Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies czuwa przy zmarłej siostrze. Jego historia wzruszyła internautów z całego świata
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 01.08.2022 17:09

Pies czuwa przy zmarłej siostrze. Jego historia wzruszyła internautów z całego świata

Pies strzeże przyjaciela
facebook/City of Kingsville Health Department Animal Control & Care Center

Przejeżdżający samochodem ludzie zauważyli kundelka na poboczu drogi. Obok leżał drugi pies, który najprawdopodobniej został potrącony. Okazuje się, że czworonóg czuwał przy swojej zmarłej siostrze i własnym ciałem bronił jej przed obcymi. Psy są znane ze swojej lojalności, ale niewielu z nas może zrozumieć, jak głęboka jest ich oddanie względem swoich bliskich. Oto kolejny przykład tego, dlaczego nie zasługujemy na te wspaniałe istoty.

Kundelek nie chciał opuścić boku zmarłej siostry

Ratownicy zwierząt z Teksasu udostępnili w sieci wzruszającą historię o psiej wierności. Do pracowników Departamentu Zdrowia Kingsville Kleberg Animal Control & Care Center wpłynęło zgłoszenie dotyczące śmiertelnie potrąconego psa na wiejskiej drodze w hrabstwie Kleberg. Inspektorzy przyjechali we wskazane miejsce, a ich oczom ukazał się niewielkich rozmiarów kundelek przesiadujący na poboczu drogi. Piesek czuwał przy ciele zmarłej siostry i nie pozwalał nikomu się do niej zbliżyć. Gdy tylko ratownicy próbowali do niego podejść, zwierzak warczał i zasłaniał suczkę własnym ciałem.

- Ten chłopak nie pozwalał nikomu zadzierać ze swoją siostrą – wspominają pracownicy.

Zespołowi interwencyjnemu udało się wreszcie zdobyć zaufanie psa i zabrać go do kliniki weterynaryjnej. Wówczas okazało się, że wciąż jest jeszcze szczeniakiem. Lekarz weterynarii ocenił wiek zwierzaka na około 6-12 miesięcy.

Aby docenić troskliwość i oddanie czworonoga względem rodzeństwa, ratownicy postanowili nazwać go Strażnikiem (ang. Guardian). Początkowo szczeniak był bardzo zdezorientowany, jednak jak przekazali inspektorzy, już się nieco uspokoił. Wzruszający gest w kierunku suczki wzruszył tysiące internautów, dzięki czemu do schroniska napłynęło mnóstwo ofert adopcji zwierzęcia.

Guardian znalazł nową rodzinę

Pracownicy Departamentu Zdrowia Kingsville Kleberg Animal Control & Care Center z nieukrywaną przyjemnością podzielili się najnowszą informacją na temat Guardiana. Pies wreszcie opuścił placówkę, aby udać się do swojego wiecznego domu. Jednocześnie wyrazili wdzięczność za zaangażowanie internautów w znalezienie czworonogowi kochających opiekunów.

- Nasz personel bardzo docenił miłe słowa i wsparcie tak wielu ludzi na całym świecie. Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że Guardian stanie się światową gwiazdą - czytamy we wpisie na Facebooku.

Nie skazuj pupila na śmierć

Ten incydent rzuca światło na stale narastający problem bezdomności zwierząt oraz zagrożeń, jakie czyhają na ich życie i zdrowie na niemal każdym kroku. Zgłoszenie w sprawie psiego rodzeństwa to tylko jeden z bolesnych telefonów, które regularnie odbierają pracownicy organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt.

Chociaż Guardian otrzymał drugą szansę od losu, wiele innych bezpańskich stworzeń umiera z głodu lub pod kołami samochodów. Niekontrolowane rozmnażanie psów i kotów można powstrzymać wyłącznie poprzez sterylizację i kastrację. Unikniemy w ten sposób olbrzymiej liczby szczeniąt i kociąt, mających niewielkie szanse na znalezienie domu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: thesun.co.uk

Tagi: Pies Kundelek