Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Spod piachu wystawały tylko wyłupiaste oczy. Przerażające znalezisko na plaży
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 06.06.2024 16:14

Spod piachu wystawały tylko wyłupiaste oczy. Przerażające znalezisko na plaży

ryba
Fot. Instargam/untamed_paths

Wody skrywają przed nami wciąż wiele tajemnic. Niejednokrotnie zaskakują plażowiczów okazami wyrzucanymi niespodziewanie na brzeg. W Singapurze na jednej z plaż dokonano przerażającego odkrycia. Spod piachu wystawały tylko wyłupiaste oczy. Ten widok niejednego przyprawi o gęsią skórkę.

Przerażająca ryba została odnaleziona na plaży

Do jakże fascynującego, ale i mrożącego krew w żyłach wydarzenia doszło w Singapurze, na jednej z plaż. Podczas eksploracji tamtejszych terenów Dennis Chan zauważył, że coś dziwnego skrywa się w piasku. Gdy podszedł bliżej, oniemiał na widok przerażającego znaleziska.

Oczom mężczyzny ukazała się wystająca spod piachu rybia głowa z otworem zębowym oraz mocno wyłupiastymi oczami. Morskie zwierzę o upiornym wyglądzie to skaber, czyli drapieżna ryba z rzędu okoniokształtnych należąca do rodziny skaberowatych (Uranoscopidae). Co ciekawe, wśród około 50 gatunków ryb z tej rodziny, niektóre z nich posiadają narząd wytwarzający energię elektryczną.

ryba
Fot. Instargam/untamed_paths
Tragedia na wycieczce w Sudetach. Pies zginął na oczach opiekuna Weterynarz postawił psa na stole, ale zapomniał o kocie. Z gabinetu rozległ się krzyk

Te ryby zakopują się w piasku z odsłoniętymi głowami

Skaberowate występują na całym świecie zarówno w płytkich jak i głębokich wodach słonych. Zamieszkują piaszczyste dna, często zakopując się w podłożu. Dodatkowo trzeba przyznać, że te dość nietypowe zwierzęta mają bardzo chytry plan na swoje ofiary. 

Te dziwaczne ryby zakopują się w piasku z odsłoniętymi tylko głowami, pozornie wpatrując się w gwiazdy, czekając na niczego niepodejrzewającą ofiarę — poinformował odkrywca.

Jak podkreślił Dennis Chan w opublikowanym przez siebie poście, skaberowate poza upiornym wyglądem, posiadają także jadowite kolce powodujące dotkliwe i bolące użądlenia.

ryba
Fot. Instargam/untamed_paths

Upiorna ryba została uwieczniona na nagraniu

Mężczyźnie udało się uwiecznić przerażające znalezisko za pomocą nagrania, które następnie opublikował na Instagramie. Na wideo widzimy, jak upiorna ryba łapie powietrze, a następnie wystraszona znika, całkowicie skrywając się w piasku.

Internauci w licznie opublikowanych komentarzach nie kryli przerażenia oraz strachu, jaki wywołał w nich obraz odnalezionego przez Dennisa Chana morskiego stwora.

  • “Umarłbym, gdybym chodził po wodzie, nadepnął na nią, spojrzał w dół i zobaczył to”;
  • “Nigdy więcej nie postawię stopy w zbiorniku wodnym”;
  • “Absolutnie przerażające”;
  • “O mój Boże, chyba mam nową fobię”.

Warto przypomnieć także o innym niezwykłym okazie, zwanym diabłem morskim odnalezionym w ostatnim czasie na jednej z plaż u wybrzeża Pacyfiku. Czarno ubarwiona, drapieżna ryba z gatunku żabnic, Himantolophus sagamius, została wyrzucona przez fale na brzeg i swoim widokiem także na dobre zmroziła z przerażenia plażowiczów.