Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy

Ptaki

Karmnik dla ptaków
09.12.2023 15:10 Leśnicy radzą, gdzie najlepiej ustawić karmnik dla ptaków. Zwracają uwagę na ważny aspekt

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że podczas dokarmiania ptaków można popełnić mnóstwo błędów. Znaczenie ma nie tylko to, co serwujesz skrzydlatym istotom. Równie ważne jest to, w jakim miejscu znajduje się karmnik dla ptaków. Jeżeli zamontujesz go w niefortunnej lokalizacji, możesz narazić zwierzęta na duże zagrożenie, przez co nie będą one chciały skorzystać z przygotowanych darów.

Kot celebryta
07.12.2023 12:10 Jak zawsze obserwowali kury na dworze, ale tym razem zdębieli. Nie zapomną, kogo podglądały przez szybę

Właściciele gospodarstwa utrzymującego zwierzęta hodowlane zauważyli, że kury przejawiają niewytłumaczalnie duże zainteresowanie jednym z domowych pupili. Co dziwniejsze, obiekt ich westchnień nie musi robić zbyt wiele, aby przed szybą stale gromadził się wianuszek jego fanek. Wystarczy, że po prostu… jest! Być może sekret popularności zwierzęcego idola tkwi w jego wyglądzie.

Papuga Aleksandretta
04.12.2023 15:12 Nie powstrzymał jej siarczysty mróz. Jedyna papuga żyjąca w Polsce pojawiła się na Śląsku

Pomimo mroźnej zimy, na pograniczu województw śląskiego i opolskiego można natknąć się na dziko żyjące papugi. Jeden ze zdziczałych, egzotycznych ptaków odwiedził osobę dokarmiającą zwierzęta. To gatunek, który naturalnie występuje w Afryce, ale osobniki, które uciekły z prywatnych hodowli, doskonale przystosowały się do życia na terenie naszego kraju. Czy papugi zajmą miejsce gołębi miejskich, wróbli, sikorek lub kawek? 

Milionerzy
03.12.2023 13:42 "Milionerzy": Gdzie na wolności nie żyją pingwiny? Pytanie na pozór banalne, ale lepiej to przemyśl

Nie od dziś wiadomo, że pytania w “Milionerach” bywają podchwytliwe, a Hubert Urbański wie jak nikt inny, jak podsycić emocje osób biorących udział w programie oraz publiczności. Piotr Frankowski, uczestnik teleturnieju zaskoczył widzów swoją wiedzą na temat dobrze znanych wszystkim ptaków — pingwinów. Na pozór łatwe pytanie okazało się być bardzo podchwytliwe. Sprawdź, czy Ty znasz poprawną odpowiedź!

Który to trunek i ptak?
01.12.2023 10:33 "Milionerzy": Tak samo nazywa się ptak i trunek. Uczestnik odpadł, a Ty znasz odpowiedź?

“Milionerzy” to program, który od lat śledzą telewidzowie w każdym wieku. Oglądaniu potyczek uczestników towarzyszy nie tylko ciekawość, ale i chęć poszerzenia własnej wiedzy. Pytania bowiem trafiają się naprawdę nietuzinkowe. W jednym z ostatnich odcinków walczący o tytułowy milion złotych miał wskazać, która z wymienionych odpowiedzi to nazwa zarówno trunku, jak i ptaka.

Przyszedł do leśnika po pomoc
29.11.2023 11:09 Szalała śnieżyca, gdy zapukał do drzwi leśnika. Nie przyszedł z pustymi rękami, ktoś potrzebował pomocy

Sroga zima daje w kość nie tylko ludziom, ale bywa także bardzo niebezpieczna dla zwierząt, nawet tych, które z pozoru powinny być przystosowane do życia w różnych warunkach. O pomoc dla poszkodowanego stworzenia, które ewidentnie jej wymagało, poprosił leśnika człowiek o dobrym sercu. Nie mógł przejść obojętnie, widząc jego stan.

Sęp kasztanowaty
28.11.2023 16:18 Ogromny padlinożerny ptak dostrzeżony w Polsce. Zaobserwowanie go graniczy z cudem

Nad bagnem nieopodal Warszawy pewien obserwator przyrody uwiecznił na zdjęciach wyjątkowe zwierzę. Nad Polską szybował ptak, który pojawia się na terenie naszego kraju ekstremalnie rzadko. Rozpiętość skrzydeł tego padlinożercy może wynosić nawet 3 metry. 

Karmnik dla ptaków
27.11.2023 15:08 W ten sposób odstraszysz ptaki od karmnika. Jeśli chcesz je dokarmiać zimą, nigdy tego nie rób!

Wraz z nadejściem pierwszego śniegu wiele ludzi rozpoczyna dokarmianie dzikich ptaków. Zwyczaj ten może realnie pomóc przetrwać wielu osobnikom trudne, zimowe miesiące. Pod warunkiem, że karmnik zostanie wykonany prawidłowo. Okazuje się, że nawet najmniejsze detale mają ogromne znaczenie. Przekonaj się, czy Twój karmnik wabi, czy odstrasza ptaki! Zdziwisz się, czego nie lubi wiele gatunków skrzydlatych stworzeń.

Ślady na śniegu
27.11.2023 14:11 Wyjątkowe ślady na śniegu. Apel do kierowców na Dolnym Śląsku, w każdej chwili może wtargnąć na drogę

W powiecie świdnickim w województwie dolnośląskim grasuje nietypowy uciekinier. Zwierzę, któremu udało się uciec z prywatnej parceli grasuje w okolicznych lasach i polach. Niektóre z nich znajdują się w bliskim sąsiedztwie drogi, w związku z czym pojawił się apel, by kierowcy mieli na uwadze, że w każdej chwili może znaleźć się przed maską ich samochodu.

Ayam Cemani
26.11.2023 13:16 Wygląda jak posąg, ale to najdroższa kura na świecie. Niektórzy przypisują jej mistyczne zdolności

Niektóre rasy kur są prawdziwym cudem dla wielbicieli ptaków. Wśród zapalonych hobbystów szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się Ayam Cemani - ptaki, które wyglądają, jakby były pokryte kruczoczarną farbą. Zainteresowanie tymi kurami jest tak duże, że ich wartość rynkowa osiąga astronomiczne ceny. Niektóre osobniki są warte więcej, niż niejeden samochód. Co więcej, w niektórych miejscach na świecie uważa się, że posiadają nadprzyrodzone moce.

Intruz w kurniku
25.11.2023 15:14 Kury podniosły alarm w kurniku, gospodarze popędzili do nich ile sił w nogach. Nie zapomną, co tam zastali

Horvath razem z mężem są szczęśliwymi posiadaczami kur. Ich stado jest zazwyczaj bardzo spokojne. Dlatego kiedy ptaki nagle wszczęły alarm, byli przekonani, że do kurnika wszedł jakiś drapieżnik. Spodziewali się najgorszego, ale z całą pewnością nie tego, co zastali w jednym z gniazd. Byli w szoku. Wśród ich ptaków jakby znikąd pojawiło się aż sześć niespodziewanych gości. 

Zakochany kogut
22.11.2023 07:20 Kogut odpędza wszystkie kury, poza tą jedyną. Niezwykłe, czym go oczarowała, teraz nie mogą bez siebie żyć

Shrimp to porzucony kogut, który został uratowany przez organizację, zajmującą się pomaganiem zwierzętom gospodarskim. Ptak źle dogadywał się z innymi zwierzętami żyjącymi w ośrodku, przez co większość czasu spędzał w samotności. Jednak kiedy poznał niepełnosprawną kurę o imieniu Basilia, wszystko się zmieniło. Samiec zakochał się w swojej wybrance do szaleństwa.

Martwe ptaki zaczęły spadać na drogę
20.11.2023 10:45 Z nieba zaczęły spadać martwe ptaki, ludzie łapali się za głowy. "Znak Apokalipsy"

Niektórzy wierzą, że znaki związane z przyrodą mogą zwiastować nadejście końca świata. W związku z tym, wyznawcy różnych religii byli przerażeni, gdy nagle z nieba licznie zaczęły spadać martwe ptaki. To zjawisko wzbudziło w nich ogromny niepokój. Zaczęli zastanawiać się, czy to rzeczywiście znak nadciągającej Apokalipsy.

Rozwiązywanie krzyżówki
17.11.2023 12:56 "Ptak z czubkiem na głowie". Niby łatwe hasło z krzyżówki, a nawet koneserzy gryzą długopisy

Krzyżówki to jedna z najpopularniejszych form zagadek. Niektóre hasła są w stanie odgadnąć niedoświadczone osoby, ale zdarzają się również takie wyzwania, które spędzają sen z powiek specjalistom od łamigłówek słownych. Jedno z nich brzmi: ptak z czubkiem na głowie. Wiesz, jakie słowo jest rozwiązaniem tego tajemniczego sformułowania? Uwaga, to podchwytliwe pytanie!

Mike Tyson w Polsce
08.11.2023 14:56 Oczy świata skierowane na Polskę. Mike Tyson przyleciał do Piątnicy, miał w tym złoty interes

Mike Tyson w Polsce? To nie żarty. Dwukrotny mistrz świata wszechwag zawodowców odwiedził ostatnio województwo podlaskie. Amerykański sportowiec przyleciał do Piątnicy w interesach, a dokładniej na spotkanie z… hodowcą gołębi. Wizyta miała związek z pasją pięściarza. Musiał upewnić się, że zakupione ptaki spełniają jego oczekiwania.

Pingwiny w ZOO w Warszawie
31.10.2023 15:28 Dziwaczne zachowanie pingwinów, robią tak od samego rana. Pracownicy ZOO przecierali oczy ze zdumienia

Chociaż śpimy godzinę dłużej, zmiana czasu z letniego na zimowy to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Wiele osób zastanawia się, czy przestawianie zegarków w ogóle jest konieczne i czy przynosi więcej korzyści, czy strat. Okazuje się, że przesunięcie wskazówki o godzinę do tyłu irytuje nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Pingwiny mieszkające z Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie wyraźnie pokazały, że ten zwyczaj im się nie podoba.

Bocian
31.10.2023 08:31 O tej porze roku już nie powinno ich tu być! Los ich nie oszczędzał, zaskakujące, dlaczego nie odleciały

Większość bocianów już dawno opuściła Polskę na rzecz cieplejszych miejsc. Osobniki, które nadal są w naszym kraju z całą pewnością już nie odlecą. Kiedy nadejdą mrozy nie będą miały szans na przetrwanie. Niezbędna będzie pomoc specjalistów. Na szczęście w Polsce jest miejsce, w którym ptaki, które z różnych powodów nie były w stanie uciec przed zbliżającą się zimą, mogą liczyć na wsparcie.

Zakochane ptaki
28.10.2023 12:21 Ocalony gołąb panicznie boi się otoczenia, to się zmienia, gdy poznaje swoją miłość. Teraz gruchają razem

Rasta to gołąb, który został uratowany przez wolontariuszy zajmujących się rehabilitacją dzikich zwierząt. Ptak był wyjątkowo nieufny wobec ludzi. Czas wcale nie pomagał mu w zaaklimatyzowaniu się w nowej rzeczywistości. Jego nastawienie zmieniło się dopiero wtedy, kiedy poznał miłość swojego życia. 

Sen o sowie
23.10.2023 14:45 Przyśniła Ci się sowa? To specyficzna wiadomość z podświadomości. Niesie ze sobą ważny przekaz

Wielu ludzi doświadczyło w swoim życiu nocnych wizji, w których podejmują interakcje z domowymi, dzikimi bądź mitycznymi zwierzętami. Jak należy interpretować sen o sowie? Chociaż ptaki te w wielu kulturach kojarzone są z wiedzą racjonalną, wewnętrzną mądrością i ponadprzeciętną inteligencją, mało kto wie, że pojawienie się nocnych łowców we śnie jest ostrzeżeniem. Dowiedz się więcej na temat symboliki sów.

Akcja ratunkowa
20.10.2023 15:32 Dziwne zwierzę czołgało się po drodze, świadkowie podnieśli ALARM. "Nie są powszechne w tej okolicy"

Późnym wieczorem pewien mężczyzna znalazł na drodze czołgające się stworzenie. Na pierwszy rzut oka zwierzę wydawało się być ranne, dlatego niezwłocznie je zabezpieczył i zgłosił ten fakt funkcjonariuszom policji. Wszyscy byli przekonani, że to młoda kaczka, jednak po przybyciu na miejsce specjalistki z zakresu ornitologii okazało się, że to dorosły przedstawiciel rzadkiego gatunku. Potrzebował natychmiastowej pomocy.

Teleturniej "Milionerzy"
19.10.2023 12:30 "Milionerzy": Pytanie za 250 tys. zł dotyczyło zwierząt, nawet ich największy miłośnik miałby problem

W teleturnieju “Milionerzy” jednemu z uczestników udało się dotrzeć do pytania za ćwierć miliona złotych. Tym szczęśliwcem był pan Michał. Ważne pytanie o wielką stawkę dotyczyło zwierząt. Sprawdź, czy Tobie udałoby się poprawnie na nie odpowiedzieć! 

Łabędź zaatakował psa
17.10.2023 09:55 Łabędź pokazał, kto jest królem parku. Internauci nie mogą wybaczyć opiekunce psa jednej rzeczy

Spuszczony ze smyczy pies stanowi potencjalne zagrożenie dla dzikiego ptactwa, ale czy czasem role mogą się odwrócić? W jednym z parków udokumentowano nietypowe spotkanie czworonoga z imponujących rozmiarów łabędziem. Właścicielka psa żyła w błogiej nieświadomości tego, jaka scena zaraz rozegra się przed oczami spacerowiczów. Niestety zachowanie kobiety pozostawia wiele do życzenia.

Mieszkańcy Warszawy chwycili za aparaty i lornetki
13.10.2023 13:17 Warszawiacy wybiegli na ulice z lornetkami i aparatami. Takie zjawisko to rzadkość

Początek października oprócz pięknej pogody powitał mieszkańców Warszawy wyjątkowym wydarzeniem. Otóż w okolicach Metra Centrum uważni przechodnie wypatrzyli nietypowe zjawisko. Okazało się ono prawdziwą gratką dla miłośników fotografii, a zwłaszcza tych pasjonujących się pewną grupą zwierząt.

Żywa kaczka w wietnamskiej knajpie
12.10.2023 14:46 Azjatycka knajpa, a na zapleczu dramat. Pokazała, co zobaczyła w toalecie, wystawała tylko GŁOWA

W sieci krąży szokujące nagranie, które wykonano na zapleczu jednego z lokali sieci wietnamskich restauracji. Klientka skorzystała z toalety przeznaczonej dla gości i to, co zobaczyła, wystarczyło, by ogarnął ją wstręt i wściekłość. Cierpiące zwierzę zostało znalezione przez kobietę, która niezwłocznie powiadomiła Dolnośląski Inspektorat ds. Zwierząt. Z worka wystawała jedynie głowa. 

dodo
10.10.2023 14:48 Nie widziano go od 300 lat temu. Oto ostatnie szczątki ptaka dodo, wyglądał inaczej niż myślisz

Dodo (Raphus cucullatus), inaczej nazywany drontem dodo, to jeden z najczęściej wymienianych gatunków, które zniknęły z powierzchni Ziemi około 350 lat temu. Badając kości tych nielotów, naukowcy odkrywają nowe fakty z ich życia. Rekonstrukcja szkieletów znacznie rozmija się z relacjami i szkicami marynarzy, którzy widzieli je na własne oczy. Wymarły ptak wyglądał nieco inaczej, niż przypuszczaliśmy.

Kobiet myślała, że nawiedza ją duch
28.09.2023 09:07 Myślała, że jej dom jest nawiedzony. Dopiero później wyszło na jaw, co odpowiada za dziwne zjawiska

Wprowadziła się do nowego mieszkania i po kilku dniach była pewna, że coś ją nawiedza. Ramki na obrazy spadały, a rzeczy były porozkładane tak, jakby ktoś się nimi bawił. Kobieta czuła, że ktoś ją obserwuje i… miała rację. W końcu pełna obaw musiała zmierzyć się z “duchem”, który nawiedzał jej mieszkanie.

Pytanie o żołądek ptaków. Milionerzy
22.09.2023 15:15 "Milionerzy". Uczestniczka szła jak burza, wtedy dostała pytanie o ptaki. Potem było już tylko gorzej

Teleturniej "Milionerzy" od lat króluje na polskich ekranach, wciągając widzów swoją prostotą i emocjonującą atmosferą. W 655. odcinku sezonu 14, Beata Damek, mieszkanka Bielska-Białej, usiadła na krześle uczestnika, gotowa do wyzwania. Pierwsze trudności pojawiły się już przy trzecim pytaniu, kiedy z ust Huberta Urbańskiego padło zaskakujące pytanie o… żołądek ptaków.

Katowanie zwierząt
18.09.2023 16:22 "Czego uczycie swoje dzieci?!". Ranne zwierzę wpadło w łapska chłopców, zrobili sobie z niego piłkę

Ludzie mawiają, że miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Na jednym z gorzowskich osiedli grupa chłopców w wieku około dziesięciu lat znalazła rannego gołębia. Uczniowie szkoły podstawowej postanowiły się zabawić kosztem stworzenia w krytycznym stanie. Dzieci potraktowały ptaka jako piłkę do kopania. Internauci nie szczędzą słów krytyki pod adresem rodziców, a samych sprawców nazywają “młodymi mordercami” i “potworami”.