mops, basset i chihuahua
Źródło: unsplash.com/JC Gellidon, Apostolos Vamvouras, Tamara Bellis

Najbardziej leniwe rasy psów. 10 idealnych towarzyszy do leżenia na kanapie

28 Listopada 2020

Leniwe rasy psów nadadzą się dla każdego, kto nie jest fanem aktywności fizycznej, albo po prostu nie ma czasu na długie spacery. Odpowiedzialny właściciel powinien dostosować wybieraną rasę pod swój tryb życia, po to, by zwierzę nie męczyło się i miało zapewnione maksimum życiowego komfortu. Tych 10 ras to prawdziwe leniuchy, które uwielbiają siedzieć w domu i wylegiwać się na kanapie!

Leniwe rasy psów to takie, którym nie przeszkadza krótki spacer w celu załatwienia swoich potrzeb. Będą też bardziej wyrozumiałe, jeśli nie będziesz chciał bawić się z nimi całe dnie - zadowolą się drzemką u twojego boku i głaskaniem. Przedstawiamy najbardziej leniwe pieski!

Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoringListonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoringCzytaj dalej

Najbardziej leniwe rasy psów

1. Buldog angielski - te pomarszczone psiaki wprawdzie lubią spacery i wygłupy, ale ich nietypowa budowa uniemożliwia im uprawianie sportów. Uwielbiają spać na kolanach pana, jednak wymagają regularnych spacerów, gdyż mają skłonność do nadwagi.

2. Cavalier king charles spaniel - śliczne, malutkie pieski są zwierzakami typowo kanapowymi. Mają jednak korzenie prowadzące do psów sportowych, lubią więc czasem poszaleć na dworze. Z natury są jednak bardzo spokojne i nie przeszkadza im wylegiwanie się całe dnie.

3. Buldog francuski - podobnie jak angielska odmiana rasy, nie są to zbyt aktywne psy. Nie przepadają za długimi spacerami i wystarczy im niewiele aktywności, by były zadowolone z życia. Odradza się im długie spacery także ze względu na specyficzny, krótki pysk, przez który ciężko się oddycha.

4. Chihuahua - maluszki uwielbiają wylegiwać się u boku swoich właścicieli, ale nie mają też oporów przed długimi zabawami i wygłupami. Jednak ze względu na ich niewielkie rozmiary, często wystarcza im do tego pokój dzienny.

5. Bulmastiff - olbrzymi molos może wydawać się aktywnym psem, jednak wcale tak nie jest. Potężne bulmastiffy są bardzo spokojne i nie mają nic przeciwko wylegiwaniu się całymi dniami. Szczeniaki wymagają co prawda dość dużej dawki ruchu, ale trzeba pilnować, by się nie przemęczały. Podobnie dorosłe bulmastiffy wolą wyjść na krótki spacer kilka razy w ciągu dnia, niż godzinami biegać po parku.

6. Pekińczyk - spokojny pekińczyk zadowoli się krótkim spacerem i chociaż bardzo lubi się bawić, robi to wtedy, kiedy mu się podoba. Jego dumna, wręcz królewska postawa sprawia, że i tak nie da się go nakłonić na spacer dłuższy, niż sam ma ochotę. Nie lubi się spieszyć i chętnie organizuje sobie rozrywkę we własnym zakresie.

Teksty wybrane dla Ciebie:
1. Kundelek za nic nie chciał opuścić swojej rannej przyjaciółki. Godzinami czekał z nią na pomoc
2. W promocji Lidla wyposażysz pół domu. Niezbędne artykuły w supercenach
3. Małopolskie: wstrząsający widok w centrum miasta. Wywiesił kończyny zwierzęcia w parku

Leniwe rasy psów - idealne dla mało aktywnych osób

7. Basset - ten przyjacielski pies może na takiego nie wygląda, ale potrafi być bardzo szybki. Nie znaczy to jednak, że lubi aktywność fizyczną. Wystarczy mu dłuższy spacer, by zadowolony zaległ na kanapie na resztę dnia! Ponieważ jednak ma skłonności do nadwagi, należy pamiętać, by nie ograniczać mu ruchu do minimum.

8. Mops - mopsy to urodzone leniuchy. Jak wszystkie psy, lubią się bawić, ale szybko się męczą i nie należy och nadwyrężać. Nie lubią wykonywać sztuczek i być zmuszane do czegokolwiek - choć uwielbiają zabawę i wygłupy, same decydują, kiedy mają na nią ochotę. Nie mają nic przeciwko spacerom, ale równie chętnie śpią na kolanach opiekuna.

9. Greyhound - choć należą do rodziny chartów, nie sprawia to wcale, że kochają aktywność fizyczną. Owszem, są to psy bardzo energiczne, jednak ich energia szybko się wyczerpuje, a zadowolony pies może oddać się błogiemu lenistwu. Uwielbiają bieganie i długie spacery, jednak po nich chętnie wypoczywają razem z właścicielem.

10. Shar-pei - pomarszczone psiaki nie są fanami aktywności fizycznej. Odmawiają zbyt długich spacerów czy nadmiernego przemęczania się. Jeśli planujemy długi spacer, musimy psikowi tej rasy zapewnić odpowiednią rozrywkę w postaci możliwości obwąchiwania absolutnie wszystkiego - inaczej trudno będzie zmusić psa do długiej wędrówki.

Leniwe rasy psów różnią się od siebie diametralnie, przed adopcją warto więc zapoznać się z całą charakterystyką rasy. A wy, jakie rasy dopisalibyście do tej listy?

Nikt nie chciał pokochać labradora ze zdeformowanym pyszczkiem. Aż pewnego dnia spotkał kogoś niezwykłegoNikt nie chciał pokochać labradora ze zdeformowanym pyszczkiem. Aż pewnego dnia spotkał kogoś niezwykłegoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Absurdalne sceny na Zakopiance. Co tam się dzieje?
  3. Tragedia, zginęło ponad 14 tysięcy zwierząt. Milczano przez rok
  4. Świętokrzyskie. Czy amstaff zagryzł właściciela? Znamy przyczynę śmierci 48-latka pozbawionego głowy
  5. Dziecko wybucha płaczem, bo nie dostało słodyczy. Wtem husky robi cudowną rzecz, by je pocieszyć
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Wszechświat jest jaśniejszy niż nam się wydawało. Tajemnicze światła

źródło: pupilkarma.pl, piesporadnik.pl, petportal.pl, fajnyzwierzak.pl

Następny artykuł