Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Po 4 latach w schronisku pies został adoptowany. Jego reakcja wprawia w zachwyt
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 28.03.2022 15:24

Po 4 latach w schronisku pies został adoptowany. Jego reakcja wprawia w zachwyt

Adoptowany pies
youtube/Soi Dog Foundation

Dreadlock to jeden z tych psów, które od dłuższego czasu przebywają w schronisku. Gdy po 4 latach pracownicy wreszcie przekazali mu, że został adoptowany, emocje sięgnęły zenitu. Psiak zademonstrował przed kamerą uroczy "taniec szczęścia".

Adopcja to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować bezpańskiemu czworonogowi. Niestety, w wielu krajach sterylizacja psów jest wciąż tematem tabu i spotyka się z brakiem społecznej akceptacji, przez co zwierzęta rozmnażają się w niekontrolowany sposób i kończą w schroniskach.

Starszy pies wreszcie został adoptowany

Gdy szczenięta zaczynają dorastać i tracą swój młodzieńczy urok, z każdym dniem szanse na ich adopcje maleją. W konsekwencji wiele z nich nigdy nie dostaje szansy na życie u boku rodziny i zostaje dozgonnymi mieszkańcami schronisk. Wszystko wskazywało na to, że pies o imieniu Dreadlock podzieli ten smutny los.

Kundelek trafił w wieku 6 lat do schroniskowego boksu w Tajlandii. Członkowie organizacji Soi Dog Foundation dostrzegli, że pies jest w bardzo złym stanie. Czworonóg zmagał się z zaawansowanymi problemami skórnymi, a jego sierść była matowa i skołtuniona. Właśnie dlatego nadano mu imię Dreadlock, ponieważ wyglądał, jakby miał dredy.

Po 4 latach spędzonych w schronisku ciało Dreadlocka nadal pokrywały plamy pozbawione włosów, jednak samopoczucie zwierzaka uległo dużej poprawie. Jego nieidealny wygląd najwyraźniej nie grał roli, gdy w grę wchodziła adopcja. Okazuje się, że pewni mieszkańcy Wielkiej Brytanii zapragnęli ściągnąć go na drugi koniec świata i przygarnąć go pod swój dach.

Piesek aż zatańczył ze szczęścia

Pracownicy schroniska czym prędzej przekazali dobre wieści swojemu podopiecznemu. Kiedy więc opowiedzieli mu o rychłej przeprowadzce do nowego domu, byli zaskoczeni jego reakcją.

Mimo, iż Dreadlock był z natury łagodnym i spokojnym zwierzęciem, wiadomość o adopcji wyzwoliła w nim niespożyte pokłady energii! Dreadlock nie mógł powstrzymać radości - skakał, machał ogonkiem, a nawet wykonał taniec przed kamerą.

Nie potrzeba słów, by zrozumieć, jakie emocje odczuwa adoptowany pies. Obserwując ruchy zwierzęcia, doskonale zdajemy sobie sprawę, że przepełnia go euforia! W schroniskach jest wiele psów, takich jak Dreadlock. Chociaż mają już swoje lata, nadal pragną znaleźć kochających opiekunów. Może jesteś w stanie spełnić ich marzenia?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/Soi Dog Foundation