Swiatzwierzat.pl > Aktualności > „Ma kopytka i twarz jak gryzoń". Kolejny myszojeleń przyszedł na świat
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 18:44

„Ma kopytka i twarz jak gryzoń". Kolejny myszojeleń przyszedł na świat

Myszojeleń
facebook/lodzkiezoo

Łódzkie ZOO przekazało radosną nowinę, która z pewnością ucieszy miłośników zwierząt. Na mediach społecznościowych pojawił się wpis dotyczący narodzin kolejnego przedstawiciela gatunku kanczyl jawajski, znanego powszechnie jako myszojeleń. Zdjęcia małego zwierzątka potrafią rozczulić każdego! Potomstwo pary przyszło na świat 28 lipca. Jego tata urodził się w łódzkim Zoo, natomiast mama pochodzi z Frankfurtu. W 2018 roku stała się podopieczną polskiego ogrodu zoologicznego.

Zdjęcia nowo narodzonego myszojelenia obiegły świat

Jak tłumaczą pracownicy ogrodu zoologicznego, to już szósty przychówek pary, zaś drugi w tym roku. W historii łódzkiego ZOO narodziły się łącznie 24 kanczyle.

Choć zwierzak przyszedł na świat miesiąc temu, wciąż nie wiadomo, jakiej jest płci oraz jak będzie miał na imię. Obecnie mieszka na wybiegu z mamą i siostrą, Mimi.

Szczęśliwą rodzinkę myszojeleni można obserwować w pawilonie Świat Ptaków. Warto jednak pamiętać, że zwierzęta te są najbardziej aktywne w godzinach porannych i popołudniowych.

Myszojelenie podbijają serca Polaków

Niesamowity rozgłos kanczyle zawdzięczają piosence Luizy Kukulinskiej pt. "Myszojeleń". Chwytliwy utwór bił rekordy popularności i w efekcie stał się hitem zeszłego lata.

- Myszojeleń! Zagrożony wyginięciem Myszojeleń! Najmniejszy przeżuwacz świata Myszojeleń! Ma ma ma ma ma małe nóżki A do tego duży tułów Ma kopytka i twarz jak gryzoń - brzmią słowa popularnej piosenki.

Kto jej nie zna, niech żałuje! Zobacz zdjęcia i nagranie:

Źródło: facebook/łódzkie ZOO

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami