Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Właściciele Zwierząt

Właściciele Zwierząt

kot
08.06.2024 15:41 Kot zaginął 9 lat temu, opiekunowie stracili nadzieję, że wróci. Stał się cud

Zaginięcie ukochanego zwierzaka to jeden z najgorszych scenariuszy, które mogą wyobrazić sobie jego opiekunowie. Biały kot perski o imieniu Cherry zniknął bez śladu aż 9 lat temu. Po upływie tego czasu właściciele zaczęli tracić nadzieję, że kiedykolwiek go zobaczą. Gdy usłyszeli w telefonie głos nieznanej osoby, który przekazał informacje na jego temat, nie mogli uwierzyć, że to dzieje się naprawdę.

odwołany ślub przez kota
07.06.2024 07:00 "Ślubu nie będzie". Wyrzucił jej kota z domu, twierdzi, że powód był wystarczający

Kobieta przeżyła największe rozczarowanie w swoim życiu po tym, jak ukochany narzeczony postanowił pozbyć się jej kota. Przyszły mąż twierdził, że ma wystarczające powody, aby nie lubić mruczącego czworonoga. Zszokowana zachowaniem mężczyzny partnerka niemal natychmiast zerwała zaręczyny. Wszystkie zaliczki wpłacone na ślub przepadły, lecz nie to było najgorsze.

ślub
02.06.2024 06:00 Para młoda stała przed ołtarzem. Wszystkie oczy zwróciły się na kota

Ślub to dla niektórych ludzi jeden z najważniejszych dni w życiu. Większość z nich pragnie, aby podczas tego szczególnego wydarzenia towarzyszyli im najbliżsi. Nie da się ukryć, że od jakiegoś czasu jako rodzinę postrzega się także zwierzęta domowe. Ta para nie mogła pozwolić, by na ceremonii zabrakło ich ukochanego kota. Gdy ci stali przed ołtarzem, wkroczył na czerwony dywan prowadzący do nich w wielkim stylu.

kłótnia
01.06.2024 14:45 "Kiedy to piszę, ona szykuje się do wyprowadzki". Pies doprowadził do rozpadu związku

Niektórzy internauci dają w sieci upust swoich emocji. Użytkownik Reddita postanowił się podzielić trudną sytuacją, w jakiej się znalazł. Jego żona postanowiła się wyprowadzić i zaznaczyła, że to on zepsuł ich związek. Wszystko zaczęło się ze względu na obecność psa jej syna w domu.

pies
28.05.2024 11:31 Chory mężczyzna wie, że nie zostało mu dużo czasu. To, co robi dla psa, porusza

Choć u mężczyzny zdiagnozowano nieuleczalnego raka płuc, nie to okazało się być dla niego największym zmartwieniem. Okazuje się, że emeryt obawiał się o los swojego ukochanego psiego towarzysza. Wiedząc, że ma niewiele czasu, pragnął przed śmiercią znaleźć mu kochający dom. Poruszył niebo i ziemię, aby tego dokonać. To, co zrobił dla psa, chwyta za serce.

szczeniak z jednym okiem
28.05.2024 06:00 Przygarnął szczeniaka z jednym okiem. Chwilę później zwierzę zniknęło

Mężczyzna, który przeżył osobistą tragedię w swoim życiu, przygarnął ze schroniska szczeniaka, niemającego w życiu szczęścia. Pies, choć miał tylko jedno oko okazał się cudownym towarzyszem wspierającym go w trudnych chwilach. Zwierzę pewnego dnia zaginęło. Gdy opiekun poznał przyczynę jego zniknięcia, musiał dokonać ostatecznego wyboru. Decyzja nie była łatwa.

ślub
27.05.2024 14:35 Był pewien, że stoi za nim przyszła żona. Odwrócił się i go zamurowało

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu dla wielu ludzi. Dokładnie tak samo było w przypadku tej pary. Jeszcze przed ceremonią zakochani zdecydowali się na sesję zdjęciową. Jednym z zaplanowanych ujęć, była chwila, gdy pan młody po raz pierwszy zerka na swoją wybrankę w sukni ślubnej. Jednak kiedy mężczyzna się odwrócił, to nie ją ujrzał. Jakże wielkie było jego zdziwienie.

kot
27.05.2024 10:10 Minęły 2 lata od zaginięcia jej kota. Nie mogła uwierzyć, co stało się tego wieczoru

Zaginięcie ukochanego pupila to dla każdego opiekuna trudny moment. Niektórzy, tak jak właścicielka kota o imieniu Nav, nie poddają się w poszukiwaniach zwierzaka i wierzą, że się odnajdzie pomimo mijających dni, miesięcy, a nawet lat. Kobieta nie spodziewała się jednak, że ta historia zakończy się w taki sposób. Opowiedziała o niej w mediach społecznościowych.

ukochany pies
20.05.2024 10:17 Linia lotnicza przez pomyłkę wysłała psa w inne miejsce. Skończyło się tragicznie

Znany olimpijski sportowiec postanowił zabrać w podróż lotniczą swojego pupila. Golden retriever był jednak za duży, aby przebywać z opiekunem na pokładzie, dlatego musiał odbyć lot w luku bagażowym. Pracownicy linii lotniczych popełnili jednak ogromny błąd. Ich pomyłka i brak reakcji doprowadziły do tragedii. Zrozpaczony właściciel żąda natychmiastowych wyjaśnień.

pies
19.05.2024 09:22 Trzymali psa w klatce dla świnki morskiej. Do akcji wkroczyła policja

Skandaliczne odkrycie wolontariuszy z Pet Patrol Rybnik w jednym z żorskich mieszkań. Właściciele przetrzymywali psa w klatce dla świnki morskiej. Czworonóg o imieniu Fafik nie miał nawet możliwości wyprostować się w tak ciasnej przestrzeni. Jego pisków i błagalnego wołania o pomoc dzień w dzień wysłuchiwali sąsiedzi. Ratownicy lokalnej organizacji wkroczyli do akcji w asyście policjantów. Teraz oprawców czekają konsekwencje prawne. 

pies
15.05.2024 14:16 Godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu. Zemścił się

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek w postaci opieki, dostarczania pożywienia czy wyprowadzania na spacer, podczas których zwierzę może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. I jeśli o “psich potrzebach” mowa, należy pamiętać o każdorazowym pozostawianiu po sobie porządku. Pewien właściciel czworonoga tego nie zrobił i z pewnością szybko pożałował swojej decyzji. Sąsiad godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu, aby finalnie przygotować nie do końca słodką zemstę.

kobieta w szpitalu
13.05.2024 16:13 "Dla mojej umierającej żony mogłem zrobić wszystko". Przyłapała ich pielęgniarka

Żona pewnego mężczyzny przeszła poważną operację, która nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Był gotów zrobić dla niej wszystko, byleby tylko wyzdrowiała. Kobieta walczyła z ogromnym bólem, a jej stan zdrowia z dnia na dzień się pogarszał. Poprosiła męża o ostatnią przysługę. Nie wahał się ani chwili, choć zadanie nie było łatwe do wykonania. Niestety na nielegalnych działaniach nakryła ich dyżurująca pielęgniarka. 

majówka z psem
30.04.2024 10:35 Majówka z pupilem. Pomysły na spędzanie czasu, praktyczne porady

Majówka to czas, na który wielu z nas czeka z niecierpliwością. Wiosenne słońce, wolne od pracy i możliwość spotkania z przyjaciółmi sprawiają, że w te dni naprawdę odpoczywamy. Jeszcze więcej satysfakcji z tego czasu można czerpać, gdy obok znajduje się ukochany pies. Przedstawiamy 5 pomysłów na wspólne spędzenie pierwszych dni maja z pupilem. 

odwiedziny w szpitalu
28.03.2024 16:12 Pies odwiedził staruszkę w szpitalu. Pielęgniarki określają to spotkanie jako cud

Gdy ranna seniorka po upadku trafiła do szpitala, jej pies nie potrafił znaleźć sobie miejsca. Mimo dobrej opieki sprawowanej przez rodzinę właścicielki, pupil bardzo tęsknił za swoją opiekunką. 93-letnia kobieta również czuła się zagubiona. Nigdy dotąd nie rozstawała się ze swoim czworonogiem. Niespodziewana wizyta futrzaka zaplanowana przez personel medyczny cudownie wpłynęła pacjentkę. Psi przyjaciele bowiem potrafią wyleczyć rany, których nie widać.

kot na kolanach
08.03.2024 12:13 Dlaczego kot wskakuje ci na kolana? Za kocim zwyczajem kryje się ważny przekaz

W życiu z kotem nie brakuj chwil, które wywołują uśmiech na twarzy. Jednym z tych uroczych gestów jest moment, kiedy kot wskakuje nam na kolana. Zjawisko to rozczula wszystkich miłośników kotów, niezależnie od położenia na kuli ziemskiej. Ale czy wiemy, co owo zachowanie tak naprawdę oznacza w kocim języku? Oto kilka powodów, dlaczego mruczki tak chętnie zajmują miejsce na naszych kolanach. 

trudne rozstanie
27.02.2024 16:15 Para postanowiła się rozejść. Jednak to pies przeżył najbardziej rozstanie

Pies dziewczyny bardzo przyzwyczaił się do jej partnera. Para spędzała ze sobą oraz czworonogiem każdą wolną chwilę. Niestety ich uczucie wygasło. Zwierzę patrzyło, jak mężczyzna wyprowadza się z ich życia. Jego smutny wzrok i skulone uszy sprawiły, że rozstanie stało się jeszcze trudniejsze.

Po tym, co zrobili jego psu, wyrzucił teściów z domu
09.12.2023 14:23 Po tym, jak teściowie potraktowali jego psa, bez skrupułów kazał im się wynosić. Internet zapłonął

Wielu właścicieli czworonogów denerwuje się, gdy ktoś postępuje z ich pupilami w sposób, jakiego sobie nie życzą. Osoby postronne czasem nawet nie zdają sobie sprawy, jak wiele czasu i energii wkładają oni w ułożenie zwierzęcia. Użytkownik sieci podzielił się z internautami historią, w której opowiedział, jak jego psa potraktowali rodzice jego żony. Po wszystkim nie gryzł się w język.

Przez miesiąc codziennie przychodził do schroniska
01.12.2023 12:25 Przez miesiąc dzień w dzień odwiedza schronisko, ma w tym cel. Gdy inni zrezygnowali, on się nie poddał

Alva to pies, który nie ma za sobą łatwej przeszłości. Los doświadczył ją nie tylko niewłaściwym traktowaniem przez ludzi, ale też poważnym zwyrodnieniem, które wpływa na jej funkcjonowanie. Gdy wszyscy pracownicy schroniska myśleli, że czworonóg resztę swoich dni spędzi pod ich opieką, znalazł się mężczyzna, który nie poddał się bez walki o zaakceptowanie przez zwierzę.

Tatuaż miał dla niej szczególne znaczenie
22.11.2023 10:25 Wszyscy drwili z jej tatuażu, twierdzili, że jest paskudny. Nie wiedzieli, jak ważne ma znaczenie

Choć tatuaże mają swoich zwolenników i przeciwników, wiele z nich ma szczególne znaczenie tylko dla ich posiadaczy. Kobieta, która wytatuowała sobie na ręce sznurek z supełkami na końcach, zazwyczaj spotykała się z nieprzychylnymi opiniami na temat rysunku na swoim ciele. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę, co spowodowało, że zdecydowała się na taki wzór.

Porzucony kot leżący na gazetach
17.06.2023 16:07 Był przekonany, że nawet nie lubi kotów, wtedy stało się to. "Twierdził, że nigdy nie będzie kociarzem"

Braveman latami włóczył się po Bronksie. Prawdopodobnie tam właśnie mieszkali właściciele, którzy wyrzucili go z domu. Życie na ulicy go nie oszczędzało. Stał się letargiczny i słaby, jego małe ciało toczyły liczne choroby. W końcu ktoś postanowił podać mu pomocną dłoń. Miał zostać uratowany i znaleźć nową, kochającą rodzinę.Chociaż nie mieli doświadczenia we wspólnym wychowywaniu kotów, podjęli się tego zadania. Miłośniczka kotów Polina musiała długo przekonywać narzeczonego, żeby zgodził się na adopcję mruczka. Nadal niepewny swojego stosunku do kotów, mężczyzna w końcu zgodził się, ale było jasne, że chce mieć ze zwierzakiem jak najmniej do czynienia.

stary pies
08.06.2023 13:34 Stary pies nie był w stanie dłużej chodzić po schodach. Właściciel znalazł na to rozwiązanie

Decydując się na opiekę nad psem, każdy odpowiedzialny właściciel powinien zdawać sobie sprawę, że wraz z biegiem lat, jego czworonożny przyjaciel może zacząć podupadać na zdrowiu. Absolutnie nie oznacza to, że można przestać się nim opiekować, a co gorsza pozbyć się go.Pies z nagrania ma już 17 lat. Pomimo problemów ze zdrowiem, jego opiekun stara się robić wszystko, aby w żadnym wypadku nie czuł się niekochany. Jednym z największych problemów, jakie musiał pokonywać na swojej drodze, były schody. Pewnego dnia wymyślił coś, co pomoże mu w ich pokonywaniu.

porzucony kot
23.05.2023 11:36 Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone

Leonard to kot, który błąkał się w okolicy, z utęsknieniem patrząc na jej mieszkańców. Wyglądał zupełnie, jakby szukał kogoś, kogo zna. Nie przypominał bezdomnego kota i wszystko wskazywało na to, że nie potrafi odnaleźć się na ulicy. W końcu mieszkaniec jednego z domów poinformował o nim lokalną organizację zajmującą się porzuconymi zwierzętami.Na miejscu niedługo po wezwaniu zjawiła się Sara Sharp założycielka Community Cat Club wraz ze swoim zespołem. Nie tracili czasu i do razu zajęli się zlokalizowaniem szaro-białego mruczka. To im mężczyzna z sąsiedztwa opowiedział smutną historię, co tak naprawdę stało się z kotem.

buldog
20.05.2023 08:34 Pokazała nagranie swojego szczeniaka, który nie chce iść spać. Internauci nie dowierzali, co zrobił

Na TikToku możemy znaleźć wiele ciekawych i zabawnych nagrań z pupilami w roli głównej. Tak też było tym razem. Jeden z użytkowników opublikował film ze swoim Buldogiem francuskim, kiedy to nie chce iść spać. Słodyczy było niemiara.Sen dla wielu z nas jest czymś, na co nie możemy się doczekać. Odliczamy godziny, aby nasz organizm mógł się zregenerować. Główny bohater TikTokowego filmiku, miał inny plan na wieczór, niż sen.

pies na spacerze
19.05.2023 12:05 Czy można wyjść z psem na L4? Tego nie rób, jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim, konsekwencje są surowe

Niewątpliwie wielu opiekunów psów zachodziło w głowę, czy będąc na zwolnieniu lekarskim, może wybrać się na spacer z pupilem. Nauczeni doświadczeniem urzędnicy kontrolują, co osoby na zasiłku zdrowotnym tak naprawdę robią w czasie wolnym od pracy i wiedzą, że w niektórych przypadkach to tylko przykrywka. Odpowiadamy na pytanie, czy na L4 można wyjść na spacer z pupilem.Teoretycznie będąc na L4 nie powinno się oddalać z miejsca zamieszkania, ale co w przypadku, gdy pod opieką chorego znajduje się pies? Zwierzę musi wyjść na zewnątrz załatwić potrzeby fizjologiczne w określonych porach. Czy w świetle prawa takie zachowanie jest legalne, czy wręcz przeciwnie i należy spodziewać się kary?

babcia i szczeniak
13.05.2023 16:00 Starsza kobieta straciła ukochanego psa. Wnuki sprawiły jej najpiękniejszy prezent, wideo wyciska łzy

Utrata ukochanego pupila to ogromny ból dla każdego opiekuna. Ta starsza kobieta niedawno pożegnała swojego ukochanego psa. Wraz z jego odejściem zamknęła się w sobie i wyraźnie posmutniała. W obawie o jej samopoczucie rodzina postanowiła sprawić jej najlepszy z możliwych prezentów.Starsza mieszkanka Nowej Południowej Walii w Australii przeżyła niedawno odejście swojego ukochanego czworonożnego przyjaciela. Jej najbliżsi od razu zauważyli, że bez suni u boku jej humor i samopoczucie zdecydowanie się pogorszyły. Niedługo później wpadli na pomysł, co powinni zrobić, by podnieść ją na duchu.

papież i pies
12.05.2023 15:08 Papież Franciszek publicznie zbeształ wierną. Kobieta poprosiła o jedną rzecz, "Straciłem wtedy cierpliwość"

Papież Franciszek podczas wystąpienia przed Stanami Generalnymi wyznał, że podczas jednej z ostatnich audiencji stracił cierpliwość w stosunku do wiernej. Kobieta przyprowadził psa na Plac św. Piotra i zwróciła się do duchownego z prośbą, która wyprowadziła go z równowagi. Sam przyznał, że osobiście ją skarcił.Nie od dziś wiadomo, że niektórzy ludzie traktują zwierzęta domowe jak część rodziny, a czasem niemal jak własne dziecko. Taka postawa ewidentnie nie trafia do papieża Franciszka, który uważa, że cierpi na tym społeczeństwo. Podczas przemówienia przytoczył anegdotę z czworonogiem i jego opiekunką w roli głównej, która wyprowadziła go z równowagi na niedawnej audiencji.

Kot zaklinowany w oknie
29.04.2023 13:19 "Chwila nieuwagi wystarczy". Tak się kończy uchylanie okien przy kotach, nagranie ku przestrodze

Coraz cieplejsza temperatura na zewnątrz zachęca do uchylania okien i wietrzenia pomieszczeń. Praktykę tę stosują również opiekunowie kotów domowych. Jak to mruczki mają w zwyczaju, nie potrzeba dużo czasu, aby zainteresowały się tym, co dzieje się na zewnątrz. Niestety niektóre z nich próbują się przecisnąć lub wyskoczyć nawet przy ledwo otwartym oknie. Konsekwencji kilku sekund nieuwagi można żałować do końca życia.W sieci ukazało się nagranie, na którym w drastyczny sposób widać, co może stać się z kotem przy próbie wydostania się z mieszkania przez uchylone okno. Niestety bardzo często takie sytuacje kończą się w sposób tragiczny. Mruczki bowiem nie zdają sobie sprawy, czy parapet znajduje się na parterze, czy wyższym piętrze budynku, a równie często utykają w szczelinie.

małżeństwo i kot
19.04.2023 17:20 Po powrocie z wakacji dowiedziała się, że jej mąż oddał kota. Powód szokuje, teraz składa pozew o rozwód

Użytkowniczka forum Reddit podzieliła się historią związaną ze swoim związkiem, choć główną rolę odgrywa w niej kot. Otóż jej męża przerosła zażyłość pomiędzy nią a pupilem o imieniu Benji. Z tego powodu podczas nieobecności partnerki zdecydował się podjąć radykalne kroki, których kobieta teraz nie zamierza puścić płazem. Benji stał się wyjątkowym członkiem rodziny dla swojej opiekunki z kilku bardzo istotnych powodów. Chociażby dlatego, że adoptowała go w chwili, gdy nie mogła pozbierać się po śmierci ojca. Z czasem nabrała przekonania, że kot nie jest zwykłym zwierzakiem, bowiem ma… ludzką duszę.

  • 1
  • 2