Swiatzwierzat.pl
Worki w lesie

facebook/Schronisko Ostrów

Dwa żywe psy w zawiązanych workach znalezione w lesie. "Nie mamy słów na to bestialstwo"

30 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim zostali poinformowani o dwóch psach, porzuconych w lesie w okolicach Fabianowa. O znalezisku zaalarmowała kobieta, która je odnalazła.

W poniedziałek, 29 sierpnia w lesie w Fabianowie (powiat ostrowski) znaleziono dwa worki. W środku znajdowały się psy, które ktoś skazał na powolną i bolesną śmierć, licząc, że nikt ich nie znajdzie.

Ktoś porzucił żywe psy zawiązane w workach w lesie 

Na szczęście podejrzanie wyglądające worki pozostawione w środku lasu zauważyła jedna z przechodzących tam kobiet i niezwłocznie poinformowała schronisko, w ten sposób ratując zwierzakom życie.

Dzięki wyjątkowej czujności i szybkiej reakcji spacerowiczki zwierzęta udało się uratować przed okrutną śmiercią i odwieźć w bezpieczne miejsce.

Koń

Sennik: konie. Jak interpretować sen o koniach?

CZYTAJ DALEJ

Zwierzęta są już bezpieczne

Pracownicy schroniska dla zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim przekazali, że oba psy znalezione w workach zostały przewiezione do placówki. Dwa kundelki znajdują się pod ich opieką i nie grozi im niebezpieczeństwo.

W związku z zaistniałą sytuacją w mediach społecznościowych zamieszczono podziękowania dla kobiety, która zabezpieczyła psy i powiadomiła odpowiednie służby, a także apel z prośbą o pomoc w ustaleniu osoby, która jest odpowiedzialna za porzucenie zwierząt. Wolontariusze ze schroniska udostępniają zdjęcia kundelków, mając nadzieję, że ktoś je rozpozna.

- Prośba do wszystkich dobrych ludzi: szukamy zwyrola, który to zrobił. Nie mamy słów na to bestialstwo. Mam nadzieję, że fb znowu pokaże swoją moc - czytamy na profilu schroniska.

Zdjęcia wywołały duże oburzenie internautów względem bestialstwa, jakiego dopuściła się osoba, która zostawiła psy na pewną śmierć. Postępowanie sprawcy zostało potępione i powinno zostać ukarane w surowy sposób.

- Skala bestialstwa i braku empatii poraża, jakby świat zmierzał w coraz gorszym kierunku - skomentowała jedna z użytkowniczek Faceboka.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami porzucenie psa lub kota jest formą znęcania się nad zwierzętami, zagrożoną grzywną bądź karą ograniczenia wolności. Każdy, kto posiada jakieś informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z przedstawicielami schroniska.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: facebook/Schronisko Ostrów

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Będzie licencja na posiadanie psa? Politycy mają zająć się propozycją zmian w prawie

Czytaj więcej >

Psy

Pies wzięty ze schroniska ratuje życie właścicielowi. Nie opuścił go nawet w najczarniejszej godzinie

Czytaj więcej >

Psy

W głowie się nie mieści, co stało się z ciałem pitbulla. Nikt nie miał odwagi choćby go dotknąć

Czytaj więcej >

Psy

50 psów umierało z głodu. Koszmar w pseudohodowli nowofundlandów trwał od lat

Czytaj więcej >

Psy

Czy sprzedasz swojego psa? Poruszający eksperyment społeczny przywraca wiarę w ludzi

Czytaj więcej >

Psy

Film z lecznicy dla zwierząt trafił do sieci. Pokazali, jak weterynarz traktuje swoich pacjentów

Czytaj więcej >