Ptaki

apel dzieci ze szkoły
06.12.2022 12:35 Uczniowie z podstawówki mają ważny apel. Wiedzą lepiej od dorosłych, jak dbać o zwierzęta

W sieci ukazało się zdjęcie, na którym możemy przeczytać, w jaki sposób uczniowie z podstawówki zaapelowali do wszystkich przechodniów. Okazuje się, że mimo młodego wieku, wiedzą lepiej od dorosłych, jak należy dbać o zwierzęta, a zwłaszcza ptaki. Można się od nich wiele nauczyć!Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dokarmiając ptaki bardzo często popełniamy błąd, który może poważnie odbić się na ich zdrowiu. Uczniowie jednej z warszawskich szkół podstawowych postanowili zwrócić się do wszystkich z apelem i uświadomić ich, czego należy unikać, chcąc pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom w okresie zimowych mrozów.

papuga
28.11.2022 14:57 Niepokorna papuga poskarżyła się na kota. Opiekun z trudem powstrzymywał śmiech

W sieci udostępniono nagranie z papugą w roli głównej, która ucięła sobie pogawędkę z opiekunem. Rozgniewany ptak poskarżył się na kota i chociaż go ogarnęła furia, jego zachowanie sprawiło, że internauci nie mogli powstrzymać śmiechu. Nie ma się co dziwić, że tak samo zareagował jej właściciel, który stał za kamerą. O co poszło?Choć nie wypada śmiać się z czyjegoś nieszczęścia, podczas napadu złości papuga z rodziny kakaduowatych o imieniu Max zachowywała się tak komicznie, że ciężko się powstrzymać. Na szczęście jej zachowanie nagrano i udostępniono w sieci, dzięki czemu mogła poprawić humor jeszcze większej publice.

bażanciak
21.11.2022 16:52 Myśleli, że wymarł. Niezwykle rzadki gatunek ptaka odnaleziony w dziczy po 140 latach

Naukowcy byli przekonani, że dawno niewidziany ptaka o nazwie bażanciak czarnoszyi bezpowrotnie zniknął z powierzchni naszej planety. Okazało się jednak, że zwierzę „ukryło” się przed oczami badaczy na wiele lat, czym zdołało „upozorować” śmierć swojego gatunku. Rzadki okaz został odnaleziony w dziczy po 140 latach. Gdzie dotychczas się chował?Grupie badaczy udało się zaobserwować nieuchwytne dotąd stworzenie. Sukcesu, jaki osiągnęli, nie mogli spodziewać się nawet w najśmielszych snach. Padło nawet porównanie, że osiągnięcie zespołu badawczego jest równie nierealne, co znalezienie jednorożca.

pisklę
21.11.2022 15:43 Opiekun gładzi pisklę po brzuszku. Słodki widok, o którym trudno zapomnieć

Nagranie, na którym widać, jak opiekun gładzi pisklę po brzuszku okazało się absolutnym hitem w sieci. To niezwykle słodki widok, o którym trudno zapomnieć. Do tej pory internauci obejrzeli je już ponad 17 milionów razy. Nic dziwnego, bowiem małe kurki często kojarzone są z uroczymi stworzeniami, które chciałoby się poprzytulać.Opiekun pisklaka to prawdziwy szczęściarz. W jego dłoniach mały kurczaczek czuje się jak w raju i może pozwolić sobie na prawdziwy relaks. Głaskanie po brzuszku to ulubiona pieszczota wielu zwierzaków. Okazuje się, że lubi je także ten mały ptaszek.

papuga
20.11.2022 16:51 Mężczyzna zajrzał do gniazda papugi. Nawet nie przyszłoby mu do głowy, że ptak adoptował cudze dzieci

Rolnik Josemar Milli i jego żona uratowali dwie bezradne małe papugi, a następnie opiekowali się nimi, aż osiągnęły dojrzałość. Jeden z samców o imieniu Louro pozostał na farmie, ale zaczął się dziwnie zachowywać. Mężczyzna zauważył, że ptak spędza sporo czasu w wydrążonym słupie, dlatego z ciekawości zajrzał do środka. Okazuje się, że Louro został zastępczym ojcem i przyjął pod swoje skrzydła młode innego gatunku. Kiedy ta papuga schowała się przed swoim opiekunem, mężczyzna postanowił zajrzeć do jej gniazda. Jednak to co ujrzał w środku, mocno go zaskoczyło. Zwierzę wykazało się ogromnym instynktem rodzicielskim, pomimo różnic dzielących go z adoptowanym potomstwem.

Zwierzę w kominie
14.11.2022 13:36 Szmery z komina zaniepokoiły domowników. Myślały, że to wiewiórka, nie mogły się bardziej pomylić

Nieproszony gość stał sprawcą sporego zamieszania. Para farmerek ze stanu Georgia usłyszała szmery dochodzące z komina, które wyraźnie je zaniepokoiły. Kobiety początkowo myślały, że to gryzoń, ale po rozebraniu konstrukcji wyszło na jaw, że wizytę złożyło im sporych rozmiarów drapieżne ptaszysko.Pierwszą myślą, jaka wpadła do głowy pary, słyszącej dźwięki wydobywające się z komina, było: "Czy to może być wiewiórka?". Mało kto mógłby wpaść na to, że w ich domu znajdzie się przedstawiciel zupełnie innego gatunku. Założycielki ekologicznego gospodarstwa Hairy Farmpit Girls podzieliły się swoją historią z internautami oraz udostępniły filmik z przebiegu akcji ratunkowej intruza.

Godło Polski EA
11.11.2022 15:37 Jaki ptak widnieje w godle Polski? To skomplikowane

Nie od dziś trwają dyskusje na temat tego, jaki ptak widnieje w godle Polski. Wiele osób kieruje się mylnym przeświadczeniem, że zwierzęciem reprezentującym Polaków jest orzeł w koronie. Koncepcji jest kilka i okazuje się, że udzielenie prawidłowej odpowiedzi jest bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Który z ptaków był pierwowzorem orła białego?Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to doskonała okazja, aby bliżej przyjrzeć się symbolom narodowym, w których skład wchodzi godło. Już od najmłodszych lat jesteśmy nauczani w szkołach, że jest nim orzeł biały w koronie na czerwonym tle. Czy aby na pewno? Okazuje się, że taksonomia tego legendarnego stworzenia może zaskoczyć wielu Polaków.

Papużka
11.11.2022 12:32 Imię dla papugi. Oryginalne propozycje dla pierzastych przyjaciół - ptasich samców i samiczek

Wraz z adopcją zwierzęcia przychodzi moment, w którym należy podjąć decyzję, jak nazwać swojego nowego pupila. W końcu imię to będzie towarzyszyło mu do końca życia. To samo tyczy się papug i innych ptaszków. Poznajcie oryginalne propozycje dla pierzastych przyjaciół. Zgromadziliśmy najlepsze imiona, zarówno te dla samic, jak i samców.Papugi są częstym wyborem, jeśli decydujemy się na inne zwierzątko domowe niż pies czy kot. Jeśli właśnie zostałeś szczęśliwym opiekunem tego pięknego, niezwykle inteligentnego ptaka i zastanawiasz się, jak nazwać swojego nowego pierzastego podopiecznego, nie mogłeś trafić lepiej! Zainspiruj się poniższymi propozycjami i ciesz się nowym rozdziałem w waszym wspólnym życiu.

papuga jajko
10.11.2022 12:50 Włożył porzucone jajko do inkubatora. Wkrótce wykluło się z niego urzekające stworzonko

Wiele lęgów ptaków nie kończy się sukcesem – są niszczone przez drapieżniki, padają ofiarą kukułek, bądź jaja są niezalężone. Pewien mężczyzna postawił sobie za cel zaopiekowanie się porzuconym jajem, które znalazł w sklepie zoologicznym. Wkrótce po włożeniu go do inkubatora wykluła się z niego piękna istota. Trzeba przyznać, że cała historia jest bardzo urzekająca, a stworzonko zyskało niepowtarzalną szansę od losu.Niedługo po sprzedaniu samicy papugi w jednej z klatek w sklepie zoologicznym zauważono pozostawioną zgubę. Szczęśliwym trafem porzucone jajko trafiło w ręce YouTubera Alwyna Willsa, który na swoim kanale publikuje filmy o różnych gatunkach ptaków. Chociaż nie wiedział, czy uda mu się ocalić to istnienie, zrobił wszystko co w jego mocy, aby stworzonko pojawiło się na świecie.

sowa
05.11.2022 12:44 Niecodzienny widok w centrum Gdańska. Sowa ze smyczą siedziała na balustradzie

Osłabioną sowę płomykówkę, która miała do nóg przymocowaną smycz, znalazł w centrum Gdańska jeden z przechodniów. Nie ma się co dziwić, iż w pierwszej chwili pomyślał, że ma zwidy. Służbom udało się dotrzeć do właściciela ptaka, który złożył wyjaśnienia dotyczące pojawienia się sowy w mieście. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdańsku musieli się nieźle zdziwić, kiedy otrzymali zgłoszenie o przebywającej w centrum miasta sowie ze smyczą u nogi. Po ustaleniu tożsamości właściciel ptaka wytłumaczył, jak doszło do ucieczki jego podopiecznego.

BeFunky-collage (3)
30.10.2022 18:05 Ktoś wrzucał chleb do poidełka dla ptaków. Podejrzewano sąsiadów, winowajcą okazał się ktoś inny

Ann Dixon zaczęła tracić cierpliwość, ponieważ od kilku tygodni ktoś wrzucał chleb do poidełka dla ptaków, które znajdowało się przed jej domem. Pierwsze podejrzenia padły na sąsiadów, lecz niedługo później kobieta przyłapała winowajcę na gorącym uczynku.Kobieta, która irytowała się, że w jej poidełku do ptaków wciąż znajdują się kawałki chleba, zupełnie nie spodziewała się, kto tak naprawdę jest winny całemu zamieszaniu. Kiedy poznała prawdę, nie pozostało jej nic innego jak wybuchnąć głośnym śmiechem.

Ferma kurczaków
30.10.2022 14:01 Skandaliczne warunki na fermie drobiu dostawcy Lidla. Dochodzi nawet do zachowań kanibalistycznych

Stowarzyszenie Otwarte Klatki, zajmujące się dbaniem o los zwierząt hodowlanych, upubliczniło nagranie z jednej z niemieckich ferm kurczaków. To, w jaki sposób traktowane są zwierzęta i w jakich warunkach żyją, zwróciło uwagę internautów i przedstawicieli supermarketów sieci Lidl, która rzekomo zaopatruje się w tamtym miejscu.Aktywiści pro-zwierzęcy ujawniło wyniki śledztwa na fermie drobiu dostawcy sieci Lidl. 25 października na kanale Stowarzyszenia Otwarte Klatki na platformie YouTube pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć niehumanitarne warunki panujące na jednej z niemieckich farm. Tak wygląda prawdziwe życie Frankenkurczaków.

erdeon
25.10.2022 14:08 Niezwykły gatunek kaczki odnaleziony w Wielkopolsce. Zwą ją "miękkopiórem"

W Wielkopolsce odnaleziono gatunek kaczki, której próżno szukać w tamtejszych lasach. Nadleśnictwo Grodziec postanowiło pochwalić się tym nietypowym gościem w mediach społecznościowych. W komentarzach nie brakuje wyrazów zachwytu nad jego drogocennymi piórami. Pojedyncza pościel z puchu tego ptaka potrafi kosztować krocie.Zdarza się, że w polskich lasach można natknąć się na niespodziewanych zwierzęcych gości. W takich sytuacjach wiele osób decyduje się na zrobienie im pamiątkowego zdjęcia bądź powiadomienie odpowiednich służb. Należy pamiętać, że w takich okolicznościach trzeba zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa - zarówno dla własnego dobra, jak i zwierzęcia.

Papużki
12.10.2022 13:52 Papużka straciła swoją towarzyszkę. Nawet po śmierci nie potrafi się z nią rozstać

Jedna z papużek falistych umarła, pozostawiając swojego partnera samego. Mimo, iż zwierzęta nie wyrażają emocji w ten sam sposób, co człowiek, zachowanie ptaszka wyraźnie świadczy o odczuwanej rozpaczy. Żałoba może mieć bardzo silny wpływ na przedstawicieli tego gatunku, co widać na krótkim filmie. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby określenia "być jak papużki nierozłączki". Odnosi się ono do par, które uwielbiają swoje towarzystwo i najchętniej nie odstępowałyby swojego wybranka serca na krok. Sytuacja ukazana na filmie pokazuje jednak, że ból po śmierci życiowego partnera to uczucie, które nie ogranicza się wyłącznie do ludzi. Zwierzęta też czują i cierpią po stracie najbliższych.

ian-tuck-BAbYVZQ54mY-unsplash (1)
11.10.2022 16:24 Drapieżny ptak wypuszcza z dzioba kociątko. Spacerowicze dostali szansę uratowania mu życia

Ludzie, którzy wyszli na spacer po Friedwaldzie, nie spodziewali się, że będą świadkami tak niecodziennego widowiska. Drapieżny ptak, który krążył nad ich głowami wypuścił z dzioba upolowaną ofiarę. Przechodnie nie potrzebowali dużo czasu, aby zareagować w odpowiedni sposób.Techniki polowania u drapieżnych ptaków różnią się w zależności od upatrzonego celu. Na powodzenie w zdobywaniu pożywienia ma wpływ wiele czynników. Między innymi są to: zdolności łowieckie, kondycja osobnika i szybkość lotu. Pokarm ptaków drapieżnych jest bardzo zróżnicowany. Niektóre polują na ssaki i ptaki, inne żywią się owadami lub rybami. Należy mieć jednak świadomość, że głodny orzeł czy jastrząb nie pogardzi też szczeniętami, kociętami czy innymi domowymi pupilami, które będzie w stanie unieść w powietrze.

papuga
05.10.2022 16:23 Papuga nie znosi sprzeciwu. Nagrano przezabawną kłótnię z właścicielką

Nie tylko małe dzieci mogą buntować się przeciwko swoim opiekunom. Ta papuga nie znosi sprzeciwu. Po zakazie właścicielki dotyczącym wychodzenia na dwór wpadła w prawdziwą złość i nie zamierzała tego ukrywać. Cała zabawna sytuacja została nagrana. Możemy być jednak pewni, że ani papudze, ani jej właścicielce wcale nie było do śmiechu.Uczucia i emocje są nieodłącznymi psychologicznymi atrybutami człowieka, ale poszczególne zwierzęta (a przynajmniej ptaki i ssaki) także mają osobowość i jest to naukowo potwierdzone. Zwierzęta okazują swoje emocje w różny sposób, jednak nie zawsze pozostawiają one szerokie pole interpretacyjne. Zwierzęta wyrażają je raczej swoim zachowaniem, a nie poprzez okazywanie emocji samych w sobie. Niemniej jednak niektórzy właściciele bez trudu potrafią rozróżnić, jaki humor ma aktualnie ich pupil. Tak jak ludzie mogą być wesołe smutne, a także zdenerwowane i rozdrażnione.

Przemyt ptaków
20.09.2022 17:48 Celnicy udaremnili przemyt dzikich zwierząt. Setki z nich stłoczono w klaustrofobicznej przestrzeni

Funkcjonariusze peruwiańskiej policji oraz służby celno-skarbowej zatrzymali autobus jadący w kierunku Boliwii i udaremnili przemyt 581 ptaków. Setki z nich stłoczono w maleńkich drewnianych klatkach - bez jedzenia i wody.Już od 1975 r. Konwencja Waszyngtońska (CITES) kontroluje i ogranicza międzynarodowy handel ponad 34 tys. gatunków roślin i zwierząt. Polscy celnicy zatrzymują co roku tysiące okazów chronionej fauny i flory, ale w pewnym regionach świata liczby przypadków przestępczości wobec dzikich zwierząt jest nieporównywalnie większa.

Ptaki
16.09.2022 14:53 Dziesiątki martwych ptaków w Warszawie. Tajemnica śmierci zwierząt nadal niewyjaśniona

Rośnie liczba zgłoszeń o martwych ptakach znajdowanych na terenie jednej z dzielnic w Warszawie. Eksperci próbują ustalić przyczyny ich śmierci, a tymczasem lokalni działacze zajmujący się ochroną zwierząt podejrzewają otrucie, choć nie wykluczają ryzyka rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej. W mediach społecznościowych pojawiły się ostrzeżenia i prośby o zachowanie ostrożności podczas spacerów z psami oraz niewypuszczanie kotów z domów. Nieodpowiedzialność właścicieli domowych zwierzaków, a także rodziców młodszych dzieci może kosztować pociechy życie i zdrowie.

Sklep Lidl
02.09.2022 11:36 Lidl przygotował wspaniałą ofertę. Miłośnicy zwierząt będą zaskoczeni

Gazetka promocyjna Lidla, z której oferty obowiązywały będą od soboty, już jest dostępna. 3 września na sklepowych półkach pojawią się nowe produkty, dzięki którym ptaki będą z ochotą odwiedzały nasze ogrody, a ich śpiew umilał relaks na łonie natury. Lidl stara się różnicować swoją ofertę, dlatego na sklepowych półkach znajdziemy nie tylko artykuły spożywcze, ale również ubrania, kosmetyki, akcesoria dla zwierząt oraz rzeczy do domu i ogrodu w atrakcyjnych, niskich cenach. Tym razem postawiono na produkty o pozytywnym wpływie na środowisko.

Papuga Żako
24.08.2022 15:33 Papuga żako chciała zostać marynarzem. Uciekła od właścicielki i pofrunęła na statek

Załoga statku towarowego, który cumował przy Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni, dokonała zaskakującego odkrycia. Na pokład zakradł się pasażer na gapę - pochodząca z Afryki papuga żako. Gdy zwierzę przemówiło ludzkim głosem, marynarze byli zaskoczeni, słysząc ojczysty język.Policjanci oraz strażnicy miejscy codziennie podejmują działania w celu ochrony życia i zdrowia obywateli. Zdarzają się także takie sytuacje, że potrzebna jest pomoc innym stworzeniom, które znalazły się w potrzebie.

Łabądź canva PRO
30.07.2022 15:15 Nastolatkowie obrzucili cegłami jaja łabędzicy. Po kilku tygodniach zmarła: "Z żalu pękło jej serce"

Po tym jak grupka nastolatków obrzuciła jej gniazdo cegłami, łabędzica zmarła z żalu. Okrucieństwo ludzi okazało się dla niej zgubne. Czy ten piękny ptak zasłużył na takie cierpienie?Do dramatycznej sytuacji doszło w Kearsley w brytyjskim hrabstwie Greater Manchester. Cała historia była na tyle poruszająca, że zainteresowały się nią media. Według aktywistów łabędzica odeszła z powodu "złamanego serca".

Sowy Lasy Państwowe
29.07.2022 12:56 Znalazłeś na swoim podwórku wypluwkę? Leśnicy wyjaśnili, co to oznacza

"Jak rozpoznać, czy w okolicy przebywa sowa?" - czytamy na profilu Lasów Państwowych na Twitterze. Leśnicy wyjawili, iż warto szukać na swoim podwórku wypluwek. Mogą być one jednoznacznym dowodem na obecność jednego z tych ptaków.Wypluwek to zlepek niestrawionego pokarmu pozostawiany przez wiele gatunków ptaków. Tworzą go sowy, ptaki szponiaste czy mewy. Jeśli zauważymy go zatem na naszym podwórku, warto zacząć się rozglądać.

Ptak na drzewie
26.07.2022 12:22 Lagun wrócił do Krakowa? Strażnicy uratowali zwierzę, które zawisło na smyczy

Pewien spacerujący przechodzień dostrzegł stworzenie zaplątane w przewody linii telekomunikacyjnej przy ul. Łokietka w Krakowie. Niezwłocznie zaalarmował on odpowiednie służby. Mieszkaniec Krakowa zauważył, że spomiędzy gałęzi wysokiego drzewa wychyla się bliżej nieokreślone zwierzę, dlatego zadzwonił pod numer alarmowy, łącząc się ze Strażą Miejską. Na szczęście zgłoszenie potraktowano poważnie.

Kaczki
15.07.2022 15:47 Kacza rodzina wkroczyła na skrzyżowanie. Interweniowała policja

Jeden z funkcjonariuszy wrocławskiej policji zaobserwował nietypowe zachowanie przechodniów na jednym ze skrzyżowań. Gdy podjechał trochę bliżej, zorientował się, że przez ulicę przechodzi rodzina kaczek. Natychmiast postanowił im pomóc.W pewnym momencie mała kaczka odłączyła się od reszty i wbiegła pod radiowóz. Grupka osób próbowała ją wyciągnąć, jednak bezskutecznie. Na szczęście policjant rozwiązał drobny problem.

Pingwin
12.07.2022 10:32 Bunt pingwinów w japońskim akwarium. Odmawiają jedzenia tańszych ryb

Inflacja dała o sobie znać w japońskim akwarium Hakone-en. W związku ze wzrostem cen ryb, opiekunowie są zmuszeni serwować zwierzętom tańszą karmą. Pingwiny oraz wydry wyraźnie nie są zadowolone ze zmiany menu i postanowiły zaprotestować.Wysoki wzrost cen rozlewa się po całym rynku. Mieszkańcy Europy oraz innych krajów na świecie na każdym kroku odczuwają wszechobecną drożyznę i jej skutki. Problem przestał już dotyczyć wyłącznie rodzin, ale stał się również przeszkodą dla przedsiębiorców. W ramach ograniczania wydatków poszkodowane są także zwierzęta mieszkające w ogrodach zoologicznych.

papuga i kot
09.07.2022 14:37 Podstępny kot próbuje złapać papugę. Myślał, że mu się poszczęści, ale nie przewidział jednego

Mruczek postanowił wykorzystać nieuwagę właściciela i upolować papugę. Zanim jednak jego chytry plan się powiódł, kot został złapany na gorącym uczynku. Szybko jednak wpadł na genialny pomysł, jak odwrócić od siebie podejrzenia. Gdyby nie nagranie, nikt by się nawet nie domyślił, co naprawdę chodziło mu po głowie.Film przedstawiający kota próbującego złapać papugę zyskuje popularność w mediach społecznościowych. 13-sekundowe nagranie zatytułowane "Tylko sprawdzam ściany" w ciągu 24 godzin od opublikowania zostało odtworzone blisko 8 milionów razy.

BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-29T094024.737
29.06.2022 10:24 Pies znajduje w lesie tajemnicze jajo. To, co się wykluło, zadziwia wszystkich

Suczka o imieniu Stella przyniosła do domu tajemnicze jajko. Właścicielka postanowiła dać pisklakowi szansę na życie i opiekowała się nim aż do wyklucia. Niesamowite, jakie zwierzę wkrótce powitano na świecie. Erica Laurenzi z Bostonu w Stanach Zjednoczonych postanowiła przeprowadzić pewien eksperyment. Gdy należący do niej pies przyniósł do domu jajo, postanowiła dołożyć wszelkich starań, by wykluło się z niego pisklę. Nie miała jednak pewności, jaki gatunek zwierzęcia kryje się w środku.

BeFunky-collagew3hrbs - 2022-06-23T130500.683
23.06.2022 13:38 Kaczuszki wskakują za mamą do wody. Nagrano przeuroczy skok wiary

Rodzina kaczek wybrała się do parku, by spędzić miło dzień nad stawem. Gdy samica zeskoczyła z mostka, jej potomstwo zostało poddane próbie. Chociaż kaczuszki tak bardzo bały się wskoczyć do wody, ich mama wiedziała, jak sprawić, by czuły się bezpiecznie.Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak samica kaczki oraz jedenaście kaczątek przemierza most. Maluchy wesoło drepczą za swoją mamą, aż wreszcie znajdują się nad krawędzią drewnianych desek. To, co dzieje się po chwili, rozczuliło internautów z całego świata!