Swiatzwierzat.pl
mini rasy psów

pixabay.com/pieonane;elaly;Wanderings;kkolosov

Mini rasy psów. 5 zwierzaków, które nadają się do małego mieszkania

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Mini rasy psów mogą być idealną odpowiedzią, dla osób, które chciałyby mieć pupila, jednak ich warunki lokalowe nie są odpowiednie dla większych zwierzaków. Choć wiele osób wierzy, że czworonogi najlepiej czują się w do

Szukając pupila do mieszkania w bloku, siłą rzeczy musimy skupić się na mini rasach psów. Choć każdy zwierzak jest inny, to należy pamiętać, że większe czworonogi wymagają zazwyczaj więcej przestrzeni. Nie oznacza to oczywiście, że trzymanie w mieszkaniu wilczura jest niemożliwe. Konieczne jednak będą wtedy częste i długie spacery po terenach zielonych.

Mini rasy psów lepiej czują się w blokach

Choć łączy je rozmiar i fakt, że dobrze czują się w małych mieszkaniach, to charaktery małych psów potrafią być skrajnie różne. Szukając dla siebie zwierzaka, warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale też usposobieniem. Buldogi na przykład znane są z tego, że najlepiej czują się na kanapie u boku właściciela. Jack russell terrier jest z kolei drobnym, lecz bardzo aktywnym pupilem. Poniżej przyjrzymy się kilku kandydatom należącym do mini ras psów.

1. Maltańczy - To niewielkich rozmiarów piesek, który wprost uwielbia towarzystwo człowieka. Każdy właściciel tego zwierzaka przyzna, że jest to jeden z najprzyjaźniejszych czworonogów. Na dodatek, za jego duży plus, można uznać sierść, która praktycznie nie wypada. Jeśli rzadko odkurzasz mieszkanie i nie chcesz, by pies zmienił twoje nawyki, to kandydat dla Ciebie.

2. Shih tzu - Te wywodzące się z dalekiego wschodu psy do towarzystwa należą do najpopularniejszych mini ras psów. Dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Warto pamiętać, że ich sierść wymaga stałej i dokładnej pielęgnacji. 

3.Yorkshire terrier - Niegdyś bardzo popularne w Polsce zwierzaki, obecnie odrobinę zapomniane. To małe, ale energiczne i żywotne pieski o przyjaznym usposobieniu. Wiele osób popełnia błąd, traktując je jak zabawki lub akcesoria pasujące do strojów.

Mimo  że należą do mini ras psów, nie powinny być noszone w torebkach. To pełnowartościowe czworonogi, które podobnie jak ich więksi kuzyni, uwielbiają ruch i zabawy na świeżym powietrzu.

4. Buldogi francuskie - Mniejsze od swoich angielskich kuzynów pieski o długich uszach i pociesznych pyszczkach. Uchodzi za łatwego do wychowania i uwielbiającego pieszczoty czworonoga, który kocha być w centrum uwagi.

5. Jack russell terrier - Piesek odznaczający się niebywałą w obrębie jego gatunku inteligencją. Choć ze względu na niewielki rozmiar raczej nie będzie narzekał na mały metraż, zdecydowanie wymaga ogromnych ilości ruchu na świeżym powietrzu. Chętnie będzie towarzyszył właścicielom w trakcie porannych lub wieczornych przebieżek. Pupil raczej dla osób aktywnych, kocha towarzystwo dzieci.

A Wy jakie macie pieski w domach? Duże czy małe?

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >