Swiatzwierzat.pl
Słonik

Hannah Frenchick

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

12 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Nie jest zagadką, że małe słonie mają duże zapotrzebowanie na miłość. Dowodem tego jest nagranie z Patara Elephant Farm w Tajlandii, gdzie 140-kilogramowy "maluch" wskoczył na jedną z turystek. Jak się okazało, chciał się tylko przytulić.

Słoń to największy i najcięższy ssak lądowy, który jest niesamowicie czułym zwierzęciem. Jak wykazali przedstawiciele międzynarodowej organizacji Think Elephant International, są one zdolne do wykazywania empatii na wysokim poziomie.

Nic dziwnego, że osobniki zamieszkujące sanktuarium słoni w Chiang Mai szybko się uczą i doskonale wiedzą, że mogą liczyć na pieszczoty ze strony odwiedzających gości. To miejsce wolne od ludzkiego okrucieństwa, gdzie zwierzęta mogą w spokoju się rozmnażać i wieść szczęśliwe życie pod okiem opiekunów.

Słoniątko domagało się czułości

Hannah Frenchick udostępniła w sieci nagranie z wycieczki do tajskiego rezerwatu przyrody. Widzimy na nim dwie turystki ubrane w płaszcze przeciwdeszczowe, które przesiadują w błocie. W ich stronę zbliża się mały słonik, któremu od pierwszej chwili przypadła do gustu osoba w fioletowym ponczo.

Zwierzak nie czekał ani chwili. Błyskawicznie wdrapał się na kobietę, a następnie wtulił się w jej pierś i pozwolił na głaskanie po głowie. Jego reakcja wywołała falę okrzyków zachwytu i radości.

Mimo, iż turystka wydawała się być zachwycona perspektywą zabawy i przytulania ze słoniątkiem, "maluch" okazał się nie być tak lekki, jak mogłoby się zdawać. Osobniki w jego wieku ważą ponad 100 kg!

St. asp. Tomasz Morawek

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

CZYTAJ DALEJ

Słodki ciężar

Warto zaznaczyć, że dorosłe słonią potrafi osiągnąć wagę 6 ton, czyli tyle, co mała ciężarówka, natomiast w chwili narodzin zwierzęta ważą zaledwie około 5,5 kilograma.

Hitowe nagranie ma blisko 900 tys. wyświetleń na platformie Youtube. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego absolutnie rozczulającego pokazu międzygatunkowej miłości, koniecznie nadrób zaległości!

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiEwa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >