Swiatzwierzat.pl
Szczeniak

facebook/The Dodo

Przerażony szczeniak cały trząsł się ze strachu. Jego przemiana wywołuje morze łez

13 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bezdomny szczeniak pokazał, jak wspaniałymi i empatycznymi stworzeniami potrafią być psy. Z początku bał się tak bardzo, że zapomniał o jakichkolwiek innych uczuciach. Wystarczyło kilka czułych gestów, by obdarzył swoich wybawców bezgranicznym zaufaniem.

W wielu bałkańskich krajach natkniemy się na rzesze bezdomnych czworonogów. Bułgaria nie jest wyjątkiem. Jeżeli komuś naprawdę leży na sercu los maltretowanych i pozostawionych bez opieki zwierząt, wycieczka do tego kraju może kosztować go wiele nerwów i łez.

Bezpański szczeniak trząsł się jak galareta

Jedną z osób, które nie godzą się na cierpienie naszych braci mniejszych jest mężczyzna o imieniu Chris, który działa w szeregach Paw Squadron Rescue. On oraz inni wolontariusze należący do tej organizacji postanowili położyć kres rosnącej liczbie bezpańskich stworzeń na Bałkanach. W tym celu rozpoczęli ruch mający na celu podniesienie świadomości i wrażliwości na temat zbyt dużej populacji psów i kotów.

Pewnego razu mężczyzna dostał zgłoszenie o szczenięciu wałęsającym się pośrodku pustkowia. Okoliczni mieszkańcy usłyszeli jego rozpaczliwe piski i poprosili o udzielenie mu pomocy.

Chris oraz inny wolontariusz niezwłocznie udali się we wskazane miejsca, jednak nigdzie nie mogli znaleźć rzeczonego czworonoga. Po dłuższych poszukiwaniach wreszcie dostrzegli malca o kremowo-białym futerku, który ukrywał się między workami z odpadami.

wwww

Filer

Pies wszedł do skażonej Odry, teraz walczy o życie. Weterynarze ostrzegają

CZYTAJ DALEJ

Mimo, iż mężczyzna odczuł ulgę na widok zwierzęcia, nie przestawał martwić się stanem jego zdrowia. Nie ulegało wątpliwość, że szczenię wiele przeszło i wciąż nie wiedziało, że istnieją ludzie, którzy chcą dla niego dobrze. Piesek kulił się i trząsł tak mocno, ze ciężko było wyostrzyć obraz na rozmazanym filmie.

35hnet

- Większość jego ciała była pokryta brudem. Był poważnie odwodniony i nie miał nic do jedzenia. Bardzo prawdopodobne, że nie przeżyłby tygodnia - wspomina ratownik zwierząt.

Chris postanowił zdobyć zaufanie szczenięcia, oferując mu jedzenie. Strategia poskutkowała, gdyż wkrótce bezimienny maluch jadł mu z ręki, a nawet pozwolił zabrać się do samochodu. Po dwóch godzinach zmógł go sen. Chris z nieukrywaną radością obserwował, jak piesek smacznie śpi na jego kolanach, przeczuwając, że nie grozi mu już żadne niebezpieczeństwo.

BeFunky-collage (51)

Szczenię wyrosło na pewnego siebie i radosnego psa

Po dotarciu do domu piesek trafił pod prysznic, gdzie ratownicy oczyścili jego futerko z wszelkich zanieczyszczeń i pasożytów. Jak wspomina Chris, rzadko kiedy miał do czynienia z tak brudnym czworonogiem.

Nie minęło dużo czasu, zanim szczeniaczek rozbrykał się, zaczął ekspolorować nowe otoczenie, a nawet nieśmiało machał ogonkiem. W jego zachowaniu zauważalna była duża zmiana, co tylko dowodziło tego, że czeka go świetlana przyszłość w nowym domu.

Thunder, bo takie imię otrzymał młody samiec, został przebadany przez weterynarza i miesiąc później adoptowany. Na szczęście dziś czuje się już lepiej, przyzwyczaja się do innych czworonogów i przeżywa niezapomniane przygody u boku swoich właścicieli. Ta historia jest przykładem, że należy zwracać szczególną uwagę na krzywdę innych i zawsze reagować, gdy widzimy bezpańskie zwierzę.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: The dodo

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zjada odchody? Powodów jest wiele. Wyjaśniamy, skąd bierze się ten problem

Czytaj więcej >

Psy

Dramat w schronisku dla zwierząt w Posadówku. Umierały z zimna i głodu, część z nich ukryto w zamrażarce

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka nie może przestać przytulać rottweilera. Internauci zaniepokojeni, to już przesada?

Czytaj więcej >

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >