Swiatzwierzat.pl
Kate i William

Rex Features/East News

Dzieci Kate i Williama mają bzika na punkcie zwierząt. Wcale nie chodzi o domowe pupile

4 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W trakcie wizyty w Irlandii Północnej Kate Middleton i książę William opowiedzieli o zainteresowaniach najstarszych dzieci. Okazuje się, że George i Charlotte pasjonują się egzotycznymi gatunkami zwierząt. Rodzice wspierają zainteresowania swoich pociech i zachęcają je do opieki nad najróżniejszymi stworzeniami.

Podczas wizyty na Uniwersytecie Ulster w Irlandii Północnej członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej uchylili rąbek tajemnicy z ich prywatnego życia. Księżna Kate i książę William wyznali, jakie zwierzęta skradły serce ich dzieci i przy okazji pochwalili się, że ich nowymi podopiecznymi stały się... kury!

Brytyjska rodzina królewska chwali terapeutyczny wpływ zwierząt

Brytyjskie media donoszą, że od początku pandemii William, Kate oraz ich trójka dzieci rzadko pojawiają się w królewskiej rezydencji w Kensington w Londynie. Zdecydowanie wolą spędzać czas pod miastem, w posiadłości Anmer Hall w Norfalk.

Książęca para przyznała, że przeprowadzka z dala od miejskiego zgiełku korzystnie wpłynęła na rozwój zainteresowań oraz pasji George'a, Charlotte i Louise'a. Dzieci mogą kultywować rodzinną tradycję, biorąc udział w treningach jazdy konnej. Ich babcia, królowa Elżbieta z pewnością bacznie śledzi postępy młodych jeźdźców.

- Podczas lockdownu zwierzęta były dla naszej rodziny bardzo ważne – działały na dzieci jak terapia – wyjaśniła Kate.

Dzieci Williama i Kate mogą także poszerzać swoją wiedzę na temat hodowli zwierząt gospodarskich. Okazuje się, że podczas pandemii na terenie posiadłości powstał kurnik, w którym zamieszkały kury ozdobne.

Zabawa z kotem

Czy laser dla kota jest szkodliwy? Zabawa światełkiem niesie więcej szkód niż pożytku

CZYTAJ DALEJ

Kate i William wyznali, jakie zwierzęta uwielbiają młodzi następcy tronu

Kury i konie to nie jedyne zwierzęta znajdujące się pod opieką księżnej i księcia Cambridge.
Pod wspólnym dachem mieszka również cocker spaniel sprezentowany rodzinie przez brata księżnej Kate, Jamesa Middletona oraz chomik nazywany Marvin.

Co zaskakujące, 8-letni George i 6-letnia Charlotte poszli w ślady rodziców. Podobnie jak Kate i William, zamiast zachwycać się słodkimi czworonogami, serca najstarszego rodzeństwa skradły węże i pająki.

- George ma obsesję na punkcie węży, będzie zdenerwowany, że go tu nie było - wyjaśnił książę podczas wizyty w małym zoo znajdującym się na kampusie Uniwersytetu Ulster.

Księżniczka Charlotte najpewniej również będzie rozczarowana, że to jej mama miała okazję zapozować z tarantulą na dłoni. Podczas zeszłorocznego spotkania online z sir Davidem Attenborough dziewczynka zdradziła, że bardzo lubi pająki.

Zobacz nagranie:

Źródło: tvp.info

Sprawdź swoją wiedzę o wężach!

Pytanie 1 z 8

Jak nazywa się nauka zajmująca się wężami?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >