Swiatzwierzat.pl

youtube.com/ RM Videos

Buldog grzecznie prosi o głaskanie po brzuszku. Ma sposób, który bawi do łez

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Większości z nas buldogi kojarzą się z malutkimi, towarzyskimi czworonogami. W rzeczywistości nazwa ta obejmuje kilkanaście różnych ras, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale też i charakterem. Łączy je jednak miłość do spędzania z właścicielem czasu na kanapie. Frankie bardzo upodobał sobie to miejsce. Wiekowy już czworonóg mocno docenia czułości ze strony opiekunki.

Buldog nie dawał pani o sobie zapomnieć

Gdy tylko kobieta przestawała głaskać go po brzuchu, buldog w bardzo delikatny, choć stanowczy sposób przypominał jej o tym, że obiecała mu drapanie po brzuchu.

Prawdopodobnie, gdyby siedział obok niej husky, wyłby na całą okolicę, golden retriever przynosiłby jej zabawki, a owczarek niemiecki szczekał, domagając się uwagi. Stateczny buldog jedynie delikatnie dotykał ręki pani swoją łapką.

Drapanie, głaskanie i masowanie brzuszka pupila jest dla niego doświadczeniem mocno relaksującym i odprężającym. Brzuch to jedno z miejsc, których psu ciężko dosięgnąć zarówno pyszczkiem, jak i łapami.

Z tego względu większość zwierząt prosi ludzi o pieszczoty tego typu. W wielu wypadkach masaż brzucha jest dla nich tak odprężający, że w trakcie zasypiają, lub w niekontrolowany sposób ruszają jedną z łap.

Dla buldoga stanowi on niebywałą przyjemność, choć żadna część jego ciała, poza wysuwaną co jakiś czas łapką, nie zdradza tego, jak dobrze się bawi.

Frankie jest buldogiem australijskim

Frankie należy do jednej z najmniej popularnych ras buldoga. Wszyscy kojarzymy malutkie buldożki francuskie, czy ich większych i bardziej żywiołowych kuzynów z Anglii. Miłośnicy psów z pewnością kojarzą też ich amerykańskich krewnych.

Choć o buldogach australijskich mało się słyszy, większość z nich to wspaniałe czworonogi, które odznaczają się wobec swoich opiekunów niebywałym oddaniem i lojalnością. Pod względem charakterku przypomina trochę boksera, którego krew płynie w jego żyłach.

Jest najbardziej ruchliwym i energicznym z psów tego typu. Bije tu na głowę zwierzaki z Anglii czy Francji. W odróżnieniu od swoich bardziej upartych kolegów nie sprawia zazwyczaj problemów wychowawczych.

Zobacz wideo:

Tagi:

Rasy psówBuldogPies

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Jakub Pasek

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]