Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > ZOO w Poznaniu właśnie ogłosiło. Prawda wyszła na jaw dopiero po 3 tygodniach
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 29.06.2024 13:41

ZOO w Poznaniu właśnie ogłosiło. Prawda wyszła na jaw dopiero po 3 tygodniach

urson amerykański
fot. facebook/Zoo Poznań Official Site

ZOO w Poznaniu 3 tygodnie temu pochwaliło się w social mediach wspaniałą nowiną. W placówce na świat przyszedł urson amerykański. Jego opiekunowie poinformowali wtedy, że jego płeć nie jest jeszcze znana, a zarówno oni, jak i miłośnicy zwierząt poznają ją dopiero za kilka tygodni. Teraz wracają ze świetnymi wieściami.

W ZOO w Poznaniu urodził się urson amerykański

Urson amerykański, który przyszedł na świat w poznańskim ZOO, kazał na siebie długo czekać. Otóż okazuje się, że ciąża u tego gatunku trwa nawet ponad 200 dni. Jego narodziny ucieszyły nie tylko opiekunów, ale i wielu turystów, którzy regularnie odwiedzają mieszkańców placówki.

Choć oficjalne powitanie małego ursona amerykańskiego miało miejsce już na początku czerwca, na poznanie jego płci wszyscy musieli cierpliwie poczekać. Dopiero po trzech tygodniach młody przedstawiciel swojego gatunku przeszedł, podczas których dowiedzieliśmy się, czy dumni rodzice doczekali się syna, czy córki.

Żarłacz tygrysi zaatakował łódź. Kobieta odepchnęła rekina gołymi rękami Chciała tylko umyć naczynia. Gdy sięgnęła do zlewu, coś zaczęło się wić

Już znamy płeć nowego mieszkańca ZOO w Poznaniu

Po trzech tygodniach od narodzin nowego podopiecznego poznańskiego ZOO, w końcu cała prawda wyszła na jaw. Na szczęście wszystkie badania wykazały, że malec jest cały i zdrowy. Wtedy też jego opiekunowie po raz pierwszy dowiedzieli się, że Rubi i Erso doczekali się syna. Potomek pary ursonów otrzymał imię Floki.

Rodzice nie przejęli się specjalnie, tylko poszli na śniadanie. A ja mam już imię, ważę nieco ponad kilogram i potrafię się wspinać. Ha! - czytamy na Facebooku ZOO Poznań.

Floki rozkochał w sobie internautów

Choć nie da się ukryć, że Floki jest uroczy, autorzy wpisu zaznaczają, że bliski kontakt z nim może być naprawdę bolesny. Na jego ciele bowiem znajduje się ponad dwadzieścia tysięcy kolców. Pracownicy placówki we wpisie dodają, że bardzo trudno się je wyciąga. W związku z tym za każdym razem muszą dobrze zabezpieczyć się przed interakcją z ursonem amerykańskim.

  • “Chowaj się dobrze robaczku kochany”;
  • “Witaj Floki! Serdecznie pozdrawiamy całą Twoją Rodzinkę”;
  • “Ok, ok nie zadzieram z Tobą — wiec napisze, że jesteś ślicznym Maluszkiem”;
  • “Cudo” - zachwycają się internauci w komentarzach pod zdjęciami nowego podopiecznego ZOO w Poznaniu.
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?