na dzieciaki i szykują niespodziankę

1500 zł dofinansowania za adopcję psiego seniora. Nie wszystkie pupile są objęte akcją

Skorzystać z programu „Adoptuj psa seniora” mogą tylko ci, którzy zaadoptują najstarsze, pomijane przez wszystkich czworonogi. Co więcej, proces adopcyjny wymaga podpisania umowy adopcyjnej, w której zostały zawarte szczegółowe informacje na temat tego, jakie warunki opiekun adopcyjny jest zobowiązany zapewnić czworonogowi. 

Władze miasta zastrzegają, że przeprowadzane będą kontrole rodzin adopcyjnych biorących udział w programie. Wszystko po to, aby zniechęcić do przygarniania psich seniorów tych, którzy widzą w tym szansę na łatwy zarobek. Jeżeli nowi właściciele nie będą wywiązywać się z umowy zawartej ze schroniskiem, zwierzę zostanie im odebrane a pieniądze pochodzące z programu „Adoptuj psa seniora” będzie trzeba zwrócić. 

pexels-denniz-futalan-2306896.jpg
Adopcja szczeniąt nie jest dofinansowywana, źródło: pexels.com @Denniz Futalan

Pieniądze za adopcję psich seniorów nie będą wypłacane z góry

Podkreślić należy, że pieniądze z programu zachęcającego do adopcji starych psów będą wypłacane w ramach rekompensaty. Oznacza to, że właściciele czworonogów objętych programem będą otrzymywać zwrot na podstawie faktur oraz rachunków m.in. za koszty leczenia weterynaryjnego czy zakup artykułów niezbędnych do zapewnienia zwierzakowi odpowiedniego poziomu dobrostanu

Zasady zostały dokładnie przemyślane. Celem było realne wsparcie finansowe osób decydujących się na adopcję starych psów, przy jednoczesnej dbałości o to, aby pieniądze nie były łatwym celem dla tych, którzy są skłonni do nieprzemyślanej adopcji dla osobistych zysków. 

pexels-cottonbro-studio-6568945.jpg
Wiele psich seniorów boryka się z licznymi chorobami, przez które nawet najbardziej przyjacielskie osobniki są pomijane przez potencjalne rodziny adopcyjne, źródło: pexels.com @cottonbro studio

Źródło: pap.pl, portalsamorzadowy.pl