Swiatzwierzat.pl > Kocięta

Kocięta

Zielony kot z Białorusi robi furorę w sieci
21.09.2023 14:04 Takiego koloru kota jeszcze nie widzieli. Stanowi zagadkę nawet dla weterynarzy

Koty występują w wielu kształtach i barwach, jednak nowy nabytek pewnego mężczyzny wzbudził w sieci niemałą konsternację. Takiego kota jeszcze nie widzieli – maleńki mruczek zachwyca internautów, którzy kłócą się o to, czy właściciel manipulował przy futerku zwierzęcia. Opiekun odpiera jednak wszelkie zarzuty i w międzyczasie ogłasza konkurs.

Kocięta porzucone w skrzynce
20.09.2023 14:27 Rowerzyści nie mogli oderwać od nich wzroku. Skulone ze strachu maleństwa błądziły pośrodku lasu

Niedostateczna wiedza o opiece nad zwierzętami, a zarazem brak empatii oraz odpowiedzialności za sprowadzone na świat stworzenia, odbijają się na pupilach, które z dnia na dzień tracą dach nad głową. Zostawione na pastwę losu kocięta zostały zauważone przez dwóch rowerzystów. Miejsce, w którym je porzucono, nie było przypadkowe. Sprawca postarał się, by nikt go nie zauważył. 

Mężczyźni ruszyli na pomoc zwierzęciu
20.09.2023 11:03 Machając rękami, wybiegli na jezdnię. Ktoś potrzebował pomocy, był tak mały, że mieścił się na dłoni

Prawdopodobnie nikt z nas nie jest świadomy, jak wiele stworzeń ginie pod kołami samochodów każdego roku. Jedne tracą życie na miejscu, inne w wyniku poniesionych obrażeń cierpią, aby finalnie skonać w cierpieniu i męczarniach. Kilkutygodniowe zwierzę nieomal zostało potrącone przez nadjeżdżające samochody. Tragedii zapobiegli paramedycy, którzy w ostatniej chwili wybiegli na ruchliwą jezdnię. To dopiero początek pięknej historii.

Maleńki kociak walczył o życie. Marzył o kochającej rodzinie
16.09.2023 08:30 Maleńki kociak życzył sobie kochającej rodziny. Na marzeniu nie poprzestał, odnalazł wspaniałą pasję

Kociak błąkał się po ulicy, szukając kogoś, kto obdarzy go miłością. Resztkami sił zabiegał o uwagę, ale nikt go nie zauważał. Szczęście uśmiechnęło się do niego w najbardziej odpowiednim momencie. Ludzie, którzy stanęli na jego drodze, nie mieli pojęcia, na jak wiele gotów jest nowo adoptowany zwierzak, żeby okazać im wdzięczność.

Na parkingu zobaczyła ciemną plamkę. Kiedy podeszła bliżej, oniemiała
11.09.2023 13:08 Była przekonana, że widzi plamę oleju na parkingu. Podeszła bliżej, ktoś potrzebował jej pomocy

Czasem życie przynosi niespodziewane zwroty, a jedna decyzja potrafi przewrócić wszystko do góry nogami. Kobieta, która była samozwańczą "rośliniarą", zazwyczaj odwiedzała pobliski sklep ogrodniczy. Jednak pewnego dnia, zmieniając plany pod wpływem chwilowego kaprysu, wolała wybrać się na zakupy na drugi koniec miasta. Nie miała pojęcia, że ta nietypowa zmiana planów na zawsze odmieni jej życie.

Kocia mama ukryła swoje młode w krzakach i poprosiła o pomoc
10.09.2023 09:09 Kotka ukryła swoje młode w krzakach, gdy była gotowa, poprosiła o pomoc w opiece. Lepiej trafić nie mogła

Po sąsiedztwie błąkała się bezdomna czarno-biała kotka. Zdenerwowana chodziła z kąta w kąt, jakby nie mogła znaleźć dla siebie miejsca. W końcu nabrała odwagi i postanowiła podejść do obcej kobiety. Stanęła przed nią, spojrzała jej w oczy i skierowała się w stronę krzaków. Kobieta zrozumiała sugestię i poszła za nią. W zaroślach, gdzie zaprowadziła ją kotka, zobaczyła, dlaczego poprosiła ją o pomoc.

Kolejny miot kociąt porzucony na pastwę losu
31.08.2023 16:26 W morderczy upał ukryły się w polu kukurydzy. Druzgocące, co czuła oszalała ze strachu kocia mama

“W takich momentach zawsze zastanawiamy się, w którym miejscu kończy się człowieczeństwo” - od tych słów rozpoczyna się jeden z wielu wpisów opisujących interwencje przeprowadzane przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Miot kilkutygodniowych kociąt został znaleziony na polu kukurydzy w trakcie ponad 30-stopniowego upału. Znajdująca się w połogu mama kociąt była bezbronna i narażona na ataki dzikich zwierząt. Przedstawiciele organizacji uważają, że kotka z pewnością nie okociła się w tym miejscu, lecz została tam podrzucona. 

Kotka nie opuszczała przyjaciół podczas spaceru
26.08.2023 15:06 Bezpański kot dołącza do kobiet na spacerze. Szybko pojęły, dlaczego nie chce ich opuścić ani na sekundę

Młoda kobieta nie wyobrażała sobie lepszego sposobu na spędzenie wolnego czasu niż relaksująca przechadzka w towarzystwie koleżanki i jej dziecka. Spacerowiczki nie kryły swojego zaskoczenia, kiedy w połowie drogi dołączyła do nich bezdomna kotka. Przesympatyczne zwierzę podążało za kobietami wzdłuż ścieżki rowerowej i dopiero po upływie kilkunastu minut przyjaciółki uświadomiły sobie, dlaczego mruczek z takim zawzięciem usiłował nawiązać z nimi kontakt. Kolejnym przystankiem na ich trasie był gabinet weterynaryjny.

Kot
15.08.2023 14:24 Byli przekonani, że znaleźli kotkę z jej małymi, prawda była inna. "Wcale nie chciał się nimi zajmować"

Bardzo młode kocięta zdane same na siebie mają niewielkie szanse na przetrwanie. W pierwszych kilku tygodniach życia maluchy potrzebują troskliwej opieki. To bardzo trudne zadanie, wymagające posiadania ogromnych pokładów cierpliwości. Niewiele zwierząt decyduje się na opiekę nad nie swoim potomstwem. Jednak jak się okazuje, niektóre osobniki wykazują się wyjątkowo dużą empatią. Tak było w przypadku szarego kota znalezionego z kilkoma kociętami. Wszyscy byli przekonani, że maluchy są pod opieką matki. Prawda okazała się być zupełnie inna. 

Okno życia
11.08.2023 13:40 Niespotykane znalezisko w oknie życia dla niemowląt. Takiego przypadku zakonnice jeszcze nie widziały

Siostry zakonne, prowadzące okno życia w Krakowie na ulicy Przybyszewskiego, każdy dzień zaczynają od kontroli wyjątkowego “okienka”. Zazwyczaj pozostaje ono puste, jednak 10 dzień sierpnia bieżącego roku okazał się być bardziej zaskakujący, niż poprzednie dni. Jedna z sióstr na początku nie dowierzała w to co widzi. Ktoś zostawił tam zamknięte kartonowe pudło. Dochodziły z niego odgłosy świadczące o tym, że istota, która jest uwięziona w środku, wciąż żyje. Nie było czasu do stracenia. Do pomocy w ratowaniu życia natychmiast wezwano profesjonalistów. 

Kocięta zostały porzucone na parkingu galerii. Walczyły o życie
04.08.2023 10:31 Zostawił je na parkingu galerii. Maleńkie stworzenia, które porzucił, szukały schronienia między autami

“Szukały schronienia i walczyły o życie” – tak można podsumować godziny, które dwoje porzuconych kociąt spędziło na parkingu galerii. Gdyby nie szybka pomoc dobrych ludzi, byłoby już po nich. Na tym nie kończą się problemy kociego rodzeństwa. Schronisko dla bezdomnych zwierząt prosi o pomoc chorym maluszkom.

Rodzina kociąt była uwięziona w środku grilla
03.08.2023 13:01 Funkcjonariusze doznali szoku. Kotka i jej młode uwięzione w grillu, maleństwa jeszcze nie otworzyły oczu

Zbłąkana kotka dopiero co urodziła. Była zdezorientowała i chciała ukryć swoje młode w bezpiecznym miejscu. Niefortunnie wybrała w tym celu grill ogrodowy. Kryjówka faktycznie okazała się nad wyraz bezpieczna, ponieważ w żaden sposób nie dało dostać się do środka. Grill zatrzasnął się i zablokował z czterema kotami w środku. Potrzebna była pilna akcja ratunkowa.

Oblany toksyczną niebieską farbą kociak mógł liczyć na pomoc dobrych ludzi
30.07.2023 14:14 Chciało mu się płakać, gdy zobaczył kociątko oblane farbą. Toksyczna substancja zaschła jak skorupa

Siecią wstrząsnęła historia kotki pomalowanej niebieską farbą olejną. Toksyczna skorupa pokrywała ciało bezbronnego zwierzęcia, uniemożliwiając mu swobodne poruszanie. Akt okrucieństwa został udokumentowany przez dobrych ludzi, którzy się nią zaopiekowali. Kierowani empatią i życzliwością odmienili los poszkodowanego zwierzęcia.

Ocalona kotka Lucy urodziła sześcioro kociąt
30.07.2023 14:06 Tak kotka odwdzięcza się za dach nad głową dla niej i jej kociąt. Gdyby nie ona stałoby się coś strasznego

Ciężarna kotka szwendała się po ulicach, szukając domu dla siebie i dzieci. Zanim udało jej się osiągnąć cel, zdążyła urodzić. Razem z sześciorgiem pociech nie miała miejsca do życia. Miała szczęście – dobry człowiek postanowił przygarnąć futrzastą rodzinę pod swój dach. Świeżo upieczona mama nie mogła uwierzyć, że w końcu będzie miała miejsce do życia. Postanowiła odwdzięczyć się w najpiękniejszy sposób za dobro, którego doświadczyła.

Znaleziono martwy miot. Ocalało tylko jedno kociątko
30.07.2023 09:46 Poturbowany miot maleńkich kociąt, gdy ratownicy dotarli żyło tylko jedno. Rozpoczęła się walka z czasem

Do Ekostraży dotarło dramatyczne zgłoszenie. Poinformowano ich o kilkudniowym miocie kociąt znalezionym martwym. Świadkowie mówili, że ocalało jedno zwierzę. “Trzeba się spieszyć. Jedziemy” – opisuje pilną akcję ratunkową organizacja. Na miejscu zastano koszmarny widok. Trzy martwe kocięta miały na ciele rozległe rany. Jeden maluszek przeraźliwie płakał, był poważnie ranny i potrzebował pomocy. Rozpoczęła się walka z czasem.

Kotka z naroślą na głowie
23.07.2023 13:48 Narośl nad okiem kotki zaczęła rosnąć w niekontrolowanym tempie. Diagnoza weterynarzy była druzgocąca

Kocię o imieniu Yookjok już od pierwszych chwil swojego życia różniło się od innych kotów. Czworonóg urodził się z dziwną naroślą na głowie, przypominającą guzek lub duży pieprzyk. Z czasem nietypowy twór zaczął rosnąć. Na szczęście maleństwo trafiło na opiekunów, którzy postanowili zasięgnąć porady najlepszych specjalistów, byleby tylko umożliwić Yookjokowi długie i komfortowe życie. Decycja, którą przyszło im podjąć, okazała się być wyjątkowo trudna. Chodziło o zdrowie i życie maleńkiego kotka. 

Trzy białe koty
23.07.2023 11:20 Kotka chce zapewnić swoim dzieciom lepszą przyszłość. Taka szansa miała się już nigdy nie powtórzyć

Pewnego dnia, pod drzwiami domu znajdującego się na jednym z osiedli w Karolinie Północnej pojawiła się nietypowa rodzina. Biała kotka i jej kocięta postanowiły poprosić domowników o pomoc. Nie chodziło jedynie o pełną miskę, jak to bywa w przypadku bezdomnych kotów pojawiających się wśród ludzi. Po zaspokojeniu głodu, zwierzęta uparcie wracały. Matka uroczych maleństw wyglądała na przekonaną, że ludzie, do których zabrała swoje dzieci, dadzą jej wsparcie. Jak się okazało, do tak odważnej decyzji miała więcej niż dwa powody w postaci podrośniętych kociąt.

Zbłąkany kotek ukrywał się w zaroślach
22.07.2023 16:25 Uratowała kotka błąkającego się wśród zarośli. Nie przypuszczała, że akt dobroci będzie miał taki wpływ

Maci Raney miała jechać tylko na zakupy spożywcze, a wróciła z Ciasteczkiem. Zbłąkany kotek ukryty w krzakach przeraźliwie miauczał, a ona nie mogła przejść obok zwierzęcia w potrzebie. “System dystrybucji kotów”, jak żartobliwie go nazwała, postanowił wybrać kobietę do pełnienia roli mamy zbłąkanego kociątka. Z chęcią zaakceptowała przeznaczenie, nie wiedząc jeszcze, co ją czeka.

Bezpańska kotka w jedną noc przeraźliwie schudła. Mężczyzna wiedział, co zrobić
22.07.2023 11:19 Wygląd bezpańskiego kota uległ zmianie w zaledwie noc. Mężczyzna wiedział, że musi ruszyć na poszukiwania

Po osiedlu błąkały się bezpańskie koty, a pewien mieszkaniec często im pomagał. Znał wszystkie mruczki, które snuły się po ulicach, więc kiedy jeden ze znajomych kotów przez noc diametralnie zmienił swój wygląd, uczynny miłośnik zwierząt wiedział, co musi zrobić. Natychmiast ruszył na poszukiwania.

Rudy kot z kociętami
21.07.2023 14:23 Wzięli go z ulicy, ale to nie ich pokochał bezgranicznie. "Z ulicznego kotka stał się najlepszą nianią"

Każde bezdomne zwierzę zasługuje na szansę na życie w kochającej i troskliwej rodzinie. Dlatego tak wiele ludzi angażuje się w pomoc kotom, które nie miały w swoim życiu na tyle dużo szczęścia, by urodzić się wśród osób dbających o ich potrzeby. Jednym z takich pechowych czworonogów był rudy kocur o imieniu Mickey. Samiec dostał szansę na stały dom, jednak odrzucił ludzką miłość. Kocur pragnął inaczej spędzić swoje życie. Na szczęście w końcu udało mu się osiągnąć to, o czym marzył.

Tofik to doświadczone przez los kociątko, które walczy o życie
21.07.2023 12:02 Kociątko z powiększonym brzuszkiem toczy walkę o życie. Lista wykrytych schorzeń jest długa, a czas płynie

Tofik walczy o życie. Zaledwie 8-tygodniowe kocię mierzy się z długą listą problemów zdrowotnych. Powiększona wątroba, zmiany w trzustce, pasożyty i wodobrzusze nie pozwalają mu normalnie funkcjonować. Konieczne jest dalsze leczenie, ale koszty opieki weterynaryjnej rosną w zastraszającym tempie. 

Kobieta była w ogródku, kiedy zobaczyła, że w jednej doniczce coś się rusza
19.07.2023 13:35 Zajmowała się ogródkiem, w jednej z donic zobaczyła, że coś się rusza. Małe oczka patrzyły z przerażeniem

Zajmująca się grządkami kobieta usłyszała pochodzące z jednej z donic dźwięki. Kiedy zajrzała do środka, osłupiała. Coś się ruszało. Potrzebna była natychmiastowa pomoc, szóstka niewinnych stworzeń mogła nie przeżyć bez jej pomocy. To się nazywa być w dobrym miejscu w dobrym czasie. 

Beżowy kot
18.07.2023 16:26 Kobieta podchodzi do kociaka na ulicy. To, co widzi w jego oczach sprawia, że szybko biegnie na pomoc

W schroniskach roi się od bezdomnych kotów i psów. Niestety, nie są to jedyne miejsca, w których można spotkać zwierzęta, którymi nikt nie chce się zaopiekować. Mnóstwo potrzebujących istot błąka się po ulicach miast. Wiele z nich nie jest w stanie poradzić sobie bez ludzkiego wsparcia. Tak było w przypadku Nuxa, który już na samym początku swojego życia stracił matkę i musiał liczyć sam na siebie. 

Kot uwięziony w szybie wentylacyjnym
16.07.2023 09:30 Kociak zaklinował się w szybie wentylacyjnym na uczelni. Gdy przybyli ratownicy, od razu rzucił się do szyi

Kociętom pozbawionym matki trudno odnaleźć się w rzeczywistości. Szczególnie wymagające zadanie miał rudy kocurek Delilah, który nie mógł liczyć ani na pomoc swojej matki, ani na pomoc ludzkiego opiekuna. Bezdomne maleństwo za wszelką cenę chciało znaleźć miejsce, które okaże się być bezpieczną kryjówką. Okazało się jednak, że wybrana przez kociaka lokalizacja nie była schronieniem, a prawdziwą pułapką. Gdyby nie pomoc ludzi o wielkich sercach, historia mogłaby skończyć się tragicznie. 

Dla zapchlonych kociąt pierwsza kąpiel była bardzo stresująca
14.07.2023 13:19 Pchły były wszędzie, skakały po uratowanych kociętach. Wideo z ich pierwszej kąpieli chwyta za serce

Rodzina przygarniętych kociąt musiała przejść inspekcję w kierunku obecności pcheł. Niestety wyniki nie były pomyślne. Ze względu na młody wiek nie mogły brać leków przeciw pasożytom. Została tylko jedna opcja – kąpiel na pchły. Jak to u kotów bywa, zwierzęta okazały się antyfanami wody. Ich płacz rozrywał serce opiekunki, która musiała to zrobić dla ich dobra.

Spacerujące dzieci zobaczyły w wodzie futrzastą kulkę
12.07.2023 11:41 Usłyszeli przeraźliwy pisk w porcie, ratownik rzucił się na pomoc. Nie obyło się bez resuscytacji u malca

W porcie w sycylijskiej Marsali spacerujące nad wodą dzieci dokonały przerażającego odkrycia. W wodzie zobaczyły kłębek unoszącego się na falach futerka. Natychmiast pobiegły po pomoc. Tonące zwierzę nie wykazywało oznak życia, musiano pilnie przeprowadzić resuscytację.

Kociaki trafiły do schroniska ciężko chore
09.07.2023 13:55 Kociaki otrzymały drugą szansę od losu. Jeden z nich przez swoje ubarwienie przypomina postać z bajki

Pumpkin i jej siostra Spice, są parą porzuconych kociąt. Kiedy przybyły do schroniska, były w kiepskim stanie. Ich małe ciałka były wychudzone, a oczy wyraźnie zamglone i zaropiałe. Rozpoczęła się zacięta walka o życie i zdrowie zwierząt. 

Defekt wargi jedynie dodaje kociakowi uroku
06.07.2023 12:53 Kociątko o "ustach Elvisa" to twardziel o miękkim sercu. Tylko jedna osoba przejrzała go na wylot

Kristen Sterner długo przymierzała się do decyzji o adopcji zwierzęcia w potrzebie, jednak kiedy zobaczyła urocze oczka i małe ząbki widoczne przez niezrośniętą wargę rudego kociątka, była kupiona. Kobieta musiała wrócić z nim do domu, nie było innej opcji. Patrząc w jego oczy zobaczyła coś więcej niż kota po przejściach. Kociak był prawdziwym wojownikiem, gotowym do zmierzenia się z przeciwnościami losu.