Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 8 najdroższych ras psów na świecie. Kwoty sprawiają, że łapiemy się za głowę
Jakub Pasek
Jakub Pasek 18.12.2020 01:00

8 najdroższych ras psów na świecie. Kwoty sprawiają, że łapiemy się za głowę

chow chow
pixabay.com/Marius-Kristensen

Rasy psów posiadają zazwyczaj określone standardy wyglądu i charakteru. Im lepiej dany czworonóg wpasowuje się w kanon obowiązujący jego odmianę, tym wyższe ceny zazwyczaj osiąga. Znaczenie mają także kwestie takie jak osiągnięcia rodziców na wystawach i konkursach, wielkość miotu, czy dostępność i popularność danej rasy na rynku.

Rasy psów potrafią osiągać zawrotne ceny

1. Mastiff tybetański - To pies o bardzo bujnym, przypominającym lwią grzywę futrze, o budzącej respekt, postawnej sylwetce. Pewien osobnik tej rasy osiągnął w 2015 roku zawrotną cenę ponad 8 milionów złotych (2 miliony dolarów). Ale spokojnie, cena samca z rodowodem ze zwykłej hodowli wynosi około 3 tysięcy złotych.

2. Toy rosyjski - Drobny zwierzak, dorosły waży około 1,5 kilograma i łatwo go pomylić z chihuahua. Jest jednak od niego dużo rzadszy, a co za tym idzie droższy. Ceny tych psów z oficjalnie zarejestrowanych hodowli mieszczą się w przedziale od 4 do 7 tysięcy złotych.

3. Pomeranian - Kolejny nie za duży czworonóg. Obecnie rasa ta zyskuje niebywałą popularność. Świetnie nadaje się zarówno do mieszkania w domu, jak i w bloku. Odznacza się pogodą ducha i przyjaznym charakterem. Ze względu na panującą na nie modę za psa zapłacimy od 5 do 7 tysięcy złotych.

4. Samojed - Pies średniej wielkości, znany ze śnieżnobiałej sierści i ogromnego przywiązania, jakim darzy swoich opiekunów. Wywodząca się z dalekiej północy rasa jest dość wymagająca w hodowli, w związku z czym kosztuje od 4 do 5 tysięcy złotych.

5. Chow Chow - Zwierzak o puszystej sierści i pociesznym pyszczku. Przez wielbicieli ceniony jest przede wszystkim za spokojne i dostojne usposobienie. Co ciekawe, języki tych psów pokryte są fioletowo-niebieskimi plamami, czasem nawet przybierają w całości taką barwę. Średni koszt zakupu przedstawiciela tej rasy wynosi około 3,5 tysiąca złotych.

6. Pirenejski pies górski - Duży pies ceniony za swoją inteligencję i żywiołowość. Dobrze sprawdza się także w roli psa obronnego i stróżującego. Szczenię z rodowodem kupimy już za 3,5 tysiąca złotych.

7. Wilczarz irlandzki - Niegdyś towarzyszące szlachcie w czasie polowań wilczarze do tej pory znajdują uznanie myśliwych, jak i osób zainteresowanych trzymaniem ich w domach. W zależności od wieku psa i zgodności ze standardem kosztują od 4 do 6 tysięcy złotych.

8. Pies faraona - Rasa psa bardzo rzadko spotykana w Polsce. Należy do grupy ras pierwotnych, a więc takich, które nie powstały w wyniku krzyżowania innych odmian. Wyróżniają go długie uszy i smukła sylwetka. Sprzedawcy wystawiają je od 4 do 5,5 tysiąca złotych.

źródło: gazetalubuska.pl