Swiatzwierzat.pl > Rasy Psów

Rasy Psów

chow chow
24.03.2022 18:40 8 najdroższych ras psów na świecie. Kwoty sprawiają, że łapiemy się za głowę

Rasy psów posiadają zazwyczaj określone standardy wyglądu i charakteru. Im lepiej dany czworonóg wpasowuje się w kanon obowiązujący jego odmianę, tym wyższe ceny zazwyczaj osiąga. Znaczenie mają także kwestie takie jak osiągnięcia rodziców na wystawach i konkursach, wielkość miotu, czy dostępność i popularność danej rasy na rynku.

Piesek
24.03.2022 18:40 Jakie psy najchętniej wybierają Polacy? Poznaj 10 najpopularniejszych ras psów

Rasy psów, które zostały uznane za najpopularniejsze w Polsce wyłoniono dzięki analizie przeprowadzonej przez redakcję Wamiz. Jeden z największych portali poświęconych zwierzętom przyjrzał się wyborom, jakie w 2020 roku dokonali nasi rodacy w kwestii powiększenia rodziny o czworonożnego przyjaciela. Jakie wyciągnięto wnioski?

border collie
24.03.2022 18:39 Najbardziej posłuszne psy. 8 ras, dla których nauka to czysta przyjemność

Rasy psów, które uznajemy za najinteligentniejsze, zazwyczaj bardzo szybko opanowują nowe umiejętności i komendy. Czworonogi z poniższej listy uwielbiają nowe wyzwania, które stawiają przed nimi właściciele do tego stopnia, że gdy brak im intelektualnej stymulacji, potrafią popaść w depresję lub zacząć wykazywać problemy behawioralne. Warto pamiętać o ich stałym rozwoju i zapewnianiu im nowych bodźców.

jedna z najdroższych ras świata
24.03.2022 18:38 Najdroższy pies na świecie kosztował majątek. Dlaczego ludzie wydają fortunę na rasowe psy?

Choć tytuł najdroższego psa świata dzierży mastiff tybetański, wiele ras osiąga wyższą średnią cenę za szczeniaka. Na wysokie koszty tych zwierząt wpływają sukcesy rodziców czworonoga na psich wystawach, popularność odmiany czy konkretne cechy wyglądu pożądane przez nabywców. Handel psami czystych ras może stanowić dochodowy biznes, wymaga jednak wiele pracy.

Człowiek z psem husky
24.03.2022 18:38 Czy pies uratuje cię przed niebezpieczeństwem? Nie każdy może liczyć na pomoc

Mówi się, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Fakt ten potwierdziły badania preprowadzone na 60 czworonogach należących do różnych ras. Ujawniły one nieco zaskakującą, a zarazem trochę przykrą prawdę. Psy, nawet jeśli bardzo tego chcą, nie zawsze są w stanie pomóc właścicielowi w opresji.

Pies maltańczyk
24.03.2022 18:38 10 najbardziej szczekliwych ras psów

Rasy psów są niezwykle zróżnicowane nie tylko z wyglądu, ale też i z charakteru. Pod tym względem czworonogi są zupełnie takie, jak ludzie. Jedne są introwertyczne, inne ekstrawertyczne. Część z nich jest uważnymi słuchaczami i odzywa się dopiero wtedy, gdy ma ku temu powód, inne z kolei plotkują o wszystkim dookoła.

Pieski różne kolory
24.03.2022 18:38 Czy kolor sierści ma wpływ na długość życia psa?

"Ile lat będzie żył mój pies?" to jedno z najczęściej zadawanych, ale jednocześnie trudnych do przewidzenia pytań, jakie dotyczą czworonożnych przyjaciół człowieka. Długość życia psa jest co prawda kwestią indywidualną, która może się znacząco różnić między przedstawicielami różnych ras, aczkolwiek w pewnym stopniu jest możliwa do ustalenia. Rzecz jasna w przybliżeniu.

Pies golden retriever
24.03.2022 18:38 Łatwe do ułożenia rasy psów. Z nimi nie będziesz mieć problemów

Wśród psów istnieją rasy, które są nadzwyczaj posłuszne i nietrudno je wyszkolić. Są pojętne i chętnie współpracują z człowiekiem. Nie trzeba mieć przy nich dużo doświadczenia, by nauczyć je określonych komend. Choć jak wiadomo, nie mając żadnej wiedzy, dobrej ręki i znajomości sposobów szkoleń, to nawet najmądrzejszego psa niczego się nie nauczy. Zawsze najważniejsza jest dobra współpraca i zrozumienie obu stron. Które rasy będzie wyszkolić najłatwiej?

Cavalier king charles spaniel
24.03.2022 18:37 Najmniej kłopotliwe pupile. Oto 3 rasy, których szkolenie jest bajecznie proste

Marzysz o adopcji lub kupnie nowego psa, ale nie wiesz, czy podołasz jego wychowaniu od zera? Nigdy wcześniej nie miałeś zwierzęcia, więc tresura czworonoga jest Ci całkowicie obca? A może po prostu szukasz łatwego w ułożeniu pupila dla dziecka, osoby starszej lub niepełnosprawnej?Nie masz powodów do obaw. Wiemy, jakie psiaki sprawiają najmniej trudności w wyszkoleniu i będą nadawać się na perfekcyjnego towarzysza dla każdego.

Chiński grzywacz
24.03.2022 18:37 6 najdziwniejszych ras psów na świecie. Aż ciężko uwierzyć w ich istnienie

6 najdziwniejszych ras psów na świecie różni się od siebie w znacznym stopniu. Choć niektóre z nich powstały w wyniku selektywnej hodowli, wiele należy do tak zwanych ras pierwotnych, które nie zmieniły się w znaczący sposób od tysięcy lat. Na liście znalazły się zwierzaki, które rzadko możemy napotkać na ulicach polskich miast, jak i takie, które widzimy dość często.

chihuahua, bichon frise, jamnik króliczy i york
24.03.2022 18:37 7 najmniejszych ras psów. Trudno uwierzyć w ich wymiary, są naprawdę malutkie

Małe rasy psów stały się w ciągu ostatnich kilkunastu lat niezwykle popularne. Wielu ludzi jednak zapomina, że mimo rozmiarów, nawet najmniejszy pies to wciąż pies - wymagający odpowiedniego ułożenia i posiadający własny, często silny charakter. O czym należy szczególnie pamiętać przy najmniejszych rasach i czym wyróżniają się wymienione czworonogi?

pies przy budzie
24.03.2022 18:37 Czy pies może mieszkać zimą w budzie? Obalamy mity

Wokół tematu trzymania psa zimą w budzie krąży sporo kontrowersji. Jak się jednak okazuje, przy spełnieniu podstawowych warunków, nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób utrzymywać czworonoga. Co więcej, są rasy, którym gorąc wręcz przeszkadza, dlatego zima jest dla nich istnym błogosławieństwem. Jednak tyczy się to tylko niektórych psów. Część z nich może mieć poważne problemy, gdy nadejdzie nagłe ochłodzenie. Czego więc należy się wystrzegać, by nie wyrządzić swojemu pupilowi krzywdy?

Pudelek
24.03.2022 18:37 Czy istnieją rasy psów, które nie uczulają? Poznaj 5 najlepszych pupili dla alergików

Alergia na zwierzęta potrafi skutecznie pokrzyżować plany adopcyjne czworonożnego przyjaciela człowieka. Szacuje się, że około 21% Polaków to alergicy, ale tylko część z nich jest uczulona na psy.

Zdjęcie podglądowe  - cocker spaniel amerykański
24.03.2022 18:37 Rasy psów, które najgorzej znoszą samotność. Lepiej nie skazuj ich na siedzenie w domu bez towarzystwa

Nie bez powodu mówi się, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Przyjaźń, jaka wywiązuje się pomiędzy zwierzęciem a jego właścicielem, jest obopólna. Oznacza to, że nie tylko ludzie potrzebują kontaktu z pupilem, ale one również źle się czują, gdy przez długi czas są rozdzielone z opiekunem. Nieobecność właściciela może im przysporzyć wiele cierpienia. Oto 5 ras psów najgorzej znoszących samotność. Przed ich zakupem zastanów się, czy będziesz w stanie poświęcić im wystarczająco dużo uwagi. 

Małe pieski
24.03.2022 18:37 Jak wybrać imię dla małego psa? Oto 15 najlepszych propozycji imion dla suczek i psów

Wyjątkowe imię to bez wątpienia jeden z pierwszych i jednocześnie najbardziej wartościowych prezentów, jakie możemy podarować czworonożnemu przyjacielowi. Nadając zwierzęciu imię, sprawiamy, że dane słowo będzie mu towarzyszyć przez resztę życia, a sam psiak zdobywa unikalną tożsamość.Gdy w domu zagości nowy pupil, warto wykazać się pewną dozą oryginalności i kreatywności. W końcu chyba żaden właściciel nie chciałby, by jego zwierzak otrzymał oklepaną ksywkę, którą można usłyszeć na każdym polskim osiedlu. Właśnie dlatego przychodzimy z pomocą. Poniżej znajdziesz wiele propozycji imion, które będą nie tylko łatwe w wymowie, ale i proste do zapamiętania dla Twojego futrzaka.

Rasy psów
24.03.2022 18:36 Najbardziej przyjazne rasy psów. Z tymi pupilami świetnie się dogadasz

Zastanawiasz się, jaki pies będzie najbardziej przyjazny dla Ciebie. Oto lista najwierniejszych towarzyszy. Te rasy psów uznawane są najbardziej oddane i łagodne. Jeżeli zastanawiasz się, który czworonóg będzie dla Ciebie najlepszym wyborem, zapoznaj się z naszą listą. Gwarantujemy, że te rasy psów wierne, wrażliwe i przyjazne.

Singielka z psem
24.03.2022 18:36 Jaki pies będzie odpowiedni dla singla? Poznaj 5 najlepszych kandydatów dla samotnych właścicieli

Znaleźć idealnego psa wcale nie jest trudno. Trzeba tylko wiedzieć, czym się kierować przy doborze przyszłego pupila, aby nie podjąć pochopnej decyzji. Przede wszystkim nie powinien liczyć się wyłącznie wygląd zwierzaka, ale jego charakter i osobowość. W końcu od tego, czy wybierzemy psa pasującego do nas i naszego trybu życia zależeć będzie jakość naszego wspólnego życia przez najbliższych kilka lub kilkanaście lat.

Zdjęcie podglądowe - Agresywne psy
24.03.2022 18:36 11 ras psów uważanych za najgroźniejsze. Lepiej zastanów się dwa razy przed adopcją

W psiej naturze wcale nie musi leżeć agresja. To od człowieka, który opiekuje się zwierzęciem zależy, czy dojdzie ona do głosu, czy zostanie wyciszona. Są jednak rasy psów, u których zachowania takie jak intensywne szczekanie, warczenie czy atakowanie są częstsze niż u innych. Wynikać to może z ich pierwotnego przeznaczenia, czy dużego temperamentu.Wybierając którąkolwiek z niżej opisanych ras trzeba mieć świadomość, że zwierzęta te wymagają intensywnego treningu i nie powinny znajdować się pod opieką niedoświadczonych właścicieli. Co więcej, tyczy się to przede wszystkim pozostawiania ich sam na sam z dziećmi, które swoim nieprzemyślanym zachowaniem mogą sprowokować czworonoga do ataku. Lepiej zastanów się dwa razy, zanim zdecydujesz się na ich adopcję, jeśli nie masz pewności, czy poradzisz sobie z tak odpowiedzialnym obowiązkiem.

Te psy nie znoszą być samotne
24.03.2022 18:36 Lista ras psów, które nie mogą zostawać w domu same

Psy należą do gatunku zwierząt stadnych. Doskonale czują się w towarzystwie innych czworonogów oraz ludzi. Te pupile uwielbiają kontakt z innymi. Wie o tym doskonale każdy, kto choć raz w życiu miał do czynienia z tymi żywiołowymi stworzeniami. Niewielu jednak wie, jak bardzo zróżnicowane są psy w obrębie swojego gatunku. Rasa ma ogromne znaczenie - niektóre stworzenia będą bardziej towarzyskie niż inne. Dziś przyglądamy się rasom, które nie znoszą samotności. Pozostawianie tych piesków w samotności może się bardzo źle skończyć.

Zdjęcie podglądowe  - shih tzu
24.03.2022 18:35 Które czworonogi nie grzeszą rozumem? Oto 10 najmniej inteligentnych ras psów

Na samym początku warto pamiętać, że tak jak w przypadku ludzi pies jest psu nierówny. Mały chihuahua i wielki owczarek – to kompletnie inne przypadki, dlatego nikt nie powinien oczekiwać, że w kwestii charakteru, predyspozycji do nauki i poziomu inteligencji będą jednakowe. Niektóre czworonogi są naturalnie łatwiejsze do ułożenia, szybciej odczytują różnego rodzaju znaki i gesty, przez co są błyskotliwsze w porównaniu z innymi. Czy zatem to, że dany czworonóg nie grzeszy sprytem musi od razu świadczyć o tym, że jest głupi?

23.07.2020 13:00 Labrador czekał cały tydzień na pana przed szpitalem. Nie wiedział, że już nigdy nie wróci

Labrador czekał cały tydzień na swojego właściciela. Wierny czworonóg spędził 7 dni przed szpitalem z nadzieją, że niebawem zjawi się jego opiekun. Niestety, psiak się nie doczekał. Jednak jego historia pokazuje, że psy to nasi najwierniejsi przyjaciele. Każdy labrador cechuje się przede wszystkim spokojem i lojalnością. Są bardzo przyjacielskie wobec ludzi, a przede wszystkim dzieci. Przypadek Toto jest przykładem na to, jak wielką miłością potrafią obdarować te psy człowieka.

Test
02.06.2020 16:35 Jaka rasa psów jest waszą ulubioną i wymarzoną? Wybór nie jest prosty

Rasy psów są niezwykle różnorodne. Obecnie miłośnicy czworonogów, którzy planują przygarnąć nowego pupila, mogą mieć naprawdę trudny wybór. Oczywiście wszystko zależy od naszych preferencji, ale to wciąż nie ułatwia ostatecznej decyzji. Jaka według was jest wymarzona rasa psów?Chyba każdy z nas uwielbia pieski, te słodkie zwierzaki potrafią poprawić nam humor jak nikt inny. Obecnie rasy psów dostępne na rynku są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektórzy preferują pokaźnych rozmiarów czworonogi, natomiast inni szukają niewielkich rozmiarów towarzysza, z którym można spać w jednym łóżku. Jaka według was jest najlepsza rasa psów? Wolicie małe czy duże psiaki?

pies
31.05.2020 09:39 Chcesz mieć psa? Musisz mieć specjalne zezwolenie na posiadanie niektórych ras

Pies, którego chcemy kupić z hodowli, może wymagać specjalnego podejścia. Dlatego w Polsce należy uzyskać odpowiednie pozwolenie, które zapewni, że nie mamy w zamiarze użyć zwierzęcia w jakimś niepowołanym celu. W naszym kraju wyróżnia się 11 ras, na które musimy uzyskać pozwolenie. Przyjrzymy się niektórym z nich. Należy zaznaczyć, że zwierzęta nie są same w sobie agresywne i mogą stanowić wspaniałych towarzyszy dla dzieci i rodziny. Należy jednak mieć świadomość, że łatwo je sprowokować do agresji.Czasem po prostu marzymy o jakiejś rasie psów, wydaje nam się najpiękniejsza i najmądrzejsza. Musimy mieć jednak świadomość, że przodkowie niektórych ras byli stworzeni do atakowania innych zwierząt, bądź pełnienia funkcji obronnych. Taki pies odziedziczył po swoich przodkach skłonność do agresji i zapalczywość w walce.

Psy
23.05.2020 15:59 Najmądrzejsze rasy psów. Już wiadomo, które psy zostawiają inne daleko w tyle

Rasy psów potrafią zaskoczyć swoją ilością, jest ich bowiem tak dużo, że nie sposób spamiętać. A czym się mogą różnić poza wyglądem? Stenley Coren, psi psycholog, wraz z zespołem ekspertów, na podstawie wielu badań wytypowali najmądrzejsze rasy psów. Wśród nich znaleźli się m.in. owczarek niemiecki czy golden retriever. Charakter i inteligencja naszego pupila to w dużej mierze efekty naszej pracy i wychowania. Jeżeli nie uczymy psa żadnych komend bądź sztuczek, naturalnie nie będzie się rozwijał, co innego, gdy poświęcamy mu odpowiednio dużo czasu.

pies
07.05.2020 10:26 Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Kto pokaże swojego pupila?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, o czym wie chyba każdy. Nikt nie potrafi obdarzyć tak bezgraniczną miłością i zaufaniem, jak właśnie ten zwierzak. W Internecie krąży wiele historii, które wzruszają do łez i udowadniają, że taki zwierzak odda za swojego właściciela wszystko. Pies i człowiek to wspaniały duet. Nie bez powodu niektórzy ludzie cenią sobie bardziej przyjaźń czworonoga niż zwykłego kolegi czy koleżanki. Żaden człowiek nie potrafi kochać tak jak pies. Kto pokaże swojego pupila?

rasy psów
06.05.2020 23:53 Rasy psów idealne dla dzieci. Lista 16 najlepszych psich kompanów dla twojej pociechy

Rasy psów, które są idealnymi kompanami dla dzieci to między innymi owczarki podhalańskie, boksery czy pudle średnie. Podczas wyboru zwierzaka dla swojej pociechy powinno się wziąć pod uwagę, przede wszystkim, takie cechy jak cierpliwość czy opiekuńczość. Poniżej przedstawiamy listę 16 najlepszych psich kompanów dla dzieci. Rasy psów, które są idealne dla dzieci, muszą wykazywać się masą cierpliwości oraz optymizmu. Taki pies wie, że dziecko nie działa impulsywnie dlatego, że chce zrobić mu krzywdę, lecz z miłości do niego. Poniższa lista pomoże Ci podjąć decyzję, jaki pies będzie odpowiedni dla Twojej rodziny.

pies
05.04.2020 18:54 Psia superrasa. Niedoceniane, ale piękne, mądre i zdrowe, właściciele mogą być dumni

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To zdanie powtarzane przez dziesiątki lat, nie traci na znaczeniu. Obecnie istnieją takie rasy psów, że ukochanego przyjaciela możemy dobrać do swoich preferencji wizualnych, a także po względem charakteru. Jednak pośród tak ogromnego wyboru, zapominamy o psiakach, które są wyjątkowe pod wieloma względami. Rasy psów dostępne obecnie na rynku są niesamowicie zróżnicowane. Miłośnicy czworonogów mają w czym wybierać. Od małych, często bardzo głośnych futrzanych kulek, po psy wielkości małego człowieka jak np. dogi niemieckie. Jednak większość z nich zapomniała o psiej superrasie. Są mądre, zdrowe i przede wszystkim niesamowicie wierne.

Pies
20.03.2020 18:27 Nie wszystkie psy żyją długo. Rasy psów, które odchodzą najwcześniej

Rasy psów: czworonogi tak samo jak ludzie mogą chorować, przez co odchodzą zbyt wcześnie. Pewne rasy mają tendencję do krótszego życia, która wynika z warunków genetycznych. Adoptując czworonoga, chcemy, aby był z nami dłużej. Niestety, nie wszyscy pupile będą żyć obok nas przez 20 lat. Niektóre czworonogi odchodzą sporo wcześniej. Wpływ na to mają liczne choroby i warunki genetyczne. Oto rasy psów, które nie żyją długo.