Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Suczka

Suczka

Suczka, czyli samica psa. Czym się charakteryzuje?

Suczka to samica psa domowego, ale określeniem tym nazywa się również inne samice zwierząt z rodziny psowatych. Podstawową różnicą między suką a psem jest oczywiście zdolność suki do bycia zapłodnioną (przez psa) i w efekcie tego urodzenia szczeniąt. Różnice anatomiczne w wyglądzie suczki i psa dla niewprawnego oka będą w zasadzie niezauważalne – oczywiście abstrahując od zewnętrznych cech płciowych.

Samica psa cechuje się także dużo spokojniejszym temperamentem. Będzie na ogół mniej agresywna od psa i mniej energiczna, choć nie oznacza to, że będzie mniej skora do zabaw. Samiczka również uwielbia się przytulać, jest lojalna wobec swojego opiekuna i lubi towarzystwo człowieka, jednak nierzadko będzie się dystansować, pragnąc zaznać nieco spokoju. 

Suka hodowlana – co to takiego?

W kynologii istnieje także pojęcie suki hodowlanej. Suka hodowlana to samica psa rasowego, która nie tylko jest zdolna do rozrodu, ale posiada również odpowiednie uprawnienia, które mogą się nieznacznie różnić w zależności od związku kynologicznego określającego swój regulamin. Jej potomstwo może jednak otrzymać rodowód jedynie wówczas, gdy samcem który ją pokrył posiada uprawnienia psa reproduktora.

Aby suczka mogła utrzymać uprawnienia suki hodowlanej, musi spełnić kilka warunków. Podstawowym jest wpis do Polskiej Księgi Rodowodowej lub Krajowej Księgi Wstępnej. Drugim kryterium jest wiek, zależny od rasy psa (od 12 do 18 miesięcy). Ostatnim z wymogów są osiągnięcia wystawowe, które zarówno Związek Kynologiczny w Polsce jak i Polska Federacja Kynologiczna określa nieco inaczej. Dla przykładu, zgodnie z wymogami ZKwP suka musi otrzymać co najmniej trzy oceny doskonałe lub bardzo dobre od co najmniej dwóch różnych sędziów na minimum trzech wystawach –  z czego przynajmniej jedna musi mieć charakter międzynarodowej albo klubowej.

Jak zadbać o suczkę?

Płeć psa zasadniczo nie ma większego znaczenia w przypadku dbania o jego zdrowie, pielęgnację, dietę, czy potrzeby zaspokojenia odpowiedniej aktywności fizycznej. Suczka może mieć jednak zmniejszone potrzeby socjalizacyjne w porównaniu do psa, głównie z uwagi na swój spokojniejszy temperament. Jeśli zaś chodzi o okazywanie miłości, to bez względu na rasę psa, jego płeć, czy jakiekolwiek inne czynniki, powinniśmy okazywać jej naszemu pupilowi jak najwięcej.

Jedyną kwestią na jaką przyszły posiadacz suczki powinien zwrócić uwagę jest to, że suka – w odróżnieniu oczywiście do psa – ma cieczkę, czy też inaczej ruję, co jest naturalnym procesem. Cieczka u suczki ma miejsce zwykle dwa razy w roku i trwa około czterech tygodni. Należy jej w tym okresie zapewnić spokój, ponieważ może być rozdrażniona. Najistotniejsza z punktu właściciela może być faza przedrujowa, a więc okres krwawienia – warto wówczas zaopatrzyć się w specjalne majtki na cieczkę dla psa. Jeżeli zaś ciąża u suczki nie jest spełnieniem naszych marzeń, to w okresie cieczki powinniśmy odizolować naszą pupilkę od innych psów.

Pokaż więcej

psy
07.04.2024 14:47 Wyrzucili z auta dwa psy na ruchliwą drogę. Wszystko na oczach świadków

W sieci pojawił się wpis kobiety, która wraz z innymi świadkami widziała, jak z auta wyrzucono na ulicę Poświęcką we Wrocławiu dwa psy. Los czworonogów był zagrożony, ponieważ to trasa, którą przemierza wiele pojazdów. Rozpoczęła się akcja mająca na celu je uratować i zabezpieczyć.

pies chow chow
04.04.2024 16:17 Posesja warta miliony, a na niej konający pies. Beza nie zasłużyła na taki los

Miała mieć życie jak z bajki. Pałac, pyszne jedzenie i kochających ludzi. Niestety suczka nie zaznała dobrodziejstw, a jej życie było jednym wielkim koszmarem. Porzucona na terenie luksusowej posesji bez dachu nad głową, nie wspominając już o jakimkolwiek legowisku. Pracownicy Fundacji Psa Karmela mówią wprost “Już dawno nie mieliśmy przypadku, w którym psa aż tak upodlono”.

Suczka
07.03.2024 12:49 Sunia znaleziona w lesie. Nosiła na skórze setki nabrzmiałych kleszczy

O tym, że ugryzienie przez kleszcza jest niebezpieczne dla psów, wie już chyba każdy posiadacz pupila. Niestety czworonogi porzucone w lasach są narażone na wzmożone ataki tego powszechnie spotykanego pajęczaka. Wolontariuszka działająca w organizacji pomagającej zwierzętom znalazła wystraszoną suczkę na poboczu drogi. Od razu zobaczyła na niej kleszcze i czym prędzej zawiozła ją do kliniki weterynaryjnej. Specjaliści nie mieli dobrych wieści.

porzucona suczka
13.02.2024 16:12 Sunia urodziła. Gdy szczenięta przyszły na świat, przypomnieli sobie o tacie

Zaawansowana ciąża nie przeszkadzała właścicielom, aby wyrzucić suczkę na bruk. Pita trafiła do schroniska, jednak nawet tam dla niej i jej nienarodzonego potomstwa nie było miejsca. Porzucona przez ludzi straciła do nich zaufanie. Życie psiej rodziny wisiało na włosku, a sprawę komplikowało położenie ojca szczeniąt. On także potrzebował pomocy.

suczka oddana do schroniska
13.02.2024 14:21 Suczka pojęła, że rodzina oddaje ją do schroniska. To nagranie rozdziera serce

Około roczna suczka o imieniu Macaroni została przewieziona do schroniska przed swoich opiekunów. Biedne zwierzę nie przestawało piszczeć, obserwując rodzinę odjeżdżającą spod placówki. Nagranie zamieszczone przez pracowników wyciska łzy z oczu. Zwierzę drżało z przerażenia i nie potrafiło zrozumieć, dlaczego zostało porzucone. Powód okazał się dość trywialny.

Suczka pozostawiona przed sklepem
24.12.2023 12:12 Pod zamkniętym sklepem zostawił psa i poszedł. Suczka w ciąży trzymała się kurczowo jednego miejsca

O pozostawionym na mrozie psie poinformował radny miasta Sosnowiec. Do zdarzenia doszło przed sklepem sieci Netto. Ciężarna suczka, którą pozostawiono samą na dworze, dosłownie liczyła na świąteczny cud. Czyżby w roztargnieniu przedświątecznych zakupów właściciel zapomniał o swoim pupilu? 

Izi potrzebuje pomocy
20.11.2023 15:54 Zegar tyka nieubłaganie, a ataki paraliżują cały świat suczki. Nie tak powinno wyglądać życie Izi

Izi była silnym i wesołym szczeniakiem, jednak niestety nie trwało to długo. Wcześniej opiekunowie nie dostrzegali żadnych problemów zdrowotnych swojej pupilki, do czasu pierwszego ataku choroby. Od tej pory życie suczki oraz jej bliskich jest pełne strachu. Sposób na to, aby suczka wyrwała się z paraliżu, jest w zasięgu ręki, ale bez środków finansowych nie ma szans na przywrócenie jej zdrowia.

Suczka wróciła do schroniska po 4 godzinach od adopcji
07.11.2023 13:40 Wzięli suczkę ze schroniska, po 4 godzinach krzyknęli "won". Jeszcze nigdy nikt jej tak nie oszukał

Suczka przejechała tysiące kilometrów, aby zostać adoptowana, jednak nowa rodzina nie miała wystarczającym pokładów cierpliwości, by zaakceptować nowego członka rodziny. Po 4 godzinach Matilda została oszukana i znów stała się bezdomna. Pracownicy schroniska nie potrafią zrozumieć, czym pies zawinił w oczach nowych właścicieli. 

Suczka u weterynarza
22.05.2023 14:37 Właściciel zafundował suczce wymyślne tortury. Za obrożę posłużyła trytytka, która wrzynała się w ciało

Wolontariusze rybnickiej organizacji Pet Patrol odebrali suczkę z rąk oprawcy. Właściciel od dłuższego czasu zadawał zwierzęciu krzywdę na wymyślne sposoby - m.in. zakładając pupilowi trytytkę na szyję zamiast obroży. Interwencja zakończyła się wizytą w klinice weterynaryjnym, gdzie niezwłocznie przeprowadzono operację ratującą życie. Do kolejnego przypadku znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem doszło w miejscowości Rudy w województwie śląskim. Tamże suczka imieniem Marcelinka została zauważona przez osobę, której los pokrzywdzonych stworzeń leżał na sercu. 

bezdomna suczka
18.05.2023 11:46 Wszyscy myśleli, że suczka jest w zaawansowanej ciąży. Ale w brzuchu nosiła coś zupełnie innego

Sushi to bezdomna sunia, która błąkała się po ulicach w Indiach. Uwagę lokalnych ratowników zwierząt zwrócił jej ogromny brzuch, który odznaczał się pomimo widocznego gołym okiem niedożywienia. Na początku byli przekonani, że jest on wynikiem ciąży. Z czasem jednak okazało się, że pies nosi w nim zupełnie coś innego.Niestety bezdomne i przeszukujące śmietniska zwierzęta to nieodłącznym elementem zatłoczonych indyjskich ulic. Na szczęście nawet tam docierają ludzie o dobrych sercach, którym los czworonogów nie jest obojętny. Podobnie było z suczką z ogromnym brzuchem. W jej przypadku nie było czasu do stracenia.

Suczka na krótkim łańcuchu
07.05.2023 13:33 Przypięła sunię do budy i pozwoliła, by patrzyła na śmierć swoich dzieci. Szczegóły interwencji porażają

Muszka wiodła żywot psa podwórkowego - do dyspozycji miała starą, rozklekotaną skrzynkę służącą za budę, od której mogła oddalić się na odległość nieprzekraczającą metra. Suczka wydawała szczenięta na świat jedno po drugim. Niestety, właścicielka zwierząt nie była łaskawa dla maluchów. Potomstwo niespełna rocznej suni zamarzło tuż po urodzeniu. Inspektorzy OTOZ Animals z oddziałem w Słupsku przeprowadzili interwencję, w wyniku której odebrano spod opieki kobiety zaledwie 8-miesięczną suczkę. Dla jej dzieci pomoc przybyła za późno.

Suczka na łańcuchu
02.05.2023 17:23 Przywiązana do drzewa suczka urodziła na pustkowiu. Zrobiłaby wszystko, by uratować je przed śmiercią

Właściciel podjął decyzję, iż nie ma zamiaru dłużej zajmować się swoim zwierzęciem. Ciężarną suczkę wywieziono do lasu i przywiązano do drzewa znajdującego się na skraju pustkowia w wiosce Plataniti w Grecji. To, jaki los zgotowano bezbronnym szczeniakom i ich matce, dosłownie nie mieści się w głowie. Na szczęście uwolniona z koszmaru Lara i jej potomstwo dostali drugą szansę. Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale nikt nie wspomina o tym, że człowiek jest jednocześnie najgorszym wrogiem psa. Historia suczki imieniem Lara jest bolesnym przypomnieniem, do czego są w stanie posunąć się ludzie, by pozbyć się niechcianego pupila.

None
24.03.2023 10:50 Starsza suczka cierpiała latami, ale dostała szansę. Abby wreszcie doczekała się szczęśliwego finału

Abby to starsza, schorowana sunia, która została znaleziona na ulicy w opłakanym stanie. Aby przeżyć w tych trudnych okolicznościach, była zmuszona jeść wyrzucone przez ludzi resztki jedzenia i śmieci. W końcu zajęło się nią jedno ze schronisk w Luizjanie, jednak widząc jej straszny stan, poprosili o pomoc specjalistów. Dziś zachwyca metamorfozą.Była przeraźliwie chuda, jej kości przykrywała jedynie cienka warstwa skóry, sierść niemal cała wypadła, miała anemię, infekcję ucha i złamaną tylną łapkę - tak można opisać Abby w momencie, kiedy trafiła pod opiekę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wolontariusze wprost mówili, że dziwią się, że przetrwała w takim stanie.

None
23.03.2023 16:05 Malutka sunia przywiązana smyczą do łóżka. W jednym pokoju żyła cała rodzina

Jak to możliwe, że malutka sunia, która nie miała większych problemów z poruszaniem się, stała się więźniem sypialni swoich właścicieli? Kulisy wstrząsającej interwencji w Trójmieście ujawnili przedstawiciele organizacji OTOZ Animals. Chociaż cała rodzina żyła w jednym pomieszczeniu, nikt nie zauważył złego stanu zdrowia psa. Co kryje się za zamkniętymi drzwiami polskich domów? Chociaż w setkach tysięcy rodzin pielęgnuje się takie wartości, jak miłość oraz szacunek do zwierząt, spośród wpisów na facebookowym profilu OTOZ Animals wyłania się niepokojący obraz współczesnej kondycji moralnej społeczeństwa. 

Porzucony pies
14.03.2023 14:15 "Serce pęka na ten widok". Pies leży przy stacji benzynowej czekając na opiekuna, który nie wróci

Media społecznościowe obiegła wieść o psie czatującym przed stacją benzynową w Gizałkach. Zdaniem pracowników, zwierzę najprawdopodobniej zostało porzucone. Suczka w typie owczarka karelskiego z nadzieją czekała na swego opiekuna, jednak pomimo upływu godzin ten niestety po nią nie wrócił.Bezdomne psy są bardzo częstym widokiem na ulicach Grecji, Rumunii, Gruzji czy Ukrainy, ale również w Polsce wciąż jeszcze można napotkać bezpańskie czworonogi. Niedawno o jednym z nich rozpisywali się przedstawiciele Stowarzyszenia Psi-jaciel i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrześni.

None
09.03.2023 11:17 Szczeniak porzucony na klatce schodowej. Obok ktoś "wspaniałomyślnie" zostawił książeczkę zdrowia

Organizacja OTOZ Animals, działająca w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego, poinformował o znalezieniu kilkumiesięcznej suczki, którą ktoś zostawił na klatce schodowej w jednym z wieżowców w Bydgoszczy. Szczeniakowi pomogli strażnicy miejscy, jednak patrząc w jego smutne oczy, trudno powstrzymać łzy.O odnalezieniu pozostawionego na korytarzu w bloku psa, bydgoscy strażnicy miejscy otrzymali informację w piątek, 3 marca br., w godzinach wieczornych. Zwierzę miało znajdować się na klatce schodowej w wieżowcu przy ulicy Karpackiej. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce, a to, co zobaczyli, złamałoby serce niejednemu miłośnikowi czworonogów.

None
08.03.2023 11:30 Ciężarna sunia dźwigała olbrzymią ilość kołtunów. Po strzyżeniu zamieniła się w puszystą kulkę

Na facebookowym profilu organizacji Hope Rescue pojawiła się poruszająca historia nt. porzuconej suczki. Piesek, kiedy trafił pod ich opiekę, przeszedł niesamowitą metamorfozę. Z brudnej, skołtunionej i osamotnionej istoty zamieszkującej nielegalną hodowlę przerodziła się w prawdziwą księżniczkę, która zasługuje na wszystko, co najlepsze. Jak się okazało, fundacja uratowała życie nie tylko jej.Nielegalne hodowle nierasowych, nierodowodowych zwierząt domowych to wciąż duży problem, przez który cierpi wiele psów i kotów. Właściciele niezarejestrowanych instytucji zupełnie nie dbają o czworonogi, a stworzenia, choć mają schronienie i dach nad głową, zdecydowanie nie czują się jak w domu, gdyż są rozmnażane wyłącznie dla zysku. Pewna okropnie zaniedbana sunia w typie maltańczyka musiała walczyć w takich warunkach nie tylko o swój los, ale także swoich młodych.

None
17.02.2023 10:46 Samotny pitbull wyciąga łapkę do odwiedzających schronisko. "Dziękuję, że mnie zauważyłeś"

Oto Eden - jedna z czworonożnych podopiecznych w schronisku w Kalifornii. Psinka wyciąga łapkę do każdego, kto tylko przechodzi obok jego klatki, a wyraz jej pyska złapie za serce nie tylko miłośników psów, ale wszystkich ludzi o dobrym sercu. To poruszające, jak bardzo to zwierzę potrzebuje miłości i kochającego opiekuna.Psy, podobnie jak ludzie, mają różne charaktery. Jedne są spokojne, chętnie przebywają w ciszy, a na pieszczoty godzą się jedynie, kiedy mają ochotę. Jednak druga grupa to prawdziwi miłośnicy przytulasów i kontaktu z człowiekiem. Im zdecydowanie trudniej pogodzić się z losem, kiedy trafią do schroniska. Doskonałym tego przykładem jest suczka pitbulla o imieniu Eden.

None
17.02.2023 09:44 Pies zaginął na półtorej doby. Stawił się w schronisku, z którego został adoptowany

Pracowników organizacji Animal Rescue League w El Paso w Teksasie przestraszył dzwonek do drzwi do bramy schroniska, który rozbrzmiał o 1:30 w nocy. Niezapowiedzianą wizytę złożyła im dawna podopieczna, która została niedawno adoptowana. Okazało się, że suczka o imieniu Bailey uciekła swoim właścicielom i skierowała kroki w miejsce, gdzie już raz uzyskała pomoc.Pod osłoną nocy wszystko wydaje się inne i nieco straszniejsze, dlatego prawdopodobnie każdy z nas wystraszyłby się, gdyby usłyszał dzwonek do drzwi na półtorej godziny po północy. Pracownicy schroniska dla zwierząt w Stanach Zjednoczonych nie byli wyjątkiem. 

Sadie i Brian Myers
01.02.2023 15:34 Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Sadie to 6-letnia suczka rasy owczarek niemiecki, która została oddana do schroniska po przeprowadzce poprzednich właścicieli. Kilka miesięcy później została ponownie adoptowana. Nikt wówczas nie wiedział, że niebawem zwierzak odpłaci się swojemu opiekunowi za okazaną miłość i uratuje mu życie. Przygotowując się do przeprowadzki, należy pamiętać, że to nie tylko transport mebli, sprzętów RTV i AGD oraz innych przedmiotów - to również przełom w życiu zwierząt domowych, a naszą powinnością jest zrobienie wszystkiego, by przeżyły ją bez problemów.

Daniel "Magical" i Sonia
27.01.2023 15:20 Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Dolnośląska grupa interwencyjna DIOZ przyjechała do owianego złą sławą mieszkania przy ulicy Urzędniczej 2 w Toruniu i zabrała stamtąd 20-letniego psa o imieniu Sonia. Zwierzę należało do rodziny patostreamera Daniela "Magicala", który na początku stycznia wyszedł z więzienia. Właściciel już zapowiada, że będzie domagał się reakcji na bezprawne zabranie psa. Daniel "Magical" opuścił zakład karny w dniu 13 stycznia 2023 roku, a wyjście na wolność było internetowym wydarzeniem. Internetowa działalność słynnego streamera od dłuższego czasu budziła kontrowersje ze względu na dokumentowanie patologicznych zachowań podczas libacji alkoholowych. W transmisjach brali udział matka, konkubent i znajomi rodziny. Tajemnicą nie jest również krzywda czworonożnego podopiecznego rodziny - suczki Soni.

Suczka ze szczeniętami
27.01.2023 13:28 Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Agresja matczyna, przejawiana przez matkę w obronie potomstwa, miała przesądzić o przyszłości psiej rodziny. 6-letnia suczka oraz jej nowo narodzone szczenięta ze schroniska w Orlando na Florydzie znalazły się na liście do uśpienia. Gdyby nie przypadkowe spotkanie z wyjątkową osobą, najprawdopodobniej ich dni już dawno dobiegłyby końca. Adrienne Andino, założycielka ośrodka Pitbull Tailz Rescue, chciała sprawdzić, co słychać u psa przebywającego w izolatce w Orange County Animal Services. Po przybyciu na miejsce i wypełnieniu swoich obowiązków skierowała kroki swoje kroki do innego boksu, znajdującego się w tym samym skrzydle. Tam ujrzała suczkę wraz z nowo narodzonymi szczeniętami.

BeFunky-collage - 2023-01-27T114920.264
27.01.2023 12:10 Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Nowe, zaskakujące informacje opublikowano w sprawy suczki znalezionej kilka dni temu przez operatora koparki, którą cudem udało się wyciągnąć spod ziemi. Na policję zgłosił się rzekomy właściciel psa. Jego zdaniem w określeniu wieku zwierzęcia doszło do dużej pomyłki. A to nie wszystkie błędy, które udało się ustalić.23 stycznia br. do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wpłynęły informacje o znalezionej suczce, która była zakopana w ziemi w Zabierzowie przy ul. Przy Torze. Dzięki szybkiej reakcji operatora koparki, który ją znalazł oraz opiece weterynarzy, udało się utrzymać ją przy życiu, a jej stan z dnia na dzień się poprawia. Jednak najgorsze jeszcze nie minęło.

Przerażona suczka błąkała się po drodze. Kierowca rozpoznał ją z plakatu, od razu zareagował
16.01.2023 13:32 Przerażona suczka błąkała się po drodze. Kierowca rozpoznał ją z plakatu, od razu zareagował

Scout to sunia, o której zaginięciu poinformowano kilka dni przed końcem ubiegłego roku. Zniknięciem zwierzęcia bardzo przejęli się nie tylko opiekunowie, ale także wszyscy sąsiedzi. Kiedy dwóch z nich przemierzało miejscową drogę, nagle wprost pod ich koła wbiegł przerażony pies. Kierowca w ułamku sekundy z całej siły wcisnął hamulec.Strach, który czuje rodzina zwierzaka, kiedy zaginie ich pupil, zrozumieją tylko opiekunowie, którzy doświadczyli tego na własnej skórze. Niestety, nie zawsze udaje się go odnaleźć i sprowadzić do domu. W przypadku suczki o imieniu Scout radość opiekunów oraz czworonożnego członka rodziny sięgnęła zenitu.

Suczka
12.12.2022 12:00 8-miesięczna sunia w pseudo budzie i na łańcuchu. Inspektorzy byli przerażeni, to jeszcze szczenię

Ciężki łańcuch, a na jego końcu mała, niespełna roczna sunia. Inspektorzy organizacji OTOZ Animals otrzymali zgłoszenie w sprawie psa trzymanego na łańcuchu, któremu za schronienie służyła buda przypominająca domek letniskowy. Zwierzę zostało niezwłocznie odebrane, jednak setki tysięcy innych czworonogów spędzi zimę w równie przerażających warunkach.Kolejna interwencja OTOZ Animals z gliwickiego oddziału i kolejna odebrana mała suczka, która swoje całe życie spędziła przykuta łańcuchem do rozpadającej się budy. 8-miesięczna Dafne – tak nazywa się nowa podopieczna organizacji - niemal od urodzenia była skazana na łaskę i niełaskę właściciela.

Suczka
11.11.2022 13:57 Agresywna suczka nie pozwalała na to, by ktokolwiek do niej podszedł. Chroniła słabszych od siebie

Wolontariusze znaleźli bezpańską suczkę należącą do rasy amerykański pitbulterier. Najprawdopodobniej od zawsze wiodła samotne życie, przez co bała się kontaktu z nieznajomymi. W upuszczonym budynku, gdzie przebywała, nie pozwalała na to, by ktokolwiek do niej podszedł. Miała w tym ważny cel - ochronę słabszych od siebie.Ludzie notorycznie porzucają zwierzęta, zupełnie nie przejmując się ich dalszym losem. Bywa, że takie zwierzę zauważy ktoś, kto przejmie się jego losem i postara się zapewnić mu kochający dom. Nierzadko do kliniki weterynaryjnych czy schroniska trafiają w opłakanym stanie, a powrót do zdrowia zajmuje im wiele czasu. Tak było choćby w przypadku owczarka, którego historię przybliżaliśmy w ostatnim czasie.Niestety przypadek tej porzuconej suczki nie stanowi wyjątku. Zwierzę, które znaleziono w całkowicie zdemolowanym i opuszczonym domu, nie wiedziało, czym jest bezpieczeństwo czy kochający opiekunowie, którzy dbają aby miseczka zawsze była pełna.

Suczka
07.11.2022 16:00 Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia

Historia porzuconej przez właścicieli suczki wzruszyła cały Internet. Zwierzak z powodu traumy wywołanej nie tylko porzuceniem, ale też wypadkiem samochodowym stał się niesamowicie lękliwy i wycofany. Na pomoc ruszyła mu pewna wolontariuszka. Nie wierzyła, że ktokolwiek inny jest w stanie ją uratować.Eliza June to suczka w typie pitbulla, która przeżyła prawdziwe piekło. Zwierzak został porzucony przez swoją dotychczasową rodzinę i wyrzucony przez nich podczas jazdy samochodem. Wszystko to spowodowało, że suczka chwilę później została potrącona przez inny pojazd i pozostawiona na pastwę losu. Na szczęście na swojej drodze spotkała kochających ludzi, którzy postanowili pomóc jej wyjść na prostą.

BeFunky-collage (8)
04.11.2022 15:32 Suczka porzucona przy cmentarzu w Święto Zmarłych. "Jak pęknięty znicz czy stare kwiaty"

Wystraszona, porzucona, bezbronna suczka została porzucona przez swoich właścicieli w pobliżu cmentarzu w Święto Zmarłych. O zwierzęciu poinformował radny Łukasz Litewka, który wierzy w moc Internetu i stara się znaleźć dla niego nowy dom. Historia młodego pieska chwyta za serce, a mężczyzna dziwi się, że ktoś był w stanie tak bezlitośnie potraktować żywą istotę. Bezbronna suczka porzucona nieopodal cmentarza otrzymała tymczasowe imię - Lampka - ze względu na okoliczności, w jakich została znaleziona. To około półroczna sunia, którą w Święto Zmarłych znalazła nieopodal nekropolii pani Angelika Orczyk - mieszkanka Sosnowca.