Swiatzwierzat.pl > Kundelek

Kundelek

Przestraszony kundelek
24.03.2022 18:46 Kundelek został porzucony na łaskę losu. Miał być "złym psem"

Inspektorzy dolnośląskiej organizacji pożytku publicznego Ekostraż ponownie uratowali zwierzę w potrzebie. Pod ich opieką znalazł się starszy kundelek, którego znaleziono na opuszczonej posesji we wsi Karwiany. Zdaniem miejscowych przestraszone zwierzę od lat tkwiło za ogrodzeniem.Okrucieństwa wobec zwierząt mogą przybierać różne formy. Tym razem członkowie Ekostraży opisali historię, która może brzmieć jak kiepski żart. Okazuje się, że właściciele porzuconego kundelka chcieli zniechęcić sąsiadów do pomocy, umieszczając na płocie tabliczkę z wymownym napisem.

Akcja ratunkowa
24.03.2022 18:45 Uwięziony pod mostem kundelek znalazł dzielnych wybawców

Podczas kontroli wałów przeciwpowodziowych w miejscowości Jadowniki Mokre (województwo małopolskie) pewien mężczyzna usłyszał niepokojące dźwięki wydobywające się spod betonowego mostka. Pod konstrukcją znajdował się przerażony zwierzak, który brodził łapkami w wodzie. Mężczyzna, który jako pierwszy usłyszał piski i skomlenie czworonoga, próbował wydostać je samodzielnie. Ze względu na wysoki poziom wody wydostanie psa bez profesjonalnej pomocy okazało się niemal niemożliwe.

Uratowany pies
24.03.2022 18:45 Ranny pies błąkał się po ruchliwej ulicy. Policjanci wyciągnęli go z tarapatów, czyja zguba?

Na ulicach Międzyrzecza (woj. lubuskie) zauważono zagubionego kundelka, który biegł środkiem jezdni. Zwierzę kulało na tylne łapy i było bardzo przestraszone. Z pomocą ruszyli policjanci. Schwytanie czworonoga okazało się jednak trudniejsze niż początkowo zakładano.Do zdarzenia doszło w niedzielę, tj. 29 sierpnia. W trakcie patrolu młodszy aspirant Marcin Latuszek i starszy sierżant Sebastian Białasik zauważyli średniej wielkości kundelka wbiegającego pod nadjeżdżające pojazdy na drodze wojewódzkiej numer 159.

Zdjęcie podglądowe
24.03.2022 18:44 Pojechał na wakacje, psa zamknął w czterech ścianach. Policja nie miała chwili do stracenia

Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego dopuścił się skandalicznego zaniedbania zwierzęcia domowego. Mężczyzna nie zorganizował opieki dla samotnie pozostawionego w mieszkaniu psa i wyjechał na kilka dni. Kundelek, który przez cały ten czas nie mógł się napić czy zjeść, znalazł się w sytuacji zagrożenia życia.Właściciel czworonoga zapomniał o, zdawałoby się, najważniejszym punkcie na liście przygotowań do wakacyjnej podróży. Jak relacjonują funkcjonariusze z mińskiej komendy policji, 16 lipca otrzymali informację o zwierzęciu zamkniętym w mieszkaniu.

Zizi
24.03.2022 18:43 Oprawca suczki Zizi wciąż na wolności. Aktywiści obawiają się zemsty

Fundacja "Centaurus" przekazała najnowsze informacje ws. procesu przeciwko Marcinowi W. Prozwierzęcy działacze zaopiekowali się suczką Zizi po tym, jak oskarżony napoił ją żrącym płynem do mycia toalet. Pomimo prośby o wydanie zakazu zbliżania do kluczowych świadków, sąd odrzucił wniosek. Aktywiści obawiają się, że sprawca będzie chciał się na nich zemścić. Pierwsze wieści dotyczące wyjątkowo drastycznego przypadku znęcania się nad zwierzętami obiegły polskie media na początku stycznia 2021 roku. Wówczas cały kraj śledził losy poszkodowanej suczki o imieniu Zizi. Proces jej oprawcy rozpoczął się pół roku później, w połowie lipca i trwa do dzisiaj.

Postrzelony pies
24.03.2022 18:43 Psi senior potraktowany jak żywa tarcza. Aktywiści: „Oczy nam się zaszkliły"

W ubiegły piątek, tj. 23 lipca przy ulicy Adama Mickiewicza w miejscowości Mszana (województwo śląskie) znaleziono ciężko rannego czworonoga. Pies został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej, gdzie lekarze zlecili wykonanie zdjęć rentgenowskich. Okazało się, że w ciele zwierzęcia utkwiło aż 6 naboi z wiatrówki.- Malutka puchata kuleczka zgłoszona jako pies potrzebujący pomocy weterynaryjnej, bo leży na poboczu, kuleje na tylną łapę - informują przedstawiciele organizacji PSYjaciele na mediach społecznościowych.

Katarzyna Ankudowicz
24.03.2022 18:43 Katarzyna Ankudowicz pożegnała czworonożnego przyjaciela. „Żegnaj, kochany Panie Kredko"

Wielki smutek zagościł w sercu Kasi Ankudowicz. Popularna aktorka, znana m.in. z "Pierwszej miłości, "Bulionerów", czy "O mnie się nie martw", była zmuszona pożegnać swojego bliskiego przyjaciela. Mowa o Panu Kredce, z którym gwiazda była bardzo mocno zżyta. Zdjęcia opublikowane na Instagramie dowodzą, jak głęboka łączyła ich więź. W domu aktorki znanej z wielu hitowych seriali stacji TVP oraz Polsat zapanowała smutna atmosfera. Katarzyna Ankudowicz cierpi po stracie czworonożnego przyjaciela, który towarzyszył jej od przeszło dziesięciu lat. Fani pocieszają ją w trudnych chwilach.

Reksio
24.03.2022 18:42 Patologiczny właściciel znęcał się nad psem. Mały Reksio bał się nawet własnego cienia

Inspektorzy Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami doznali szoku, wchodząc do mieszkania właściciela kundelka imieniem Reksio. Po wywiadzie środowiskowym z sąsiadami podejrzewają, że malutki piesek przeżył prawdziwe piekło, będąc pod "opieką" patologicznego alkoholika.O sprawie tragicznie zaniedbanego Reksia został powiadomiony OTOZ Animals Inspektorat Gliwice. Zdaniem sąsiadów pies praktycznie w ogóle nie wychodził na spacery, a zza drzwi dochodziły piski wskazujące na to, że w mieszkaniu dochodzi do aktów przemocy.

Pies pozostawiony w mieszkaniu
24.03.2022 18:42 Wyjechała za granicę, w mieszkaniu zostawiła zwierzęta. Niestety, nie wszystkie przeżyły

Na początku tygodnia dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach odebrał zgłoszenie ws. nieustannie szczekającego psa w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Sąsiedzi nie mogli dłużej znieść hałasu i poprosili o pomoc. Jak się okazało, w środku tkwiły zwierzęta, które przez nawet kilkanaście dni były bez jedzenia i wody. Co stało się z ich opiekunką? Zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 1 czerwca. Przybyli na miejsce strażnicy z patrolu EKO ustalili, że pies szczekający w jednym z mieszkań pozostawał bez opieki od co najmniej tygodnia. Jego właścicielka od kilkunastu miesięcy miała przebywać za granicą.

skrzynki
24.03.2022 18:42 „Tajemnicze skrzynki” w Chinach. W środku żywe zwierzęta

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sprzedawcy postanowili sprzedawać "tajemnicze skrzynie". Dawniej w środku można było znaleźć różne bibeloty, jednak teraz głównie upychane są tam żywe zwierzęta! Niedawno ciężarówka z takimi skrzyniami została zatrzymana. Małe psy i koty były wycieńczone, odwodnione, nie wszystkie przeżyły. "Tajemnicze skrzynie" to nowy trend w Chinach. Kiedyś w takim pudełku można było dostać kosmetyki, zabawki czy książki, dziś osoba zamawiająca może liczyć na żywego psa, kota, żółwia czy pająka.

spacer z mokrym psem
24.03.2022 18:42 Pilna wiadomość dla właścicieli psów. Chodzi o spacery

Spacer z psem nie powinien być karą dla właściciela, ani nagrodą dla zwierzęcia. Jest to obowiązkowa pozycja w grafiku każdego czworonoga. Co najważniejsze, nie powinna ona zostać wpisana raz w ciągu dnia, a kilkukrotnie. Okazuje się, że wciąż wielu opiekunów zapomina o spacerach ze swoimi pupilami, które mogą przez to stawać się agresywne. Zwierzęta potrzebują ruchu na świeżym powietrzu, o czym całe szczęście pamiętają politycy, którzy chcą im to zapewnić. Julia Kloeckner, niemiecka minister rolnictwa przedstawiła projekt rozporządzenia, w którym niemieccy właściciele psów mieliby zapewnić im ruch na dworze co najmniej 2 razy w ciągu dnia. Łącznie przez godzinę!

Pies w starej budzie
24.03.2022 18:40 Więźniowie naprawią budy w schroniskach. "Chętnych do pracy nie brakuje"

20 listopada podpułkownik Wojciech Januszewski, który jest Dyrektorem Aresztu Śledczego w Białymstoku podpisał porozumienie ze Schroniskiem dla Zwierząt w Białymstoku. Na jego mocy więźniowie będą mogli pracować przy naprawie psich bud. To nie pierwsza taka współpraca, ale tym razem jest ona absolutnie wyjątkowa.

Facebook/Otoz Animals
24.03.2022 18:39 Wzrosła liczba martwych psów w pseudohodowli. Pojawiły się nowe fakty

Aktywiści z OTOZ Animals wciąż pracują w Starej Hucie, gdzie trwa likwidacja pseudohodowli. Właściciele nie dbali o zdrowie czworonogów, wokół posesji znaleziono setki martwych zwierząt. Jeszcze w czwartek informowaliśmy o ponad 120 nieżywych psach, ale ta liczba nie jest już aktualna.- Kontynuacja dramatu w pseudohodowli śmierci w Starej Hucie! Dzisiaj liczba martwych psów znalezionych na terenie wzrosła do 249! Obawiamy się, że faktyczna skala tragedii nigdy nie wyjdzie na jaw i nie poznamy pełnej liczby martwych zwierząt - poinformowali aktywiści z OTOZ Animals na Facebooku.

Kundelek
24.03.2022 18:39 Kundelek Misiek konał u rolnika. Pomóż go uratować

Kundelek w tragicznym stanie został odebrany przez inspektorów z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zwierzę w strasznym stanie trafiło do lecznicy. Obecnie trwa walka o jego życie. Wiadomo, że kundelek o imieniu Misiek należał do rolnika. Mężczyzna nie interesował się losem zwierzęcia, uwiązując go na krótkim łańcuchu, który był przypięty do spróchniałej budy.

Pies
24.03.2022 18:39 Żywa sunia zakopana w błocie. Przypadek czy celowe działanie?

Żywa sunia zakopana w błocie została odnaleziona przez spacerowiczkę i jej psa, który wpadł na trop czworonoga. Do zdarzenia doszło w rzeczce w Bytom - Boberek. Sprawę nagłośnili aktywiści z TOZ w Radzinkowie. - Nie wiadomo jak tam trafiła czy wpadła, czy ją tam ktoś wrzucił. Natomiast udało się ją uratować. Póki co sunia przeżyła noc i ma zapewnioną opiekę w domu tymczasowym. Z naszej strony sunia otrzyma wszystko, co potrzebne, czyli całą opiekę weterynaryjną - zaznaczają aktywiści.

Piesek
24.03.2022 18:38 Pies wyrzucony w foliowym worku. Pracownicy schroniska szukają sprawcy

Psa w worku znalazła przypadkowa kobieta. Gdyby nie jej reakcja, zwierzę udusiłoby się w plastikowym worku. Do zdarzenia doszło nieopodal Nowej Sikorskiej Huty na Kaszubach. Dziwny plastikowy worek zauważył jeden z kierowców. Kobieta zatrzymała się i otworzyła znalezisko. Przerażonego i żywego psa przewiozła do schroniska.

Hanna Lis robi buziaka
24.03.2022 18:38 Hanna Lis adoptowała psa. Dostał oryginalne imię

Hanna Lis zdecydowała się na adopcję psa. Gwiazda nie przebierała w hodowlach, a postanowiła pod dach przygarnąć kundelka. Nowym członkiem rodziny pochwalila się w sieci. Małgorzata Rozenek-Majdan przewiduje, że teraz w domu "będzie się działo". Pies trafił do domu dziennikarki przy pomocy wolonatriuszy z Kudłatego Kumpla. - Ratujemy psiaki, leczymy, socjalizujemy i szukamy im nowych domów - tak o sobie piszą zwierzoluby, którzy pomagają przy adopcjach.

MONO
24.03.2022 18:38 Gołkowice. Ktoś zabawił się w snajpera kosztem biednego psa. Przeżył, ale nie jest w dobrym stanie

Stowarzyszenie PSYjaciele poprosiła o pomoc w odnalezieniu właściciela psa, albo osoby, która uczyniła z czworonoga żywą tarczę! Apel umieściła na Facebooku, gdzie dokładnie opisała historię kundelka, który w stanie ciężkim trafił do kliniki. Ktoś strzelał do psa. Po prześwietleniu RTG okazało się, że zwierzak ma 5 zabliźnionych ran i śrut w ciele.

pies pająk 2014 rok
24.03.2022 18:37 Tak zmieniła się Chica po 6 latach. Suczka, która zagrała ogromnego pająka jest głucha, wciąż kochana

W 2014 roku Wardęga na potrzeby filmiku na youtubie przebrał psa za pająka! Chica otrzymała odnóża, które zostały przyczepione do jej ubranka. Kundelek znakomicie wcielił się w swoją rolę, a przypadkowe osoby, które spotkały go na drodze, uciekały przed nim! Sylwester Wardęga zadbał również o odpowiedni wystrój otoczenia. Wszystko wskazywało na to, że Chica, pies-pająk pożera ludzi. Spotkanie jej późną, wieczorową porą mogło zakończyć się tragicznie.

kundelek
24.03.2022 18:35 Kielce. Rusza proces Grzegorza N., który skrzywdził kundelka. Twierdzi, że zrobił to na prośbę teściowej

Życie kundelka uratował anonimowy telefon do przychodni weterynaryjnej w Dyminach (woj. świętokrzyskie). Osoba zgłaszająca poinformowała o pobitym psie, który leży w szopie przykryty blachą. Interwencję podjęli pracownicy schroniska w Dyminach, którzy odnaleźli brutalnie pobitego kundelka. Pies wyglądał na martwego, ale gdy tylko zaczęto do niego mówić, ostatnimi siłami zaczął pokazywać, że żyje.

szczeniak
14.09.2019 12:13 Szczeniak, który jest mixem rottweilera i psa pasterskiego. Od razu przyciąga wzrok

Szczeniak jest bardzo nietypową mieszanką dwóch różnych ras. To mix rottweilera i psa pasterskiego. Na ulicy wszyscy się na niego patrzą, nic dziwnego – i choć wygląda niesamowicie, mieszanka takich ras jest bardzo rzadko spotykana. Szczeniak, który za rodziców ma dwie różne rasy cieszy się dużą popularnością wśród sąsiadów. Jak do tego doszło, że dwie tak różne rasy stworzyły tego nietypowego szczeniaka? Odpowiadamy!