Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.05.2023 11:19

Nagranie uczynnego kałana podbija internet. Niewiarygodne, co wyprawia w basenie

kałan
tiktok/ladbible

Zwierzęta potrafią być naprawdę pomocne. W sieci pojawiło się nagranie uczynnego kałana, który jest zdecydowanie najlepszym pomocnikiem dla swoich opiekunów. Gdyby nie ten materiał, mało kto uwierzyłby, że ten spryciarz potrafi to robić!

Nie ma się co dziwić, że internauci zachwycają się nagraniem, które pojawiło się na TikToku. Kałan, czyli wydra morska popisuje się swoimi niecodziennymi umiejętnościami przed kamerą bez najmniejszego skrępowania. Wiedzieliście, że te zwierzęta tak potrafią?

Kałan rozkochał w sobie internautów

Na tiktokowym profilu o nazwie ladbible udostępniono nagranie, na którym widać kałana w swoim basenie w zoo. Tuż obok niego opiekunowie sprzątają pomieszczenie. Myją podłogę, ustawiają przedmioty służące do treningu. Okazuje się, że sprytne stworzenie wcale nie zamierza im przeszkadzać, a co więcej, po chwili samo przyłącza się do porządków.

Wszystko wskazuje na to, że dzieje się tak nie pierwszy raz, bowiem pracownicy zoo zupełnie nie robią sobie nic z jego zachowania. Choć zajmują się swoimi czynnościami, niewątpliwie doceniają uroczy gest ze strony zwierzaka.

Koci staruszek myślał, że zostanie w schronisku już na zawsze. Sposób, w jaki dziękuje za adopcję, odbiera mowę

Wydra morska pomaga sprzątać

Uroczy kałan pływa w basenie i zbiera dryfujące w nim pachołki. Sprytnie oplata je łapkami i bez najmniejszych problemów, trzymając je, zmierza z nimi do brzegu. Tam wyciąga je na powierzchnie i ustawia na podłodze. Na uwagę zasługuje jego sprawność w poruszaniu się w wodzie, jednak nie ma się co dziwić, bowiem przedstawiciele tego gatunku to świetni pływacy.

Co ciekawe, mimo że kałany mogą bez problemów poruszać się po lądzie, żyją w wodach. To drapieżne ssaki z rodziny łasicowatych. Choć dorosłe osobniki ważą od 14 do 45 kg, są jednymi z najmniejszych ssaków morskich.

@ladbible

I want one 🥺 IG/akck.gt0126 #ladbible #fyp #foryoupage #seaotter #otter #cuteanimal

♬ original sound - LADbible

"Pomocnik na medal"

Oczywiście nietrudno się domyślić, że pod nagraniem szybko pojawiło się mnóstwo komentarzy. Zachwyceni kałanem internauci nie szczędzą mu ciepłych słów. Niektórzy nawet żartują, że im samym przydałby się taki pomocnik.

- Jaki fajny pomocnik - pisze jedna z internautek.

- Moje dzieci nawet tak nie sprzątają - żartuje kolejna.

- Ludzie nie zasługują na zwierzęta, są od nas lepsi we wszystkim - podsumowuje inna.

źródło: tiktok/ladbible

Wpuścili bezdomnego kota do domu, by nie zamarzł w nocy. Nie spodziewali się, do czego to doprowadzi
czarno-biały kot
Czarno-biały kot pojawił się na jego wycieraczce, prosząc o jedzenie. Mieszkający w Montrealu Sebastien, jako właściciel czterech mruczków, nie mógł przejść obojętnie obok jego losu. Nakarmił go i napoił. Myślał, że już go więcej nie zobaczy, aż do pewnej chłodnej, zimowej nocy, kiedy futrzasty przyjaciel przyszedł prosić o schronienie przed zimnem.Kiedy pojawił się pod jego drzwiami, szukając jedzenia, nie sądził, że tak to się skończy. Dał mu jedzenie i picie, a nieśmiały, zlękniony mruczek natychmiast je pochłonął i uciekł. Nie sądził, że jeszcze się spotkają, ale kilka tygodni później, kiedy temperatura spadła, znów potrzebował jego pomocy.
Czytaj dalej
Pitbull ma ukryty talent, wystarczy jedno spojrzenie na jego pyszczek. “Natychmiast się uśmiechnęłam”
pitbull
Każdy opiekun czworonoga zgodzi się ze stwierdzeniem, że nikt inny nie jest w stanie poprawić humoru nawet w najgorszy dzień tak jak one. Doskonałym tego przykładem jest choćby pitbull z nagrania. Jego opiekunowie postanowili, że ukrytym talentem pupila podzielą się z innymi użytkownikami sieci.Zwierzęta bywają urocze. Nierzadko ich opiekunowie uwielbiają chwalić się swoimi podopiecznymi w sieci. Dzięki temu może zobaczyć je jeszcze więcej osób. Niektóre z nich, tak jak pitbull o imieniu Otis, mają nawet supermoce. Obok tego nagrania nie da się przejść obojętnie.
Czytaj dalej