Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Stary pies nie był w stanie dłużej chodzić po schodach. Właściciel znalazł na to rozwiązanie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 08.06.2023 13:34

Stary pies nie był w stanie dłużej chodzić po schodach. Właściciel znalazł na to rozwiązanie

stary pies
tiktok/kerrymariegabriele

Decydując się na opiekę nad psem, każdy odpowiedzialny właściciel powinien zdawać sobie sprawę, że wraz z biegiem lat, jego czworonożny przyjaciel może zacząć podupadać na zdrowiu. Absolutnie nie oznacza to, że można przestać się nim opiekować, a co gorsza pozbyć się go.

Pies z nagrania ma już 17 lat. Pomimo problemów ze zdrowiem, jego opiekun stara się robić wszystko, aby w żadnym wypadku nie czuł się niekochany. Jednym z największych problemów, jakie musiał pokonywać na swojej drodze, były schody. Pewnego dnia wymyślił coś, co pomoże mu w ich pokonywaniu.

Opiekun psa znalazł rozwiązanie na jego problemy ze zdrowiem

Na tiktokowym profilu o nazwie barstoolsports pojawiło się nagranie, na którym pokazano, jak właściciel 17-letniego psa zareagował na wieść o tym, że jego podopieczny ma coraz większe problemy z chodzeniem po schodach. Wszystko wskazuje na to, że czworonóg uwielbia przebywać na zewnątrz, jednak powrót do domu nie jest dla niego już tak łatwy, jak kiedyś.

Mężczyzna, widząc smutek u swojego czworonożnego przyjaciela, który sam doskonale zdawał sobie sprawę, że podupada na zdrowiu, wpadł na pewien pomysł. W końcu czego się nie robi dla najbliższych.

Para adoptowała psa ze schroniska. Personel osłupiał, gdy po 45 minutach słyszy znajomy głos w słuchawce

Skonstruował specjalny podnośnik

Z udostępnionego nagrania dowiadujemy się, że mężczyzna skonstruował coś na wzór specjalnej windy. Dzięki niej pies nie musiał poruszać się po schodach. Wystarczyło jedynie, aby wsiadł do stworzonej przez niego kabiny, a wtedy jedno wciśnięcie guzika sprawiało, że zmieniał swoje położenie.

Oczywiście opiekun zadbał o to, by jego konstrukcja była jak najbardziej bezpieczna. Ma specjalną klapę, która zamyka się, kiedy wejdzie do niej zwierzak oraz ściany nie do przeskoczenia dla leciwego czworonoga. Wygląda na to, że ten zupełnie nie boi się z niej korzystać. Najwyraźniej zdaje sobie sprawę, że bardzo ułatwia mu to poruszanie się z domu na zewnątrz i z powrotem.

@barstoolsports W Dad 🥺 @Podfathers Show (via:@Kerry Marie McGrath ♬ original sound - Barstool Sports

Komentujący nie kryli wzruszenia

Wiele osób, które zdecydowały się skomentować TikToka z 17-letniem psem i jego opiekunem w roli głównej, nie kryło wzruszenia. Nikt nie ma wątpliwości, że gest mężczyzny jest naprawdę uroczy. Taki właściciel to prawdziwy skarb i co niektórzy zdecydowanie powinni wziąć z niego przykład.

- To ci rodzice, którzy mówią: “Nigdy nie chciałem psa!” - żartuje jeden z internautów.

- Warte każdej godziny i wydanej złotówki - jest przekonany kolejny.

- Wszystko dla naszych psów - w pełni zgadza się inny.

@kerrymariegabriele Our sweet Sadie girl, 16 years young and surviving cancer. Love you polar bear🤍 #petsoftiktok #furbabies #labadorretriever #whitelabador #dogsoftiktok ♬ original sound - Kerry Marie McGrath

źródło: tiktok/barstoolsports, kerrymariegabriele

Pitbull służył za żywą przynętę, życie bez cierpienia nie istniało. Tak zareagował, gdy dostał własny kocyk
pies rasy pitbull
Bub to pitbull, który nie ma za sobą łatwej przeszłości. Służył za żywą przynętę podczas walk psów. Na szczęście trafił na człowieka o dobrym sercu i u jego boku zrozumiał, jak pięknym uczuciem jest miłość opiekuna. W nowym domu niemal codziennie stara się okazać swoją wdzięczność, czym jeszcze bardziej skrada serce swojego właściciela.Choć pitbulle są owiane złą sławą, niektórzy przedstawiciele tej rasy skrupulatnie udowadniają, że wszystko zależy od ułożenia i traktowania przez ludzi. Bub miał wiele szczęścia, że po trudnych przeżyciach trafił pod opiekę osoby, która zmieniła jego życie o sto osiemdziesiąt stopni.
Czytaj dalej
Gdy sięgała po buty, z szafki dobiegł głośny syk i trzask. Kobieta krzyknęła i aż odskoczyła z przerażenia
Nietoperz w bucie
Wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale wiele osób już teraz udaje się na wymarzony urlop, zarówno do egzotycznych krajów, jak i na Mazury czy nad Bałtyk. Przed powrotem warto jednak sprawdzić, czy do naszej walizki nie zapakował się pasażer na gapę. Mieszkanka Świdnika była święcie przekonana, że przywiozła do domu gada. W szafce na buty ujawniono natomiast zupełnie inne stworzenie.Już teraz warto przypomnieć podróżnikom i urlopowiczom, by uważali na swoje bagaże, a pod nieobecność w domu nie pozostawili otwartych okien. Bywa, że dzikie zwierzęta będą szukały bezpiecznego azylu w naszych czterech ścianach.
Czytaj dalej