Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy

Ptaki

Bieliki
05.06.2023 14:14 Fenomen w polskim lesie, na świat przyszły wyjątkowe trojaczki. Taki widok to absolutna rzadkość!

Polskie media obiegła radosna nowina. W polskim lesie przyszły na świat wyjątkowe trojaczki naszego herbowego ptaka. Taki przypadek zdarza się raz na sto lęgów. Rodzeństwo odkryli ornitolodzy z Nadleśnictwa Koło, którzy odpowiednio zajęli się pisklętami.Orzeł bielik znajduje się pod ochroną szczególną. Od lat trwają starania, żeby zwiększyć liczbę osobników. Szacuje się, że w Polsce żyje nieco ponad tysiąc bielików. Chociaż to ptak z naszego godła, zajmujemy pod tym względem dopiero trzecią pozycję w Europie, zaraz po Norwegii i Rosji.

mężczyzna i kaczki
01.06.2023 16:21 Chciał tylko przeprowadzić kaczą rodzinę przez ruchliwą ulicę. Tragedia wydarzyła się na oczach dzieci

Do tragicznego zdarzenia doszło, kiedy mężczyzna chciał uratować kaczki przechodzące przez ruchliwą ulicę. Człowiek o dobrym sercu nie mógł patrzeć na ptaki, które najpewniej bez jego pomocy zginęłyby pod kołami samochodów. Niestety akt swojej dobroci przepłacił własnym życiem. Wypadek rozegrał się na oczach jego dzieci.Casey Rivara przy dopingu przechodniów starał się pomóc pokonać ruchliwe skrzyżowanie kaczej rodzinie. Nagle wszystkie odgłosy w najbliższej okolicy ucichły. Mężczyznę potrącił nadjeżdżający samochód. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiej tragedii.

jaja i walizka
30.05.2023 11:04 Ochrona na lotnisku usłyszała dziwne dźwięki dobiegające z walizki. Pisklęta akurat zaczęły się wykluwać

Na lotnisku doszło do nietypowego zatrzymania. Jeden z pasażerów próbował przemycić jaja tropikalnych ptaków. Incydent miał miejsce w marcu, jednak dopiero kilka dni temu sytuacja wyszła na światło dzienne. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Jaka kara grozi mu za popełnienie przestępstwa?Ochroniarze lotniska znaleźli prawie 30 jaj w torbie pasażera na lotnisku w Miami. Pisklęta zaczęły wykluwać się podczas przesiadki na Florydzie, mężczyzna podróżował przez USA do Tajwanu.

puszczyk; zdjęcie ilustracyjne
27.05.2023 15:05 Walka o życie puszczyka była zacięta. Do jego cierpienia przyczynili się ludzie

Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Puchaczówka podzielił się ostatnio z obserwującymi przykrą wiadomością. Trafił do nich puszczyk z porażeniem neurologicznym, nie miał czucia w obu łapach. Walka o jego życie od początku była zacięta. To nie pierwszy taki przypadek, kiedy działanie człowieka doprowadziło do tragedii.“Kolejny mały puszczyk” – tak pisze o nim fundacja. Nie pierwszy raz trafia do nich sowa w stanie krytycznym. Po badaniu weterynaryjnym wiedzieli, że walka o zdrowie zwierzęcia będzie trudna i zacięta. Niestety, dla puszczyka było za późno i nie udało się go uratować. Umierał w męczarniach.

papuga
21.05.2023 13:29 Matka zaatakowała ją tuż po wykluciu. Choć papuga straciła w połowie dziób, zyskała coś znacznie cenniejszego

Rodzicielstwo wśród zwierząt bywa okrutne. Niezdolne do samodzielnego życia młode nie zawsze otoczone są odpowiednią troską. W najgorszym przypadku rodzic, który powinien się nimi opiekować, potrafi wyrządzić im krzywdę. Agresja wobec piskląt zdarza się naprawdę często. Papużka o imieniu Richie doświadczyła tego na własnych piórach, kiedy tuż po wykluciu zaatakowała ją własna mama.Pisklęta często padają ofiarą dorosłych ptaków, które nie radzą sobie z opieką. Powodem agresji bywa zwykła dezorientacja niedoświadczonego rodzica, który nie wie, jak się z nimi obchodzić. W innym przypadku dorosłe osobniki rozładowują stres poprzez dziobanie młodych. Takie zaatakowane i odrzucone pisklę może przeżyć tylko dzięki odpowiedniej pomocy i leczeniu.

żuraw w lesie
15.05.2023 15:42 Udzieliła mu się gorączka Eurowizji. Żuraw pokazał przed kamerą, na co go stać, "Cały las go słyszał"

Nadleśnictwo Cybinka udostępniło w sieci nagranie, gdzie widać żurawia, któremu ewidentnie udzieliły się emocje z finału Eurowizji. Ptak wykazał się zaskakującymi zdolnościami nie tylko wokalnymi, ale i tanecznymi. Jak się okazuje, jego zachowanie miało na celu coś konkretnego. Mało kto wie, o co tak naprawdę chodzi.Fotopułapki i kamery w lasach już nie raz pozwoliły nam przyjrzeć się bliżej zachowaniu leśnych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Tym razem mogliśmy być świadkami dzikich pląsów uroczego żurawia. Naszym zdaniem nadawałby się zarówno do tanecznego, jak i wokalnego programu telewizyjnego.

Bocian w marynacie na grilla
07.05.2023 12:30 Pracownicy nadleśnictwa doznali szoku. Bocian miał trafić na grilla? Był już cały w marynacie do mięsa

W czasie weekendu majówkowego Polacy chętnie przygotowują wiele nowych rodzajów potraw z grilla. Jak dowodzi historia przekazana przez Nadleśnictwo Piotrów, podczas biesiadowania na świeżym powietrzu mogą mieć miejsce różne wypadki, nie tylko dotyczące ludzi. W tym roku ucierpiał bocian, który został znaleziony pokryty marynatą.Bocian biały jest nieodłącznym symbolem polskiej wsi. Według wielu osób przynosi szczęście i zwiastuje nadchodzącą wiosnę. Jest to duży ptak występujący pod ścisłą ochroną gatunkową, stąd przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych, w tym ośrodków rehabilitacyjnych, mają obowiązek udzielać pomocy skrzydlatym pacjentom.

ptaki na niebie
28.04.2023 13:19 Mieszkańcy kilku powiatów ostrzegani przed ptasią grypą. Wydano zakaz wstępu na teren rezerwatu

Ptasia grypa zaatakowała kilka śląskich powiatów. Ostrzeżenie przed wirusem wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Mieszkańcy tamtejszych terenów zostali poinformowani o niebezpieczeństwie. Wirus zaatakował powiaty: raciborski, wodzisławski, rybnicki i samo miasto Rybnik. Dodatkowo Śląski Urząd Wojewódzki wydał zakaz wstępu do rezerwatów Łężczok oraz Polderu Buków.

kot i kurczęta
25.04.2023 13:34 Małe kurczaki rzuciły się na kota. Takiego finału nikt się nie spodziewał

Na tiktokowym profilu “sweetpets111” udostępniono nagranie, które od razu przypadło do gustu internautom. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest naprawdę urocze i u każdego, kto tylko je zobaczy, od razu wywołuje uśmiech pod nosem. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak kot może zareagować na małe kurczęta, mamy odpowiedź!Koty bywają przezabawne. Choć mają opinię indywidualistów, którzy nie zawsze chcą obcować z ludźmi i innymi zwierzętami, ten mruczek ma na ten temat zdecydowanie inne zdanie. Jeśli chcecie umilić sobie dzień, koniecznie obejrzyjcie tego TikToka!

gęś na cmentarzu
18.04.2023 15:12 Gęś błąka się po cmentarzu w poszukiwaniu zmarłego partnera. Dźwigała ciężar złamanego serca

Para gęsi - Blossom i Bud - zamieszkała na cmentarzu Riverside w Marshalltown. Inicjatywa miała na celu nie tylko zapewnić zwierzętom miejsce do życia, ale także pocieszenie żałobnikom odwiedzających nekropolię. Wszystko działało zgodnie z założeniami, jednak do czasu. Bud odszedł, ale Blossom wciąż go szuka. Widząc tęsknotę gęsi za utraconą miłością, pracownicy cmentarza postanowili zabawić się w swatkę.Para gęsi Blossom i Bud tworzyła idealny duet. Nie opuszczali się niemal na krok i robili wszystko razem. Niestety w sierpniu 2022 roku zarząd cmentarza przekazał bardzo smutne wieści - jeden z ptaków odszedł, a drugi nie mógł sobie poradzić z pustką w sercu po utraconej miłości. 

agresywne mewy
17.04.2023 13:59 Głodne i agresywne mewy dają się we znaki, atakują ludzi na plaży. Ale mają ku temu powód

Mewy to stali goście nadmorskich miejscowości, którzy nadają kolorytu wypoczynkowi na plaży. Choć to naturalne środowisko tych ptaków, coraz więcej osób skarży się na przejawy wzmożonej agresji z ich strony - zwłaszcza wobec małych psów i dzieci. Niedawno w sieci ukazało się nagranie, na którym doskonale widać jak całe stado leci za przerażoną kobietą, która stara się przed nim uciec. Okazuje się, że takie zachowanie zwierząt ma uzasadnienie.Mewy zdążyły już przyzwyczaić się do obecności człowieka na plaży, a co za tym idzie, coraz pewniej czują się w naszym towarzystwie. Bywają jednak zawzięte, gdy w grę wchodzi możliwość zdobycia pożywienia. Niektóre ptaki są w stanie zrobić wszystko, aby dostać choć kawałek jedzenia. Dokładnie tak było w przypadku całego stada, które leciało za przerażoną kobietą.

None
13.04.2023 11:10 Łabędź z Gniezna nie przeżył. Miał w żołądku prawie 3 kg niestrawionego pieczywa

Fundacja Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie poinformowała o śmierci kolejnego łabędzia, który odszedł z winy człowieka. Lekarze, którzy się nim zajęli, nie mają wątpliwości, że do jego śmierci przyczyniło się pieczywo, którym był najpewniej regularnie dokarmiany. Pomimo apeli, aby powstrzymać się przed dawaniem chleba ptakom, rok w rok przytrafiają się same dramaty.Apele i prośby dotyczące zaprzestania dokarmiania łabędzi, mew czy kaczek pieczywem pojawiają się nie tylko w sieci, ale często także przy zbiornikach wodnych, gdzie można spotkać te ptaki. Niestety nie wszyscy ludzie się do nich stosują, co potwierdza kolejna śmierć niewinnego zwierzęcia. Tym razem do tragicznego wydarzenia doszło w Gnieźnie.

None
10.04.2023 10:56 Mało kto domyśla się, jaki ptak znosi kolorowe jajka. Spod jego pióra wychodzą gotowe pisanki

Okres wielkanocny kojarzy się głównie z kolorowymi pisankami. Nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę, że istnieją gatunki ptaków, których jajka są równie kolorowe, a nawet ładniejsze, niż niektóre przyozdobione na święta Wielkiej Nocy. To kolejny dowód na to, jak natura potrafi zaskakiwać swoim pięknem.Choć jajka zdecydowanie kojarzą nam się z białą lub beżową skorupką, okazuje się, że niektóre ptaki znoszą je w zupełnie innych kolorach. Jakby tego było mało, bywa również, że na świcie pojawiają się już takie z gotowymi wzorkami. Wiecie, które to gatunki ptaków?

None
09.04.2023 13:18 Pisanki wyszły już z mody? Neonowe kurczaki to nowy niepokojący trend na Wielkanoc

Wielkanoc to czas nowego początku i nadziei, dlatego na świątecznej liście zwierząt nie może zabraknąć kurczaczka – oczywiście wyklutego z jaja. Choć obecnie wiele osób skupia się na komercyjnej otoczce wokół świąt wielkanocnych, pisklę jest dla chrześcijan symbolem zwycięstwa życia i przezwyciężania śmierci. Tymczasem na targach w Azji czy Ameryce Południowej roi się od ufarbowanych kurcząt wystawionych na sprzedaż. Czy po to jest to święto?Są maleńkie, żółciutkie i wydają piskliwe odgłosy - jakie dziecko nie chciałoby wziąć na ręce ledwo co wyklutego kurczęcia i uczynić z niego swojego przyjaciela? Na najbardziej prymitywnych instynktach - niewinności oraz wewnętrznym obowiązku otoczeniu słabszych opieką - żerują sprzedawcy żywych kurcząt na targach. 

None
06.04.2023 14:28 Krok od tragedii w Jasieniu. Gniazdo z bocianami w środku tonęło w gęstym dymie

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Jasienia JASIENIAKI zadbało o to, aby kamera zamontowana w bocianim gnieździe zlokalizowanym tuż obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury transmitowała na żywo poczynania ptaków. Niedawno jednak zarejestrowała sytuację, która nigdy nie powinna mieć miejsca. Obłoki gęstego dymu leciały z komina wprost na zwierzęta. Incydent nie umknął uwadze mieszkańców oraz internautów.Bociany występują jako charakterystyczny, niemal nieodłączny składnik krajobrazu polskiej wsi. Często wygląda się ich przylotu z ciepłych krajów po zimie, co jest powszechnie odbierane jako zwiastun nadchodzącej wiosny. Zdarza się jednak, że niekiedy wrócą do swoich gniazd jeszcze przed zakończeniem sezonu grzewczego, tak jak stało się w tym przypadku. Może mieć to dla nich opłakane skutki.

None
03.04.2023 16:21 Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Tym sposobem pozbędziesz się ich raz na zawsze

Gołębie bywają uciążliwe, zwłaszcza kiedy przesiadują na parapetach lub balkonach, ponieważ nierzadko pozostawiają po sobie sporo zanieczyszczeń. Niebezpieczne są nie tylko ptasie odchody. Gołębie są bowiem żywicielami dla wielu gatunków roztoczy. Okazuje się, że istnieją jednak sposoby, dzięki którym można je skutecznie odstraszyć, nie robiąc im przy tym najmniejszej krzywdy. Oto bezpieczne rozwiązanie ptasiego problemu.Gołębie to ptaki, które można zaobserwować w całej Polsce, niezależnie od lokalizacji i rodzaju zabudowań. Okres lęgowy tych ptaków trwa od kwietnia do czerwca (przy czterech lęgach nawet do września) i wówczas szukają dogodnych miejsc na założenie gniazd. Nie da się ukryć, że jednym z ich ulubionych miejsc są balkony. 

None
30.03.2023 15:47 Chory bielik zamiast do weterynarza trafił na sesję zdjęciową. Burmistrz spodziewa się podziękowań?

Media obiegła wiadomość o akcji ratunkowej chorego bielika. Osłabiony ptak został znaleziony w okolicach Brzegu. Zamiast do weterynarza trafił w ręce burmistrza, który wykorzystał okazję, by urządzić z sobie nim sesję zdjęciową. Oczekiwanie na udzielenie pomocy miało trwać ponad 6 godzin. Włodarz miasta przeprasza, jednak wyraził zdziwienie, że internauci nie pospieszyli z podziękowaniami za "dobry uczynek".Jak wynika z informacji opublikowanych na oficjalnym profilu miasta Brzeg, 7 lutego jeden z pracowników Urzędu Miasta otrzymał informację od mieszkańców Szydłowic o znalezieniu cierpiącego bielika. Nikt nie spodziewał się, że zwierzę przed otrzymaniem fachowej pomocy trafi jeszcze na sesję zdjęciową z burmistrzem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jerzym Wrębiakiem. 

None
20.03.2023 16:23 Karmienie ptaków - pomysł trafiony, ale ludzie zawiedli. Wrocław stracił kolejnego łabędzia

Karmiąc chlebem, krzywdzimy zwierzęta. Niestety mit dokarmiania w taki sposób cały czas jest w Polsce obecny i zbiera śmiertelne żniwo. Łabędź zamieszkujący Park Tołpy we Wrocławiu trafił pod opiekę specjalistów, jednak na pomoc było już za późno. Najprawdopodobniej zginął przez ludzką głupotę i nieumiejętnie udzielaną pomoc.Spacerując po parku nie raz kusi nas, żeby zabrać ze sobą trochę jedzenia i nakarmić wygłodniałe ptaki wodne, zwłaszcza jeśli zima jest bardzo mroźna. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dokarmianie ptaków niewłaściwymi produktami, w tym chlebem czy bułkami, może zakończyć się dla nich poważnymi problemami zdrowotnymi, a w najgorszym wypadku nawet śmiercią. 

None
16.03.2023 16:44 Jaka będzie wiosna w Polsce? Odpowiedzi szukajmy u bocianów, "To będzie dziwny sezon"

W związku z tym, że temperatura za oknem wzrasta z dnia na dzień, w głowach wszystkich ciepłolubnych pojawia się kluczowe pytanie: jaka będzie wiosna w tym roku? Okazuje się, że chcąc poznać odpowiedź na tę nurtująca kwestię, wystarczy tylko poobserwować bociany. Niestety nie mamy dobrych wieści w tej sprawie.Eksperci zajmujący się monitorowaniem bocianów z nadajnikami, mówią wprost: “To będzie dziwna wiosna”. Choć w niektórych miejscach w Polsce pojawiają się już pierwsze ptaki z tego gatunku, nie ma pewności, że to osobniki, które zimę spędziły w ciepłych krajach. Ich podróż stamtąd wyjątkowo się przeciąga.

papuga Louis
14.03.2023 16:45 Papuga dostała szlaban na oglądanie telewizji. Przez filmy dla dorosłych klnie jak szewc

Czy papuga może być dobrym partnerem do rozmowy? W przypadku klienteli odwiedzającej jeden z barów w Sheffield ptak o imieniu Louis sprawdza się dosłownie śpiewająco. Sprytny przedstawiciel gatunku żako nauczył się kilku wulgarnych słów zasłyszanych w filmach dla dorosłych. Odtąd wielokrotnie przysporzył swojemu opiekunowi wstydu, gdy skierował niestosowne epitety w stronę gości.Pochodząca z Afryki papuga żako to towarzyskie stworzenie, które mocno przywiązuje się do właściciela i potrafi umilić czas w trakcie wykonywania codziennych czynności. Do przedstawicieli tego gatunku należy Louis - ptasi fan telewizji, z której nauczył się słów powszechnie uznawanych za wulgarne.

None
11.03.2023 09:58 Wśród stada tukanów ukrywa się pingwin. Zagadka wystawi twoją spostrzegawczość na próbę

Zagadki na spostrzegawczość ze zwierzętami w głównej roli cieszą się ogromną popularnością. Masz się za mistrza łamigłówek? Nie zwlekaj dłużej i spróbuj rozwiązać tę zagadkę. Odnalezienie pingwina, który schował się w gronie tukanów to nie lada wyzwanie i tylko nieliczni będą w stanie go zlokalizować. Zagadki i łamigłówki obrazkowe to świetna forma rozrywki przeznaczona dla internautów w każdym wieku. Jeśli lubisz je tak jak my, spróbuj na poniższym obrazku znaleźć pingwina, który ukrywa się wśród tukanów. To świetna okazja na sprawdzenie swojej spostrzegawczości.

None
06.03.2023 15:47 Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

W ostatnim czasie leśnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego natknęli się na gigantyczne dziury w drzewach, które wyglądają jakby wyszły spod ręki wandali. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to robota pewnego płochliwego zwierzęcia. Jaki ptak jest ich autorem i gdzie najczęściej można je znaleźć? Niewątpliwie precyzyjnie wydrążona w drzewie dziupla o kwadratowym bądź prostokątnym kształcie może wydawać się czymś zaskakującym i rzadko spotykanym w polskich lasach. Jesteśmy przekonani, że niektórzy mogliby nawet pomyśleć, że to sprawka człowieka. Okazuje się jednak, że za całym zamieszaniem stroi płochliwe stworzenie, które w Polsce objęto ochroną gatunkową ścisłą.

Emu w lesie
14.01.2023 15:42 Niesamowite nagranie z Puszczy Wkrzańskiej. Emu uciekł z hodowli i nie daje się schwytać

Nikt nie pomyślałby, że spacerując po Puszczy Wkrzańskiej będzie można spotkać przedstawiciela gatunku emu. Na początku grudnia zwierzę uciekło z gospodarstwa agroturystycznego w Przęsocinie i od tej pory żyje na wolności w pobliskich lasach. Dotychczasowe próby ujęcia uciekiniera spełzły na niczym. Specjaliści apelują o niezbliżanie się do nielota - może być bardzo groźny.Już nie raz miłośnicy leśnych wędrówek przekonali się, że w ich zakątkach mogą kryć się rzadko spotykane stworzenia. Jednak jesteśmy niemal pewni, że widok drugiego (po strusiu afrykańskim) największego obecnie żyjącego na ziemi ptaka w polskim lesie potrafi wprawić w konsternację. Gdyby nie nagranie, na pewno nie wszyscy uwierzyliby, że to rzeczywiście miało miejsce.

Jajko z ogonem
10.01.2023 18:56 Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał

Nawet dzieci wiedzą, że kury znoszą owalne jajka, choć znane są przypadki, gdy kształtem przypominały świderki bądź idealnie okrągłe kule. Z tego powodu niemałe zdziwienie musiał wywołać w rolniku widok jajka... z ogonem. Jakie jest wytłumaczenie tego rzadko spotykanego zjawiska? O tego typu defekty nietrudno w przypadku kur w konkretnym wieku.Co było pierwsze - kura czy jajko? Choć naukowcy nieustannie dyskutują nad chronologią wyklucia ewolucyjnego potomka ostatniego gada, wymęczone przez filozofów łamigłówki nie powinny nas w tym momencie przesadnie interesować. Odłóżmy na bok teorię i skupmy się na prawdziwym fenomenie. pewien gospodarz znalazł w kurniku jajko z ogonem.

Dziwne zjawisko przykuło uwagę ornitologów. Pijane jemiołuszki padły nieprzytomne na ulicy
10.01.2023 15:54 Dziwne zjawisko przykuło uwagę ornitologów. Pijane jemiołuszki padły nieprzytomne na ulicy?

W sieci ukazały się zdjęcia jemiołuszek, które rzekomo padły nieprzytomne na ulicę wskutek spożycia sfermentowanych owoców. To dziwne zjawisko przykuło uwagę ornitologów, którzy przyjrzeli mu się bliżej i ujawnili jego przyczynę. Fundacja Szklane Pułapki dementuje fake news i potwierdza, że zwierzęta widoczne na fotografii są nieżywe. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać całe stado jemiołuszek leżących na ziemi w okolicy drzewa z owocami jarzębiny. Powód ich "wylegiwania się" na chodniku nie miał nic wspólnego z upojeniem alkoholowym. Ornitolodzy wystosowali apel do przechodniów o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ile zwierząt ginie w Sylwestra Statystyki przerażają, to dla nich najgorsza noc w całym roku
02.01.2023 12:53 Ile zwierząt ginie w Sylwestra? Statystyki przerażają, to dla nich najgorsza noc w całym roku

Choć nie od dziś wiadomo, że Sylwester jest zabójczy dla wielu zwierząt, niektórzy zupełnie nic nie robią sobie z ich cierpienia. Co roku huk i rozbłyskujące się na niebie fajerwerki przyczyniają się do zatrważających statystyk śmierci zwierząt po sylwestrowej nocy. Giną podczas niej nie tylko ptaki.Niestety nagłaśnianie akcji mających na celu zaprzestanie witania Nowego Roku fajerwerkami i petardami, okazało się niewystarczające. Znalazło się wielu amatorów kolorowych wystrzałów, którzy mimo wszystko zdecydowali się na ich odpalenie. Taki pokaz kosztował życie nie tylko wiele ptaków, ale i psów, kotów oraz dzikich zwierząt.

Jajka
26.12.2022 15:19 Znalazła w ogródku ptasie gniazdo z niebieskimi jajkami. Udało się nagrać moment narodzin piskląt

Rebecca Petty z Arkansas przypadkiem znalazła nieopodal swojego domu ptasie gniazdo z niebieskimi jajkami. Nie ma się co dziwić, że kobieta długo nie mogła wyjść z podziwu na ich widok - tym bardziej, że po chwili zaczęła wykluwać się z jednego z nich mała istotka. Moment narodzin pisklęcia został uwieczniony na filmie.Moment, w którym pisklaki wykluwają się ze swoich jajek jest bardzo trudny do zaobserwowania, zwłaszcza w przypadku gatunków żyjących na wolności. Na szczęście wiosną 2012 roku pewnej mieszkance Stanów Zjednoczonych udało się udokumentować chwilę pęknięcia skorupki jednego z jaj złożonych w jej ogrodzie. Jesteśmy przekonani, że cud natury na długo pozostanie w Waszej pamięci.

apel dzieci ze szkoły
06.12.2022 12:35 Uczniowie z podstawówki mają ważny apel. Wiedzą lepiej od dorosłych, jak dbać o zwierzęta

W sieci ukazało się zdjęcie, na którym możemy przeczytać, w jaki sposób uczniowie z podstawówki zaapelowali do wszystkich przechodniów. Okazuje się, że mimo młodego wieku, wiedzą lepiej od dorosłych, jak należy dbać o zwierzęta, a zwłaszcza ptaki. Można się od nich wiele nauczyć!Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dokarmiając ptaki bardzo często popełniamy błąd, który może poważnie odbić się na ich zdrowiu. Uczniowie jednej z warszawskich szkół podstawowych postanowili zwrócić się do wszystkich z apelem i uświadomić ich, czego należy unikać, chcąc pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom w okresie zimowych mrozów.