Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 10 najbardziej szczekliwych ras psów
Ewa Nalepa
Ewa Nalepa 31.12.2020 01:00

10 najbardziej szczekliwych ras psów

Pies maltańczyk
Pixaby/parkbyounghak

Rasy psów są niezwykle zróżnicowane nie tylko z wyglądu, ale też i z charakteru. Pod tym względem czworonogi są zupełnie takie, jak ludzie. Jedne są introwertyczne, inne ekstrawertyczne. Część z nich jest uważnymi słuchaczami i odzywa się dopiero wtedy, gdy ma ku temu powód, inne z kolei plotkują o wszystkim dookoła.

10 najbardziej szczekliwych ras

Rasy psów, które są najbardziej "rozmowne", komunikują całemu światu o wszystkim, co się dzieje dookoła. Mogą chcieć coś przekazać właścicielowi albo innym psom (w końcu szczekanie to psia mowa), bądź wystraszyć domniemanego intruza czy nawet pokontemplować latające motyle i chmury na niebie. Poznajmy 10 najbardziej szczekliwych ras, których nie sposób będzie powstrzymać przed hałasowaniem!

Beagle to jedna z popularniejszych ras psów. Jest nazywana jedną z bardziej kłopotliwych, a także szczekliwych. Cokolwiek by się dookoła nie działo, mamy gwarancję, że ten pies myśliwski o wszystkim powiadomi swojego opiekuna. Ot, nawet taka drobnostka jak latające na wietrze liście - beagle nawet je uzna za stosowne do oszczekania.

Basset hound z wyglądu przypomina krewniaka beagle. Co więcej, jest do niego podobny również z charakteru. Ten doskonały tropiciel nie zawaha się oszczekać wszystkiego, co uzna za dość interesujące. Jako pies gończy donośnie poinformuje o absolutnie wszystkim, co tylko uda mu się wywęszyć.

West Highland White Terrier to kolejny bardzo popularny czworonóg. Mały, biały psiak jest również wyjątkowo szczekliwy. Ten mały terrier jest niezwykle aktywny i poinformuje wszystkich o wszystkim, co tylko zdoła przykuć jego uwagę.

Jack Russel Terrier z kolei to doskonały, niezwykle zacięty pies myśliwski. Trudno go powstrzymać zarówno przed polowaniem, jak i przed szczekaniem. Niezwykle ruchliwy, żywiołowy i inteligentny, a także bardzo ekscytujący się tym, co zdoła znaleźć w otoczeniu, głośno oznajmia więc o wszystkim, co go zaintryguje.

Maltańczyk to jedna z mniejszych ras psów, a co za tym idzie, także jedna z bardziej szczekliwych. Te psiaki są bardzo aktywne, żywiołowe i towarzyskie, a każdego gościa przywitają donośnym szczekaniem. Maltańczyki nadzwyczaj często komunikują się za pomocą głosu i nie zawahają się go użyć o każdej porze dnia i nocy.

Znane ze szczekliwości

Szpic wilczy to kolejny żywiołowy pies na naszej liście. Oczywiście, jest także bardzo szczekliwy i z radością donosi o wszystkim, co dzieje się dookoła. Szpice są nieco niesforne i trudne do ułożenia, ale również bardzo towarzyskie.

Lhasa apso, podobnie jak maltańczyk to niewielki psiak. To psy inteligentne, stanowcze, dzielnie broniące domu i bardzo podejrzliwe. Cokolwiek uznają za niepokojącego, zostanie natychmiast oszczekane.

Boston terrier to wokalny i głośny zwierzak. Doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności, dlatego często wykorzystuje je do oszczekiwania wszystkiego, co sobie na to zasłużyło. Nic nie umknie uwadze tego czujnego terriera.

Pinczer miniaturowy to mały, ale doskonały i odważny pies stróżujący. Bystry i spostrzegawczy pies może być mały, ale nie stanie mu to na przeszkodzie do obszczekania wszystkiego, co wzbudzi jego podejrzenia.

Samojed to rasa pochodząca z północy, która absolutnie kocha śnieg. Uwielbia przekazywać całemu światu, jak bardzo jest zadowolony ze wszystkiego dookoła. Pozytywne emocje zawsze przekazuje, szczekając.

Zobacz zdjęcie:

fot. Pixaby/grz3s

Źródło: kochamyzwierzaki.pl