Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Odwiązali psa spod sklepu, ruszył w znajomym kierunku. Zaprowadził ich do domu
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 15.03.2024 12:05

Odwiązali psa spod sklepu, ruszył w znajomym kierunku. Zaprowadził ich do domu

pies wraca do domu
Fot. facebook.com/ KPP w Gołdapi, pexels.com/ Caio

Funkcjonariusze policji wezwani na pomoc porzuconemu pod sklepem zwierzęciu przeprowadzili nietypową interwencję. Odwiązali przywiązanego do słupka psa, uspokoili go i pozwolili, aby czworonóg zaprowadził ich do sprawcy zdarzenia, czyli do właściciela. Powód zostawienia czworonoga pod marketem okazał się zaskakujący. Internauci pogratulowali policjantom pomysłowości.

Policja służy nie tylko ludziom

Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymania porządku publicznego. Często jednak funkcjonariusze mający dobre serca schowane za mundurem służą pomocą bezbronnym i niewinnym zwierzętom. 

Tym razem policjanci zostali wezwani do porzuconego pod sklepem czworonoga. Pies siedział przywiązany do słupka, czekając na swojego właściciela, który wybrał się na zakupy. Opiekun jednak długo się nie pojawiał. Funkcjonariusze zajęli się zdenerwowanym zwierzęciem i postanowili w ciekawy sposób odnaleźć zaginionego właściciela.

Skandal na Warmii. Łoś zabity na polowaniu, na liście uczestników znane nazwiska Szczenię nie przestawało rosnąć. Zaczęła mieć wątpliwości, czy to pies

Pies doprowadził policjantów prosto do domu

Zdarzenie miało miejsce w Gołdapi w samym centrum miasta. Policjanci wpadli na pomysł, że “zapytają” psa gdzie mieszka. Okazało się, że czworonóg doskonale znał drogę do domu. Ściśle przylegające do siebie budynki nie przeszkodziły mu w odnalezieniu powrotnej trasy. Mądre zwierzę jak po sznurku zaprowadziło funkcjonariuszy pod drzwi mieszkania.

Nagranie z interwencji cieszy się ogromną popularnością. Gołdapscy policjanci zebrali gromkie brawa i pochwały od internautów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Tłumaczenie właścicielki psa było zaskakujące

Zaskoczona widokiem funkcjonariuszy i swojego psa właścicielka tłumaczyła się, że w ferworze zakupów i spraw zapomniała o swoim pupilu. Gdyby nie policjanci biedne zwierzę czekałoby na swoją opiekunkę aż do zamknięcia sklepu, a docelowo mogłoby trafić do schroniska. 

Opiekunka naraziła swojego czworonoga na niepotrzebny stres. Pamiętajmy, że barierka przed sklepem to niedobre miejsce dla naszego zwierzaka. Pies pozostawiony bez opieki narażony jest na różne zdarzenia. Nie wszyscy ludzie kochają zwierzęta. Mogą więc wyrządzić czworonogowi krzywdę lub dokonać zuchwałej kradzieży pupila.

Źródło: facebook/ KPP w Gołdapi