Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Po 3 miesiącach zaginiony pies ma szansę wrócić do domu. Rodzina zawiodła na całej linii
Martyna Pałka
Martyna Pałka 05.01.2023 09:22

Po 3 miesiącach zaginiony pies ma szansę wrócić do domu. Rodzina zawiodła na całej linii

porzucony pies
fot. Instagram/oakwooddogrescue

Historia pięcioletniego psa Denisa wzruszyła absolutnie cały Internet. Zwierzak po trzech miesiącach powrócił do swojej rodziny, ale właściciele przyzwyczaili się do życia bez niego i nie chcieli przyjąć go z powrotem.

Około 5-letni kundelek imieniem Denis zaginął i przez trzy miesiące tułał się po ulicy. Po upływie tego czasu, kiedy w końcu udało mu się odnaleźć drogę do domu, okazało się, że rodzina wcale na niego nie czeka i nie chce ponownie z nim zamieszkać. Teraz pracownicy schroniska liczą na to, że znajdą dla niego nowych kochających właścicieli.

Rodzina nie przyjęła z powrotem zaginionego pieska

Obecnie zwierzak przebywa w Wielkiej Brytanii, gdzie trafił z rodzinnej Rumunii w marcu 2021 roku. Mieszka w siedzibie organizacji Oakwood Dog Rescue w Hull i czeka na znalezienie mu właściwego właściciela.

- Kiedy przyjechał do nas po raz pierwszy, był bardzo słodkim, ale nerwowym chłopcem z powodu złego traktowania w Rumunii - wspomina rzeczniczka placówki, cytowana przez brytyjski dziennik "The Mirror".

Z czasem okazało się, że Denis został adoptowany po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii, lecz pewnego dnia zaginął i przez trzy miesiące błąkał się z dala od swoich bliskich. Niestety, kiedy w końcu zwierzak szczęśliwie odnalazł drogę do ukochanej rodziny, właściciele nie chcieli przyjąć go z powrotem, a piesek znów wylądował na ulicy. Stamtąd trafił do schroniska.

Jak obecnie czuje się zaginiony pies?

Denis powoli odnajduje się w nowym otoczeniu. Jak mówią jego opiekunowie, na początku zwierzak był niesamowicie niespokojny i zagubiony, co spowodowane było tym, w jaki sposób potraktowali go jego poprzedni właściciele.

Zajęło mu trochę czasu, zanim zaczął ponownie ufać ludziom, ale udało mu się znaleźć dom kilka tygodni później. Niestety, niedawno Oakwood zwrócił uwagę, że uciekł z domu pod nieobecność jego właścicieli i zaginął w sumie przez około trzy miesiące. Oakwood starał się zdobyć informacje o sytuacji, ale dzięki pomocy DogLost Lincolnshire w końcu został odnaleziony i bezpieczny – powiedział jeden z pracowników ośrodka. - Z rozdzierającym sercem, jego rodzina zdecydowała się nie przyjmować go z powrotem, więc po raz kolejny szuka swojego domu na zawsze.

Opiekunowie zaopiekowali się zwierzakiem, który cierpiał nie tylko z tęsknoty, ale też z powodu niedożywienia, którego doświadczył przez życie na ulicy. Obecnie Denis szuka kochającego domu i odpowiedzialnej rodziny, która będzie gotowa się nim zająć.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: mirror.co.uk.pl