Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Mini rasy psów. 5 zwierzaków, które nadają się do małego mieszkania
Jakub Pasek
Jakub Pasek 13.12.2020 01:00

Mini rasy psów. 5 zwierzaków, które nadają się do małego mieszkania

mini rasy psów
pixabay.com/pieonane;elaly;Wanderings;kkolosov

Szukając pupila do mieszkania w bloku, siłą rzeczy musimy skupić się na mini rasach psów. Choć każdy zwierzak jest inny, to należy pamiętać, że większe czworonogi wymagają zazwyczaj więcej przestrzeni. Nie oznacza to oczywiście, że trzymanie w mieszkaniu wilczura jest niemożliwe. Konieczne jednak będą wtedy częste i długie spacery po terenach zielonych.

Mini rasy psów lepiej czują się w blokach

Choć łączy je rozmiar i fakt, że dobrze czują się w małych mieszkaniach, to charaktery małych psów potrafią być skrajnie różne. Szukając dla siebie zwierzaka, warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale też usposobieniem. Buldogi na przykład znane są z tego, że najlepiej czują się na kanapie u boku właściciela. Jack russell terrier jest z kolei drobnym, lecz bardzo aktywnym pupilem. Poniżej przyjrzymy się kilku kandydatom należącym do mini ras psów.

1. Maltańczy - To niewielkich rozmiarów piesek, który wprost uwielbia towarzystwo człowieka. Każdy właściciel tego zwierzaka przyzna, że jest to jeden z najprzyjaźniejszych czworonogów. Na dodatek, za jego duży plus, można uznać sierść, która praktycznie nie wypada. Jeśli rzadko odkurzasz mieszkanie i nie chcesz, by pies zmienił twoje nawyki, to kandydat dla Ciebie.

2. Shih tzu - Te wywodzące się z dalekiego wschodu psy do towarzystwa należą do najpopularniejszych mini ras psów. Dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Warto pamiętać, że ich sierść wymaga stałej i dokładnej pielęgnacji. 

3.Yorkshire terrier - Niegdyś bardzo popularne w Polsce zwierzaki, obecnie odrobinę zapomniane. To małe, ale energiczne i żywotne pieski o przyjaznym usposobieniu. Wiele osób popełnia błąd, traktując je jak zabawki lub akcesoria pasujące do strojów.

Mimo  że należą do mini ras psów, nie powinny być noszone w torebkach. To pełnowartościowe czworonogi, które podobnie jak ich więksi kuzyni, uwielbiają ruch i zabawy na świeżym powietrzu.

4. Buldogi francuskie - Mniejsze od swoich angielskich kuzynów pieski o długich uszach i pociesznych pyszczkach. Uchodzi za łatwego do wychowania i uwielbiającego pieszczoty czworonoga, który kocha być w centrum uwagi.

5. Jack russell terrier - Piesek odznaczający się niebywałą w obrębie jego gatunku inteligencją. Choć ze względu na niewielki rozmiar raczej nie będzie narzekał na mały metraż, zdecydowanie wymaga ogromnych ilości ruchu na świeżym powietrzu. Chętnie będzie towarzyszył właścicielom w trakcie porannych lub wieczornych przebieżek. Pupil raczej dla osób aktywnych, kocha towarzystwo dzieci.

A Wy jakie macie pieski w domach? Duże czy małe?