Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Zoo

Wodomierz
19.10.2021 02:00 Krab zwiedzał wodomierze na warszawskiej Pradze. „Wybrał pion wodno-kanalizacyjny"

Funkcjonariusze stołecznej Straży Miejska rozpoczęli tydzień od zaskakującego wezwania. Mieszkanka jednego z bloków mieszkalnych przy ulicy Komorskiej w Warszawie powiadomiła o dziwnym stworzeniu grasującym wewnątrz ściany. Żądne przygód stworzenie zostało przewiezione do ZOO.Niecodzienna interwencja funkcjonariuszy Ekopatrolu została opisana na stronie stołecznej Straży Miejskiej. W poniedziałkowy poranek otrzymali zgłoszenie od kobiety podejrzewającej, że w jej ścianie żyje bliżej nieokreślone stworzenie.

Koala
18.10.2021 02:00 Koale na skraju wymarcia. Populację zwierząt dziesiątkują choroby weneryczne

Niepokojące wieści z Australii. Weterynarze stoją przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest zapobieganie depopulacji australijskich koali. Chociaż pożary i upały to główne przyczyny wymierania tego gatunku, naukowcy alarmują, że nowym zagrożeniem stała się bakteryjna choroba weneryczna.Australijska Fundacja Koali przekazała, że w ciągu trzech lat populacja australijskich koali zmniejszyła się o 30 procent. Winne temu zjawisku są przede wszystkim pożary przełomu 2019 i 2020, które strawiły australijskie busze. Bilans pożogi jest oszałamiający - prawie 3 mld koali, kangurów i innych zwierząt zginęło lub utraciło siedliska w wyniku klęski żywiołowej. Jak informują naukowcy, po niedawnym kryzysie na horyzoncie pojawiło się nowe zagrożenie. Australijskie misie mają poważne kłopoty.

Zdjęcie ilustracyjne: żółwik
17.10.2021 02:00 Fascynująca anomalia przyrodnicza. Wykluł się żółw z dwiema głowami i sześcioma nogami

W Stanach Zjednoczonych na świat przyszedł bardzo rzadki okaz żółwia diamentowego. Posiadające dwie głowy oraz sześć nóg zwierzątko zostało wysłane do specjalnego ośrodka w celu monitoringu i opieki. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że zmutowany gad rozwija się bez zarzutów. Niezwykły żółwik diamentowy okazał się prawdziwym skarbem z naukowego punktu widzenia. Jest nie tylko przedstawicielem gatunku zagrożonego według Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody, ale również jednym z niewielu przypadków policefalii, czyli zjawiska dwugłowości.

zebra
15.10.2021 02:00 Cud narodzin we wrocławskim ZOO. Na świat przyszły trzy małe zebry

Z wrocławskiego zoo płyną cudowne wieści. Na świat przyszły trzy małe zebry. Dwa źrebaki są już na wybiegu razem z matkami. Trzeci z nich dołączy do reszty najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Zdjęcia maluchów są naprawdę urocze. W zoo we Wrocławiu trwa wielka radość. Źrebaczek Benek przyszedł na świat 21 lipca, Biruta pojawiła się 25 września. Trzeci źrebak nie dostał jeszcze imienia.

nosorożec
14.10.2021 02:00 Tragedia w ZOO. Niedawno narodzony nosorożec został uśpiony

Malutki nosorożec przyszedł na świat w ZOO w Augsburgu w Niemczech, gwarantując wszystkim opiekunom i weterynarzom niemałą niespodziankę. Nikt nie miał pojęcia, że samica była ciężarna. Niestety radość nie trwała zbyt długo. Matka noworodka odrzuciła go, przez co niedługo po narodzinach zwierzak musiał zostać uśpiony. Jak donoszą media, pomimo starań weterynarzy i opiekunów, nie udało się zapewnić małemu nosorożcowi mleka. W przypadkach, gdy matka odrzuca swoje cielę, zazwyczaj oddaje się je pod opiekę tzw. przybranej matce. Tym razem niestety nie było to możliwe.

Świeczka
07.10.2021 02:00 Uśpiono malutką żyrafkę. Zewsząd spływają kondolencje, „Będzie nam jej brakować”

Pracownicy ogrodu zoologicznego położonego w Dallas w Stanach Zjednoczonych przekazali wyjątkowo smutną informację nt. jednego z ich podopiecznych. Zaledwie 3-miesięczna żyrafka o imieniu Marekani została uśpiona. Przyczyną była straszliwa kontuzja.W minioną środę, tuż po północy czasu polskiego, władze ZOO w Dallas opublikowały pożegnalny wpis, wyjaśniający okoliczności śmierci małej Marekani. Dla wielu gości ogrodu był to prawdziwy szok.

Kate i William
04.10.2021 02:00 Dzieci Kate i Williama mają bzika na punkcie zwierząt. Wcale nie chodzi o domowe pupile

W trakcie wizyty w Irlandii Północnej Kate Middleton i książę William opowiedzieli o zainteresowaniach najstarszych dzieci. Okazuje się, że George i Charlotte pasjonują się egzotycznymi gatunkami zwierząt. Rodzice wspierają zainteresowania swoich pociech i zachęcają je do opieki nad najróżniejszymi stworzeniami.Podczas wizyty na Uniwersytecie Ulster w Irlandii Północnej członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej uchylili rąbek tajemnicy z ich prywatnego życia. Księżna Kate i książę William wyznali, jakie zwierzęta skradły serce ich dzieci i przy okazji pochwalili się, że ich nowymi podopiecznymi stały się... kury!

Niedźwiedź Baloo
30.09.2021 02:00 Pierwszy taki wyrok w Polsce. Cyrkowcy skazani za znęcanie się nad zwierzętami

Fundacja Viva! poinformowała o wyroku sądu w sprawie zwierząt odebranych latem 2016 r. z cyrku w Pawłowicach. Kateryna S. i Sebastian S. nie odzyskają zwierząt, które maltretowali celem maksymalizowania zysku. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju uznał ich winnymi znęcania się nad zwierzętami, w tym znanego na całą Polskę niedźwiedzia Baloo. Aktywiści walczący w imieniu pokrzywdzonych zwierząt mają powody do radości. Po 5 latach walki w środę, 29 września 2021 r. zapadł przełomowy wyrok dotyczący znęcania się nad zwierzętami w polskim cyrku objazdowym oraz łamania zakazów dotyczących zwierząt chronionych.

Nubia
30.09.2021 02:00 Epilog batalii sądowej o pumę Nubię. Zwierzę zostaje w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym?

Pumę Nubię przyjęto do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie w lipcu 2020 r. Egzekwując wyrok sądu, została odebrana Kamilowi Stankowi przez pracowników poznańskiego ZOO. Po skardze dotychczasowego właściciela zwierzęcia Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu wszczęła postępowanie. Czy Nubia została odebrana zgodnie z prawem?Chociaż Nubia miała pozostać na wybiegu wyłącznie na 30-dniową kwarantannę, od tego czasu, zgodnie z ostatnim wyrokiem sądu zwierzę pozostaje pod opieką Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Śledczy ustalili, czy doszło do przekroczenia uprawnień przez pracowników poznańskiego zoo.

Makak
29.09.2021 02:00 Bubuś jest już bezpieczny. Małpka skradziona z Mini Zoo odnaleziona w kamienicy

Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przyszło przeprowadzić niecodzienną interwencję. W środku nocy odebrali telefon od mieszkanki budynku mieszkalnego w centrum miasta. Kobieta zaalarmowała dyżurnego o egzotycznym zwierzęciu siedzącym w drewnianej skrzyni w korytarzu jej kamienicy. Mieszkanka Jawora (woj. dolnośląskie) przeżyła wstrząs, znajdując na korytarzu kamienicy prowizoryczną klatkę. W środku znajdowała się przestraszona... małpka.

Małpa na dachu
27.09.2021 02:00 Niecodzienna scena na dachu zgorzeleckiego technikum. "Czy komuś nie uciekła małpa?"

W niedzielę na jednej z popularnych grup w mediach społecznościowych na Facebooku mieszkanka Zgorzelca zadała istotne pytanie: "Czy komuś nie uciekła małpa?". Zwierzę zostało dostrzeżone na dachu jednej ze szkół. W poszukiwania zaangażowano policję.Egzotyczny ssak był widziany po raz ostatni w ubiegły weekend. Wówczas znajdował się na dachu budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.

Znalezione kociątko
26.09.2021 02:00 Rolnik uratował porzucone na pastwę losu kocięta. Okazały się być pod ochroną

Pewien rosyjski rolnik znalazł 4 kilkudniowe kocięta. Początkowo sądził, że to zwyczajne dachowce, jednak z czasem zauważył znaczące różnice w ich wyglądzie. Po konsultacji z pracownikami rezerwatu przyrody okazało się, że nieświadomie przygarnął maluchy objęte ochroną gatunkową. Zwierzęta zostały znalezione w stajni, w pobliżu nigdzie nie było ich mamy. Co gorsza, wciąż miały zamknięte oczy, dlatego nie przetrwałyby same na wolności.

Diabeł tasmański
25.09.2021 02:00 Nagrano krzyk diabła tasmańskiego. Przeraźliwy dźwięk przyprawia o ciarki na plecach

Pracownik ogrodu zoologicznego w Tasmanii postanowił obalić krzywdzący mit na temat diabłów tasmańskich. Nagranie opublikowane na platformie Youtube wyjaśnia, dlaczego ten gatunek jest niesłusznie oceniany jako agresywny. Jak się okazuje, gardłowy ryk ma niewiele wspólnego z gniewem.Diabły tasmańskie są powszechnie uważane za nerwowe zwierzęta, których temperament jest niemożliwy do kontrolowania. Dodatkowo emitują nieludzkie dźwięki, którymi potrafią zjeżyć włos na głowie. Czy rzeczywiście zasłużyły sobie na bycie nazywanymi "zwierzętami z piekła rodem"?

Zdjęcie ilustracyjne
25.09.2021 02:00 Trwa zbiórka żołędzi i orzechów dla zwierzaków. Każdy może pomóc

Jak poinformował stołeczny ratusz, Warszawskie ZOO właśnie rozpoczęło tegoroczną akcję zbierania przysmaków dla swoich podopiecznych. Mile widziane żołędzie, a także orzechy włoskie i laskowe. Każdy, kto chce wziąć udział w zbiórce, może codziennie dostarczać je na teren ogrodu.Nadeszła jesień, dlatego jak co roku stołeczny zwierzyniec organizuje inicjatywę, zachęcającą warszawiaków do zbierania w parkach, lasach i ogrodach żołędzi oraz orzechów. Dla niejednego mieszkańca ogrodu zoologicznego dary jesieni to prawdziwy rarytas.

Zdjęcie ilustracyjne
21.09.2021 02:00 Krokodyl grasuje na północy Anglii? Świadkowie idą w zaparte, „Kilka godzin później już go nie było"

Jak donoszą brytyjskie media, ​mieszkanka Castleford dokonała przerażającego odkrycia. W środku dnia kobieta dostrzegła, że po trawniku przed domem sąsiadów spaceruje krokodyl. Zanim zwierzę uciekło z pola widzenia, Brytyjce udało się uchwycić je na fotografii. Sarah Jayne Ellis opublikowała w sieci wpis, który odmienił wizerunek miasteczka Castleford w hrabstwie West Yorkshire. Kobieta twierdzi, że w ogrodzie jej sąsiada kręcił się niebezpieczny gad. Czy wstrząsające zdjęcie jest prawdziwe?

Orka
13.09.2021 02:00 Orka nie może pogodzić się z samotnością. Z rozpaczy uderza w ścianę

Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wykonane w parku MarineLand w Kanadzie, przedstawiające majestatyczne zwierzę, którego gatunek balansuje na krawędzi wyginięcia. Mowa o orce o imieniu Kiska. Na filmie widać, że zwierzę uderza z całej siły w ścianę basenu. Co jest powodem samookaleczania się stworzenia? Obiekt MarineLand w Niagara Falls jest morskim parkiem rozrywki, który pełni funkcję ogrodu zoologicznego oraz oceanarium. Jednym z najbardziej znanych podopiecznych parku jest 44-letnia orka Kiska, która od 4 roku życia przebywa w niewoli.

Niedźwiadki
10.09.2021 02:00 Niedźwiadek polarny po raz pierwszy otwiera oczy. Film podbił serca internautów

Kamery zamontowane w berlińskim zoo uchwyciły przełomowy moment w życiu małego niedźwiedzia polarnego. Podczas przytulania z mamą zaledwie 5-tygodniowy malec po raz pierwszy otwiera oczy. Film z przesłodkiej chwili z życia zwierzaków trafił do sieci. 1 grudnia 2018 roku w berlińskim ogrodzie zoologicznym przyszedł na świat kolejny przedstawiciel gatunku występującego wokół bieguna północnego. Niedźwiedzica Tonja doskonale troszczyła się o swoje potomstwo, dbając o to, by miś miał mnóstwo spokoju.

"Piesek"
05.09.2021 02:00 Myślała, że kupiła szczenię psa. Prawda okazała się zaskakująca

Pani Wang marzyła o zakupie pewnej modnej rasy psów. Po znalezieniu oferty w Internecie, postanowiła adoptować japońskiego szpica o śnieżnobiałym futerku. Ku jej ogromnemu zaskoczeniu, kiedy pupil zaczął rosnąć, okazał się zupełnie innym zwierzęciem. Pewna kobieta po raz pierwszy adoptowała szczeniaka. Będąc przekonana, że szpic japoński stanie się idealnym członkiem rodziny, przelała 140 funtów na konto rzekomego hodowcy. Nawet w chwili, gdy maluch został przekazany w jej ręce, nie przyszło jej do głowy, że została oszukana.

Zdjęcie ilustracyjne
04.09.2021 02:00 Można się przestraszyć. Podopieczny ZOO nauczył się naśladować płacz dziecka

W australijskim ogrodzie zoologicznym zapanowała olbrzymie poruszenie. W najmniej oczekiwanym momencie na terenie obiektu rozległ się dramatyczny dźwięk przypominający płacz dziecka. Goście wkrótce zorientowali się, że łudząco podobne odgłosy wydawane są przez pewne zwierzę.W ogrodach zoologicznych całe rodziny mogą nie tylko miło spędzić czas na łonie natury, ale również wiele się nauczyć. Goście odwiedzający wybieg poświęcony egzotycznym ptakom dokonali niebywałego odkrycia o umiejętnościach pewnego gatunku z rzędu wróblowatych.

Warszawskie ZOO
02.09.2021 02:00 Sen na Jawie – Warszawskie ZOO buduje nowy dom dla ginących gatunków

Warszawskie ZOO uczestniczy w nowym, wyjątkowym projekcie, który jest potwierdzeniem, że stołeczny ogród realizuje misję, jaką powinien spełniać współczesny ogród zoologiczny – ochronę ginących gatunków, skoncentrowaną na rozmnażaniu zwierząt najrzadszych i zagrożonych wyginięciem. We współpracy z Batu Secret ZOO z Indonezji oraz Fundacją Rozwoju Warszawskiego ZOO PANDA (która finansowo wsparła realizację projektu przekazując na niego 40 tys. zł), powstaje pewnego rodzaju oddział terenowy Warszawskiego ZOO. I to gdzie? Na Jawie Wschodniej! W Indonezji zostanie zbudowany kompleks kilkunastu wolier, w których będzie hodowany endemiczny gatunek bażanta z Sumatry – kiściec żółtosterny Lophura erythrophtalma. Niestety sytuacja tego ptaka w środowisku naturalnym jest niełatwa. Liczebność populacji stopniowo spada, w związku z czym organizacja IUCN zajmująca się m.in. ochroną zwierząt i roślin, nadała mu status gatunku narażonego na wyginięcie. Stąd też wynikła konieczność utworzenia grup hodowlanych w ogrodach zoologicznych, jako zaplecza genetycznego dla populacji żyjącej w środowisku naturalnym. Tak się składa, że koordynatorem zarządzającym populacją kiśćca żółtosternego jest pracownik Ptaszarni Warszawskiego ZOO, na którym spoczywa odpowiedzialność za ptaki mieszkające w europejskich ogrodach. Niestety jest ich stosunkowo mało, bo raptem 5 osobników, z czego 2 pary mieszkają właśnie stołecznym ogrodzie. Z kolei zainteresowanie tym gatunkiem ze strony innych ogrodów zoologicznych jest dość duże, co było kolejnym argumentem, aby taki projekt powstał. Projekt ma wsparcie ze strony lokalnych władz, bowiem pod nadzorem Ministerstwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska z Sumatry zostanie utworzone stado podstawowe z odebranych przemytnikom osobników oraz takich, które z różnych względów nie będą mogły wrócić do natury. Warszawskie ZOO nowy domProjekt Warszawskiego ZOO ma również poparcie ze strony Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA - European Association of Zoos and Aquaria) oraz światowych organizacji zajmujących się hodowlą i ochroną zagrożonych wyginięciem gatunków bażantów. Instytucje te realizują bowiem podobne projekty, m.in. odtworzenie populacji kiśćca wietnamskiego. Tym bardziej cieszy fakt, że Warszawskie ZOO może również przyczynić się do ochrony innego gatunku, równie cennego przedstawiciela bażantów, tak daleko od Warszawy, niemal w środowisku naturalnym. Tego jeszcze nie było!Warszawskie ZOO nowy domPrace budowlane na Jawie szybko posuwają się do przodu, a budowa zostanie zrealizowana już wkrótce. O postępach w pracach można dowiadywać się na bieżąco z facebooka Warszawskiego ZOO oraz ze strony www.zoo.waw.pl. Warszawskie ZOO nowy domWarszawskie ZOO nowy domWarszawskie ZOO nowy domWarszawskie ZOO nowy domAutor tekstu zewnętrznego: Żaneta Antosiewicz, Dział Edukacji Warszawskiego ZOO

Myszojeleń
25.08.2021 02:00 „Ma kopytka i twarz jak gryzoń". Kolejny myszojeleń przyszedł na świat

Łódzkie ZOO przekazało radosną nowinę, która z pewnością ucieszy miłośników zwierząt. Na mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący narodzin kolejnego przedstawiciela gatunku kanczyl jawajski, znanego powszechnie jako myszojeleń. Zdjęcia małego zwierzątka potrafią rozczulić każdego! Potomstwo pary przyszło na świat 28 lipca. Jego tata urodził się w łódzkim Zoo, natomiast mama pochodzi z Frankfurtu. W 2018 roku stała się podopieczną polskiego ogrodu zoologicznego.

Słonik
12.08.2021 02:00 Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Nie jest zagadką, że małe słonie mają duże zapotrzebowanie na miłość. Dowodem tego jest nagranie z Patara Elephant Farm w Tajlandii, gdzie 140-kilogramowy "maluch" wskoczył na jedną z turystek. Jak się okazało, chciał się tylko przytulić. Słoń to największy i najcięższy ssak lądowy, który jest niesamowicie czułym zwierzęciem. Jak wykazali przedstawiciele międzynarodowej organizacji Think Elephant International, są one zdolne do wykazywania empatii na wysokim poziomie. Nic dziwnego, że osobniki zamieszkujące sanktuarium słoni w Chiang Mai szybko się uczą i doskonale wiedzą, że mogą liczyć na pieszczoty ze strony odwiedzających gości. To miejsce wolne od ludzkiego okrucieństwa, gdzie zwierzęta mogą w spokoju się rozmnażać i wieść szczęśliwe życie pod okiem opiekunów.

Awantura w ZOO
09.08.2021 02:00 Krzyki, wyzwiska i rękoczyny. Rodzinne wyjście do ZOO zakończyło się awanturą

Wymiana zdań pomiędzy dwoma rodzinami przerodziła się w szarpaninę. Szokujące nagranie z pekińskiego parku safari obiegło media społecznościowe. Jak relacjonują przedstawiciele placówki, bójka i towarzyszące jej krzyki przestraszyły nawet zwierzęta. W niedzielę, tj. 8 sierpnia br. w chińskim ogrodzie zoologicznym Beijing Wildlife Park wywiązała się ostra awantura pomiędzy zwiedzającymi. Jak widać na opublikowanym w sieci nagraniu, w bijatyce wzięło udział co najmniej sześć osób, w tym kobieta z dzieckiem na rękach.

Góralki skalne
06.08.2021 02:00 Dziś święto wszystkich miłośników zwierząt. Góralki skalne urodziły się w Warszawskim ZOO

Autor tekstu: Warszawskie ZOOPod koniec lipca Warszawskie ZOO przywitało aż dziewięć góralkowych maluszków. Choć te niepozorne stworzenia przypominają wyglądem przerośniętą świnkę morską, to należą do jednych z najmniejszych zwierząt kopytnych i są spokrewnione z trąbowcami oraz syrenami. W czwartek 29 lipca przyszły na świat dwa góralątka, a szczęśliwą mamą została Uganda. W piątek 30 lipca trzy góralki skalne urodziła Gambia. Oba porody odbyły się bez komplikacji, a ciekawskie, choć nieco nieśmiałe maluszki od razu rozpoczęły zwiedzane wybiegu pod czujnym okiem mam. Góralki skalne w Warszawskim ZOOGóralkowe dzieciństwo jest mocno przyspieszone: maluszki rodzą się w pełni ukształtowane, z otwartymi oczami i okryte futrem. Już po dwóch tygodniach powoli zaczynają odżywiać się jak dorosłe osobniki, ale karmione są przez matkę jeszcze przez 10 tygodni. Góralki skalne w Warszawskim ZOOMaleństwa są miniaturkami dorosłych osobników, już od narodzin wspaniale przystosowanymi do życia pośród skał. Góralki to zwinni górscy akrobaci i mistrzowie ekstremalnej wspinaczki. Te małe zwierzątka potrafią wspinać się nawet po bardzo stromych skałach. Spodnia część ich łapki nie ma sierści, za to pokryta jest skórzastą, wilgotną, sprężystą poduszeczką, która jest doskonałym elementem amortyzującym i działa jak punkt zaczepny, co pozwala góralkom przytwierdzić się do skał.Góralki skalne w Warszawskim ZOOGóralki w Warszawskim ZOO mieszkają w Słoniarni. Czasem zwiedzający omijają ich wybieg, skupiając się tylko na słoniach. A warto choć przez chwilę przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzakom. Nie bez powodu dzielą pawilon ze słoniami, gdyż są z nimi spokrewnione. Posiadają szczątkowe kopytka, mają doskonały słuch, dobrą pamięć, a w razie zagrożenia potrafią głośno zaryczeć, aby ostrzec stado.Góralki skalne w Warszawskim ZOOGóralki to bardzo rozmowne zwierzaki. Wydają̨ szeroki wachlarz dźwięków służących wzajemnej komunikacji. Zwykle jeden z osobników pełni funkcję strażnika obserwującego otoczenie i w przypadku wykrycia zagrożenia głośnym dźwiękiem ostrzega stado. Góralki skalne w Warszawskim ZOONiedawno urodzone maluszki góralków wraz z pozostałymi członkami hordy można zobaczyć w Słoniarni Warszawskiego ZOO. Opiekunowie zwierząt zapowiadają, że to jeszcze nie koniec góralkowych porodów. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych członków stada. Góralki skalne w Warszawskim ZOOGóralki skalne w Warszawskim ZOOFot. Słoniarnia i Nosorożce Warszawskiego ZOO, Warszawskie ZOO

Bora
03.08.2021 02:00 Nie żyje jaguarzyca Bora z opolskiego ZOO. „Wyszła na swój wybieg i po prostu zasnęła"

Potwierdziły się najgorsze obawy pracowników opolskiego ogrodu zoologicznego. Czas uwielbianej przez wszystkich Bory dobiegł końca. W niedzielę samica jaguara odeszła w spokoju, śpiąc na swoim wybiegu. Z przykrością informujemy, że jaguarzyca Bora, będąca jedną z najstarszych przedstawicielek swojego gatunku w europejskich ogrodach zoologicznych, nie żyje. W ubiegły weekend jej serce wybiło po raz ostatni.

Zdjęcie podglądowe: oko jaszczurki
30.07.2021 02:00 Nietypowa sytuacja w Bydgoszczy. Na przechadzkę wybrał się gad

Niecodzienny widok na ulicy Grodzkiej w Bydgoszczy. Chodnikiem przechadzała się pokaźnych rozmiarów jaszczurka. Wycieczka krajoznawcza został jednak gwałtownie przerwana przez patrol Straży Miejskiej.Najwidoczniej uroki północnej części Starego Miasta podziwiają nie tylko bydgoszczanie. Przed kilkoma dniami na przechadzkę wzdłuż rzędu zabytkowych spichlerzy wybrała się agama brunatna. Jak się tam znalazła?

Jaguar
30.07.2021 02:00 Jaguar zaatakował turystę w ZOO. Sam się o to prosił

Mężczyzna odwiedzający ogród zoologiczny w Jacksonville na Florydzie został zaatakowany na oczach pozostałych odwiedzających. Jedno z drapieżnych zwierząt straciło cierpliwość i dotkliwie zraniło turystę. Znana jest już przyczyna ataku.Do mrożącego krew w żyłach incydentu doszło podczas specjalnej wystawy jaguarów. W pewnym momencie jeden z widzów wpadł na pomysł, aby przekroczyć barierę bezpieczeństwa i zbliżyć się do ogrodzenia, za którym znajdowały się zwierzęta.

Lwy z jemeńskiego ZOO
21.07.2021 02:00 Lwy z jemeńskiego ZOO na skraju śmierci głodowej. Aktywiści proszą o wsparcie finansowe

Lwy zamieszkujące zoo Sana'a w ogarniętym wojną Jemenie umierają z głodu. Żyją w tragicznych warunkach, pozbawione opieki medycznej i pożywienia. Chcąc uchronić je od straszliwego losu, aktywiści opublikowali w sieci wstrząsające zdjęcia.Trzy lwy o imionach Ward, Frence i Mokless znalazły się na skraju śmierci głodowej. Ze względu na ograniczone zapasy żywności, są karmione wyłącznie raz w tygodniu. Aktywiści walczą z czasem, informując o ich krytycznym stanie zdrowia.