Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Samica łabędzia wraca do partnera po leczeniu. Jego reakcji nie da się opisać słowami
Paulina Korzec
Paulina Korzec 06.04.2024 16:10

Samica łabędzia wraca do partnera po leczeniu. Jego reakcji nie da się opisać słowami

Łabędź
Fot. pixaby/Lancier

Łabędzie to niezwykłe ptaki, które słyną nie tylko ze swojego pięknego wyglądu, ale także z trwałości uczuć. Nie wszyscy wiedzą, że kiedy łączą się w pary, spędzają z partnerem resztę życia, a ewentualne rozstanie znoszą bardzo źle. Tak właśnie było w przypadku pary tych wyjątkowych ptaków z Irlandii. Na szczęście ta historia ma dobre zakończenie.

Łabędzica była w opłakanym stanie

Opieka nad chorymi zwierzętami nierzadko wymaga ich izolacji i przeniesienia do specjalistycznego ośrodka. Do jednej z tych instytucji przeniesiono łabędzicę, która do niedawna wiodła spokojne życie u boku swojego partnera w jednym z dublińskich stawów.

Stan samicy łabędzia pogarszał się z każdą minutą. Zwierzę było mocno osłabione i bardzo ospałe, nie wykazywało typowych dla tego gatunku aktywności. Pracownicy DSPCA, irlandzkiej organizacji zajmującej się ratowaniem zwierząt, musieli podjąć decyzję o rozdzieleniu łabędziej pary.

Dlaczego kot załatwia się poza kuwetą? W ten sposób daje ważny znak Aż 10 weterynarzy pomagało suni przy porodzie. Wszystko przez liczbę szczeniąt

Opieka weterynarza zdziałała cuda

Samica łabędzia trafiła do specjalistycznego gabinetu weterynaryjnego, gdzie kompleksowo zadbano o jej zdrowie. Odwodnione zwierzę wymagało podania płynów i specjalnego żywienia.

Podczas gdy łabędzica wracała do zdrowia, jej partner musiał radzić sobie z samotnością. Samiec dzielnie stawiał czoła nowej rzeczywistości, ale widoczne stały się pewne istotne zmiany w jego zachowaniu, takie jak zmniejszony apetyt. Dlatego też tak ważne było, aby zwierzęta znowu mogły cieszyć się swoim towarzystwem.

Łabędzia para bardzo za sobą tęskniła

Po udanej rekonwalescencji samica łabędzia mogła wrócić do znanego sobie otoczenia. Dopiero w tym momencie okazało się, jak ogromną tęsknotę odczuwały rozdzielone zwierzęta.

Gdy tylko samiec ujrzał na brzegu swoją partnerkę, bez wahania ruszył w jej kierunku. Nie przeszkodziła mu w tym nawet warstwa lodu, którym skuty był staw. Zwierzęta zgodnie odpłynęły w dal, by założyć gniazdo i wkrótce powitać gromadkę młodych.