Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zwierzęta Morskie

Zwierzęta Morskie

dzieci na plaży
09.06.2024 12:18 Wraca problem nad Bałtykiem. Dzieci męczą zwierzęta, dziesiątki meduz giną na brzegu

W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjno-urlopowego powraca problem obserwowany nad polskim wybrzeżem i nie tylko. Plażowicze skarżą się na brak reakcji ze strony rodziców, którzy pozwalają dzieciom na mniej lub bardziej świadome znęcanie się nad zwierzętami. O ile dręczenie domowych pupili budzi społeczny sprzeciw, o tyle pokłady wrażliwości wyczerpują się w przypadku innych stworzeń. 

ryba
06.06.2024 16:14 Spod piachu wystawały tylko wyłupiaste oczy. Przerażające znalezisko na plaży

Wody skrywają przed nami wciąż wiele tajemnic. Niejednokrotnie zaskakują plażowiczów okazami wyrzucanymi niespodziewanie na brzeg. W Singapurze na jednej z plaż dokonano przerażającego odkrycia. Spod piachu wystawały tylko wyłupiaste oczy. Ten widok niejednego przyprawi o gęsią skórkę.

kałamarnica
05.06.2024 07:00 Stwór z głębin zainteresował się kamerą podwodną. Nagranie robi wrażenie

Badacze z The University of Western Australia opublikowali w sieci nagranie, które udało im się zarejestrować przez zupełny przypadek. Stwór z głębin, który wyraźnie zainteresował się kamerą spuszczaną w otchłań wód Oceanu Spokojnego. Kałamarnica nie kryła ciekawości specjalistycznym sprzętem służącym do badań.

lew morski
02.06.2024 09:16 Zobaczył na plaży lwa morskiego. To, co zrobił po chwili, nie mieści się w głowie

W sieci opublikowano nagranie, które poruszyło nie tylko miłośników zwierząt. Na filmie widać zupełnie niezrozumiałe zachowanie dorosłego mężczyzny, zachował się zupełnie nieracjonalnie, gdy spotkał na plaży lwa morskiego. To, co wyczyniał, nie mieści się w głowie.

waleń, sejwal
28.05.2024 10:07 Trzeci co do wielkości waleń powrócił. U wybrzeży Polski nie widziano go od 430 lat

Trzeci co do wielkości waleń powrócił. Na odtworzenie wytępionej przez człowieka populacji czekaliśmy aż 100 lat. Sejwal, bo o nim mowa, ponownie został zauważony u wybrzeży Atlantyku. W Bałtyku nie widziano go od ponad 430 lat.

ryba
26.05.2024 07:00 Przerażająca ryba znaleziona na plaży. Nazywają ją diabłem morskim

Głębia oceanu skrywa masę tajemnic. Z całej kuli ziemskiej właśnie to środowisko jest jak dotąd najbardziej nieodstępne i najsłabiej poznane przez ludzkość. Wygląd niektórych morskich gatunków zwierząt może przyprawiać o gęsią skórkę. Plażowicze z Oregonu zauważyli na brzegu oceanu wyrzucony przez fale przerażający rybi okaz zwany diabłem morskim.

ogórek morski
22.04.2024 14:38 Nagranie strzykwy morskiej podbija sieć. Zwierzę zafascynowało internautów

Nie da się ukryć, że morskie głębiny są fascynujące nie tylko dla zapalonych nurków i miłośników tej przyrody. Wody kryją w sobie wiele tajemnic, a o niektórych nadal nie mamy pojęcia. Na dnach kryją się także niezwykle intrygujące zwierzęta. Jednym z nich bez dwóch zdań jest ogórek morski.

mały manat
02.02.2024 16:07 ZOO we Wrocławiu prosi o pomoc z "pomarszczonym kosmitą". Jego przyszłość w rękach internautów

Urodzony we wrześniu ubiegłego roku manat sprawia pracownikom wrocławskiego ZOO nie lada problem. Okazuje się, że maluch, mimo iż urodził się 4 miesiące temu, to nie doczeka się jeszcze na bardzo ważny etap swojego życia. ZOO we Wrocławiu apeluje o pomoc.

wieloryb na brzegu
29.01.2024 13:34 Pokłosie szalejącego wiatru. Oto co morze wyrzuciło na brzeg. "Był przerażająco chudy"

Orkan Isha zebrał żniwa na Wyspach Brytyjskich. Niezwykłe zniszczenia wciąż są naprawiane, a tysiące osób przez długi czas nie miało dostępu do prądu i bieżącej wody. Tragedia dotknęła również królestwo zwierząt. Znalezisko na jednej z irlandzkich plaż zapiera dech w piersiach. Kulisy tego zdarzenia pozostają tajemnicze.

Plaża
28.09.2023 11:17 Fale wyrzuciły na brzeg prawdziwego olbrzyma, TYLE ważył. Czegoś takiego nie widzieli od ponad 100 lat

Morskie fale raz na jakiś czas wyrzucają na brzeg ciała różnych zwierząt. Jednak niektóre z tego typu przypadków okazują się być wyjątkowe. Kilka dni temu znaleziono istotę, która ważyła około 12 ton i miała ponad 15 metrów długości. Podobnego znaleziska nie obserwowano od ponad stu lat. 

owieczka morska
07.06.2023 15:05 Pokemony istnieją naprawdę? "Skrzydlata owieczka" budzi zachwyt, wygląda jak żywcem wyciągnięta z kreskówki

Matka Natura często zaskakuje swoją kreatywnością i niezwykła urodą, jaką obdarzyła niektóre stworzenia. Ta “skrzydlata owieczka” zdecydowanie może kojarzyć się wszystkim miłośnikom Pokemonów z bohaterami występującymi w animacji. Aż trudno uwierzyć, że istnieje naprawdę.Co ciekawe wyjątkowy wygląd to nie wszystko, ponieważ stworzonko ma unikalne zdolności, których może pozazdrościć mu niejedno zwierzę. Jesteśmy przekonani, że nigdy wcześniej o nim jeszcze nie słyszeliście.

kałan
25.05.2023 11:19 Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie

Zwierzęta potrafią być naprawdę pomocne. W sieci pojawiło się nagranie uczynnego kałana, który jest zdecydowanie najlepszym pomocnikiem dla swoich opiekunów. Gdyby nie ten materiał, mało kto uwierzyłby, że ten spryciarz potrafi to robić!Nie ma się co dziwić, że internauci zachwycają się nagraniem, które pojawiło się na TikToku. Kałan, czyli wydra morska popisuje się swoimi niecodziennymi umiejętnościami przed kamerą bez najmniejszego skrępowania. Wiedzieliście, że te zwierzęta tak potrafią?

Zdjęcie ilustracyjne: kobieta z bagażem
01.05.2023 13:28 Ukrainka chciała przywieźć oryginalne pamiątki do Polski. Przemyt może ją kosztować nawet 5 lat więzienia

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o sytuacji, jaka miała miejsce w Dorohucku - polskiej wsi, która graniczy z Ukrainą. Gdy Oddział Celny kontrolował bagaże w autokarze, okazało się, że Ukrainka miała przy sobie przedmioty, które nigdy nie powinny znaleźć się w jej posiadaniu. Wobec kobiety wszczęto postępowanie karne, a przemycane koralowce zostały przez mundurowych przejęte. Nastał czas masowych wyjazdów Polaków na egzotyczne wyprawy wakacyjne, a zgodnie ze zwyczajem wskazane jest przywiezienie pamiątki z dalekich zakątków świata. Kobieta pochodzenia ukraińskiego być może chciała jedynie zaopatrzyć się w upominek, jednak na mocy Konwencji Waszyngtońskiej popełniła przestępstwo. 

None
12.04.2023 10:21 Czy to istoty nie z tej ziemi? Para natknęła się na "białe mózgi" na walijskiej plaży

Chcecie zobaczyć kosmitów? W sieci pojawiły się zdjęcia tajemniczych stworzeń, które pojawiły się na jeden z plaż w Anglesey w Walii. Para spacerująca z psami zachodziła w głowę, czym tak naprawdę są. O pomoc w rozwiązaniu zagadki poprosiła internautów pod udostępnioną fotografią. Tajemnica gąbczastych obiektów przypominających mózgi została rozwiązana.Spacerowiczom niezidentyfikowane białe, gąbczaste obiekty od razu skojarzyły się z przybyszami prosto z filmu science-fiction. Swoim kształtem i teksturą mogły kojarzyć się również z mózgiem. Pod wpisem szybko pojawiło się kilka bardzo intrygujących teorii o pochodzeniu tajemniczych stworzeń.

Zdjęcie podglądowe
21.03.2023 17:15 Najpierw delfiny, a teraz wieloryb. Do Bałtyku wpłynęło niezwykłe stworzenie

W Morzu Bałtyckim, około 70 km na północ od Zatoki Gdańskiej, zaobserwowano rzadkie stworzenie. Z wód wyłonił się wieloryb, czego świadkami byli pracownicy platformy wiertniczej Lotos Petrobaltic. Gigantyczny ssak zniknął tak szybko, jak się pojawił. Szczęśliwie jeden z wnikliwych obserwatorów w porę wyciągnął telefon. Pasjonaci rejsów wcale nie muszą udawać się na Islandię czy Dominikanę, by zaobserwować egzotyczne zwierzęta morskie na wolności. Przy odrobinie szczęścia możliwe będzie zobaczenie stworzeń takich, jak delfiny czy wieloryby nad Bałtykiem. 

None
09.03.2023 12:02 Kilkulatka znęcała się nad lwem morskim za zgodą matki. Zareagowała dopiero ratowniczka

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak kilkuletnia dziewczynka rzuca piaskiem i kamieniami w lwa morskiego śpiącego na plaży. Całej sytuacji z obojętnością przyglądała się jej matka, natomiast zgody na znęcanie się nad zwierzęciem nie wyraziła ratowniczka. Reakcję kobiety zachwalają internauci.Wydawałoby się, że prędzej czy później w życiu każdego rodzica przychodzi ten czas, gdy należy uwrażliwić pociechę na kwestie szacunku wobec zwierząt. Sytuacja, jaka rozegrała się na plaży La Jolla Cove w San Diego w Kalifornii, ukazuje odmienny stan rzeczy. Udokumentowane zdarzenia nigdy nie powinny mieć miejsca w cywilizowanym kraju. 

Policja rozkładała ręce. Żądna przygód foka podjęła trzy próby zbadania nadmorskiej miejscowości
09.02.2023 10:25 Policja rozkładała ręce. Żądna przygód foka podjęła trzy próby zbadania nadmorskiej miejscowości

Policjanci służą pomocą nie tylko ludziom, ale i zwierzętom, które akurat znajdują się w opałach. Tego dnia funkcjonariusze z miasta Cape Elizabeth w Stanach Zjednoczonych aż trzy razy otrzymali zgłoszenie o ciemnym kształcie na ulicy. Choć byli przekonani, że na miejscu interwencji znajdą psa, po dotarciu na miejsce nie wierzyli własnym oczom. Na drogę wciąż wracało to samo zwierzę.Pierwszy telefon ze zgłoszeniem wpłynął do departamentu policji w Cape Elizabeth około 1:30 w nocy. Niestety wypadki z udziałem błąkających się psów są dosyć częste, a więc w głowach funkcjonariuszy zrodziła się myśl, że wkrótce udadzą się na miejsce jednego z nich. Drugą opcją, jaką brali pod uwagę, był nietrzeźwy pieszy bądź rowerzysta. Jednak nikomu nie przyszło do głowy, że na miejscu zastaną młodą fokę!

Rybacy wyciągnęli tajemnicze stworzenie z głębin. Powiedzcie mi, że to nie jest obcy
14.01.2023 09:58 Rybacy wyciągnęli tajemnicze stworzenie z głębin. "Powiedzcie mi, że to nie jest obcy"

Tajemnicze stworzenie, które rybacy wyciągnęli z głębin, stało się prawdziwą sensacją w sieci, gdzie udostępnili nagranie z jego udziałem. Aż trudno uwierzyć, że tak niezwykłe stworzenie złapało się w ich sieci. "Powiedzcie mi, że to nie jest obcy" - podpisano film.Tajemnicza istota, którą złowili rybacy, bez dwóch zdań przypomina przybysza z obcej planety. Przezroczyste, galaretowate ciało wygląda jakby wewnątrz mieściło innego stwora. Czy tak naprawdę jest i czy należy się go obawiać? Znamy odpowiedź!

martwe foki
05.12.2022 14:06 Martwe foki masowo wyrzucane na wybrzeże Morza Kaspijskiego w Rosji. Liczba ofiar przeraża

Zarówno polskie, jak i zagraniczne media donoszą o masowej śmierci morskich zwierząt na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w rosyjskiej Republice Dagestanu. W sieci pojawiły się nagrania z Rosji, na których widać brzeg usłany tysiącami martwych fok. Liczba ofiar stale rośnie. Co przyczyniło się do śmierci tak wielu istnień? Nerpy kaspijskie to endemiczny gatunek zwierząt morskich, które jako jedyne ssaki występują w Morzu Kaspijskim. Jedne z najmniejszych fok świata można dostrzec na skalistych wyspach czy dryfujące na bryłach lodu zimą. Choć na przełomie ostatnich stu lat ich liczebność zmniejszyła się aż o 90%, to najnowsze doniesienia z Rosji kreślą bardzo ponurą wizję przyszłości tego gatunku.

kaszalot
30.11.2022 12:51 Makabryczne odkrycie w żołądku martwego kaszalota. To bolesne przypomnienie o obecnym stanie środowiska

4 listopada w okolicy wyspy Cape Breton w Kanadzie zaobserwowano kaszalota spermacetowego, lecz zaledwie dzień później badacze otrzymali informacje o jego śmierci. Fale morskie wyrzuciły na brzeg ciało martwego morskiego ssaka. Naukowcy przeprowadzający sekcję zwłok zwierzęcia odkryli coś, co w wymowny sposób przypomniało im o obecnym stanie środowiska naturalnego.Makabrycznego odkrycia dokonali naukowcy z fundacji MARS – Marine Animal Response Society, która zajmuje się pomocą morskim zwierzętom. 14-metrowy martwy kaszalot miał w żołądku coś, co doskonale pokazało, jak na chwilę obecną prezentuje się stan wód mórz i oceanów.

Władimir Putin EA
12.11.2022 11:14 Wieloryb szpiegowski zdezerterował z Rosji. Zaczyna nowe życie w Norwegii?

Wieloryb Hvaldimir został znaleziony w pobliżu wioski rybackiej Inga w Norwegii. Na zwierzęciu znajdowała się uprząż z napisem "wyposażenie Sankt Petersburga", co może sugerować, że szpiegował dla Rosji. Wszystko wskazuje na to, że morskie stworzenie zbuntowało się przeciwko Władimirowi Putinowi. Norwegowie zdecydowali, co zrobić ze ssakiem.Nikogo zapewne nie zdziwi, że Rosjanie od lat wykorzystują morskie zwierzęta do celów bojowych. Podobnie było z białuchą arktyczną wyposażoną w szpiegowski sprzęt wojskowy, którą w 2019 roku złapali Norwegowie. Do tej pory nie mogli się oni zdecydować, co zrobić ze zwierzakiem. Teraz, jak przekazuje "Guardian", dla "wieloryba-szpiega" i jego pobratymców trzymanych wcześniej w niewoli ma powstać specjalny rezerwat.

Foka w salonie
26.10.2022 15:02 Morskie stworzenie zgubiło drogę do domu. Przeszło przez drzwiczki dla kota

Domownicy byli, delikatnie mówiąc, bardzo zdziwieni widząc, jakie stworzenie przeszło przez klapkę dla kota w drzwiach. Morskie stworzenie najwyraźniej zgubiło drogę do domu i zawędrowało prosto do salonu państwa Ross. Zanim na miejsce przyjechały odpowiednie służby, rodzina z Nowej Zelandii musiała przez kilka godzin zabawiać nieproszonego gościa.Co byś zrobił, gdybyś po zajściu ze schodów zobaczył w swoim salonie małą fokę? Rodzina Rossów spodziewała się, że w pomieszczeniu będzie znajdował się wyłącznie ich kot o imieniu Coco, który ma w zwyczaju grzecznie czekać na śniadanie i poranne pieszczoty. Pewnego razu okazało się, że mruczek musiał ukryć się za kanapą przed niezapowiedzianym gościem.

nurek
13.10.2022 10:07 Tego nurek się nie spodziewał. Foka sama zaczęła się domagać czułości

W sieci opublikowano nagranie, które pokazuje bliskie spotkanie nurka i foki. Takiego zachowania ze strony zwierzęcia mężczyzna wyraźnie się nie spodziewał. Przedstawiciele drapieżnych ssaków morskich zazwyczaj trzymają się na dystans, jednak po chwili spędzonej razem pod wodą foka sama zaczęła domagać się od niego czułości. Foki to zwierzęta, które w stosunku do człowieka mogą zachowywać się w nieprzewidywalny sposób. To sporych rozmiarów morski ssak, a więc należy liczyć się z tym, że w niektórych sytuacjach może stanowić nawet poważne zagrożenie. Są drapieżnikami, a nacisk ich szczęk jest bardzo mocny.

Wieloryb
03.10.2022 15:13 Gigantyczne ciało wieloryba znalezione na wybrzeżu. Tłum gapiów nie odstępuje go na krok

Od niedzieli na grobli Westkapelle w Holandii zbierają się tłumy gapiów, aby podziwiać olbrzymiego płetwala zwyczajnego, którego fale wyrzuciły na brzeg. Stworzenie mierzące 14 metrów było widziane parę dni wcześniej u wybrzeży Nieuwpoort. Niestety, wówczas było już martwe. Co doprowadziło do śmierci morskiego kolosa? W niedzielę rano mieszkańcy niewielkiego miasta Westkapelle w gminie Veere na wyspie Walcheren, holenderskiej prowincji Zelandia, przypadkowo znaleźli na plaży truchło drugiego co do wielkości największego zwierzęcia zamieszkującego Ziemię. Morze zepchnęło na brzeg zwłoki wieloryba mierzące 14 metrów o wadze 10 ton.

Kaszaloty
21.09.2022 16:17 Tajemnicze zgony zwierząt u wybrzeży Australii. Co doprowadziło do ich śmierci?

Aura tajemniczości spowija śmierć młodych samców kaszalotów, które na początku tego tygodnia znaleziono u północnych wybrzeży Tasmanii. Zaledwie dzień później stado około 230 grindwali wylądowało na pobliskiej plaży. Naukowcy szukają przyczyn alarmującego zjawiska. Ocean masowo wyrzuca na brzeg zwierzęta. 14 ciał młodych kaszalotów zostało ostatnio znalezionych w pobliżu Strahan na zachodnim wybrzeżu Tasmanii.

Ośmiornica olbrzymia
18.09.2022 14:10 Zdumiewające znalezisko na plaży w Nowej Zelandii. Mityczny kraken jednak istnieje?

Anton Donaldson znalazł szczątki gigantycznej kałamarnicy do połowy zakopane w piasku. Przewodnik wycieczek po rezerwacie przyrody w Nowej Zelandii nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego. Odkrycie, którego dokonał, wzbudziło wielkie zainteresowanie w sieci.Natura jest źródłem wielu inspiracji, ale też ciekawych odkryć. Są na świecie stworzenia, które mają bardzo dziwny, wręcz onieśmielający wygląd. Są też takie, o których wielu ludzi nie ma pojęcia. Niekiedy też zdarza się, że ludzie ze strachu nie chcą wierzyć w ich istnienie.

Małpa w ZOO
18.09.2022 10:50 Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Natura jest piękna, ale nie ma co się łudzić, w świecie zwierząt wciąż trwa brutalna walka o przetrwanie. Znane są jednak przypadki stworzeń, które dobrowolnie doprowadziły do swojej śmierci. Jakie są przyczyny samobójstw u zwierząt?Na drodze ewolucji zwierzęta na różne sposoby przystosowały się do ekstremalnych zjawisk pogodowych, obecności drapieżników oraz wpływu człowieka, który stanowi odrębną kategorię zagrożeń. Ponieważ ich głównym celem jest wola przetrwania rozwinęły mechanizmy obronne. Są jednak przypadki, które pokazują, że w wyniku silnych emocji są one zdolne do popełnienia samobójstwa.

Kobieta zaatakowana przez żółwia
01.09.2022 13:01 Turystka dotkliwie pogryziona przez żółwia. "Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek wejdę jeszcze do morza"

Do dramatycznego zdarzenia doszło w popularnym wakacyjnym kurorcie Güzeolaba w Antalyi w południowo-zachodniej Turcji. 64-letnia turystka z Rosji została boleśnie pogryziona przez żółwia morskiego. Zwierzę nie chciało jej puścić. Teraz kobieta zmaga się z ogromną traumą.Pochodząca z Rosji Lidia Bazarova pływała w wodzie w odległości około 3 lub 4 metrów od brzegu. W pewnym momencie poczuła bolesne ugryzienie. Okazało się, że zaatakował ją jeden z żyjących w tych regionach żółwi morskich. Kobieta nie wie, czy będzie teraz w stanie kiedykolwiek wejść do wody.