Swiatzwierzat.pl
Pies strzeże przyjaciela

facebook/City of Kingsville Health Department Animal Control & Care Center

Pies czuwa przy zmarłej siostrze. Jego historia wzruszyła internautów z całego świata

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Przejeżdżający samochodem ludzie zauważyli kundelka na poboczu drogi. Obok leżał drugi pies, który najprawdopodobniej został potrącony. Okazuje się, że czworonóg czuwał przy swojej zmarłej siostrze i własnym ciałem bronił jej przed obcymi.

Psy są znane ze swojej lojalności, ale niewielu z nas może zrozumieć, jak głęboka jest ich oddanie względem swoich bliskich. Oto kolejny przykład tego, dlaczego nie zasługujemy na te wspaniałe istoty.

Kundelek nie chciał opuścić boku zmarłej siostry

Ratownicy zwierząt z Teksasu udostępnili w sieci wzruszającą historię o psiej wierności. Do pracowników Departamentu Zdrowia Kingsville Kleberg Animal Control & Care Center wpłynęło zgłoszenie dotyczące śmiertelnie potrąconego psa na wiejskiej drodze w hrabstwie Kleberg.

Inspektorzy przyjechali we wskazane miejsce, a ich oczom ukazał się niewielkich rozmiarów kundelek przesiadujący na poboczu drogi. Piesek czuwał przy ciele zmarłej siostry i nie pozwalał nikomu się do niej zbliżyć. Gdy tylko ratownicy próbowali do niego podejść, zwierzak warczał i zasłaniał suczkę własnym ciałem.

Kotek i jaguar

Postawili kota przed wybiegiem jaguara w ZOO. Reakcja drapieżnika zbija z tropu

CZYTAJ DALEJ

- Ten chłopak nie pozwalał nikomu zadzierać ze swoją siostrą – wspominają pracownicy.

Zespołowi interwencyjnemu udało się wreszcie zdobyć zaufanie psa i zabrać go do kliniki weterynaryjnej. Wówczas okazało się, że wciąż jest jeszcze szczeniakiem. Lekarz weterynarii ocenił wiek zwierzaka na około 6-12 miesięcy.

Aby docenić troskliwość i oddanie czworonoga względem rodzeństwa, ratownicy postanowili nazwać go Strażnikiem (ang. Guardian). Początkowo szczeniak był bardzo zdezorientowany, jednak jak przekazali inspektorzy, już się nieco uspokoił. Wzruszający gest w kierunku suczki wzruszył tysiące internautów, dzięki czemu do schroniska napłynęło mnóstwo ofert adopcji zwierzęcia.

Guardian znalazł nową rodzinę

Pracownicy Departamentu Zdrowia Kingsville Kleberg Animal Control & Care Center z nieukrywaną przyjemnością podzielili się najnowszą informacją na temat Guardiana. Pies wreszcie opuścił placówkę, aby udać się do swojego wiecznego domu. Jednocześnie wyrazili wdzięczność za zaangażowanie internautów w znalezienie czworonogowi kochających opiekunów.

- Nasz personel bardzo docenił miłe słowa i wsparcie tak wielu ludzi na całym świecie. Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że Guardian stanie się światową gwiazdą - czytamy we wpisie na Facebooku.

Nie skazuj pupila na śmierć

Ten incydent rzuca światło na stale narastający problem bezdomności zwierząt oraz zagrożeń, jakie czyhają na ich życie i zdrowie na niemal każdym kroku. Zgłoszenie w sprawie psiego rodzeństwa to tylko jeden z bolesnych telefonów, które regularnie odbierają pracownicy organizacji zajmujących się ratowaniem zwierząt.

Chociaż Guardian otrzymał drugą szansę od losu, wiele innych bezpańskich stworzeń umiera z głodu lub pod kołami samochodów. Niekontrolowane rozmnażanie psów i kotów można powstrzymać wyłącznie poprzez sterylizację i kastrację. Unikniemy w ten sposób olbrzymiej liczby szczeniąt i kociąt, mających niewielkie szanse na znalezienie domu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Źródło: thesun.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >