Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Kundelek

Kundelek

Kundelek – co to za pies? Czy kundelek to rasa?

Kundelek to bardzo popularny rodzaj psa, de facto nieprzynależący do jakiejkolwiek rasy. Zazwyczaj pochodzenie jego rodziców jest nieznane, lub również są oni kundelkami. W powszechnej debacie utarło się stosowanie zwrotu „kundelek” i „mieszaniec” jako synonimów, jednak jest to myślenie błędne. 

W odróżnieniu do kundelka, którego rodzicami są inne kundelki lub którego pochodzenie jest nieznane, rodzicami mieszańca zawsze jest rasowy pies i rasowa suka o ustalonej tożsamości. Co więcej, mieszaniec często powstaje w wyniku zamierzonego działania właścicieli, natomiast kundelki powstają z przypadku.

Kupno kundelka zwykle nie jest możliwe, a jeśli już, to za symboliczną kwotę. Przyczynę tego stanowi fakt, że nie istnieją hodowle kundelków. Najczęściej możemy adoptować kundelka od osoby prywatnej lub ze schroniska. Naturalnie, kundel nie jest „gorszym” psem – kocha tak samo mocno jak każdy pies i może być wiernym towarzyszem człowieka na długie lata. Jedyną jego „wadą” jest to, że nie będzie mógł brać udziału w wystawach psów rasowych.

Ile żyje kundelek?

Jak pokazują statystyki i badania weterynarzy z wielu stron świata, kundle to psy długowieczne – szczególnie, gdy mówimy o psach niewielkich rozmiarów. Przyjmuje się, że mogą one żyć nawet ponad 20 lat, choć średnią długość ich życia szacuje się na 13 do 15 lat.

Swoją długowieczność kundelki zawdzięczają temu, że w procesie dziedziczenia przekazywane są w pierwszej kolejności geny dominujące, a więc takie, które z punktu widzenia natury są dla organizmu najkorzystniejsze. 

Kundelek do adopcji – co trzeba wiedzieć?

Kupno rasowego psa to wydatek, na który nie każdy sobie może pozwolić – nie każdy też tego potrzebuje, poszukując po prostu oddanego towarzysza. Czworonożnego towarzysza można nabyć w zasadzie za darmo, udając się po prostu do schroniska dla zwierząt. Jedynym kosztem jaki poniesiemy będzie opłata adopcyjna (nieprzekraczająca zwykle 200 złotych), która w całości przekazywana jest na cele związane z działalnością ośrodka.

Trzeba jednak mieć na względzie, że podczas adopcji kundelka będziemy musieli dopełnić kilku formalności. Pierwszą z nich będzie wypełnienie ankiety, która przekona pracowników schroniska co do naszych intencji i odpowiedzialności. Drugą będzie wizyta pracowników schroniska w naszym miejscu zamieszkania, gdzie warunki bytowe naszego przyszłego psa zostaną zweryfikowane.

Dopiero po tym czasie adopcja kundelka będzie mogła dojść do skutku. Jako nowi właściciele czworonoga biorący za niego odpowiedzialność musimy być jednak przygotowani również na wizyty poadopcyjne, których dokonywać będą pracownicy schroniska (w trakcie pierwszych dni po adopcji).

Pokaż więcej

Szczeniak
10.05.2024 15:38 Uratowała szczenię. Wystraszyła się, gdy pokazał swoją prawdziwą naturę, nie wyglądał jak inne psy

Mówi się, że adopcja kundelka to jak odpakowywanie kinder-niespodzianki - nigdy nie wiadomo, co jest w środku. Przekonała się o tym młoda kobieta, która postanowiła dać szansę choremu psiakowi. Po upływie trzech lat opiekunka zwierzęcia ledwo rozpoznaje go na zdjęciach z okresu bycia szczenięciem. Chociaż przemiana Wolfiego była drastyczna, właścicielka nie przestaje go kochać.

porzucony pies
10.05.2024 10:05 Dwukrotnie próbowali oddać starego psa do schroniska. Bulwersujące, co zrobili za trzecim razem

Czy pies lub kot to zabawka? Niestety, nie trzeba daleko szukać, by przekonać się, że wciąż jest wiele osób, które tak właśnie myślą. Tuż przed majówką świat psiego seniora się zawalił. 16-letni kundelek o imieniu Fox stał się ofiarą porzucenia. Bo "przeszkadzał” swoim właścicielom w rozpoczęciu nowego życia poza Polską.

Psy
23.03.2024 16:49 Pies przeczuwał, że to ostatnia noc jego przyjaciółki. Wykazał się wielkim sercem

8-letni Charlie i 14-letnia Foxy to para psich przyjaciół, których połączyła nie tylko bezgraniczna miłość do wspólnej opiekunki, ale i więź wymykająca się wszelkim schematom. Niestety zdiagnozowane problemy zdrowotne nie dawały szans na wyzdrowienie. Nieco młodszy pies przeczuwał, że zostało im mało czasu, a pożegnanie to kwestia godzin, nie dni. Teraz, jak nigdy wcześniej, Foxy potrzebowała wsparcia, a Charlie nie mógł jej zawieść. 

Wierzyła, że kupiła pinczera miniaturkę. Po latach musiała przyznać, że ją oszukano
17.09.2023 12:37 Miał być szczenięciem pinczera miniaturki. Do dziś nie może uwierzyć, co z niego wyrosło, "Zero szans"

Scenariusz przebiega następująco: zadowolony właściciel kupuje szczenię wymarzonej rasy, zajmuje się nim latami i wmawia sobie, że wcale nie został oszukany. W końcu nastaje moment, w którym nawet najbardziej ufny opiekun musi przestać wierzyć, że wykapany pitbull, którego ma przed oczami, wcale nie jest łagodnym labradorem, którego sprzedał mu hodowca. Podobny scenariusz przeżyła kobieta, która na TikToku pokazała transformację swojego pinczera miniaturki. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. Nie mogli uwierzyć, że dała się tak nabrać.

Puppy Joga
07.09.2023 07:15 Miałam dość rutyny, poszłam na zajęcia jogi ze szczeniakami. Nie tak wyobrażałam sobie ten dzień

Puppy joga to jedna z nowych aktywności, która budzi rosnące zainteresowanie wśród miłośników zwierząt. Mimo iż ćwiczenia w towarzystwie szczeniaków biją rekordy popularności wśród Amerykanów, Brytyjczyków, a wreszcie i Polaków, część ludzi spogląda na tego typu rozrywki nieprzychylnym okiem, traktując je jako kolejne udziwnienia i źródło niepotrzebnego stresu dla zwierząt. A może w tym szaleństwie jest metoda? Postanowiłam zweryfikować to osobiście.

Pies oddany do schroniska
16.06.2023 13:53 Opiekunka trafiła do hospicjum, psem miała zająć się rodzina. Tego ratownicy obawiali się najbardziej

Psy bardzo mocno przeżywają rozstanie z człowiekiem - niezależnie, czy do rozłąki doszło w wyniku przeprowadzki, hospitalizacji bądź śmierci właściciela. Z podobnymi emocjami zwierzę boryka się też w przypadku oddania go do schroniska. Historia Kodiego nie jest odstępstwem od normy. Nadeszła choroba, a opiekunka kundelka trafiła do hospicjum. Zamiast zapewnić pupilowi godne warunki życia, rodzina przyjęła majątek, a Kodiego uwięziono na łańcuchu. Psem zainteresowali się sąsiedzi.Perspektywa zdobycia majątku budzi w ludziach demony. Niedawno przekonali się o tym wolontariusze z Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Dla Zwierząt Help Animals.

Dwa psy siedzące na parkingu
16.06.2023 10:22 Zobaczyli je na parkingu. Psy od tygodni nie śmiały ruszyć się z miejsca, ale właściciel był nieugięty

Psy niejednokrotnie udowodniły, że są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Ich bezwarunkowa wierność nie ogranicza się jednak do gatunku ludzkiego. W kryzysowych sytuacjach zwierzaki wychowywane razem będą wspierać siebie nawzajem tak długo, jak będzie to konieczne. Tak było w przypadku dwóch czworonogów znalezionych na jednym z parkingów na Florydzie. Przerażone sytuacją psy od dwóch tygodni cierpliwie czekały na osobę, którą kochają najbardziej. Nawet do głowy im nie przyszło, że mogą się nie doczekać.

Diablo z Poznania
12.05.2023 12:48 "Przecież to zwykły kundel!". Sąsiadki pokazały co zostało po 2-letnim Diablo, te zdjęcia łamią serce

Piesek imieniem Diablo stracił życie, a jego cierpieniu z obojętnością przyglądała się co najmniej czteroosobowa rodzina, w tym dwunasto i czternastoletnie dzieci. Jedynymi osobami, które interesowały się zaniedbanym i opadającym z sił zwierzęciem, były nastolatki mieszkające w sąsiedztwie. To one zabierały go na spacery a w późniejszym czasie znalazły rozszarpane zwłoki Diabla, ukryte na pobliskich ogródkach działkowych. Teraz zdecydowały się nam opowiedzieć o szczegółach tej bulwersującej sprawy.Kundelek imieniem Diabło w wieku około 3 miesięcy został oddzielony od matki i przekazany w ręce nowych właścicieli. Był upragnionym prezentem dla nastoletnich synów. Jak to jednak zwykle bywa w przypadku nietrafionych podarunków, kiedy okazało się, że opieka nad żywą istotą wymaga wyrzeczeń i odpowiedzialności ze strony członków rodziny, zwierzę szybko rzucono w kąt.

porzucony pies
05.01.2023 09:22 Po 3 miesiącach zaginiony pies ma szansę wrócić do domu. Rodzina zawiodła na całej linii

Historia pięcioletniego psa Denisa wzruszyła absolutnie cały Internet. Zwierzak po trzech miesiącach powrócił do swojej rodziny, ale właściciele przyzwyczaili się do życia bez niego i nie chcieli przyjąć go z powrotem.Około 5-letni kundelek imieniem Denis zaginął i przez trzy miesiące tułał się po ulicy. Po upływie tego czasu, kiedy w końcu udało mu się odnaleźć drogę do domu, okazało się, że rodzina wcale na niego nie czeka i nie chce ponownie z nim zamieszkać. Teraz pracownicy schroniska liczą na to, że znajdą dla niego nowych kochających właścicieli.

Melanie Andrews
14.11.2022 15:18 Starsza kobieta poprosiła o najstarszego i najbrzydszego psa z schroniska. Miała w tym ukryty motyw

Pracownicy przytulisk i fundacji zajmujących się zwierzętami zdają sobie sprawę z przykrego faktu, iż starość i choroba to wyrok skazujący dla większości podopiecznych. Istnieją jednak pewne wyjątki od reguły. 72-letnia kobieta przyszła do schronisku dla zwierząt z prośbą o adopcję najstarszego i najbrzydszego psa. Wolontariusze z początku byli podejrzliwi, jednak szybko odkryli, że za decyzją o przygarnięcie czworonoga krył się odruch serca. Schroniska pękają w szwach od psiaków w różnym przedziale wiekowym, aczkolwiek nie da się ukryć, że zdecydowaną większość stanowią zwierzęta starsze i obciążone różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. To właśnie one mają dużo mniejsze szanse na znalezienie nowego domu w porównaniu ze szczeniętami w typie popularnych ras. Im młodszy, ładniejszy i bardziej zdrowy pies, tym chętniej jest brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o adopcji. Z tego powodu wolontariusze i pracownicy schronisk dokonują selekcji potencjalnych opiekunów, by oddzielić osoby podejmujące impulsywne decyzje od prawdziwych miłośników zwierząt, a także po to, by zminimalizować szanse powrotu zwierzaka do boksu i oszczędzić mu niepotrzebnego stresu. Nic więc dziwnego, że gdy przyszła do nich starsza kobieta z prośbą o wydanie jej zwierzaka, którego szanse na adopcje są bliskie zeru, nabrali podejrzeń.

kundelek
25.10.2022 12:28 Tresowanie kundelka to droga donikąd? Ekspert obala mity

Światowy Dzień Kundelka, który obchodzimy 25 października to doskonała okazja, aby raz na zawsze rozprawić się z jednym z niesprawiedliwie powielanych mitów, jakoby kundelka nie można było wytresować. W rozmowie z Agnieszką Oleszczuk – behawiorystką i trenerką, szerzej znaną z profilu PiesNieBies, postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytanie, a mianowicie, czy wielorasowce faktycznie nie nadają się do tresury.25 października – Światowy Dzień Kundelka to idealna pora, aby właściciele wszystkich piesków nierasowych mogli podziękować im za ich obecność i umilanie każdego dnia. Doskonale wiadomo przecież, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. W tym dniu przypominamy również, że pies nieprzypisany do żadnej konkretnej rasy nie jest w niczym gorszy. Spróbujmy obalić ten krzywdzący stereotyp.

Ślepy pies
31.08.2022 14:00 Kundelek udaje, że oślepł. Powód oszustwa ujawniono w gabinecie weterynaryjnym

Elle Nailga postanowiła adoptować szczeniaka, by dotrzymywał towarzystwa jej drugiemu psu - Belli. Krótko potem suczka zaczęła mieć problemy z koordynacją, dlatego podejrzewano u niej zaburzenia widzenia. Dopiero w klinice wyszło na jaw, że opiekunka ma do czynienia ze sprytną symulantką.Właścicielka kundelka o imieniu Bella była zmuszona pracować w godzinach nadliczbowych, dlatego obawiała się, że jej podopiecznej może doskwierać samotność. Aby polepszyć komfort psiego życia, wraz ze swoim partnerem podjęła decyzję o adopcji kolejnego czworonożnego członka rodziny - szczeniaka mopsa, którego nazwała Baguette.

Worki w lesie
30.08.2022 11:13 Dwa żywe psy w zawiązanych workach znalezione w lesie. "Nie mamy słów na to bestialstwo"

Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim zostali poinformowani o dwóch psach, porzuconych w lesie w okolicach Fabianowa. O znalezisku zaalarmowała kobieta, która je odnalazła. W poniedziałek, 29 sierpnia w lesie w Fabianowie (powiat ostrowski) znaleziono dwa worki. W środku znajdowały się psy, które ktoś skazał na powolną i bolesną śmierć, licząc, że nikt ich nie znajdzie.

Kupata
22.08.2022 15:36 Internet oszalał na punkcie kundelka z Gruzji. Codziennie pomaga dzieciom bezpiecznie przejść przez ulicę

Kupata mieszka w Gruzji i darzy dzieci bezwarunkową miłością. Kocha je tak bardzo, że odnalazł się w roli kierującego ruchem. Nie ma dnia, by ten przyjazny czworonóg nie przeprowadził maluchów przez przejście dla pieszych, niejednokrotnie ryzykując przy tym własnym życiem.

Bezdomny pies
20.08.2022 11:42 Kobieta na wakacjach w Grecji pokochała bezdomnego psa. Sprowadziła go do Anglii

Ta historia wydaje się dość nieprawdopodobna, a jednak. Maddy Kimberley pojechała na wakacje do Grecji i zakochała się bez pamięci w bezpańskim psie. Z każdym dniem ich więź stawała się coraz silniejsza, dlatego dla kobiety było oczywiste, że musi sprowadzić go do Wielkiej Brytanii. Nie było to jednak łatwe zadanie.Grecja kojarzy się głównie ze wspaniałymi wyspami, pysznym jedzeniem, białymi domami na tle lazurowego morza, zorbą, bogatą kulturą i historią starożytną. Z pewnością ogromnym zaskoczeniem dla turystów może okazać się widok bezdomnych stworzeń, które można spotkać na każdej uliczce i w każdym zaułku. Sposoby traktowanie zwierząt różnią się bowiem w zależności od szerokości geograficznej.

Szczeniak
13.08.2022 16:56 Przerażony szczeniak cały trząsł się ze strachu. Jego przemiana wywołuje morze łez

Bezdomny szczeniak pokazał, jak wspaniałymi i empatycznymi stworzeniami potrafią być psy. Z początku bał się tak bardzo, że zapomniał o jakichkolwiek innych uczuciach. Wystarczyło kilka czułych gestów, by obdarzył swoich wybawców bezgranicznym zaufaniem.W wielu bałkańskich krajach natkniemy się na rzesze bezdomnych czworonogów. Bułgaria nie jest wyjątkiem. Jeżeli komuś naprawdę leży na sercu los maltretowanych i pozostawionych bez opieki zwierząt, wycieczka do tego kraju może kosztować go wiele nerwów i łez.

Pies strzeże przyjaciela
01.08.2022 17:09 Pies czuwa przy zmarłej siostrze. Jego historia wzruszyła internautów z całego świata

Przejeżdżający samochodem ludzie zauważyli kundelka na poboczu drogi. Obok leżał drugi pies, który najprawdopodobniej został potrącony. Okazuje się, że czworonóg czuwał przy swojej zmarłej siostrze i własnym ciałem bronił jej przed obcymi. Psy są znane ze swojej lojalności, ale niewielu z nas może zrozumieć, jak głęboka jest ich oddanie względem swoich bliskich. Oto kolejny przykład tego, dlaczego nie zasługujemy na te wspaniałe istoty.

Marianek
22.04.2022 15:39 Marianek stał się tarczą strzelniczą. „Na widok człowieka zastyga w strachu"

Marianek to jedna z niezliczonych ofiar rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kundelek trafił do przemyskiej lecznicy Ada, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy weterynarii. Rany i blizny na jego ciele jednoznacznie wskazują, że człowiek celowo sprawił mu ból.Nastał 57. dzień wojny Rosji z Ukrainą. Sąsiedzi zza wschodniej granicy nie poddają i wciąż walczą w obronie swojej ojczyzny, a tymczasem do Polski przedostają się kolejni uchodźcy, zarówno ludzie, jak i zwierzęta, którzy na własnej skórze doświadczyli barbarzyństwa rosyjskich żołnierzy.

Dziecko płacze
30.03.2022 10:26 Dzieci znalazły psa nabitego na gałąź. Pracownicy schroniska: "Przeżyliśmy horror"

Dzieci bawiące się na dworze dokonały wstrząsającego odkrycia. Pod drzewem, pośród sterty śmieci, znajdował się młody kundelek. Zwierzę nie mogło ruszyć się z miejsca, jego ciało przeszywała gruba, metrowa gałąź. Czy ktoś zrobił mu to specjalnie? O mrożącej krew w żyłach interwencji we wsi Stankowo w gminie Markusy powiadomiło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "PSI RAJ" w Pasłęku. W niedzielę, 27 marca pracownicy przytuliska otrzymali telefon od zaniepokojonych dzieci, które prosiły o ratunek dla rannego zwierzęcia.

Adoptowany pies
28.03.2022 15:24 Po 4 latach w schronisku pies został adoptowany. Jego reakcja wprawia w zachwyt

Dreadlock to jeden z tych psów, które od dłuższego czasu przebywają w schronisku. Gdy po 4 latach pracownicy wreszcie przekazali mu, że został adoptowany, emocje sięgnęły zenitu. Psiak zademonstrował przed kamerą uroczy "taniec szczęścia". Adopcja to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować bezpańskiemu czworonogowi. Niestety, w wielu krajach sterylizacja psów jest wciąż tematem tabu i spotyka się z brakiem społecznej akceptacji, przez co zwierzęta rozmnażają się w niekontrolowany sposób i kończą w schroniskach.

Antek Królikowski
09.03.2022 01:00 Tabloid zarzuca Antkowi Królikowskiemu porzucenie psa. Co stało się z Klasykiem?

Antek Królikowski porzucił adoptowanego psa? Jeszcze niedawno czworonóg towarzyszył aktorowi dosłownie wszędzie, ale teraz ślad po nim zaginął. Jak donosi jeden z tabloidów, pupil nie przeprowadził się ze swoim panem do nowego mieszkania. Co się z nim stało? 5 lat temu gdy Antek Królikowski był jeszcze chłopakiem Julii Wieniawy, adoptował ze schroniska uroczego kundelka. Klasyk, bo tak dostał na imię czworonóg, wyrósł na średnich rozmiarów zwierzaka. Teraz, gdy aktor zakończył związek z kolejną partnerką i postanowił radykalnie zmienić swoje życie, na jaw wyszły niepokojące informacje o jego podopiecznym.

Tofik
24.02.2022 01:00 Najniższa możliwa kara za znęcanie się nad psem Tofikiem. „To absolutny skandal"

Zapadł wyrok dotyczący psa o imieniu Tofik, którego w marcu 2021 roku interwencyjnie odebrano z podwrocławskich Ratowic przez Dolnośląską Straż ds. Ochrony Zwierząt. Mimo, iż zamożnym właścicielom nie brakowało środków do życia, ani nie zapewnili psu dogodnych warunków bytowania ani go nie leczyli. On jest stary, niech tu dokona żywota - takie słowa usłyszeli od pseudowłaścicielki Tofika członkowie Jelczańskiego Stowarzyszenia dla Zwierząt, kiedy przyjechali go odebrać. Skrajnie zaniedbane zwierzę miało 10 kg niedowagi, zanik mięśni i ciało pokryte guzami. Jego "opiekunowie" nie widzieli winy we własnym postępowaniu.

Pipi
17.01.2022 01:00 Lekarzom nie udało się uratować psa, który wpadł do studzienki. „Niech ta historia będzie przestrogą"

Strażacy z miejscowości Radzionków ruszyli na pomoc czworonogowi uwięzionemu w studzience kanalizacyjnej. Wyciągnięcie go trwało blisko 5 godzin. Chociaż historia miała się skończyć happy endem, kundelek musiał zostać uśpiony. Gdyby nie złodziej, który ukradł klapę studzienki, Pipi nadal by żyła.Był czwartek rano, kiedy na jednej z ulic w Bytomiu doszło do wypadku z udziałem 16-letniego kundelka o imieniu Pipi. Zwierzę nie widziało już zbyt dobrze, a na dworze było jeszcze ciemno. W pierwszej chwili pupil zniknął, a zaniepokojony opiekun nie wiedział, co się stało.

Piesek wybiegł na drogę
13.12.2021 01:00 Milimetry od tragedii. Pies wbiegł prosto pod koła, kierowca wykazał się refleksem

W ostatnim czasie na platformie Youtube pojawił się film zatytułowany: "Wzorowy refleks kierowcy - nieodpowiedzialny właściciel psa". Przedstawia on niebezpieczną sytuację na drodze z udziałem kundelka. Zgodnie z tytułem, gdyby nie błyskawiczny refleks kierującego, mogłoby dojść do tragedii.

Reksio
19.11.2021 01:00 Kundelek przeżywał gehennę w kamienicy. W rolach oprawców dwie starsze kobiety

W jednej z kamienic w centrum Legnicy rozgrywał się horror. Starszy pies Reksio był ciągany po schodach i przeciągany siłą poza bramę. Pastwiły się nad nim sadystki w starszym wieku. Na prośbę sąsiadów przedstawiciele organizacji prozwierzęcej EKOSTRAŻ przyjechali odebrać zwierzę.Starszy, cierpiący, zniedołężniały ruchowo piesek był ciągany po schodach niczym kawałek szmaty. Za wszystkim stały dwie starsze kobiety. Skandaliczna sytuacja bynajmniej nie miała jednorazowego charakteru

Kundelek
25.10.2021 02:00 Dzień Kundelka. 5 mitów o najpopularniejszych psach w Polsce

Kundel, kundelek, wielorasowiec, mieszaniec, miksik, burek, azorek – jakiego określenia by nie użyć, wszyscy wiedzą o kim mowa. Nie wszyscy wiedzą, że 25 października najpopularniejsze psy w Polsce obchodzą swoje święto. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zbiór 5 mitów, które powiązane są z nierasowymi czworonogami.Szacuje się, że na świecie żyje obecnie około miliarda psów, zaś około trzy czwarte z nich to kundelki. To najliczniejsza i zarazem najbardziej niepowtarzalna grupa psiaków, którą można spotkać w każdym zakątku świata. Poznaj najczęściej powtarzane mity dotyczące wielorasowców, z którymi spotyka się wielu właścicieli.

Kacperek
28.09.2021 02:00 Sukces OTOZ Animals. Uratowano niewidomego psa, właściciel nigdy nie zabrał go do weterynarza

Członkowie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals" przekazali mediach społecznościowych wieść o kolejnej udanej interwencji. Ich nowym podopiecznym został niewidomy Kacper - pies, który nigdy nie był wypuszczany z klaustrofobicznego kojca.Inspektorzy organizacji prozwierzęcej prężnie działają, aby nieść pomoc potrzebującym zwierzętom. Naturalnie nie pozostali obojętni na los Kacperka, żyjącego na jednej z posesji na terenie powiatu kartuskiego.

BeFunky-collage - 2021-09-24T132540.531
24.09.2021 02:00 Kielnarowa: pies został zagryziony przez wilki. Nie mógł uciekać, był na łańcuchu

Pan Tomasz mieszka w Kielnarowej na obrzeżach Rzeszowa. Jak twierdzi, właśnie stracił najlepszego przyjaciela - jego pies poniósł straszną śmierć w paszczach drapieżników. Czy dojdzie do odstrzału wilków?Pan Tomasz już wcześniej widział, jak pod jego domem przebiega zwierzę, które wziął za dużego psa. Jego pies był wyraźnie przerażony widokiem niespodziewanego gościa i cały się trząsł, ale pan Tomasz nie podejrzewał jeszcze, że naprawdę dojdzie do tragedii.