Swiatzwierzat.pl
Wodomierz

pixabay/delo

Krab zwiedzał wodomierze na warszawskiej Pradze. „Wybrał pion wodno-kanalizacyjny"

19 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Funkcjonariusze stołecznej Straży Miejska rozpoczęli tydzień od zaskakującego wezwania. Mieszkanka jednego z bloków mieszkalnych przy ulicy Komorskiej w Warszawie powiadomiła o dziwnym stworzeniu grasującym wewnątrz ściany. Żądne przygód stworzenie zostało przewiezione do ZOO.

Niecodzienna interwencja funkcjonariuszy Ekopatrolu została opisana na stronie stołecznej Straży Miejskiej. W poniedziałkowy poranek otrzymali zgłoszenie od kobiety podejrzewającej, że w jej ścianie żyje bliżej nieokreślone stworzenie.

Stworzenie nie spuszczało funkcjonariuszy z oczu

Niepokój warszawianki wzbudziło tajemnicze skrobanie dobiegające zza drzwiczek kryjących wodomierze. Jak się wkrótce potem okazało, instynkt jej nie zawiódł.

Strażnicy miejscy ustalili, że podejrzane dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Gdy otworzono drzwiczki zasłaniające wodomierze, wzrok wszystkich utkwił w jednym miejscu.

- Na funkcjonariuszy i właścicielkę mieszkania łypał wzrokiem sporych rozmiarów krab. Ewidentnie miał dość towarzystwa rur, bo dał się spokojnie i bezpiecznie odłowić Ekopatrolowi relacjonuje Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej.

delfin

Delfin zaplątał się w rybackie sieci. Z pomocą przyszli Polacy

CZYTAJ DALEJ

Zagadka rozwiązana

Osobnik chowający się w pionie wodno-kanalizacyjnym to przedstawiciel krabów tęczowych. Zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego. Co w takim razie robiło w kraju nad Wisłą?

Zwierzę prawdopodobnie uciekło właścicielowi z hodowli. Na szczęście w trakcie przygód pośród wodomierzy nie odniosło widocznych kontuzji.

Po przeprowadzonym odłowie krab został przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. Oby pod czujnym okiem pracowników ogrodu odechciało mu się kolejnych ucieczek.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >