Swiatzwierzat.pl
Lwy z jemeńskiego ZOO

facebook/Friends of Yemen Zoos

Lwy z jemeńskiego ZOO na skraju śmierci głodowej. Aktywiści proszą o wsparcie finansowe

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Lwy zamieszkujące zoo Sana'a w ogarniętym wojną Jemenie umierają z głodu. Żyją w tragicznych warunkach, pozbawione opieki medycznej i pożywienia. Chcąc uchronić je od straszliwego losu, aktywiści opublikowali w sieci wstrząsające zdjęcia.

Trzy lwy o imionach Ward, Frence i Mokless znalazły się na skraju śmierci głodowej. Ze względu na ograniczone zapasy żywności, są karmione wyłącznie raz w tygodniu. Aktywiści walczą z czasem, informując o ich krytycznym stanie zdrowia.

Dzicy męczennicy wojny

Jemen pogrąża się w największej katastrofie humanitarnej na świecie. Z powodu trwającej tam od końca 2014 roku wojny domowej, pracownicy ogrodów zoologicznych nie są w stanie zapewnić podopiecznym leków, jedzenia oraz wody, w efekcie czego jemeńskie ZOO stało się śmiertelną pułapką bez wyjścia.

Lwy żyjące w Sana'a egzystują w nędznych warunkach, cierpiąc chroniczny głód. Są osłabione i zapadają na choroby skóry oraz infekcje bakteryjne. Często są karmione martwymi zwierzętami mieszkańców wioski.

Ich klatki są ekstremalnie brudne i zarobaczone, ponieważ zużycie wody jest ograniczane do minimum. Pracowników nie stać na środki czystości. Pozostają bezradni, obserwując powolny proces umierania niegdyś pięknych i wywołujących podziw stworzeń.

Niedźwiedzie

Słowackie władze przedsięwzięły ostateczne kroki. Wydano wyrok śmierci na niedźwiedzicę

CZYTAJ DALEJ

Sama skóra i kości

Zaniepokojeni losem lwów aktywiści próbowali wołać o pomoc, ale znikąd nadziei na ratunek. Jemen w dalszym ciągu pogrążony jest w chaosie, a krwawy konflikt zbiera kolejne żniwo.

W celu zwrócenia uwagi społeczności świata na problemy zwierzęcych mieszkańców kraju rozdartego wojną, na mediach społecznościowych opublikowano szokujące zdjęcia oraz filmy dokumentujące wychudzone i schorowane zwierzęta. Widać na nich, że zwierzęta wymagają natychmiastowej pomocy. Z relacji aktywistów wynika, że na wybiegach panuje "zapach śmierci".

Materiały zdjęciowe zamieszczone na facebookowym profilu Friends of Yemen Zoos niemal natychmiast wstrząsnęły internautami, jednocześnie przykuwając uwagę mediów i miłośników zwierząt z nawet najdalszych zakątków świata. Wolontariusze zobowiązali się podjąć walkę o życie trzech lwów, które są bliskie śmierci.

W tym celu zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe, m.in. poprzez zakup specjalnych bransoletek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na utrzymanie i leczenie jemeńskich lwów.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Piesek

Pozostałe

Nastolatek adoptuje szczeniaka z 6 łapami. Nikt poza nim nie chciał dać mu szansy

Czytaj więcej >