Swiatzwierzat.pl > Koty > Byli przekonani, że ocalone kociątko jest niewidome. Po kilku dniach weterynarz odkrywa prawdę
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 23.09.2023 09:05

Byli przekonani, że ocalone kociątko jest niewidome. Po kilku dniach weterynarz odkrywa prawdę

Niewidomy kociak trafił do zastępczego domu z siostrą
Niewidomy kociak trafił do zastępczego domu z siostrą, fot. Instagram/thekittensfoster

Na ich drodze postawiono wyjątkowe wyzwanie, ale dwie małe dusze udowodniły, że są gotowe stawić mu czoła. Dwoje kociąt trafiło do schroniska, potrzebowały natychmiastowej pomocy i opieki. Dzięki dobrodusznym wolontariuszom znalazły miejsce do życia. Siostrzyczka opiekowała się ślepym braciszkiem, który ledwo otworzył oczy, a już musiał walczyć o każdy krok. W końcu na horyzoncie pojawiła się nadzieja. Słowa weterynarza zapamiętają na zawsze.

Kobieta adoptowała parę kociąt. Życie ich nie oszczędzało

Los postanowił przetestować wytrzymałość dwóch kociaków i wydobyć z nich najpiękniejsze cechy: odwagę, miłość i niesamowitą więź między nimi. Pewnego dnia te zaledwie trzytygodniowe sieroty przybyły do schroniska. Ich futerka były miękkie i puszyste, a zamglone oczka jednego z nich sugerowały, że był ślepy.

Potrzebowały natychmiastowej pomocy i opieki. Ich dramatyczny los wzruszył wolontariuszy schroniska dla kociąt, którzy postanowili wziąć zwierzęta pod swoje skrzydła. Jamie, wspaniała wolontariuszka, przyjęła je pod swój dach.

 Już teraz jestem w nich zakochana – powiedziała.

Kiedy tylko przekroczyły próg nowego miejsca, rodzeństwo zaczęło rozglądać się ciekawsko, odkrywając i chłonąc nowy świat, który leżał tuż przed nimi. Jednak co było najważniejsze, natychmiast przytulili się do siebie, jakby byli dla siebie jedyną bezpieczną przystanią w tym nieznanym im świecie.

nie-ślepy kociak.jpg
Jeden z kociaków był ślepy, fot. Instagram/thekittensfoster
Dlaczego kot dębieje i patrzy się w jeden punkt? Nie, nie widzą duchów. To może być coś gorszego

Rodzeństwo kociąt było do siebie przywiązane. Rozdzielone, nieustannie płakało

Od samego początku rodzeństwo było nierozłączne. Z jakiegoś powodu postanowiono nazwać je, oddając przy tym hołd kreskówce Flintstone'owie.  Kocięta Pebbles i Bamm-Bamm, mimo że miały jedynie trzy tygodnie, zdążyły się do siebie przywiązać.

Pebbles zachowuje się jak prawdziwa opiekunka, nieustannie wtulając się w Bamm-Bamma i chodząc za nim wszędzie. Widzę, że te kociaki będą związane na zawsze – mówi opiekunka.

Jamie troszczyła się o rodzeństwo przez całą dobę. Karmiła je i poiła, dbając o ich odżywienie. Mimo to, ze względu na problemy z brzuszkiem, kociaki nie rosły tak szybko, jak powinny. W wieku 4-5 tygodni były wielkości 2-tygodniowych kociąt.

nie-ślepy kociak (1).jpg
Chociaż regularnie je karmiono, kocięta wolno przybierały na wadze, fot. Instagram/thekittensfoster

To, co było naprawdę piękne, to fakt, że oba kotki były dla siebie wsparciem i nieustannie starały się być blisko siebie. Źle reagowały na rozłąkę. Kiedy znajdowały się z dala od siebie, przeraźliwie płakały, dopóki znów nie były razem.

Kobieta dokonała niesamowitego odkrycia. Kociak wcale nie był ślepy

Około dwóch tygodni po przyjęciu ich pod opiekę, Jamie zauważyła coś niesamowitego. Bamm-Bamm, którego zamglone oczka sugerowały utratę wzroku, wcale nie był ślepy. Tego zaskakującego odkrycia dokonała podczas wspólnej zabawy, kiedy kociak zaczął śledzić jej rękę i nawet próbował ją złapać, kiedy machała nią przed jego oczami.

Oczy Bamm-Bamma zaczęły wyglądać na mniej zamglone i okazało się, że widzi, przynajmniej trochę.

Mimo zaburzonego rozwoju, oba kociaki zaczęły osiągać swoje kamienie milowe. Nauczyły się samodzielnie korzystać z kuwety, a jedzenie stałych pokarmów nie było problemem.

nie-ślepy kociak (2).jpg
Pebbles i Bamm-Bamm powoli wracają do zdrowia, fot. Instagram/thekittensfoster

W końcu Bamm-Bamm udał się na wizytę u specjalisty, a jego siostry Pebbles nie mogło przy nim zabraknąć. Ponieważ są nierozłączni, poszli razem. Była przy nim, by mu towarzyszyć emocjonalnie.

Lekarz uważa, że Bamm-Bamm miał infekcję jeszcze przed otwarciem oczu. Niezależnie od przyczyny, spodziewa się, że Bamm-Bamm całkowicie wyzdrowieje i odzyska wzrok w obu oczach.

Kociaka czeka jeszcze długa rekonwalescencja, jednak jego opiekunka przepełniona jest nadzieją na przyszłość. Zdążyła pogodzić się z tym, że zwierzę jest ślepe i nie stanowiło to dla niej problemu. Kiedy jednak pomyślała o tym, że kociak w końcu będzie mógł zobaczyć swoją ukochaną siostrzyczkę, zrobiło jej się ciepło na sercu.

Zawsze jestem zadziwiona, jak bardzo kotki są elastyczne i odporne, nawet w trudnych warunkach. Z właściwą opieką mogą szybko wrócić do zdrowia – mówi Jamie.

Źródło: lovemeow.com

Tagi: Kot kocięta