Swiatzwierzat.pl
mini rasy psów

pixabay.com/pieonane;elaly;Wanderings;kkolosov

Mini rasy psów. 5 zwierzaków, które nadają się do małego mieszkania

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Mini rasy psów mogą być idealną odpowiedzią, dla osób, które chciałyby mieć pupila, jednak ich warunki lokalowe nie są odpowiednie dla większych zwierzaków. Choć wiele osób wierzy, że czworonogi najlepiej czują się w do

Szukając pupila do mieszkania w bloku, siłą rzeczy musimy skupić się na mini rasach psów. Choć każdy zwierzak jest inny, to należy pamiętać, że większe czworonogi wymagają zazwyczaj więcej przestrzeni. Nie oznacza to oczywiście, że trzymanie w mieszkaniu wilczura jest niemożliwe. Konieczne jednak będą wtedy częste i długie spacery po terenach zielonych.

Mini rasy psów lepiej czują się w blokach

Choć łączy je rozmiar i fakt, że dobrze czują się w małych mieszkaniach, to charaktery małych psów potrafią być skrajnie różne. Szukając dla siebie zwierzaka, warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale też usposobieniem. Buldogi na przykład znane są z tego, że najlepiej czują się na kanapie u boku właściciela. Jack russell terrier jest z kolei drobnym, lecz bardzo aktywnym pupilem. Poniżej przyjrzymy się kilku kandydatom należącym do mini ras psów.

1. Maltańczy - To niewielkich rozmiarów piesek, który wprost uwielbia towarzystwo człowieka. Każdy właściciel tego zwierzaka przyzna, że jest to jeden z najprzyjaźniejszych czworonogów. Na dodatek, za jego duży plus, można uznać sierść, która praktycznie nie wypada. Jeśli rzadko odkurzasz mieszkanie i nie chcesz, by pies zmienił twoje nawyki, to kandydat dla Ciebie.

2. Shih tzu - Te wywodzące się z dalekiego wschodu psy do towarzystwa należą do najpopularniejszych mini ras psów. Dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami. Warto pamiętać, że ich sierść wymaga stałej i dokładnej pielęgnacji. 

3.Yorkshire terrier - Niegdyś bardzo popularne w Polsce zwierzaki, obecnie odrobinę zapomniane. To małe, ale energiczne i żywotne pieski o przyjaznym usposobieniu. Wiele osób popełnia błąd, traktując je jak zabawki lub akcesoria pasujące do strojów.

Mimo  że należą do mini ras psów, nie powinny być noszone w torebkach. To pełnowartościowe czworonogi, które podobnie jak ich więksi kuzyni, uwielbiają ruch i zabawy na świeżym powietrzu.

4. Buldogi francuskie - Mniejsze od swoich angielskich kuzynów pieski o długich uszach i pociesznych pyszczkach. Uchodzi za łatwego do wychowania i uwielbiającego pieszczoty czworonoga, który kocha być w centrum uwagi.

5. Jack russell terrier - Piesek odznaczający się niebywałą w obrębie jego gatunku inteligencją. Choć ze względu na niewielki rozmiar raczej nie będzie narzekał na mały metraż, zdecydowanie wymaga ogromnych ilości ruchu na świeżym powietrzu. Chętnie będzie towarzyszył właścicielom w trakcie porannych lub wieczornych przebieżek. Pupil raczej dla osób aktywnych, kocha towarzystwo dzieci.

A Wy jakie macie pieski w domach? Duże czy małe?

Tagi:

Rasy psówZwierzęta

Jakub PasekAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >