Swiatzwierzat.pl
nurek

youtube/Pirate FM

Tego nurek się nie spodziewał. Foka sama zaczęła się domagać czułości

13 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W sieci opublikowano nagranie, które pokazuje bliskie spotkanie nurka i foki. Takiego zachowania ze strony zwierzęcia mężczyzna wyraźnie się nie spodziewał. Przedstawiciele drapieżnych ssaków morskich zazwyczaj trzymają się na dystans, jednak po chwili spędzonej razem pod wodą foka sama zaczęła domagać się od niego czułości.

Foki to zwierzęta, które w stosunku do człowieka mogą zachowywać się w nieprzewidywalny sposób. To sporych rozmiarów morski ssak, a więc należy liczyć się z tym, że w niektórych sytuacjach może stanowić nawet poważne zagrożenie. Są drapieżnikami, a nacisk ich szczęk jest bardzo mocny.

Nurek spotkał pod wodą dzikie foki

Gary Grayson to nurek z Wielkiej Brytanii, który przemierza podwodny świat w poszukiwaniu niezapomnianych przeżyć i widoków. Pewnego razu, w tym celu udał się do Scilly we włoskiej Kalabrii. Wtedy nie wiedział jeszcze, że spotka go coś niesamowitego.

Jak pomóc dziecku, gdy boli je gardło?

Gary pod wodą spotkał dwie foki. Z reguły zwierzęta te oddalają się od ludzi i zdecydowanie nie szukają z nimi kontaktu. Tym razem jednak, wydarzyło się zgoła innego. Napotkane zwierzęta wcale nie przestraszyły się nurka. Co więcej, zaczęły zbliżać się w jego kierunku.

nutria

Niezidentyfikowane zwierzę utknęło na posesji. Przypominało krzyżówkę szczura z bobrem

CZYTAJ DALEJ

Foka domagała się głaskania

Nagranie zamieszczone w mediach społecznościowych przedstawia moment, w którym jedna z fok zbliżyła się do nurka, a nawet dotknęła go swoim pyszczkiem. Mężczyzna nie do końca rozumiał zamiary morskich ssaków, lecz podejrzewał, że w tej chwili nie chcą zrobić mu krzywdy.

W pewnym momencie foka skierowała rękę Gary’ego na swój brzuch, a tym samym dała mu znać, że chce aby ją tam pogłaskał. Doświadczony nurek potrzebował niewiele czasu do namysłu, aby spełnić oczekiwania zwierzęcia. Na szczęście wszystko zarejestrowała kamera, która im towarzyszyła.

foka 2

-Ta foka szara pojawiła się i spędziła ze mną pięć minut. Potem ta druga wspinała się po mojej nodze – wyznał Gary Grayson dla portalu "Manchester Evening News". - Jestem doświadczonym nurkiem, ale nigdy czegoś takiego nie przeżyłem.

Mężczyzna zapewnił, że to jedno z najpiękniejszych przeżyć, jakiego udało mu się doświadczyć w karierze nurka. Wyjawił, że takie sytuacje to powód, dla którego chce schodzić pod wodę.

- Ludzie pytają, dlaczego chodzę nurkować… oto powód – skomentował krótko po spotkaniu z foką Grayson.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Sprawdź swoją wiedzę o dzikich zwierzętach Polski!

Pytanie 1 z 8

Jaka część żyjących w Polsce gatunków dzikich zwierząt jest zagrożona wyginięciem?

źródło: youtube/Pirate FM; boredpanda.com

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >