Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Tak nastolatki potraktowały ptaka pod ochroną. Szokujące nagranie trafiło do sieci
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 11.04.2024 10:30

Tak nastolatki potraktowały ptaka pod ochroną. Szokujące nagranie trafiło do sieci

policja
Fot. KPP Włodawa, pixabay/AndrzejRembowski

W województwie lubelskim doszło do koszmarnego zdarzenia. Grupa nastolatków z Włodawy maltretowała niewinne zwierzęta i uwieczniła za pomocą telefonu komórkowego swoje poczynania. Zamieszczony w sieci film ukazuje rozbawienie spowodowane zadawaniem bólu żywym stworzeniom. Dzięki czujności internautów i pracy policji sprawcy zdarzenia zostali ujęci. Czeka ich rozprawa sądowa, a za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Zadawanie cierpienia zwierzętom podlega karze

Znęcanie się nad zwierzętami jest czynem zabronionym, który podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W szczególnych przypadkach kara ta może zostać zwiększona do 5 lat. Pod ten czyn podlega również umyślne zadawanie bólu, bicie, niewłaściwy transport, przeciążanie podczas prac, a także utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach. 

Grupa młodzieży z powiatu włodawskiego złapała ptaki znajdujące się pod ochroną i w okrutny sposób pozbawiła je życia. Swoje poczynania zarejestrowali za pomocą telefonu komórkowego, a nagranie umieścili na popularnym portalu. Poinformowani przez internautów policjanci natychmiast zajęli się przerażającym zgłoszeniem. Dzięki adresowi IP szybko namierzyli sprawców. Czynu dopuściło się 9 nastolatków w wieku od 14 do 16 lat. 

Przez to kot może unikać kuwety. Wina często leży po stronie człowieka Poszukiwania trwały 10 miesięcy. Zaginiony pies odnalazł się tysiące kilometrów dalej

Niewinne zwierzęta zostałe poddane torturom

Oglądając nagranie, zamieszczone przez nastolatków w sieci można śmiało pomyśleć, że to sceny z imaginowanego horroru. Niestety zdarzenie, podczas którego zadano cierpienie niewinnym zwierzętom, wydarzyło się naprawdę. W pierwszym momencie widzimy ptaka — najprawdopodobniej gila złapanego za pomocą podbieraka, jakiego używają wędkarze do chwytania ryb. Przerażone stworzenie próbuje uwolnić się z sieci, jednak grupa sprawców szybko mu to uniemożliwia, przydeptując butami rant. 

Zrzut ekranu 2024-04-10 o 14.56.17.jpg
schwytane zwierzę, Fot. wlodawa.policja.gov.pl

Później przy ogólnym rozbawieniu i wielu komentarzach grupa młodzieży umieszcza bezbronnego ptaka w garnku z wrzącą wodą, pozbawiając go tym samym życia. Na ujęciach obrazujących okrutny moment widzimy, że zwierzę dołącza do pozostałych ptaków, które parę minut przed nim również zostały poddane takim torturom.

360-239529.jpg
Narzędzie zbrodni, Fot. wlodawa.policja.gov.pl

Sprawą zajmuje się policja. Nieletnich czeka rozprawa w sądzie

Policjanci operacyjni włodawskiej komendy natrafili na okrutny filmik podczas regularnego monitorowania sieci. W międzyczasie otrzymali wiele zgłoszeń od internautów, którzy byli oburzeni i przerażeni zachowaniem nastolatków. Funkcjonariusze przystąpili do ustalenia i zabezpieczenia wszystkich dowodów w sprawie. Jest w nią zamieszanych 9 małoletnich osób. 

Sprawa trafi do Sądu Rejonowego we Włodawie III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Sprawcom za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.