Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Jakie psy najchętniej wybierają Polacy? Poznaj 10 najpopularniejszych ras psów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 20.12.2020 01:00

Jakie psy najchętniej wybierają Polacy? Poznaj 10 najpopularniejszych ras psów

Piesek
unsplash/Margo Brodowicz

Rasy psów, które zostały uznane za najpopularniejsze w Polsce wyłoniono dzięki analizie przeprowadzonej przez redakcję Wamiz. Jeden z największych portali poświęconych zwierzętom przyjrzał się wyborom, jakie w 2020 roku dokonali nasi rodacy w kwestii powiększenia rodziny o czworonożnego przyjaciela. Jakie wyciągnięto wnioski? 

Jakie rasy psów najczęściej dołączają do polskich rodzin?

Na podstawie przeprowadzonych badań zauważono, że kryteria, jakimi kierowali się Polacy przy wyborze potencjalnego pupila, są najprościej mówiąc - bardzo zróżnicowane. Redakcja portalu Wamiz oparła swoje wnioski o najczęściej wyszukiwane frazy w wyszukiwarkach internetowych.

Okazuje się, że najczęściej wyszukiwaną rasą psów przez Polaków był maltańczyk! Uroczy pupil o wyglądzie maskotki wspiął się na podium listy popularności, deklasując swoich rywali. Warto zauważyć, że radosne maltańczyki to psy, które uwielbiają ludzkie towarzystwo, a wręcz łakną ciągłych interakcji ze swoimi najbliższymi. W związku z tym chętnie zagoszczą na stałe w domach seniorów, singli, ale także rodzin z dziećmi. 

Na drugim miejscu uplasował się shih tzu. Choć mogą one sprawiać wrażenie potulnych, to w rzeczywistości psy wywodzące się z Tybetu są obdarzone niezłym charakterkiem i potrzebą niezależności. Są bardzo inteligentne i lubią postawić na swoim, czym potrafią wzbudzić podziw wśród swoich opiekunów. Na trzecim miejscu znalazł się równie uparty, ale słodki buldog francuski, którego hodowla nie jest postrzegana jako wyjątkowo wymagające zajęcie. 

Zaskoczenie podczas analizy może zawitać dopiero przy kolejnych pozycji rankingu. Na czwartym miejscu znalazł się bowiem amstaff, zaś na szóstym - owczarek niemiecki! Popularność dużych psów wśród polskich miłośników czworonogów wydaje się nie maleć wraz z upływem lat. 

Poniżej przedstawiamy całość rankingu najpopularniejszych ras psów w 2020 roku wraz z liczbą wyszukiwań. Czy trafnie przewidziałeś kolejność, w jakiej psiaki znajdą się na liście? Jak myślicie, czy w tym roku zmienia się kolejność listy?

  1. Maltańczyk - 135 000 wyszukiwań

  2. Shih tzu - 110 000 wyszukiwań

  3. Buldog francuski - 110 000 wyszukiwań

  4. Amstaff - 90 500 wyszukiwań

  5. Mops - 90 500 wyszukiwań

  6. Owczarek niemiecki - 74 000 wyszukiwań

  7. Pudel - 74 000 wyszukiwań

  8. Border colie - 74 000 wyszukiwań

  9. Golden retriver - 74 000 wyszukiwań

  10. Labrador – 60 500 wyszukiwań

Jakimi zasadami kierować się podczas wyboru zwierzaka?

Nic dziwnego, że lista psiaków, które wzbudziły w Polakach największe zainteresowanie, różni się tak bardzo pod względem wyglądu, charakteru, ale też ich indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że każda osoba chcąca zaopiekować się psem zwraca uwagę na zupełnie inne walory, ale także powinna uzależnić swój wybór od prowadzonego stylu życia oraz warunków mieszkalnych. 

Osoby prowadzące spokojne, stabilne życie częściej skłaniają się ku psiakom, które są towarzyskie, uwielbiają wylegiwać się na kanapie i raczej stronią od przesadnej aktywności fizycznej. Zaś w przypadku osób uprawiających sporty czy często podróżujących istnieje większa szansa na to, że zwierzaki domagające się coraz to nowszych przygód i wyzwań sprawdzą się idealnie w roli ich towarzyszy.

źródło: gazetalubuska.pl