Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.11.2022 16:00

Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia

Suczka
fot. YouTube/The Dodo

Historia porzuconej przez właścicieli suczki wzruszyła cały Internet. Zwierzak z powodu traumy wywołanej nie tylko porzuceniem, ale też wypadkiem samochodowym stał się niesamowicie lękliwy i wycofany. Na pomoc ruszyła mu pewna wolontariuszka. Nie wierzyła, że ktokolwiek inny jest w stanie ją uratować.

Eliza June to suczka w typie pitbulla, która przeżyła prawdziwe piekło. Zwierzak został porzucony przez swoją dotychczasową rodzinę i wyrzucony przez nich podczas jazdy samochodem. Wszystko to spowodowało, że suczka chwilę później została potrącona przez inny pojazd i pozostawiona na pastwę losu. Na szczęście na swojej drodze spotkała kochających ludzi, którzy postanowili pomóc jej wyjść na prostą.

Historia porzuconej i połamanej suczki wzrusza do łez

Wszystko zaczęło się od tego, że dotychczasowy właściciel zwierzaka nagle z niego zrezygnował i porzucił go podczas jazdy samochodem. Suczka wylądowała na jezdni, gdzie została potrącona przez kolejne auto. Ku zaskoczeniu wszystkich, rodzina Elizy June nie zareagowała na nieszczęśliwy wypadek, tylko pozostawiła ją samą na środku drogi. Oszołomiona suczka trzęsła się i płakała, gdy odnaleźli ją dobrzy ludzie.

Pupil trafił do schroniska, gdzie zajęli się nią specjaliści i wolontariusze z wielkim sercem. Po uzyskaniu pomocy weterynaryjnej okazało się, że Eliza June miała złamaną miednicę, biodro i posiniaczone płuco. To jednak wcale nie okazało się najgorsze. Suczka doznała potężnej traumy, która sprawiła, że stała się nieufna w stosunku do ludzi i niesamowicie agresywna, a na każdą próbę dotyku reagowała strachem i drżeniem.

0 SWNS DOG POO 01-14.jpg

Porzucona suczka w końcu trafiła na dobrych ludzi

Pracownicy schroniska dokładali wszelkich starań, aby pomóc Elizie June pokonać traumę i rozpocząć nowe życie. Nie da się jednak ukryć, że proces przystosowawczy suczki nie należał do najłatwiejszych, bo zwierzak był ogromnie agresywny i jednocześnie przygnębiony przeszłymi wydarzeniami.

W końcu na pomoc przyszła specjalistka Anne Morgan, która za wszelką cenę chciała pomóc zwierzęciu. Eliza June nie potrafiła przystosować się do nowej opiekunki i przez długi czas pozostawała wobec niej nieufna. Co prawda suczka nie była wobec ekspertki agresywna, ale udała się w kąt, bojąc się, że Annie Morgan zrobi jej krzywdę.

wgr

Opiekunka pozostawała nieugięta i długo pracowała z suczką. To dzięki niej Eliza June jest dziś niesamowicie radosnym pieskiem, który od nowa uwielbia ludzi i bycie głaskanym. Mamy nadzieję, że już niedługo suczka trafi w ręce dobrych i troskliwych ludzi.

0 SWNS DOG POO 01-13.jpg

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi: Suczka