Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Wyjątkowe baby boom w ZOO w Warszawie. Myszojeleń skradnie serca odwiedzających
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.06.2024 15:20

Wyjątkowe baby boom w ZOO w Warszawie. Myszojeleń skradnie serca odwiedzających

myszojeleń
fot. facebook/Warszawskie ZOO

Warszawskie ZOO poinformowało o wesołych nowinach. Do grona podopiecznych placówki dołączył nowy, wyjątkowy osobnik. Znani wszystkim miłośnikom zwierząt w ogrodzie zoologicznym w stolicy Linda i Arnold — przedstawiciele kanczyla jawajskiego, czyli myszojelenia — po raz kolejny zostali rodzicami. Tylko spójrzcie na tego uroczego malucha.

Warszawskie ZOO podzieliło się wesołą nowiną

ZOO w Warszawie dba o to, aby miłośnicy zwierząt na bieżąco dowiadywali się, co dzieje się u ich podopiecznych. W związku z tym regularnie publikują wpisy w mediach społecznościowych placówki, by informować o najważniejszych chwilach ich życia.

Tak też stało się i tym razem. Opiekunowie zwierząt zamieścili w sieci post, w którym podzielili się ze swoimi odbiorcami wesołą nowiną. Do grona przedstawicieli różnorodnych gatunków z całego świata dołączył nowo narodzony osobnik kanczyla jawajskiego, większość znanego po prostu pod nazwą myszojeleń.

Podróże śladami zwierząt: Koty Kotoru. Mroczny proceder rozgrywa się tuż pod nosem turystów "Za bardzo go kocham". Po 7 miesiącach do kobiety odezwał się właściciel psa

W ZOO przyszedł na świat kanczyl jawajski

Rodzina myszojeleni z Lindą i Arnoldem na czele powitała na świecie kolejnego przedstawiciela swojego gatunku. Choć uroczy malec już miał swoją pierwszą sesję zdjęciową i z dnia na dzień coraz lepiej odnajduje się na wybiegu, nie wiadomo jeszcze, jakiej jest płci.

Mama Linda od narodzin jest bardzo troskliwa, karmi kanczylka swoim mlekiem. Tata Arnold dogląda potomka, chociaż maluszek jest już coraz bardziej samodzielny - piszą opiekunowie zwierzaków.

Warto zaznaczyć, że to już piąty potomek pary myszojeleni z ZOO w Warszawie. Cała rodzinka ma się świetnie, a duża część odwiedzających uważa właśnie ją za swoich ulubieńców.

Mały myszojeleń rozczulił internautów

Trudno się nie zgodzić z opinią internautów, że nowy podopieczny Warszawskiego ZOO ma realne szanse na zdobycie tytułu najbardziej uroczego mieszkańca placówki. Wielu z nich swój zachwyt wyraża w komentarzach pod zdjęciami z pierwszej, oficjalnej sesji zdjęciowej malca.

  • “Cudowny jest, na pewno w przyszłym tygodniu będę w moim ukochanym Ogrodzie Zoologicznym i może ujrzę Kanczylowa rodzinkę”;
  • “Piękne zdjęcia”;
  • “Jaki słodki, oczka jak koraliki. Zwierzątka są fantastyczne” - piszą internauci.

Wśród komentarzy pojawiło się również nawiązanie do piosenki o myszojeleniu, która swojego czasu szturmem podbiła internat:

  • "ZA-GRO-ŻO-NY WY-GI-NIĘ-CIEM MYSZO! JELEŃ!
    NAJ-MNIEJ-SZY PRZE-ŻU-WACZ ŚWIA-TA. MYSZO! JELEŃ!".
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?