Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > ZOO we Wrocławiu prosi o pomoc z "pomarszczonym kosmitą". Jego przyszłość w rękach internautów
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 02.02.2024 16:07

ZOO we Wrocławiu prosi o pomoc z "pomarszczonym kosmitą". Jego przyszłość w rękach internautów

mały manat
mały manat, źródło: facebook/ZOOWrocław

Urodzony we wrześniu ubiegłego roku manat sprawia pracownikom wrocławskiego ZOO nie lada problem. Okazuje się, że maluch, mimo iż urodził się 4 miesiące temu, to nie doczeka się jeszcze na bardzo ważny etap swojego życia. ZOO we Wrocławiu apeluje o pomoc.

Pracownicy ZOO mają problem z małym manatem

Manaty to zwierzęta należące do ssaków wodnych. Dzielą się na trzy gatunki, a każdy z nich nieco różni się od siebie i występuje w innych zbiornikach wodnych na świecie. Wyróżniamy manaty afrykańskie, rzeczne oraz karaibskie. Manaty mogą osiągać olbrzymie rozmiary. Długość ich ciała może wynosić nawet około 4 metrów. Te morskie słonie mimo sporej ilości kilogramów bardzo swobodnie poruszają się w wodzie. Potrafią spędzać pod powierzchnią na jednym oddechu nawet 15 minut. 

Mały manat, który przyszedł na świat we Wrocławskim ZOO, jest manatem karaibskim. Jak sama nazwa wskazuje, na wolności osobniki zamieszkują rejony Karaibów i są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Każdy urodzony manat jest w tej sytuacji na wagę złota. Okazuje się jednak, że pracownicy ZOO mają więc z maluchem ogromny problem. 

Nowa, "dziwna" moda? Tatuaże ze zwierzętami to coś więcej niż ozdoba, dla wielu są jedyną pamiątką Adoptowali psa ze schroniska, po kilku miesiącach wystawili ogłoszenie. Natknął się na nie personel placówki

Wielka mobilizacja. Manat musi w końcu mieć imię

Opiekunowie manata poprosili swoich odwiedzających o pomoc. 4-miesięczny ssak nie ma bowiem jeszcze imienia! Internauci nadesłali ponad 1200 propozycji imion dla malucha. Pracownicy, aby wybrać najlepsze, ogłosili drugą rundę wyboru i teraz pozostały jedynie 4 imiona, które zyskały dotychczas największą ilość polubień. 

Głosować można do 2 lutego. Pracownicy ZOO bardzo liczą na pomoc internautów. Ich ukochany manat musi mieć przecież wyjątkowe imię! To już drugi maluch, który przyszedł na świat we wrocławskim ZOO. Stado liczy obecnie 6 osobników. 

Manaty to bardzo niezwykłe stworzenia

Manaty żywią się głównie wodnymi roślinami. Do ich menu zaliczają się więc wszelkie wodorosty i glony. Ciało manatów pokrywa gruba skóra w szarym kolorze i gdzieniegdzie mają rzadkie włoski. Manaty żyjące w stadach uwielbiają się ze sobą kontaktować poprzez dotyk. Ponadto okazują sobie uczucia, pocierając się pyskami, a ich podwodne pocałunki świadczą o ogromnej bliskości. 

 

Źródło: facebook/ZOOWrocław