Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Polska

Polska

uwięziony pies
03.02.2024 14:13 Przez 6 dni pies był uwięziony na rwącej rzece. Wciąż odmawiano pomocy, w końcu walczyli o niego 16 godzin

Trudna akacja ratownicza wydawała się niemożliwa do przeprowadzenia. Po wysadzeniu lodowego zatoru na rzece Bug szczeniak został uwięziony na wyspie. Groźna rzeka i pędzące lodowe kry nie powalały dotrzeć do zwierzęcia. Bohaterowie przybyli z daleka.

Akcja ratunkowa
03.02.2024 13:20 Ukryty pożar zebrał śmiertelne żniwo w Krakowie. W mieszkaniu znaleziono martwą 60-latkę i jej psa

W mieszkaniu znajdującym się w Krakowie przy ulicy Mazowieckiej doszło do ogromnej tragedii. Mieszkańcy jednego z tamtejszych bloków wezwali służby ratunkowe, ponieważ uruchomił się czujnik tlenku węgla. Specjaliści zlokalizowali źródło problemu. Okazało się, że u sąsiadki osób zgłaszających problem wybuchł tzw. ukryty pożar. Niestety, pomoc pojawiła się zbyt późno. Prawdopodobnie w wyniku uduszenia dymem, życie straciła seniorka oraz jej pies.

Łapanie byka
03.02.2024 11:16 Półtonowy byk uciekł z zagrody, atakował ludzi. Policjant oddał strzał, tylko tak mogli go powstrzymać

Pewien gospodarz mieszkający w Zdunach (woj. łódzkie) zadzwonił pod numer alarmowy, informując, że uciekł mu około półtonowy byk. Zwierzę wałęsało się po polach leżących pomiędzy torami kolejowymi a drogą krajową nr 92. W akcję mającą na celu złapanie zwierzęcia udział wzięli: lekarz weterynarii, straż pożarna oraz policja. Nie wiele brakowało, żeby podczas zabezpieczania byka doszło do tragedii. 

pies policyjny
02.02.2024 11:18 Przez niego pożar strawił ponad 30 zwierząt, walka z ogniem trwała godzinami. Znalazł go pies

Gdyby nie dzielny pies Figo i jego nos podpalaczowi na pewno udałoby się uciec. Odważny czworonóg schwytał przestępcę. Niestety mimo szybkiej akcji służb żadnego z przebywających w stodole zwierząt nie udało się uratować.

Bezdomny kot
31.01.2024 15:23 Poskarżyła się na strażników miejskich i dostała rykoszetem. Przykre, co kazali jej zrobić z kotem

Pani Joanna z Piaseczna uratowała bezdomnego kota, lecz nie mogła przygarnąć zwierzęcia na stałe. O pomoc w zabezpieczeniu kota poprosiła Straż Miejską. Zachowanie funkcjonariuszy, którzy przyszli do jej mieszkania w celu przeprowadzenia interwencji, bardzo ją zaskoczyło. Przedstawiciele organów państwowych mieli zasugerować, aby kobieta postąpiła w ryzykowny sposób i wystawiła zwierzę na niebezpieczeństwo. W odpowiedzi na skargę złożoną przez panią Joannę władze miasta postanowiły zamieść sprawę pod dywan.

Aresztowanie
31.01.2024 12:30 Za kradzieże szukała go policja. Matka zaprzeczyła, aby widziała syna, zdradził go pies kapuś

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Słupsku przeprowadzili interwencję, podczas której doszło do zaskakującego obrotu wydarzeń. Przedstawiciele prawa przeprowadzali czynności mające na celu zatrzymanie 45-latki oraz jej 21-letniego syna. Oboje byli poszukiwani w związku z kradzieżami. Nikt z mundurowych nie przewidział, że pies należący do przestępców przejdzie na ich stronę i pomoże w zatrzymaniu swoich właścicieli.

porzucony kot pod schroniskiem
31.01.2024 10:19 "Kiedy w końcu ludzie zrozumieją?". Kota porzucili przy schronisku, tam czyhało ogromne niebezpieczeństwo

Zamknięty w transporterze bez jedzenia i wody kot czekał na pomoc. Bezduszni ludzie porzucili go w miejscu, w którym groziła mu pewna śmierć. Tak nie traktuje się istot, które czują. 

Adopcja starszego psa
29.01.2024 16:49 1500 zł od miasta za adopcję psa ze schroniska. Należą ci się pieniądze po spełnieniu jednego warunku

Zarząd miasta w Suwałkach postanowił zorganizować nietypową akcję skierowaną do zwierzolubów. Ci, którzy zdecydują się na przygarnięcie psa z lokalnego schroniska dla bezdomnych zwierząt, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 1500 zł. Inicjatywa ma na celu promowanie adopcji czworonogów, którymi od lat nikt się nie interesuje. Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie finansowe od magistratu. 

małe pekari
29.01.2024 15:22 Choć w naturalnych warunkach nie zaznają śniegu, to zimą urodziły się w ZOO w Gdańsku. Ogromna radość

Gdańsk może pochwalić się nowym przychówkiem. Podziwiając różne gatunki zwierząt, to zazwyczaj najmłodsze osobniki rozczulają nas najbardziej. Kto tym razem stał się nowym mieszkańcem gdańskiego ZOO? 

Sprzedaż szczeniąt z pseudohodowli
29.01.2024 12:52 Kupili wymarzone pieski, radość trwała tylko parę dni. "Zaczęły się wymioty i biegunka z krwią"

Pseudohodowle psów i kotów stają się w Polsce coraz większym problemem. Na jaw wyszło, że w ten nieetyczny, ale dochodowy biznes zaangażowana jest matka jednego z polskich patostreamerów. Rodzicielka zatrzymanego przez policję Marcina F. zarabiała na sprzedaży chorych szczeniąt. Swoich klientów zapewniała, że zwierzęta są w dobrej kondycji. Tymczasem większość czworonogów umierała w ciągu kilku dni od przeprowadzki do nowego domu. Taki los mógł spotkać nawet kilkadziesiąt psiaków.

Skłusowany wilk
29.01.2024 11:38 Młoda wilczyca zastrzelona? Miejsce nieprzypadkowe. "Mamy przekonanie graniczące z pewnością"

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego donosi o kolejnym przypadku kłusownictwa w regionie. Na nadesłanej do ekspertów fotografii widoczny jest martwy wilk. Umiejscowienie ran na ciele zwierzęcia oraz lokalizacja, w której znaleziono ciała, wskazują na to, że 9-miesięczna wadera została zastrzelona. Sprawą zajęły się organy ścigania. Osoba odpowiedzialna za śmierć chronionego drapieżnika jest poszukiwana.

Budda wrzucił 100 tys. do puszki WOŚP
29.01.2024 10:18 To oni zebrali rekordową kwotę podczas WOŚP. Budda wybrał tych wolontariuszy nie przez przypadek

Choć wielki finał kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, echa tegorocznej osłony nie cichną. Jedną z inicjatyw, o której zrobiło się naprawdę głośno, było wrzucenie 100 tys. zł przez starszego mężczyznę do puszki wolontariuszki w Krakowie. Okazało się, że tak naprawdę to hojny gest youtubera Buddy, który nie raz udowodnił już, że czyni dobro.

Psie serca grają z WOŚP
28.01.2024 10:53 Ta akcja WOŚP przejdzie do historii. Złote psiaki zbierają na dzieciaki i szykują niespodziankę

Warszawskie Goldeny grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę 28 stycznia psiaki będą po raz kolejny kwestowały w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Ale nie tylko o pieniądze się rozchodzi, bowiem akcja niesie ze sobą szczególne znaczenie. Opiekunowie psów mają dla darczyńców niespodziankę.

kulig
26.01.2024 16:39 Podczas zimowego szaleństwa nie zapomnij o bezpieczeństwie. Każdy na kuligu powinien przestrzegać tych zasad

Kulig to jedna z najpopularniejszych rozrywek, z których korzystają Polacy podczas ferii zimowych. Nie zawsze jednak kończy się on dobrze, o czym świadczą coroczne doniesienia medialne o wypadkach spowodowanych tym typem spędzania wolnego czasu. Należy stosować się do kilku ważnych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym możemy zapobiec tragedii. Wszystko wskazuje na to, że w powiecie sokołowskim jednak ich nie dopilnowano.

Porzucony kot
26.01.2024 13:16 Znaleźli kota z chipem, to, co usłyszeli po wybraniu numeru, sprawiło, że zaniemówili. "Nasze serca pękły"

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krakowie trafił kot, który został znaleziony na ulicy. Okazało się, że czworonóg jest zachipowany, dzięki czemu specjaliści z łatwością skontaktowali się z jego właścicielką. To, co miała do powiedzenia na temat swojego pupila, było przerażające. Kobieta bez oporów przyznała, jak postąpiła.

Trop niedźwiedzia
26.01.2024 10:19 By zmierzyć odcisk jego łapy, leśnicy użyli miarki. Można pomyśleć, że to rzadkość, nic bardziej mylnego

Największe drapieżniki żyjące w Polsce powinny teraz być w trakcie snu zimowego. Jednak okazuje się, że coraz więcej przedstawicieli gatunku, budzącego postrach wśród wielu ludzi, zamiast spać, grasuje po lasach. Niezbity dowód mają na to pracownicy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Specjaliści natknęli się na tropy osobnika wyjątkowo pokaźnych rozmiarów i wyjaśnili, dlaczego zwierzę nie śpi.

Łosie
25.01.2024 16:15 "Trójgłowy" osobnik wyłonił się zza drzew. Jak zachować się podczas spotkania z łosiem w lesie?

Znany przyrodnik, opowiadający o urokach polskiej przyrody w mediach społecznościowych, opublikował zdjęcie, na którym na pierwszy rzut oka widać trójgłowe stworzenie. Okazało się, że bohaterami poruszającej wyobraźnię fotografii są zwierzęta, które budzą postrach wśród wielu ludzi. Specjalista skorzystał z okazji i zdradził, jak należy zachowywać się w razie spotkania z przedstawicielem jednego z największych gatunków żyjących w polskich lasach, aby uniknąć ataku z jego strony.

Sklep spożywczy
25.01.2024 14:12 Otworzyła cukierka i ją zatkało. To wcale nie była słodka niespodzianka, producent odpowiada

Pewna kobieta mieszkająca w Toruniu, kupiła cukierki w markecie spożywczym sieci Auchan. Po otworzeniu jednego z nich nie mogła uwierzyć własnym oczom. Po czekoladowej przekąsce przechadzało się żywe zwierzę. Musiało przez cały czas być w środku opakowania. O incydencie został powiadomiony producent cukierków oraz sieć sklepów Auchan. Obie jednostki odniosły się do tej sprawy, deklarując podjęcie zdecydowanych działań.

Zaniedbany pies
25.01.2024 13:15 Był wychudzony, wyłysiały i chory. Właściciel psa stanął przed sądem, może jednak usłyszeć lżejsze zarzuty

Hugo to duży pies, który miesiącami cierpiał z powodu ogromnego bólu i głodu. Zeszłego lata zwierzę zostało interwencyjnie odebrane od dotychczasowego właściciela, mieszkańca Księginic (woj. dolnośląskie). Sprawa trafiła do sądu. Pomimo tego, że od tego zdarzenia minęło już kilka miesięcy, na jaw wyszły nowe fakty, które mogą całkowicie obrócić bieg wydarzeń. Nie ma pewności, czy oprawca zwierzęcia odpowie za swoje czyny.

Porzucony pies
25.01.2024 11:16 Najpierw stracił panią, później pana. Został sam, a to nie koniec kłopotów, ma czas do jutra

Saszan to uroczy kundelek w podeszłym wieku, który w krótkim czasie stracił najpierw swoją właścicielkę, a następnie właściciela. Rodzina zmarłych nie miała najmniejszych oporów przed przejęciem spadku po byłych opiekunach pieska, jednak nikt nie wyraził chęci zaopiekowania się czworonogiem. Tym sposobem, sielskie życie psiego seniora zamieniło się w walkę o przetrwanie. Saszan jest bezdomny, a jego czas w domu tymczasowym się kończy.

Oszuści
25.01.2024 09:36 "Ostrzeżcie swoich znajomych i rodzinę". Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy, TOZ apeluje

Po Polsce znowu grasują oszuści, którzy podają się za aktywistów zbierających fundusze na ratowanie bezdomnych i cierpiących zwierząt. Tym razem wyłudzacze podszywają się pod przedstawicieli szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Osoby zaangażowane w funkcjonowanie tej jednostki wytłumaczyły, co zrobić, aby nie dać się oszukać oraz zaapelowali o ostrzeżenie przede wszystkim osób starszych.

Policja
24.01.2024 12:19 Zwierzę zawisło na drzewie obok szkoły. Policjanci dostali nagranie, w tle słychać śmiech młodzieży

Nieopodal Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu (woj. łódzkie) doszło do bardzo niepokojących wydarzeń. Ktoś zawiesił na drzewie martwego kota. Filmik przedstawiający tę przerażającą scenę opublikowano w mediach społecznościowych, a w tle słychać śmiech nastolatków. Sprawa została przekazana w ręce policji. Przedstawiciele prawa wykonują czynności mające na celu ustalenie, kto jest odpowiedzialny za ten karygodny czyn. 

Akcja "Mrozy" odbiła się szerokim echem
24.01.2024 11:13 Skutki akcji "Mrozy" w krakowskim schronisku. Wszystko pokazują w sieci, a to jeszcze nie koniec

Przed kilkoma tygodniami schronisko dla bezdomnych zwierząt zorganizowało Akcję “Mrozy”. Przedsięwzięcie polegało na szybkich adopcjach tymczasowych, mających na celu zabezpieczenie psów przed srogą zimą. Czworonogi miały być przygarniane przez osoby prywatne na kilka dni lub tygodni. Jednak już teraz wiadomo, że nie wszystko pójdzie tak, jak planowali to pracownicy schroniska. O wszystkim opowiedziano w mediach społecznościowych oraz lokalnej telewizji.

chora sarna
24.01.2024 09:25 "To prawdziwy szok". Takie ubarwienie u sarny to rzadkość. Znaleźli ją, bo potrzebowała pomocy

Łaciata piękność wpadła w tarapaty. Niespotykanie ubarwiona sarna z objawami zatrucia trafiła do Ośrodka Rehabilitacji “Mysikrólik”. Pracownicy placówki podejrzewają, co mogło spowodować jej problemy zdrowotne. W związku z tym zwracają się z apelem do swoich odbiorców.

Rolnika zaatakowały byki
23.01.2024 14:40 Rolnika poturbowały byki, nie udało się go uratować. Jednak nie tylko on potrzebował interwencji lekarzy

W miejscowości Bielawy w gminie Śmigiel (woj. wielkopolskie) 22 stycznia br. doszło do dramatycznych zdarzeń. W hodowli byków prowadzonej przez mieszkające tam małżeństwo wydarzył się wypadek. Mężczyznę obrządzającego bydło zaatakowały znajdujące się tam zwierzęta.

Likaon pstry
23.01.2024 09:18 Smutne wieści z wrocławskiego ZOO, nie żyje Morgana. Lekarze musieli podjąć najtrudniejszą z decyzji

Na oficjalnej stronie wrocławskiego ogrodu zoologicznego opublikowano smutną informację. Za Tęczowy Most odeszła Morgana, mieszkanka ZOO od ponad 12 lat. Lekarz weterynarii przeprowadził na niej zabieg eutanazji. Wytłumaczono, dlaczego podjęto taką decyzję.

20-latek nagrywał telefonem, jak zabija psa swojej byłej dziewczyny
20.01.2024 15:57 Nożownik z Bydgoszczy już wcześniej "miał problemy"? Nie tylko zabił psa. Wyciekły nowe informacje

20-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego został aresztowany w związku z zarzutem zabicia psa swojej byłej partnerki. Działanie sprawcy cechowało szczególne okrucieństwo, a nagrania z „egzekucji” zwierzęcia rozsyłał do swoich znajomych. Z nieoficjalnych informacji przekazanych dziennikarzom „Gazety Wyborczej” wynika, że młody mężczyzna miał już wcześniej utarczki z prawem. W 2022 roku dokonał samopodpalenia na stacji benzynowej. 

Cierpiący szczeniak
20.01.2024 10:26 Szczenięta trafiły do schroniska, dwa już nie żyją. Ślady na ich ciele nie pozostawiają wątpliwości

Do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kaliszu trafiło czworo szczeniąt. Dwa z nich były w tragicznym stanie i pomimo natychmiastowej interwencji weterynaryjnej, nie udało się ich uratować. Wiele wskazuje na to, że zwierzęta były katowane, ale jeden dziwny aspekt tej historii nie daje ratownikom spokoju. O nietypowej sytuacji poinformowano organy ścigania. Osoba odpowiedzialna za katowanie czterech maluchów, w wyniku którego dwa z nich straciły życie, jest poszukiwana.