Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies przeczuwał, że to ostatnia noc jego przyjaciółki. Wykazał się wielkim sercem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 23.03.2024 16:49

Pies przeczuwał, że to ostatnia noc jego przyjaciółki. Wykazał się wielkim sercem

Psy
fot. instagram/shirleybovshow

8-letni Charlie i 14-letnia Foxy to para psich przyjaciół, których połączyła nie tylko bezgraniczna miłość do wspólnej opiekunki, ale i więź wymykająca się wszelkim schematom. Niestety zdiagnozowane problemy zdrowotne nie dawały szans na wyzdrowienie. Nieco młodszy pies przeczuwał, że zostało im mało czasu, a pożegnanie to kwestia godzin, nie dni. Teraz, jak nigdy wcześniej, Foxy potrzebowała wsparcia, a Charlie nie mógł jej zawieść. 

14-letnia suczka poważnie chorowała. Zostało jej bardzo mało czasu

Shirley Bovshow to odnosząca sukcesy ekspertka w dziedzinie ogrodnictwa i projektowania krajobrazu. Jako specjalistka w swojej branży w mediach społecznościowych dzieli się nie tylko poradami, jak właściwie posiać rośliny, by wypuściły mnóstwo liści i zabarwiły się intensywnymi kolorami, ale także kadrami z życia codziennego swoich czworonożnych członków rodziny. Do niedawna kobieta miała pod opieką burego kota i dwa psy - 14-letnią suczkę rasy szpic miniaturowy o imieniu Foxy oraz 8-letniego Charliego, który jest krzyżówką mopsa i beagle'a. 

W ostatnich dniach stycznia liczba zwierzęcych podopiecznych niestety zmalała do dwóch. Foxy opuściła swoją rodzinę, udając się na wieczny odpoczynek w kierunku Tęczowego Mostu. Przyczyn śmierci suczki można upatrywać się w rozległych problemach zdrowotnych, których nabawiła się na stare lata. Chociaż każdego dnia dawała z siebie wszystko, by cieszyć się schyłkiem swojego życia, jednocześnie zmagała się z dolegliwościami żołądkowymi i krwawymi biegunkami. 

W przeddzień śmierci Foxy Bovshow zorientowała się, że Charlie nie zachowuje się tak, jak zwykle. Wówczas nie zdawała sobie sprawy, że uda jej się uchwycić na filmie niezwykłą interakcję pomiędzy zwierzęcymi przyjaciółmi.

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2024-03-23T152359.648.jpg
fot. instagram/shirleybovshow
Biała lisica odłowiona z parkingu firmy kurierskiej. Internauci drżą o jej los Adoptowała dwa czarne koty. Minęły 3 lata, wygląd jednego całkiem się zmienił

Pies przeczuwał, co czeka suczkę. Tylko śmierć mogła rozdzielić parę przyjaciół

Następnego ranka suczka miała wrócić do kliniki weterynaryjnej, aby otrzymać kolejną kurację w związku z trwającą chorobą, jednak krótko po powrocie do domu Foxy dostała poważnego ataku. Lekarze nie mieli dobrych wieści. Właścicielce czworonogów powiedziano, że psia pacjentka najprawdopodobniej wkrótce odejdzie. 

Nie miałam pojęcia, że ​​to będzie nasza ostatnia noc z Foxy - wspomina właścicielka zwierząt w rozmowie z “Newsweekiem”.

Zrzut ekranu 2024-03-23 152256.png
fot. instagram/shirleybovshow

Mimo bólu serca, obezwładniającego uczucia rozpaczy i obawy o utratę ukochanego zwierzęcia Bovshow odnalazła pocieszenie w silnej relacji, jaka łączyła Charliego i Foxy. Tego samego wieczora posiwiały na pyszczku mieszaniec zaskoczył kobietę swoim zachowaniem, o którym do dzisiaj nie przestaje myśleć. Właścicielka psów udostępniła na TikToku emocjonujący materiał przedstawiający ostatnią wspólną noc Foxy i Charliego. 

Psi przyjaciele spędzili razem ostatnią wspólną noc. Nagranie wzrusza do łez

Film przedstawia oba psy, które wspólnie wylegiwały się na posłaniu należącym do Foxy. Ich opiekunka zaznacza, że Charlie nigdy wcześniej nie miał w nawyku mościć się na cudzym legowisku. Pomimo nieznacznej różnicy w wieku szanował granice wyznaczane przez swoją starszą koleżankę. Jednak tej nocy nieoczekiwanie nie zamierzał opuszczać jej boku. Właścicielka psów wyjawiła, że tuż przed zaśnięciem Charlie polizał suczkę po pyszczku, a następnie wtulił się w jej ciało, co wzruszyło Bovshow do łez.

Patrząc wstecz, kobieta odnosi wrażenie, że młodszy z psów doskonale wiedział, że sunia nie doczeka poranka, dlatego pożegnanie w objęciach przyjaciela było formą podziękowania za wspólnie spędzone lata. Takim sposobem Foxy odeszła otoczona miłością — w dosłownym słowa znaczeniu. Odkąd Charlie stracił swoją starszą koleżankę, wymaga większej uwagi ze strony opiekunki, ale w miarę upływu czasu oswaja się z nową rzeczywistością.

Zaczął spać w łóżeczku Foxy, tym samym, które dzielił z nią podczas ich ostatniej wspólnej nocy - wyznaje Bovshow.

Źródło: instagram/shirleybovshow, Newsweek