Swiatzwierzat.pl

fot. YouTube/The Dodo

Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia

7 Listopada 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Historia porzuconej przez właścicieli suczki wzruszyła cały Internet. Zwierzak z powodu traumy wywołanej nie tylko porzuceniem, ale też wypadkiem samochodowym stał się niesamowicie lękliwy i wycofany. Na pomoc ruszyła mu pewna wolontariuszka. Nie wierzyła, że ktokolwiek inny jest w stanie ją uratować.

Eliza June to suczka w typie pitbulla, która przeżyła prawdziwe piekło. Zwierzak został porzucony przez swoją dotychczasową rodzinę i wyrzucony przez nich podczas jazdy samochodem. Wszystko to spowodowało, że suczka chwilę później została potrącona przez inny pojazd i pozostawiona na pastwę losu. Na szczęście na swojej drodze spotkała kochających ludzi, którzy postanowili pomóc jej wyjść na prostą.

Historia porzuconej i połamanej suczki wzrusza do łez

Wszystko zaczęło się od tego, że dotychczasowy właściciel zwierzaka nagle z niego zrezygnował i porzucił go podczas jazdy samochodem. Suczka wylądowała na jezdni, gdzie została potrącona przez kolejne auto. Ku zaskoczeniu wszystkich, rodzina Elizy June nie zareagowała na nieszczęśliwy wypadek, tylko pozostawiła ją samą na środku drogi. Oszołomiona suczka trzęsła się i płakała, gdy odnaleźli ją dobrzy ludzie.

Pupil trafił do schroniska, gdzie zajęli się nią specjaliści i wolontariusze z wielkim sercem. Po uzyskaniu pomocy weterynaryjnej okazało się, że Eliza June miała złamaną miednicę, biodro i posiniaczone płuco. To jednak wcale nie okazało się najgorsze. Suczka doznała potężnej traumy, która sprawiła, że stała się nieufna w stosunku do ludzi i niesamowicie agresywna, a na każdą próbę dotyku reagowała strachem i drżeniem.

0 SWNS DOG POO 01-14.jpg

Porzucona suczka w końcu trafiła na dobrych ludzi

Pracownicy schroniska dokładali wszelkich starań, aby pomóc Elizie June pokonać traumę i rozpocząć nowe życie. Nie da się jednak ukryć, że proces przystosowawczy suczki nie należał do najłatwiejszych, bo zwierzak był ogromnie agresywny i jednocześnie przygnębiony przeszłymi wydarzeniami.

W końcu na pomoc przyszła specjalistka Anne Morgan, która za wszelką cenę chciała pomóc zwierzęciu. Eliza June nie potrafiła przystosować się do nowej opiekunki i przez długi czas pozostawała wobec niej nieufna. Co prawda suczka nie była wobec ekspertki agresywna, ale udała się w kąt, bojąc się, że Annie Morgan zrobi jej krzywdę.

wgr

Opiekunka pozostawała nieugięta i długo pracowała z suczką. To dzięki niej Eliza June jest dziś niesamowicie radosnym pieskiem, który od nowa uwielbia ludzi i bycie głaskanym. Mamy nadzieję, że już niedługo suczka trafi w ręce dobrych i troskliwych ludzi.

0 SWNS DOG POO 01-13.jpg

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach"
Czytaj więcej >

Aktualności

Bezdomniaki liczą na pomoc. Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie
Czytaj więcej >

Aktualności

Historia przyjaźni 10-letniej dziewczynki i cyrkowego kucyka. „Uwolnić Poly” w kinach od 02.12
Czytaj więcej >

Aktualności

Turystka dotkliwie pogryziona przez żółwia. "Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek wejdę jeszcze do morza"
Czytaj więcej >

Aktualności

Pies uratował właścicielkę przed śmiercią pod kołami vana. Wszystko uchwyciła kamera
Czytaj więcej >

Aktualności

Przemytniczki wiozły walizki pełne żywych zwierząt. Celnicy naliczyli ich ponad 100
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]