Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Majówka weszła za mocno? Widok wielbłąda przy drodze zaskoczył kierowców
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 08.05.2024 15:30

Majówka weszła za mocno? Widok wielbłąda przy drodze zaskoczył kierowców

wielbłąd na drodze
Fot. facebook.com/ Bogaczewo Gmina Giżycko

Wracający z majówkowych wypadów turyści przecierali oczy ze zdumienia na widok napotkanego dzikiego zwierzęcia. Wielbłąd, jak gdyby nigdy nic spacerował sobie wzdłuż drogi. Choć stworzenie wyglądało egzotycznie, a pogoda dopisała niczym na wczasach w Egipcie, nie była to fatamorgana. 

Niezwykłe spotkanie z wielbłądem

Powroty z majówki bywają trudne. Wolne dni mijają niezwykle szybko, a myślenie o służbowych obowiązkach zazwyczaj dopada nas już w powrotnej drodze. Sprawy nie ułatwiają również kilometrowe korki tworzące się z powodu dużego natężenia ruchu samochodowego.

Kierowcy wracający z majówkowego weekendu na trasie Bogaczewo — Strzelce nie wierzyli własnym oczom. Na wysokości lasu, wzdłuż drogi przechadzał się wielbłąd. Wielu turystów na widok egzotycznego zwierzęcia było oszołomionych zaistniałą sytuacją. Stworzenie nie było złudzeniem optycznym, a jedynie uciekinierem, który wybrał się na samotny spacer.

Anitę Sokołowską i Jacka Jeschke łączy nie tylko taniec. Pokazali swoje zwierzęta Jak często odrobaczać psa? Wielu z nas robi to zbyt rzadko. Zwierzak tylko wydaje się zdrowy

Wielbłąd na drodze. To nie fatamorgana

Jako pierwsi zdjęcie niespotykanego zwierzęcia w polskich lasach zamieścili administratorzy facebookowej grupy Bogaczewo Gmina Giżycko. Post szybko zyskał ogromną popularność, a wielu obserwujących zastanawiało się, jak to możliwe, że wielbłąd znalazł się w tym miejscu. 

Wielbłąd swoją ucieczką dostarczył wielu powodów do radości. Internauci podzielili się swoimi spostrzeżeniami w licznych komentarzach. 

  • “Majówka tropikalna to i łosie egzotyczne”,
     
  • “Gdybym zobaczyła taki obrazek, od razu naszłaby mnie myśl, że majóweczka mnie jeszcze trzyma”,
     
  • “Ponoć mamy ocieplenie klimatu to i leśna zwierzyna coraz bardziej różnorodna”.

Uciekinier z miniZOO

Zdarzenie potwierdziła Iwona Chruścińska rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Policja otrzymała dwa zgłoszenia od zaniepokojonych widokiem egzotycznego stworzenia kierowców. Szybko okazało się, że zwierzę uciekło z pobliskiego miniZOO. 

Cała historia na szczęście zakończyła się szczęśliwie zarówno dla zwierzecia, jak i dla kierowców. Właściciele minizoo namierzyli swojego podopiecznego i umieścili go z powrotem w zagrodzie. Wielbłąd wrócił cały i zdrowy, lecz jego widok pozostanie w pamięci majówkowiczów na długo.