Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy

Gady

żółw sępi
13.02.2024 10:11 Wyłowili "potwora z bagna". Jego szczęki mogą zgnieść kości

Mało kto chciałby spotkać tego zwierzaka na swojej drodze. Ma charakterystyczny wygląd i jest zaskakująco agresywnym osobnikiem. Choć na co dzień zamieszkuje ogromne wody Ameryki, to został wyłowiony z małego, przydomowego jeziorka. Prehistoryczny zwierz okazał się być ogromnym zagrożeniem nie tylko dla ludzi, ale i dla całego ekosystemu. 

Potrawa z papryczką chilli
02.02.2024 09:22 Otworzył przyprawę chilli i go zatkało. W opakowaniu między papryczkami znalazł gada w tragicznym stanie

Mężczyzna, który kupił importowane, pakowane papryczki chilli, zdał sobie sprawę z tego, że w wybranym przez niego produkcie znajduje się coś, co nigdy nie powinno było się tam znaleźć. W opakowaniu wypełnionym pikantnymi warzywami skrywało się żywe zwierzę. To cud, że przeżyło transport, uwięzione pomiędzy papryczkami. Jeszcze bardziej zaskakująca okazała się być reakcja konsumenta na widok niespodziewanego gościa.

Ukryty wąż
30.01.2024 12:16 Spójrz na zdjęcie. Tylko wybrańcy dostrzegą coś więcej niż liście. Ukryte zwierzę może zrobić ci krzywdę

Specjaliści zajmujący się usuwaniem niebezpiecznych gadów z obszarów zaludnionych pokazali, jak ciężko dostrzec przedstawicieli niektórych gatunków. Na fotografii przedstawiającej kawałek trawnika ukrył się jadowity wąż. Sprawdź, czy jesteś w stanie go dostrzec. Wielu osobom udaje się tego dokonać dopiero po kilku minutach intensywnego wpatrywania się w zdjęcie. Jak myślisz, jesteś bardziej spostrzegawczy niż większość ludzi?

wąż na korcie
25.01.2024 15:12 Jadowity wąż przerwał ważny mecz tenisa. Na korcie był akurat gwiazdor, wezwano łapacza węży

Nieproszony gość wtargnął na kort podczas kwalifikacji do turnieju Brisbane International. Mecz przerwano. Choć wielokrotny zwycięzca meczów tenisowych pojawiał się na australijskich kortach już wielokrotnie, to z tak groźnym osobnikiem spotkał się pierwszy raz.

Co symbolizuje wąż?
22.01.2024 12:26 Co oznacza sen o wężu? Zapowiada transformację i zmiany, ale ma też drugie, niepokojące znaczenie

Węże są zwierzętami często pojawiającymi się w snach. Gady o połyskującej w świetle łusce bywają widziane zarówno w koszmarach, jak i przyjemnych widzeniach sennych. Mnogość interpretacji skłania do refleksji, bowiem wszystko zależy od jego zachowania oraz wyglądu. Sprawdź, jak zinterpretować sen o wężu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy gad widziany oczyma wyobraźni jest przestrogą, czy też dobrym znakiem. 

Zwierzę znaleziono w mieszknaiu
19.01.2024 14:18 Mieszkańca warszawskiego osiedla odwiedził nietypowy gość. Nie obyło się bez interwencji Ekopatrolu

Do Ekopatrolu ze Straży Miejskiej w Warszawie dotarło wezwanie od ochrony jednego z budynków mieszkalnych. Okazało się, że lokator znalazł nietypowego gościa, który zdecydowanie nie powinien się tam znaleźć, tym bardziej na wolności.

Żmija
18.01.2024 11:07 Takiego widoku zimą nie spodziewali się nawet najstarsi leśnicy. Podczas mrozów powinna spać pod ziemią

Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Tułowice opublikowali w mediach społecznościowych filmik, który zaskakuje nawet najbardziej doświadczonych przyrodników. Okazało się, że wbrew wszelkiej logice i powszechnej wiedzy, pewien gad jest w stanie funkcjonować w grubej warstwie śniegu. Nie wiadomo, jakim cudem tego dokonał. Niestety, wiele wskazuje na to, że "sukces” jest jedynie tymczasowy.

Porzucony żółw
13.01.2024 13:12 Znaleźli go przy śmietniku w plastikowej misce, ledwo żył. Pokłosie kupowania zwierząt pod choinkę?

Przedstawiciele Fundacji Epicrates zajmujący się pomocą dla zwierząt egzotycznych wzięli udział w ratowaniu żółwia, który został porzucony w misce pozostawionej tuż obok wiaty śmietnikowej. Wychłodzony gad jest w dramatycznym stanie, nie wiadomo czy uda się go uratować. Specjaliści mają podejrzenia co do tego, jakim sposobem ciepłolubne zwierzę znalazło się zdane same na siebie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Spodziewają się, że tego typu sytuacji w najbliższym czasie będzie znacznie więcej. 

Intruz w kurniku
10.01.2024 16:42 Zajrzeli do kurnika i zamarli. Wśród ptaków zaczaił się intruz, jedna minuta dłużej i mogło być po nich

Z przydomowego kurnika dochodziły niepokojące odgłosy. Zaalarmowani gospodarze popędzili do swoich podopiecznych, aby przekonać się, co jest powodem głośnego gdakania. Okazało się, że w kurniku pojawił się intruz. Wśród przerażonego drobiu siedział metrowy gad, który bez wątpienia stanowił zagrożenie nie tylko dla ptaków, ale również dla ludzi. Właściciele zwierząt musieli poprosić o pomoc specjalistów.

Nielegalny handel zwierzętami
10.01.2024 15:33 Przetrzymywano je w paczkach po chipsach. Policja rozbiła syndykat przestępczy, przejęto setki gadów

Po kilku miesiącach śledztwa policja zatrzymała czterech członków grupy przestępczej, którzy szykowali się do sprzedaży kilkuset gadów. Łączną wartość nielegalnie odłowionych zwierząt oszacowano na ponad 3 miliony złotych. Osobniki przeznaczone na eksport przetrzymywano w skandalicznych warunkach. Miały one trafić do Hongkongu, światowej stolicy nielegalnego handlu okazami egzotycznymi. 

Zwierzę w warzywach
31.12.2023 12:19 Wyszedł z pudełka pomidorów, trudno było go przeoczyć. Nie spodziewali się, ile ich to będzie kosztować

Praca w pewnej przetwórni pomidorów nagle została wstrzymana przez niespodziewanego gościa. W jednym z kartonów, który wypełniony był świeżymi warzywami, skrywało się zwierzę, które wyglądało na niebezpieczne. Odkrył to jeden z pracowników zajmujących się sortowaniem towaru. Do zabezpieczenia jaskrawo ubarwionego gada wezwano specjalistów zajmujących się tego typu interwencjami.  

Zwierzęta egzotyczne jako prezenty - nie tędy droga
20.12.2023 15:29 "Mają po prostu ładnie wyglądać". Tak Polacy traktują zwierzęta egzotyczne, wstrząsająca relacja

Problem nietrafionych “żywych prezentów” pod choinkę nie dotyczy jedynie psów, kotów czy gryzoni. Równie często chwilową uciechą stają się zwierzęta egzotyczne. Niestety, realia są brutalne. O ciemnej stronie pracy w klinice weterynaryjnej w okresie świątecznym i nie tylko opowiada nam Kornelia Pohl, techniczka weterynarii specjalizująca się w medycynie gadów. Po kilku tygodniach od Gwiazdki życie większości podarków zmienia się w prawdziwy horror, który nie ma nic wspólnego z magią świąt.

Jaszczurka
19.12.2023 14:15 Animal Patrol otrzymał wezwanie do legwana w centrum Łodzi. Nie spodziewali się, co naprawdę tam zastaną

W centrum Łodzi przypadkowi przechodnie natknęli się na zahibernowanego legwana. O fakcie tym poinformowany został Animal Patrol Straży Miejskiej. Pracownicy mundurowi po przybyciu na miejsce zdarzenia byli w szoku. Nie tego się spodziewali.  

Wąż
14.12.2023 12:12 Odsunęła szufladę z bielizną i zamarła. Nie mogła uwierzyć, kto się tam czai

Kobieta pewnego poranka zdała sobie sprawę z tego, że ma nieproszonego gościa. W jej szafce na bieliznę ukryło się dzikie zwierzę. To był duży gad, który nie zamierzał wyjść ze swojej kryjówki i pokazał to w bardzo wymowny sposób. Zwierzę było skłonne do agresji, byleby tylko zostawić je w spokoju. 

Krokodyl
12.12.2023 16:16 Tak krokodyle reagują na płacz dzieci. Zaskakujące wnioski po przeprowadzeniu eksperymentu

Grupa naukowców badających reakcję krokodyli nilowych na płacz dzieci doszła do zaskakujących wniosków. Okazuje się, że ogromne gady reagują na zawodzenie człekokształtnych w ściśle określony sposób. Mają ku temu ważne powody. 

Jadowity wąż morski
28.11.2023 15:37 Fale wyrzuciły na brzeg niezwykle jadowite gady. Pod żadnym pozorem nie powinno się ich dotykać

Na plażach tłumnie odwiedzanych przez turystów zaczęły pojawiać się jedne z najbardziej niebezpiecznych gadów na świecie. Zwierzęta te zazwyczaj nie wychodzą na ląd, całe swoje życie spędzają w wodzie. Eksperci ds. morskiej fauny nie są w stanie wytłumaczyć, z czego wynika to nietypowe zjawisko. Jednocześnie apelują: pod żadnym pozorem nie należy dotykać gadów leżących na plaży. Te zwierzęta są zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i życia!

Znajdź węża na obrazku
25.11.2023 12:08 Znajdź węża na obrazku. To wyzwanie dla najbardziej spostrzegawczych internautów!

Wiedziałeś o tym, że niektóre węże są mistrzami kamuflażu? Część beznogich gadów potrafi dosłownie wtopić się w otoczenie. Możesz przekonać się o tym na własne oczy. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć sprytnego gada na obrazku. Tylko nielicznym wystarcza mniej niż dziesięć sekund! Wiele osób potrzebuje kilku minut na to, aby w końcu dostrzec ukrytego węża.

Wąż
13.11.2023 13:44 "To był potwór". Trzeba było aż pięciu mężczyzn, aby go unieruchomić. Myśleli, że to aligator, mylili się

Grupa mężczyzn działająca na rzecz ochrony lokalnej przyrody złapała ogromnych rozmiarów drapieżnika, który jest przedstawicielem gatunku inwazyjnego. Pięciu specjalistów musiało działać wspólnie, aby unieruchomić znalezione zwierzę. Mowa o ogromnym gadzie, który przez lata dokonywał spustoszenie w środowisku naturalnym.  

Węże
10.11.2023 10:15 Zszedł do piwnicy, by sprawdzić, co kryje, po chwili wybiegł z krzykiem. Znalezisko przeraża

Mężczyzna, który planował rozpoczęcie budowy domu, przed przystąpieniem do prac postanowił rozejrzeć się po okolicy. Już na początku przechadzki natknął się na opuszczoną piwnicę, która wzbudziła w nim duży niepokój. Wiedział, że na tych terenach żyją jadowite węże, które lubią tego typu przestrzenie. To, co później się stało, przerosło jego największe koszmary. 

Wąż w bloku
09.10.2023 13:03 Apel o szczególną uwagę do mieszkańców bloku, wąż ukrył się pod elewacją. Służby są bezradne, pozostaje czekać

W zeszły weekend mieszkaniec jednego z bloku w Lublinie dostrzegł na swoim balkonie węża. Zwierzę wyglądało na egzotyczne, miało intensywnie pomarańczowe ciało. Pomimo podjętych prób nie udało się schwytać osobnika. Schował się on w szczelnie, z której nie sposób go wyciągnąć nie niszcząc przy tym budynku. Wąż pozostaje na wolności.

Nielegalny produkt
05.10.2023 12:13 Celnicy zatrzymali podejrzaną paczkę z Tajlandii. Niektórzy wierzą, że to, co było w środku, leczy raka

Funkcjonariusze ze służby celno-skarbowej, podczas wykonywania standardowej kontroli przesyłek przy Poczcie Polskiej w Szczecinie natknęli się na paczkę, która wzbudziła ich podejrzenia. Była nadana z Tajlandii, natomiast adresatem był mieszkaniec Koszalina. Okazało się, że zawartością przesyłki był nielegalny produkt wytworzony z tkanek zwierzęcia objętego ścisłą ochroną gatunkową. 

Wąż w sklepie spożywczym
03.10.2023 14:28 Egzotyczny wąż w supermarkecie, ewakuowano cały sklep. Prawdopodobnie znalazł się tam w dostawie cytrusów

Strażacy z komendy w Bochni, miejscowości znajdującej się w województwie małopolskim, otrzymali nietypowe zgłoszenie. Na terenie jednego z wielkopowierzchniowych sklepów spożywczych, należących do znanej sieci marketów znaleziono egzotycznego węża. W związku z tym faktem ewakuowano wszystkich klientów. Specjaliści po przybyciu na miejsce zabezpieczyli gada oraz upewnili się, czy na terenie sklepu nie ma innych egzotycznych zwierząt.

Zagadka
29.09.2023 10:26 Znajdź żółwia na obrazku w 10 sekund! Ukrył się wśród lilii wodnych. Wyzwanie dla najbystrzejszych

Wysoko rozwinięta spostrzegawczość jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Dlatego warto regularnie ćwiczyć tę umiejętność. Miłą formą rozwoju w tym kierunku może być rozwiązywanie łamigłówek zwierzęcych. Sprawdź, czy jesteś w stanie znaleźć żółwia ukrytego wśród wodnej roślinności. Niewielu osobom zajmuje to mniej niż 10 sekund.

Jaja gada
24.09.2023 09:29 Widziałeś takie jaja w lesie? Lepiej bierz nogi za pas. W takiej postaci widzimy je bardzo rzadko

W polskim środowisku naturalnym występuje dziewięć gatunków gadów. Obecnie trwa czas rozrodu jednego z nich. Podczas spaceru po lesie, łące lub brzegiem jeziora czy rzeki można natknąć się na jaja, lub świeżo wyklute węże. Dlatego warto wiedzieć, jak się zachować w razie natknięcia się na gniazdo jednego z najpopularniejszych gadów w Polsce. 

Żółw inwazyjny
14.09.2023 15:22 Chciała tylko sprzedać swoje żółwie, do drzwi zapukała policja. Kobieta nie wiedziała, w co się pakuje?

Rynek zoologiczny intensywnie rozwija się od wielu lat. Coraz więcej ludzi decyduje się na posiadanie egzotycznych gatunków zwierząt w charakterze pupila domowego. Jednak okazuje się, że posiadanie niektórych istot bez oficjalnego zezwolenia organów państwowych jest nielegalne. Co więcej, sprzedaż takich stworzeń jest przestępstwem. Pewna 42-latka, próbowała sprzedać na jednej ze znanych platform dwa żółwie, które są w Polsce uznawane za gatunek inwazyjny. Sprawą zajęła się policja. 

Gad wypełznął z wentylacji w Biedronce
31.08.2023 13:11 Panika w osiedlowej Biedronce, wcale nie chodziło o ceny. Z otworu wentylacyjnego wypełznął gad

Polacy obawiają się, że przez szalejącą inflację oraz sytuację rozgrywającą się za wschodnią granicą pewne produkty mogą zniknąć z półek. Tymczasem bardziej realnym powodem do strachu może okazać się nieoczekiwane pojawienie zwierzęcego intruza w jednej ze sklepowych alejek. Klienci jednego ze sklepów sieci Biedronka nie mieli szczęścia na zakupach. Spokojną atmosferę popsuł gad, który wyślizgnął się z wentylacji. Skończyło się przyjazdem straży pożarnej. 

Skorupie żółwi od lat skrywają pewną mroczną tajemnicę
27.08.2023 07:27 Nikt nie śmiał myśleć o takim znalezisku. Straszne, jaką mroczną "pamiątkę” noszą żółwie pod skorupą

Długowieczne gady trafiły pod lupę naukowców. Grupa uczonych wybrała wyjątkowe okazy żółwi zamieszkujących miejsca szczególnie narażone w przeszłości na promieniowanie, aby sprawdzić swoje podejrzenia. Efekt? Skorupy tych zwierząt stanowią zapis mrocznej historii ludzkości, a katastrofalne decyzje podjęte przeszło 80 lat temu niosą ze sobą bardzo konkretne następstwa, które można obserwować w środowisku do teraz.

Ramka na ścianie krzywo wisiała. Kobieta odskoczyła, kiedy zaczęła się poruszać
26.08.2023 13:38 Ramka na ścianie nie wisiała prosto. Gdyby wiedzieli, co czyha za obrazem, nigdy by go nie dotknęli

Ratownik dzikich zwierząt miał tego dnia ręce pełne roboty. Zadzwoniła do niego kobieta, której nie dawała spokoju krzywo wisząca na ścianie rama obrazu. Próbując wyrównać dzieło, domownicy przypadkowo dokonali szokującego odkrycia we własnym domu. Za obrazem czyhało na nią zwierzę, które nie zawahałoby się przed atakiem. Przyprawiający o gęsią skórkę widok sprawił, że musiała poprosić o pomoc w pozbyciu się intruza.